Цветолечението на д-р Бах - 9

• 115 198
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
Червения кестен е "отрязващ пъпната връв".

# 706
  • Бургас
Орех за промените и адаптация.Тинтява-за обезкуражаване, Мустард-да депресия и тъга, Мимулус, Аспен-страхове, Калуна -ако се глези и се чувства беззащитен.Ти също взимай каквото даваш на детето.

Може да го питаш какво точно го притеснява, страхува ли се от нещо конкретно.

# 707
Много благодаря ..страх го е от отхвърляне може би и изоставяне  т.е когато му се скарам за нещо започва да плаче и се хвърля да ме гушка силно отделно постоянно ме търси не иска да седи сам ,не иска никой освен мен...преди ходеше при майка ми оставаше да спи при нея сега не иска да я види ,крие се ..искам мама ,искам мама,моя мама само моя мама ...аз все си мисля че това прилепване отдавна трябваше да е преминало...ходи на градина и спи в отделна стая но се буди нощем и ме вика да ме види ...

# 708
  • Бургас
Стресиращо е, и за двама ви предполагам.Моят син също много плачеше и постоянно боледуваше на яслата, но аз тогава бях млада, хич не си давах сметка как го наранявам, карайки го насила да ходи.Явно е имало защо да плаче.Но беше по-малък и не можеше да ми каже нищо.Питайте го, говорете му, с времето ще свикне и ще види, че не е толкова страшно.Това е моментно, освен ако няма някой или някакво отношение, което да го притеснява.

# 709
  • София
Много благодаря ..страх го е от отхвърляне може би и изоставяне  т.е когато му се скарам за нещо започва да плаче и се хвърля да ме гушка силно отделно постоянно ме търси не иска да седи сам ,не иска никой освен мен...преди ходеше при майка ми оставаше да спи при нея сега не иска да я види ,крие се ..искам мама ,искам мама,моя мама само моя мама ...аз все си мисля че това прилепване отдавна трябваше да е преминало...ходи на градина и спи в отделна стая но се буди нощем и ме вика да ме види ...

Моля ви, приемете това което пиша с най-добронамерен тон.

Предвид възрастта на детето ви, няма как да не се чувства така - реално, всяко оставяне (на градина, само в стаята и т.н.) се изживява точно като изоставяне, а това детето отъждествява като пряка заплаха за живота си. Зная колко абсурдно звучи, но детския мозък е доста неразвит и възприема реалността по един доста по-опростен и суров начин. Детето ви просто има нужда от вас и не се интересува дали вие трябва да работите, пазарувате, чистите, подреждате и т.н.

Всичко това го пиша от позицията на родител, който е направил същите грешки и за съжаление получих осъзнаване за тях едва когато детето ми вече беше на 6. Поне ми помогна да спра да й се дразня на прилепчивостта и да разбера защо го прави. С възрастта наистина нещата отминават, но едва когато влязат в следващата фаза на развитие и се осъзнаят като отделни същества без да се отъждествяват физически с майката.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 14:43 от Aldora

# 710
Много благодаря..приемам всякакви съвети 😊

# 711
Здравейте!
Искам да попитам дали мога да давам капки Бах заедно с австралийски есенции? Имам предвид един ден Бах, а на следващия - австралийските, които са комбинирани.

# 712
всичко може

# 713
Здравейте. Какви капки да си взема за тревожност, нервност, непоносимост към хорската глупост 😀, избухливост. Искам всичко да се случва по моя начин и когато аз кажа. Всичко това се отразява на отношенията ми с близките.
Благодаря.

# 714
То хубаво капки ама не е ли редно и ние да работим малко върху характера си..

# 715
  • Бургас
Здравейте. Какви капки да си взема за тревожност, нервност, непоносимост към хорската глупост 😀, избухливост. Искам всичко да се случва по моя начин и когато аз кажа. Всичко това се отразява на отношенията ми с близките.
Благодаря.

бук, джанка, джел, слабонога, лоза, водна теменуга

Капките точно за характера помагат.

# 716
Благодаря.

Ето това е "проблема" и трябва да работите върху него, всичко друго е следствие, че не се случва както искате.
Горе дамата ви е посочила някои много подходящи есенции, като Бук е задължителен
Скрит текст:

# 717
Здравейте! И аз бих искала да се допитам какви капки бихте препоръчали за апатия и депресия ( след преживян стрес) и хипохондрия? Налице е и постоянна напрегнатост, която усещам физически, невъзможност за отпускане. Благодаря

# 718
  • Бургас
Здравейте! И аз бих искала да се допитам какви капки бихте препоръчали за апатия и депресия ( след преживян стрес) и хипохондрия? Налице е и постоянна напрегнатост, която усещам физически, невъзможност за отпускане. Благодаря

На първо време може и малко рескю.

Киселица, Шипка, Гарвански лук, Синап, Маслина, Повет
Ако имате чувство на безизходица може и Ядлив кестен
Благодаря.

Ето това е "проблема" и трябва да работите върху него, всичко друго е следствие, че не се случва както искате.
Горе дамата ви е посочила някои много подходящи есенции, като Бук е задължителен
Скрит текст:
+ Лозата

# 719

За Пловдив мога да препоръчам лекар за консултация и изготвяне на комбинации на ЛС.
Може ли координати?

Общи условия

Активация на акаунт