Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 септ. 2016, 13:41 ч.

Висок пролактин и аденом на хипофизата - 7

• 45 188
  • 398
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
Е как кой? Хормонът е Пролактин и др.име на аденома е Пролактином на хипофизата.

Аз също нямам петна.

# 391
Много зависи как точно натиска прилактинома хипофизата и от там какво се бъгва... Аз освен с висок Пролактин съм с мазало на всички други хормони и цялостно не съм ок. Пигментни петна нямам, но кожата не ми е ок със сигурност, ама кой е виновен...

Никой не знае Simple Smile

# 392
Здравейте, момичета. Правих си два пъти изледвания на пролактин като съм спазила изискванията. Резултатът ми е 1370 при рефер.стойности 124-496. Нямам секрет от гърдите, но цикъла от 7 дни ми намаля на 3-4 и имам често главоболие, което минава от самосебе си.
Може ли да ми препоръчате добър ендокринолог по здравна каса в София?
Благодаря ви!

# 393
Здравейте, момичета. Правих си два пъти изледвания на пролактин като съм спазила изискванията. Резултатът ми е 1370 при рефер.стойности 124-496. Нямам секрет от гърдите, но цикъла от 7 дни ми намаля на 3-4 и имам често главоболие, което минава от самосебе си.
Може ли да ми препоръчате добър ендокринолог по здравна каса в София?
Благодаря ви!
За ендокринолог по здравна каса не мога да кажа, но горещо препоръчвам доц. Мария Андреева. Много добър професионалист. Преглежда в Бодимед на ул. Позитано 24.
Аз също бях с висок пролактин, над 1500 при същите референтни стойности. Сега го поддържам около 300 с Достинекс.
С правилно лечение ще ви се нормализира и цикъл и главоболие Wink

# 394
Здравейте!
Предстои ми контролен ЯМР  с контрасно вещество след едногодишно лечение с Достинекс. На регистратурата  ми казаха, че трябва да нося резултат от изследване на урея и креатинин, но забравих да попитам дали трябва да е непосредствено преди ЯМР, или може и 2-3 дни по-рано. Някой може ли да ме ориентира?  Благодаря!

# 395
  • Варна
Здравейте!
Предстои ми контролен ЯМР  с контрасно вещество след едногодишно лечение с Достинекс. На регистратурата  ми казаха, че трябва да нося резултат от изследване на урея и креатинин, но забравих да попитам дали трябва да е непосредствено преди ЯМР, или може и 2-3 дни по-рано. Някой може ли да ме ориентира?  Благодаря!
Никога не са ми искали каквито и да било изследвания, явно е нещо ново.

# 396
  • в джунглата
Здравейте!

И аз утре ще правя контролен ЯМР с контраст разбира се,  но нищо не ми искат. По принцип контраста влияе на бъбреците и за да се застраховат сигурно ще започнат да изискват и това. Не мисля, че ще е проблем да е по ранно изследването.

# 397
  • Пловдив
Нищо такова не са ми искали...3пъти съм била на Ямр.

# 398
Нищо такова не са ми искали...3пъти съм била на Ямр.
+1

Общи условия

Активация на акаунт