Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 99 020
  • 781
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 669
Вигантола го капя на парче хляб. Ендокринолог така ми е казвал.

# 211
  • София
  • Мнения: 5 466
Пипи,ти магнезий не пиеш,нали?
 Млечните не трябва да се приемат в близост до магнезия.
 

# 212
  • София
  • Мнения: 1 323
Пипи,ти магнезий не пиеш,нали?
 Млечните не трябва да се приемат в близост до магнезия.
 

И до желязото Wink Както и яйца и фибри

# 213
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Не, поне магнезият ми е спестен Simple Smile) гледам като ям банани и ядки (че съдържат) да е далеч от млечни.
За желязото знам, да, то с цитруси, далеч от млечни.

Абе за всеки случай оставям по час интервал между хранения и хапове, че не мога да знам всичко кое с кое си пречи...

Някой питаше за инжекции Б12- още се колебая, но засега се спазарих с док да започна с таблетки за 2 седмици, ако не се повлиявам, ще мина на инжекции. Надявам се да не е късно в 28 г.с..Иначе тя от самото начало искаше инжекции, но аз нямах възможност да ги започна веднага и взех първо под езика, за да не се бавя излишно.

Вярно ли Б12 се пие вечер, за да не се изпишка? Досега го пиех на обяд, без храна.

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 245
Здравейте, първо да кажа, че съм бременна 19 г.с. Четох за витамините, колко са важни и реших на своя глава да пусна малко изследвания. Показах на АГ, но все още не съм сигурна, че всичко е наред. Ако може вашето мнение и дали да се консултирам с още един лекар.

Също хемоглобина ми е 107, желязо не съм пускала, може би трябваше също.
АГ-то ми каза да пия Б12 на хапчета и че по принцип за тежки случаи се бият инжекции, но аз не съм от тях.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 323
В 20 седмица с резултат 206 ми набиха 5 инжекции през ден ! Почнах бременността си с резултат 600 и въпреки, че пиех всеки ден от 1000 мг в 5 ти месец бая беше паднал .

# 216
  • Мнения: 1 472
А на мен днес пък ми си накара хематоложката, че В12 ми бил много висок (към 1000 и нещо), а взимам 2-3т. седмично, но бебето много голямо щяло да порасне....не знаех, че е проблем и високата стойност....

# 217
  • Мнения: 3 096
Аз го бях прочела в тази тема:

10 капки са много.Вит Д при бременни е опасен ако се предозира, може да предизвика калцификати ( плацентата, бъбреци, жлъчка).
 В12 също се приема под стриктен лекарски контрол през бременността, защото от него бебето нараства прекалено много за кратко.

# 218
  • Мнения: 16 871
Не се притеснявай. Срагах инжекции, ползвах и спрей б12. Синът ми въобще не е пораснал изведнъж и много. Вървеше с един и същи темп през цялото време.
Бях под контрола на Сигридов.

# 219
  • Мнения: 574
Момичета,подготвям се   за инвитро .Вземам по 1табл.В12 Methylcobalamin,1табл.Meta Neopholik и една капка вит.D.Мисля ,че няма да се стигне до предозиране,като се има на предвид изследванията .

# 220
  • Мнения: 16 871
Резултатите с или без прием са?

# 221
  • София
  • Мнения: 1 323
Тази 1 капка Витамин Д е доникъде с този резултат

# 222
  • Мнения: 16 871
И аз така мисля. Първо, че е адски нисък резултатът. Бебето ми приема по 3 капки на ден, за сравнение.
Б12 също е нисичък според мен. Трябва да гониш стойност поне от 600.

# 223
  • София
  • Мнения: 5 466
Няма опасност да се предозираш към момента,но все пак пускай контролно изследвания от време на време.
Една капка витамин Д,както са ти казали е нищо.Аз започнах с 8,когато вит Д ми беше много нисък,после като го качих до добри нива,намалих на 5,така приемах и през бременността.На две седмици следих нивата на витамините и ги носих на доктора,но повечето момичета ги правят на месец,дори и два контролните изследвания.

# 224
  • Мнения: 574
Изследванията са само с прием на мета фолиева.След месец ще посетя клиниката и до тогава трябва да ги докарам . Незнам как ще се получи,защото съм в чужбина ,а тук се чака седмици за да  отидеш на доктор .Благодаря на всички .

Общи условия

Активация на акаунт