Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 98 891
  • 781
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 925
Може ли да ми кажете как да приемам В12,желязо и вит Д3.Трябвя ли да има разстояние между приема.

# 481
  • Мнения: 163
Здравейте момчета! Дайте съвет какво да правя, от Юни месец се отивам да вдигна нивото на витамин Д, но не става. Юни беше 14 при норми 32-80,а сега след приема на вигантол и джеймсисън е едва 23.7 .Заради това не може да стартирам инвитро процедура. Отделно имам болки в мускулите и ставите, но невролога ми каза, че е заради липсата на витамина...

# 482
  • Мнения: 2 523
marvi39, дефицитът на вит Д води точно до болки. Мен ме боляха костите. Когато човек е в дефицит отнема доста време да вдигне нивото, но веднъж като се премине мин граница и се вдига по-лесно. На мен ми отне няколко месеца.
Какви дози приемаш от вигантол/джеймисън?  Има спрейове които в комбинация с капките могат д го вдигнат по-бързо.

# 483
  • Мнения: 163
marvi39, дефицитът на вит Д води точно до болки. Мен ме боляха костите. Когато човек е в дефицит отнема доста време да вдигне нивото, но веднъж като се премине мин граница и се вдига по-лесно. На мен ми отне няколко месеца.
Какви дози приемаш от вигантол/джеймисън?  Има спрейове които в комбинация с капките могат д го вдигнат по-бързо.

От вигантола по седем, а джеймсън по пет. Може ли да ми кажеш какъв е този спрей? Благодаря!

# 484
  • Мнения: 2 523
При Джеймисън една капка е 400 единици, тоест 2000 на ден е малко за да се попълни дефицит.
Вигантол една е 500 единици тоест 3500 капки е нещо като средна доза.
За попълване на дефицит се препоръчват 5-6000 единици за месец/месец и половина и контрола.
По принцип е хубаво като се започне прием на едното да се направи контрола след месец за да сме сигурни че организма го обработва добре. Не всеки обработва вигантол.
Иначе спрейове има много. Здравис и Бетър Ю имат хубави варианти.

Може би още месец и малко ще са ти нужни за да влезеш в реф стойности и после би трябвало да се вдигне по-бързо. Хубаво е за инвитрото да имаш по-високи нива защото ниските водят до лошо качество на яйцеклетките,  така че поне 40-50 да е е добре за процедура.
Аз правих контроли преди и след трансфер и видях че бебетата бяха дръпнали 10 единици за 2 седмици в началото на бременността, така че е важно като забременееш да не влезеш пак в дефицит, защото пак ще го оправиш трудно.
Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 485
  • Мнения: 163
При Джеймисън една капка е 400 единици, тоест 2000 на ден е малко за да се попълни дефицит.
Вигантол една е 500 единици тоест 3500 капки е нещо като средна доза.
За попълване на дефицит се препоръчват 5-6000 единици за месец/месец и половина и контрола.
По принцип е хубаво като се започне прием на едното да се направи контрола след месец за да сме сигурни че организма го обработва добре. Не всеки обработва вигантол.
Иначе спрейове има много. Здравис и Бетър Ю имат хубави варианти.

Може би още месец и малко ще са ти нужни за да влезеш в реф стойности и после би трябвало да се вдигне по-бързо. Хубаво е за инвитрото да имаш по-високи нива защото ниските водят до лошо качество на яйцеклетките,  така че поне 40-50 да е е добре за процедура.
Аз правих контроли преди и след трансфер и видях че бебетата бяха дръпнали 10 единици за 2 седмици в началото на бременността, така че е важно като забременееш да не влезеш пак в дефицит, защото пак ще го оправиш трудно.
Успех! Flowers Four Leaf Clover

Много ти благодаря за отговора. Ще вдигна капките на Джеймисън и след две седмици ще тествам пак да видим дали го усвоявам въобще.Значи бих могла да вдигна дозата на 10 капки дневно от Джеймисън?

# 486
  • Мнения: 2 523
Можеш и на 15 капки да я вдигнеш. Хубаво е по-бързо да оправиш нивата защото и на яйчицата им трябва малко време да се оправят.
Аз бях качила нивата и правих инвитро юни - неуспешно и не им харесаха самите яйцеклетки, а ние сме в МФ. През септември изкарах перфектни яйцеклетки и замразихме на 5 ден и върнахме и съм бременна.

# 487
  • Мнения: 163
Можеш и на 15 капки да я вдигнеш. Хубаво е по-бързо да оправиш нивата защото и на яйчицата им трябва малко време да се оправят.
Аз бях качила нивата и правих инвитро юни - неуспешно и не им харесаха самите яйцеклетки, а ние сме в МФ. През септември изкарах перфектни яйцеклетки и замразихме на 5 ден и върнахме и съм бременна.
Ще ти пиша на лично да н

# 488
  • Мнения: 4 994
Някой знае ли защо при нисък хемоглобин освен желязо, се пие и В12 и фолиева?

# 489
  • Мнения: 1 959
Някой знае ли защо при нисък хемоглобин освен желязо, се пие и В12 и фолиева?
За изграждането на хемоглобина са необходими желязо, фолиева и б12. Но е добре да се изследва и да се знае има ли недостиг на фолиева и б12. Б12 и желязо не е добре да се приемат на един прием, защото си пречат един друг.

# 490
  • Мнения: 925
Някой знае ли защо при нисък хемоглобин освен желязо, се пие и В12 и фолиева?
За изграждането на хемоглобина са необходими желязо, фолиева и б12. Но е добре да се изследва и да се знае има ли недостиг на фолиева и б12. Б12 и желязо не е добре да се приемат на един прием, защото си пречат един друг.
Да кажем ,че се приемат сутрин обед и вечер. В какъв ред е добре да ги приемаме ?Сутрин желязо обяд б12 и вечер фолиева дали е ок така?

# 491
  • Мнения: 1 959
Фолиева и б12 на един прием, те си помагат. Важно е да са метил форми при бременност.
Желязото на друг прием, едните сутрин, другите вечер. Добре е да се комбинира желязото с лактоферин ( Биозин примерно), които подобрява усвояването му. Усвояването на желязото се влошава и от калции, та не е добре да има млечни при приема му.
Доказан ли е недостига на желязо с изследване?

# 492
  • Мнения: 4 994
Аз си пия В12 отдавна, защото имам недостиг, както и неусвояване на фолиевата. Но сега много ми падна хемоглобина и пия Тотема по 3 пъти на ден. Казаха и да увелича другите 2 неща, че помагали. Става сложна схема, тъй като пия и още сумати неща и вече се обърквам кое кога трябва Grinning

# 493
  • Мнения: 925
Фолиева и б12 на един прием, те си помагат. Важно е да са метил форми при бременност.
Желязото на друг прием, едните сутрин, другите вечер. Добре е да се комбинира желязото с лактоферин ( Биозин примерно), които подобрява усвояването му. Усвояването на желязото се влошава и от калции, та не е добре да има млечни при приема му.
Доказан ли е недостига на желязо с изследване?
Не разбрах за кой е въпроса.Моят недостиг е доказан с изследване.Самонда отопня ,че не съм бременна,родих вече,но сега се остановиха тези дефицити .Всичко започна от едно бучене в ушите и така стигнаха да изследват витамините.Благодаря за информацията. МОЛЯ ако е удобно да ми препоръчате на коя фирма да взема . Благодаря

# 494
  • Мнения: 1 959
Ако има доказан сериозен нефостиг на б12, аз съм доволна от назалния спрей на Алоха, много е силен. Ако е само за поддържане или минимален недостиг и някакви подезични метилкобаламин ще свършат работа- Солгар например. Фолиева, аз взимах неофолик мета, не знам дали са добри, не съм имала недостиг на фолиева, че да видя как действат.
Желязо - билкова кръв и за лактоферин -Биозин мама.

Общи условия

Активация на акаунт