Професия "СТЮАРДЕСА"

  • 3 773
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Понеже другата година е балът ми ,имам нужда от мнението ви за професията .. интересува ме някой знае ли цената на курса,къде е най-добре да бъде проведен,каква специалност е удачно да запиша спрямо професията, има ли вариант работата да бъде съчетана с учене в задочна форма, какво е работното им време .... общо взето каквато и информация да ми дадете ще ми бъде от полза и ще Ви бъда много благодарна! (Прочетох тема в сайта,сходна с тази ,която пускам,но нейните коментари са от 2006г.)

# 1
  • Мнения: X
На скоро прочетох в една обява и се сетих работата няма как да бъде съчетана с учене под каквато и да било форма, височина от 1,57 см. до 1,88 см. 
умение за плуване - минимум 20 м. самостоятелно;
- гъвкавост и възможност за работа на смени (включително и нощем);
- способност за работа в екип;
- способност за работа с клиенти, любезен и учтив подход дори и в напрегнати ситуации;
- валиден международен паспорт;
- чисто съдебно минало;

# 2
  • Мнения: 6 301
На дъщеря ми съквартирантките завършиха по 1 задочно ли е, дистанционно ли - не знам, в НБУ. Не вярвам да са ходили кой знае колко в университета, предвид, че са в Дубай. За плуване не знам да са ги изпитвали при приема.

# 3
  • Мнения: 1 071
Курс за стюардеси не е необходим предварително. Осигурява се обучение от работодателя. Ако искаш съвет, пробвай с хубавите авиокомпании. Емирейтс постоянно набират. Работата е тежка и не е за всеки. Като изключим готините места, които се посещават и паричките, които можеш да събереш. Но пък е хубаво за млад човек за няколко години да го поработи. Трудно ще съчетаеш задочно с летене, т.като графиците са месец за месец. Но дистанционно сигурно може. Ааа, и задължителен минимум на интервюто - английски на добро ниво и усмивка. Успех!

Питаш за самолети, нали, а не за друг транспорт?

# 4
  • Мнения: 370
Имам 4 познати стюардеси, общо взето всичките са пилотски щерки, така стоят нещата, започваш с връзки. Иначе заплатите поне в България еър и Уиз еър не са кой знае какви, като сумата е в полза на вторите. Българиа еър често не плащат с месеци. Едната ми позната работеше при тях и беше на чартърни, обиколи света, но в последствие мина към Уиз еър. За арабските компании нямам инфо, но аз съм резервирана към всичко арабско. Иначе е супер ангажираща и натоварваща професия и ако учи някаква по-тежка материя, ще й е трудно много.

# 5
  • Мнения: 27
За България еър съм чувала само лоши неща. Хората не препоръчват работа при тях.

# 6
  • Мнения: 5
Курс за стюардеси не е необходим предварително. Осигурява се обучение от работодателя. Ако искаш съвет, пробвай с хубавите авиокомпании. Емирейтс постоянно набират. Работата е тежка и не е за всеки. Като изключим готините места, които се посещават и паричките, които можеш да събереш. Но пък е хубаво за млад човек за няколко години да го поработи. Трудно ще съчетаеш задочно с летене, т.като графиците са месец за месец. Но дистанционно сигурно може. Ааа, и задължителен минимум на интервюто - английски на добро ниво и усмивка. Успех!

Питаш за самолети, нали, а не за друг транспорт?

Да, питам за самолети  Simple Smile
П.П
Благодаря на всички включили се за информацията  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: X
Някой има ли актуална информация за България ер, най-вече около каква сума се въртят заплатите и наистина ли те обвързват с договор за 3 години, от който за да се измъкнеш дължиш не малка сума пари за предварителното ти обучение...

# 8
  • Мнения: 6 301
В Емирейтс /Дубай/ също са с 3 годишни договори, но може да си тръгнеш по всяко време без неустойки, само трябва да направиш едномесечно предизвестие.

# 9
  • Мнения: 118
В Емирейтс /Дубай/ също са с 3 годишни договори, но може да си тръгнеш по всяко време без неустойки, само трябва да направиш едномесечно предизвестие.
Ая, сигурна ли си в това? Информацията ти от първа ръка ли е? Любопитна съм, тъй като преди година и половина ми предложиха интервю и ме предупредиха за 3 годишен престой там. Това им бяха едни от изискванията.

# 10
  • Мнения: 6 301
Сигурна съм, едно момиче от нашия град се прибра преди месец след като изкара 2 години от договора. Просто губят някаква сума, която им се удържа от заплатите и се изплаща в края на 3-годишния договор.

Общи условия

Активация на акаунт