Бижута и бижутерски къщи

  • 68 024
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 17 775
Не непременно, розовото злато също си е злато и си върви с каратите. Не  е нужно да е покритие.
Аз жълто злато не харесвам, но ако трябва да избирам, винаги бих предпочела 14К, защото 18-те много жълтеят.

# 166
  • Мнения: X
Аз не съм казала, че розовото злато е непременно с покритие, а че тези обеци, които исках да купя, щяха да ги направят жълти с покритие. Затова дадох линк към статия за злато с родиево покритие и статия за различните цветове злато, които се постигат с примеси.
Аз пък розово не харесвам. Еднакво жълти са 14 и 18... Монетата е 18.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 13 ное 2022, 23:41 от Анонимен

# 167
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Аз жълто злато не харесвам, но ако трябва да избирам, винаги бих предпочела 14К, защото 18-те много жълтеят.
Не съвсем.Зависи от примесите.
Също не харесвам жълто (розово) злато и от 15+++ години не нося.

Последна редакция: пн, 14 ное 2022, 14:04 от sl

# 168
  • Мнения: 249
Статията за различните цветове злато беше много интересна, благодаря на Азалия.
Скоро имахме спор в службата за бялото злато /защото за черно, лилаво и др. не бяха и чували/и колегите твърдяха, че било с по-нисък карат😵. Направо се гръмнах, казах им - ами то и затова е по-скъпо 😜. А като погледнеш това са хора окичени със златни бижута - жълти, естествено.

# 169
  • Мнения: 221
Статията за различните цветове злато беше много интересна, благодаря на Азалия.
Скоро имахме спор в службата за бялото злато /защото за черно, лилаво и др. не бяха и чували/и колегите твърдяха, че било с по-нисък карат😵. Направо се гръмнах, казах им - ами то и затова е по-скъпо 😜. А като погледнеш това са хора окичени със златни бижута - жълти, естествено.

24 карата = 99.9% злато
18 К = 75% злато + примеси
14 К = 58.5% злато + примеси

Най-високия карат (24К) е най-жълто като цвят, с падане на карата започва да "избледнява".

На практика няма как злато + някакви примеси да е над 14 карата. По-скъпо е, но това не означава че е по-висок карат или по-качествено.
Мисля, че освен жълтото, само розовото и зеленото злато се намират естествени. Всичко друго е с голям процент примеси (за да се получат разни цветове).

# 170
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Статията за различните цветове злато беше много интересна, благодаря на Азалия.
Скоро имахме спор в службата за бялото злато /защото за черно, лилаво и др. не бяха и чували/и колегите твърдяха, че било с по-нисък карат😵. Направо се гръмнах, казах им - ами то и затова е по-скъпо 😜. А като погледнеш това са хора окичени със златни бижута - жълти, естествено.
Цветът няма общо с  каратите.Имам жълто злато, което от доста години не нося Стои надлежно прибано по кутиите 14, 18 и 22 карата.Последното е доста меко и е наситено жълто.
Бяло злато, 8 и 18 карата.

# 171
  • Мнения: X
Повечето от моите бижута са комбинация мужду бяло и жълто злато, и са 14 карата.

# 172
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Бижута имам всякакви.
Жълто злато не нося и за момента няма сила, която да ме накара да го нося.Стои си прибрано от доста врвме (поне 15)години .Имам и няколко бижута от  жълто и бяло злато, също  са прибрани, заради жълтото злато.
Нося бяло 18К(рядко само при официални случаи) В ежедневието съм на сербро и полускъпоценни камъни.Предимно сини.Лабрадорит,  пиетерсит , кианит,  танзанит, ларимар, аквамарин , ангелит, селестин, халседон...Розоволилави : кунцит, америст, йолит, чероит., тифани.... Черни :турмалин, обсидиан, оникс, мистичен мерлинит , черен опал.. и разбира се  лунен камък .
Мога да изброявам и още красоти като сребърен обсидиан, соколово око, котешко око...
Индигова агуа аура.....
С две думи дай ми , камънаци всякакви , стига да не са зелени и червени , и то по много...

Последна редакция: пн, 14 ное 2022, 15:54 от sl

# 173
  • Мнения: 369
Аз съм голям фен на Цитрин -енергиен очистител  и Жълт топаз за силна енергийна подкрепа и мъдрост.  Като родена в първата декада на Дева са подходящи за мен и смятам, че ми носят Защита, вдъхновение и просперитет.

# 174
  • Мнения: 6 930
Стъкълца.Не камъни, кристали или минерали , a  стъкло.
Подкрепям, качеството изобщо не отговаря на цената и са общо взето в категория costume jewelry за мен. Понеже много обичам всякакви неща с evil eye преди време  взех този пръстен и за няколко месеца само отдолу метала вече е надраскан като след години употреба, а покритието вече се е вдигнало на места. Жалко, защото иначе дизайна много ми харесва

# 175
  • Мнения: 795
Здравейте, може ли да ми кажете къде мога да намеря златни обеци във формата на буква или да поръчам за изработка?

# 176
  • Мнения: X
Тук предлагат изработка на обеци с буква
https://www.victoria-gold.com/%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0% … 0-EA051?limit=100

# 177
  • Мнения: 795


Питах, имат само на висулка. Ако се сетите нещо друго, ще съм благодарна да споделите.

# 178
  • Мнения: 4 012
Чудесна тема, много се радвам че я намерих. Бих искала да ви попитам къде в София мога да намеря обици от бяло злато и бели камъни? Бих искала нещо красиво и блестящо, но до 400-500 лева например. Смятам да ги нося всекидневно, затова предпочитам да са по-функционални. Имам снимка някъде на нещо примерно, но ще я потърся и споделя в друг пост.
Брагодаря предварително Simple Smile

Последна редакция: сб, 24 дек 2022, 23:57 от Lale_Lili

# 179
  • Мнения: 2 542
https://elgrado-jewellery.com/index.php?route=product/category&path=62_77
Била съм в магазинът им на бул. Левски.
Доволна съм от обслужването.

Общи условия

Активация на акаунт