Любители на Котки - Тема 108

  • 43 503
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 18 969
Ехе, много са готини кучето и котката, явно се обичат Simple Smile

за животните, браво, много добре гледани изглеждат котаците! Сигурно ти е трудно с четири.

bubbata, много любвеобвилна е твоята писана!  Heart Eyes

# 526
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Много са сладки куче и коте  Heart Eyes

Много исках с прибирането на Лили от улицата да си вземем и един Джак Ръсел,любимо ми е още от Маската,но ММ категорично ми отказа Mr. Green

# 527
  • Мнения: 259
...
за животните, браво, много добре гледани изглеждат котаците! Сигурно ти е трудно с четири.
...
Трудно ми бе например навремето с две здрави кучета, едно със сърдечна недостатъчност, и едно сляпо. Бях се ангажирал тогава с един приятел да ходим извън София за да му помагам нещо. Сутрин все казвах "чакай да приключа разходките" и вечер -- "да се прибираме по-скоро, че ме чакат три кучешки разходки". Не знам дали се е съмнявал, но веднъж той предложи за първи и единствен пътда ми помогне с вечерните разходки. Аз изведох здравите кучета, той -- сърдечноболния пекинез. Накрая остана да изведа Дядо и човекът само попита дали имам нужда от още помощ.
Моята стана горе-долу както в приказката за Мохамед и  арабина с малката къща.

... ПиратЯ яде с охота пуешко филе на Орехите. Трябва ли да съм притеснена? Това е единственото нещо от човешката храна, което го изкушава да подава лапа към масата.
Филетата са само за човеци. Само отпадъците от пуйки и т.н. са световно признати като храна за котки. Вече има "Вода за котки" и скоро може би ще ни огреят с "Въздух за котки".

# 528
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263

... ПиратЯ яде с охота пуешко филе на Орехите. Трябва ли да съм притеснена? Това е единственото нещо от човешката храна, което го изкушава да подава лапа към масата.
Филетата са само за човеци. Само отпадъците от пуйки и т.н. са световно признати като храна за котки. Вече има "Вода за котки" и скоро може би ще ни огреят с "Въздух за котки".
Ха ха това ми хареса тя и нашата от човешката храна само шунка предпочита и и даваме съвсем малко Simple Smile

# 529
  • Мнения: 18 969
За животните, с много кучета, които си имат специфични проблеми и не може да се разхождат едновременно, би било трудно за всеки.

Ето го Пури, извинявам се за лошото качество на снимките:

Скрит текст:







# 530
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Душичка, много е сладко. Heart Eyes

# 531
  • София
  • Мнения: 622
Ах как сладко проверява какво има за ядене- сладурче  Laughing
Нашето бебче го взимаме тази седмица - ще е на 7 седмици, мъниче. Майка му го гони и хапе постоянно и май така ще е най-добре за него Sad Днес не му е дала да суче, явно иска да го отбива. Мисля да го заведа на вет за обезпаразитяване уикенда, а следващата седмица на ваксина. Правилно ли е така? Или да не го стресирам и направо и двете манипулации наедно? И като е толкова малко трябва ли да взимам мляко? Нямам опит с такива дребосъци, каката я взехме на 10 седмици и ми е притеснено...

# 532
  • Мнения: 259
...
тя и нашата от човешката храна само шунка предпочита и и даваме съвсем малко Simple Smile
Може би усеща, че свинско = солидна порция витамин B1. Давайте на воля. Потребностите на котките от този витамин на единица калории са около четири пъти повече в сравнение с човешките.

# 533
  • Мнения: 18 969
Елито, Пури е на 7-8 седмици, според ветеринарката е роден около 25 август. Намерихме го изоставен от майката, нахапан до кръв от бълхи (първата вода беше мътночервена, когато го изкъпахме) и накацан от мухи, когато беше на около 2 седмици. На около 4 седмици започна да яде пастет и суха храна за малки котенца и горе-долу тогава спряхме да му даваме АМ, защото и ни беше свършило. Беше ни го дала една позната известно количество, защото в зоомагазина нямаше, когато търсихме по спешност. Ветеринарката каза, че няма смисъл да купуваме още и да си го храним с храната за малки котенца. Вече си дъвче съвсем добре. Майката на вашето може би го хапе, защото усеща, че няма нужда да го кърми. Заведи го на ветеринар, той ще ти каже как е най-добре и през какъв период да станат манипулациите.

# 534
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
кукумицинка Твоя Пури е много сладък страхотни сте, че сте го спасили обожавам оранжеви котки - стават огромни само се ангажирай да покажеш снимки след време да му се насладим пак Simple Smile

# 535
  • Мнения: 18 969
кукумицинка Твоя Пури е много сладък страхотни сте, че сте го спасили обожавам оранжеви котки - стават огромни само се ангажирай да покажеш снимки след време да му се насладим пак Simple Smile

Той е по-скоро бежово (като кафе с много мляко) и бяло, не оранжево, сигурно от снимките така изглежда Simple Smile Иначе може и да стане голям, защото предполагаемата майка е голяма като куче, същото бежово и бяло, но и черни петна има. Другото котенце пък беше бяло с черно.

Ще покажа снимки и по-нататък, само да сме живи и здрави Simple Smile

# 536
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, Късметка нещо ме тревожи, днес една одрямана, цял ден лежи, но не по гръб а някак тъжна. Хапна малко и пак кротичко някъде да си седи. В последната седмица два пъти повърна козина, един път в петък вечер само гранули, след което беше ок. Иначе е бойна, реагира си както си знае на закачките ми. Пипах тумбака, не ми се стори нещо нетипично.
Да я заведа на вет и да му кажа, че е удрямана сякаш е тъпо. Да я наблюдавам по е добре май, няколко дни? Котките изпадат ли в настроения, аз имах натоварени периоди напоследък, да не би да се отразява на нея, нали усещат...

# 537
  • Мнения: 1 786
Здравейте, Късметка нещо ме тревожи, днес една одрямана, цял ден лежи, но не по гръб а някак тъжна. Хапна малко и пак кротичко някъде да си седи. В последната седмица два пъти повърна козина, един път в петък вечер само гранули, след което беше ок. Иначе е бойна, реагира си както си знае на закачките ми. Пипах тумбака, не ми се стори нещо нетипично.
Да я заведа на вет и да му кажа, че е удрямана сякаш е тъпо. Да я наблюдавам по е добре май, няколко дни? Котките изпадат ли в настроения, аз имах натоварени периоди напоследък, да не би да се отразява на нея, нали усещат...

Грейси беше така одрямана един ден , на следващия я заведох при вета и се оказа ,че има температура животинката , но не повръщаше, направо не искаше да яде .

# 538
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Мира, ти най-добре познаваш животното, ако смяташ, че е нетипично поведението ѝ я заведи. Peace

# 539
  • Мнения: 4 406
Грейси и Чарли са уникални! Прекрасни! Heart Eyes

Момичета, момчета, имам нужда от помощ!
Някой да пътува от Варна за София и да донесе едно хубаво коте!

Реших го вече, къде 2 там и 3 Wink
Адашке, права беше Wink Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт