Любители на Котки - Тема 108

  • 43 367
  • 755
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 4 714
Оххх, Танче, извинявай. Hug
Знаеш, ние сме писатели, не читатели. hahaha hahaha hahaha

Така, за черни точки вет е предписал крем със сяра Rolling Eyes на моя приятелка с подобен проблем. Сори, не на приятелката ми, на котарака й. Също да ги изтисква. Rolling Eyes Черните точки. Peace
http://apteka.framar.bg/30054572/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D1%81 … -100-%D0%BC%D0%BB

Аз лично нямам опит с такова нещо. Peace

# 481
  • Мнения: 3 987
То аз честно казано не съм много сигурна, че това е акне, че и докторката и тя малко май не бешесигурна. Не виждам точки, но точно брадичката там, където обикновено е акнето, е почти без козинка и изглежда леко подуто... Мажем с тридерм, утре без това ще ходим за устната, че не спада, за брадата, че не минава и за крачето. Полудявам вече...

# 482
  • София
  • Мнения: 4 714
Еее, ама моля те!!! Heart Eyes Hug Спокойно.
Изясни кое е водещото за вас сега. После всичко е ...второстепенно. Hug
Моля те, спазвай хигиена на емоциите към Кот/каквото и да означава това/
 Hug Hug Hug

# 483
  • Мнения: 2 998
Моля те не ги стискай, ще боли! Praynig Аз мога да ти препоръчам разтвор на хлорхексидин 3% или 4%. Много добре почиства черните работи около устата. Направо памуците стават кафяви. Не става от веднъж, обаче. Трябва да се третира по малко известно време. Ето малко за четене http://www.zdrave.bg/?c=n&id=56 Тук става въпрос за ползване от хора, но нещата са аналогични. Много от лечебните води за уста също го съдържат, но е важно да не се поглъща. Ако те интересува ще ти напиша какво точно съм ползвала и ползвам в момента.
Този разтвор се ползва и за кожата. Сега прочетох за кожичките. Хлорхексидинът има и антимикотично действие, т.е. действа и на гъбички. Някакви изследвания за бактериална или гъбична инфекция правили ли са ви?

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 23:34 от bubbata

# 484
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 901
Лекувала съм на Силвестърчо подута долна устна като го мажех с Брауновидон (от обикновена аптека), външно, така че да не влиза в устата.
Корички/струпейчета по кожата му съм мазала с "Екзематин С" (от ветеринарна аптека). Впрочем, позволявам си понякога да си мацвам и на моя скалп от него - действа чудесно срещу косопад. Wink

# 485
  • Мнения: 3 987
Някакви изследвания за бактериална или гъбична инфекция правили ли са ви?
Правили са някакви изследвания от раничките в ушите, тогава решиха точно, че са гъби. Пръскаме с разни спрейове от един месец, но там нещата не бяха със срупчета, по-скоро няколко места без козинка, и ранички в ушите. По крака нямаше, това е от скоро. Ще видим днес дали са гъби и те.

# 486
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Като казаха, че Топчо има акне, той нямаше черни точки или нещо друго, просто долната устничка беше подута.
Нервен_Хамстер, много добре те разбирам.  Hug И ние сме абонирани при ветеринарите. Не се ядосвай, може да не са излекували добре предишния път. Всичко е възможно.
Вярно е, че животните усещат поведението на стопаните. Когато ние сме спокойни като го водим на преглед и котката е спокойна, случвало се е да му има нещо и да не знам какво е и да се притеснявам много, личи си по жестове, говор и т.н, тогава и животното е неспокойно. Стискам палци.

# 487
  • София
  • Мнения: 2 092
Шапка свалям и на тези развъдници, които не гонят сляпо печалбата, а ги интересува животното най-вече. Ако бих купила, то би било от такъв развъдник.  Hug Peace

ПОДКРЕПЯМ ПОДКРЕПЯМ ПОДКРЕПЯААААМ !!! От всичко най- ме е страх от тези, които си прибират парите, връчват ти животинчето и дотам. Това ми показва, че става въпрос за ПРОИЗВОДСТВО на животни, за безогледен бизнес. А ако имаш една или няколко котки, които си обичаш, и си гледал бебетата до месец или два, и си ги обичаш и тях, хич няма да ти е безразлично в какви условия ще отидат да живеят после, нали? Също за човешката глупост подкрепям с две ръце. Нагледала съм се на душепотрисащи случаи.

Ох , Епона   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Скрит текст:
Искрено се надявам да не се откажеш от темата, защото си много полезна, за тези, които истински се интересуват. А такива има. Аз, благодарение на теб, се поинтересувах с какво храня котката си, смених и храната и забелязвам само позитиви. И се радвам, че макар и по-късно, се е намерило кой да ми отвори очите и да ми покаже как да се грижа по-добре за нея  bouquet


Да, и аз мисля така. Епона, темата би изгубила ужасно много без теб. Не го прави. Ако не заради нас, то поне заради животинките.

Мен пък най-ме тровят влизащите да кажат, че са против кастрацията, ама не можещи да изтърпят съответните прояви на котката. И размножаващите у дома също.

Това в подкрепа на твърдението за човешката глупост Joy Joy Joy
Която е бездънна, безкрайна, всепоглъщаща. Направо смъртоносна.

# 488
  • Мнения: 2 998
Някакви изследвания за бактериална или гъбична инфекция правили ли са ви?
Правили са някакви изследвания от раничките в ушите, тогава решиха точно, че са гъби. Пръскаме с разни спрейове от един месец, но там нещата не бяха със срупчета, по-скоро няколко места без козинка, и ранички в ушите. По крака нямаше, това е от скоро. Ще видим днес дали са гъби и те.
Тя си го разнася от ушите на лапите. Така беше и при нас. После се появиха рани по коремчето. Ясно, че има нещо. Хубаво е да ти кажат точно какво, но да е потвърдено с изследване. Че така на нас ни заявиха стафилококи и след един месец с огромните лезии отидохме да друго място, направиха кръвни изследвания и се оказа съвсем различна инфекция.
Те нашите ветеринари (някои от тях) много обичат диагнози на око, пък после каквото сабя покаже.

# 489
  • Мнения: 3 987
Ние точно затова от едните, които без изследвания решиха, че това е автоимунно, се преместихме при други, които направиха изследвания (не кръвни, а само от разранените уши) и казаха, че са гъбички.
Общо взето след днешния преглед ми казаха, че съм параноична и устата вече не е толкова подута (което да ме убиеш, нито аз виждам, нито ММ) и да спрем да я мажем с тридерма, че срупчетата на крака не са гъби а са просто зарастващи рани (които пак не виждам от къде може да си е направила, площта на която се простират коричките е около 3х3 см, а не сме и оставили много голяма възможност да се надере на каквото и да било така грубо) и я намаза с нещо, да не ги разгризва толкова, за да зараснат по-бързо.
Днес пристигна Аплауза, смесихме я с част от канина, не е въодушевена въобще. Иначе като беше с разстройство без да гъкне ядеше изписания от вета специален Проплан, така че се надявам, че просто не е гладна след сутрешната бонус консервичка след ходенето при вета.

# 490
  • Мнения: 75
За мамите на дългокосместите  издирвам името на един инструмент за премахване на заплетени топчета,вижда ми се много ефективен.Прилича на малка тясна четка с блейдове.С големите котета се справям, но малката не дава и е доста заплетена.Често играя с ножиците, но е стресиращо за мен и за тях.Намирам само видеа,но не и името.

ето го тук:

https://www.youtube.com/watch?v=wXpmtjPtqvk

на второто видео е инструмента с розовото

https://www.youtube.com/watch?v=fsYWokO9OpQ

накрая едно видео груминг за разкош

https://www.youtube.com/watch?v=rYXKklSzWo8

# 491
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Нервен_Хамстер, отначало ще отбира гранулите, поне моя така правеше.
И аз давам лакомство след като се приберем от клиниката.
Дано котчица е добре.
Zdravika, мисля че е нож за сплъстена козина, потърси в Гугъл под това име. Peace Водила съм Топчо няколко пъти в Щатите на фризьор и точно с такъв го решеха. Котката свикна с ножицата, даже не мърда вече.
Сега ме подсети, ще потърся и аз.

# 492
  • Мнения: 2 998
Момичета, искам да купя Acana Grasslands Grain Free за моята госпожица, но намирам разфасовка само от по 6,8 кг. Това количество ни е много и ако някой има интерес може да си го разделим, или може и по-малко да вземе. Цената е 93лв, излиза около 13,70лв килограма.

# 493
  • Мнения: 259
Акана в опаковки 2.27 кг има в Зооплюс и Зоофаст. Цените на тези опаковки обаче излизат по-скъпи на килограм, като в Зоофаст вече гонят 20 лв. Зооплюс може да даде 5% отстъпка при абонамент за ел. бюлетин. Досадно също е, че доставките в двата случая са изпълнявани средно за около седмица.

...
За животните, снимките трябва да се качат някъде в интернет (снимка.бг, прикачи, Фейсбук и т.н.) и да се даде линк към тях. Ако линкът е само към снимката, без нищо около нея, се вмъква като изображение с втория бутон на втория ред от бутоните над полето за публикуване. Изписва се [имг]линк[/имг] като буквите са на латиница. Дано да съм се справила с обяснението.
...
Таня, напълно бе ясна и ти благодаря. Просто не допуснах, че този развит сайт отказва да приема файлове от компютъра и изисква услуга от допълнителен сайт. Заради слаба техническа грамотност мога да предполагам само за някакви опасения от нахлуване на спам.

# 494
  • Мнения: 2 998
Акана в опаковки 2.27 кг има в Зооплюс и Зоофаст. Цените на тези опаковки обаче излизат по-скъпи на килограм, като в Зоофаст вече гонят 20 лв. Зооплюс може да даде 5% отстъпка при абонамент за ел. бюлетин. Досадно също е, че доставките в двата случая са изпълнявани средно за около седмица.
Точно от zooplus ще я поръчам, но там няма налични 2кг, а и цената е чувствително по-висока.
Сега погледнах, че в zoofast цената за 2,27кг e 56,70лв!

Общи условия

Активация на акаунт