Детоксикацията на д-р Михайлов - тема 14

  • 78 282
  • 662
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 547
А и друго да питам. При Новолуние или Пълнолуние е по-добре да се прави? Simple Smile Четох че ефекта при спазването е различен ако е Новолуние и Пълнолуние Simple Smile

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 702
При пълнолуние!
Два дни преди пълнолуние и в деня на пълнолуние.
В останалите фази на луната правих плодово-оризови дни и така задържах -8 кг. преди няколко години.

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравейте, аз съм на сокове и колежката съм зарибила, много обичам летните детокси но до тогава има много време, досега в годините съм ги правила все на сок или дини, този с белтък и гхи не съм ги пробвала, успех на всички и лек детокс.

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте и от мен!
Аз съм на линия днес!
Изпих солта, кафе,  досега 2 грейпфрута и 2 белтъка. С течностите май съм назад - по-малко от 2 литра предимно чай.
Странно ми е обаче защо солта не ми действа, а при повече от 10 детокса досега е била безотказна...
Бълбука ми корема, пък нищо... Имайки предвид изключително незбравословното ядене през последните година-две, многото лекарства... Би трябвало да имам много токсини за чистене и взех да се притеснявам вече...

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 271
При мен по принцип и при другите детокси на третия ден ми повлиява солта.

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте отново от мен!
Ама много ми е мъчно, че няма вече ентусиасти в тая тема...Преди години изписвахме по цяла тема на един детокс, а сега....
Като сме повече е по-лесно и се подкрепяме.
Ето, аз винаги съм изкарвала много лесно детоксите, не съм прегрешавала нито за миг, дори и ябълка не съм си позволявала, въпреки че е позволено при силен глад.
Изкарах трудно двата дни, имайки предвид, че покрай малките не ми оставаше време да си беля яйца и грейпфрути, и снощи си легнах уверена, че ще приключа както трябва.
Обаче...Тая сутрин ми се разказа играта...Толкова зле не съм се чувствала никога при детокс...Взех да треперя, да ми избиват горещи вълни (а се бях навлякла, че ме тресе нощем) и ми се гадеше страшно...Едва се удържах да не повърна...Изпих солта и ми стана още позле. Излязох на въздух, не можех да издържам и лапнах на върха на вилицата малко домашен мед. Посмуках малко, че е захаросан, и го изплюх, но ми просветна за кратко...
Не мога да разбера защо ми е толкова зле. Никога не съм се чувствала така при детокс! Дали защото и съм в цикъл, дали заради четвъртинката бромокриптин, която пия за намаляне на кърмата...Аз съм с хиперлактация и с двете деца и сега от два месеца само така се поддържам с четвъртинка бромокриптин вечер и шуслерова сол номер 10. Реших да не гръмна пак, да не го спирам лекарството, знаейки че е по-добре детокс с лекарство, отколкото никакъв, но...Довечера няма да го пия и ще видим.
Дано изкарам днес, че и бебето ми е постоянно на ръце, и каката на 3 г. си иска нейното...
Ех, уби ми се кефа на третия ден от детоксикацията! Той винаги ми е бил любимия, защото знам, че е последен, а и защото цял ден си правя планове и предвкусвам вкусното киви, овесени ядки, ангелска супа, салатка, варени картофки, сиренце....
Ох, дайте ми подкрепа, че направо не знам как ще изкарам днес...А съм инат и колкото и да ми е зле, не се отказвам почти никога....

# 306
  • Мнения: 5 440
Аз често правя детокси, но не пиша в темата. И на мен ми е трети ден. Не се притеснявай от лъжицата мед, ако пак ти стане зле, изяж ябълка, изпий чаша чай с лъжичка мед... Нормално е да се изтощиш с двете деца, а и при детокса с грейпфрути и белтъци поемаш твърде малко калории. Друго, за което си мисля - нали знаеш, че грейпфрути и лекарства понякога може да е опасна комбинация? Може би това, което пиеш е от лекарствата, които не се съчетават с грейпфрут, реакцията ти на такова ми прилича...

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Аз често правя детокси, но не пиша в темата. И на мен ми е трети ден. Не се притеснявай от лъжицата мед, ако пак ти стане зле, изяж ябълка, изпий чаша чай с лъжичка мед... Нормално е да се изтощиш с двете деца, а и при детокса с грейпфрути и белтъци поемаш твърде малко калории. Друго, за което си мисля - нали знаеш, че грейпфрути и лекарства понякога може да е опасна комбинация? Може би това, което пиеш е от лекарствата, които не се съчетават с грейпфрут, реакцията ти на такова ми прилича...
Благодаря ти! Purple Heart
По принцип докторът ми изписа 2 х 1 от лекарството, а аз пия само 1/4 веднъж вечер, но...Вчера не ядох добре, а вместо да завърша с белтък вечерта, ядох само грейпфрут и пропуснах последния белтък...
Аз бях чела, че грейпфрута намалява действието на лекарствата и затова не го мислих така, но...Може и да си права. Ще го пропусна довечера и дано изкарам поносимо днес.
Ще се радвам да си пишем тук и днес, и утре на захранването! Аз пък съм много споделяща и като не съм сама, ми е много по-хубаво и лесно!
Поздрави от мен! Мими

# 308
  • Мнения: 5 440
Не, грейпфрутът не намалява действието на лекарството, а напротив - дори може да го усили и да се стигне до предозиране дори с изпиване на нормалната доза лекарство. И изобщо не е безобидно. За другия път да знаеш - щом приемаш лекарства, избери друг вариант на детокс.

https://www.puls.bg/aktsenti-c-16/rastitelni-produkti-vzaimodeis … greipfrut-n-11919

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 10:27 от Spiritlight

# 309
  • Мнения: 4 087
Аз кърмя, ама с кеф бих се включила след време като приключа. Успех момичета, пролетните детокси са ми любими, даат супер много енергия и лекота точно преди новият сезон.

# 310
  • Мнения: 65
Здравейте,
При мен детоксът минава нормално. Нямам никакво чувство за глад. Солта започна да ми действа чак днес. Аз съм решила да не се захранвам. Усещам, че организмът ми има нужда от още малко почивка. Мисля да изкарам 3-4 дни само на плодове и чай, после ще включа салатките и така до Великден.
Naskomimi, подкрепям мнението за грейпфрута. Причина също може да бъде и недостатъчният прием на течности. Ако чувстваш дискомфорт, по-добре хапвай ябълки.
Иначе почти не остана. Само още няколко часа Relaxed Hug

# 311
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Аз кърмя, ама с кеф бих се включила след време като приключа. Успех момичета, пролетните детокси са ми любими, даат супер много енергия и лекота точно преди новият сезон.
Ех, да ти са живи и здрави!
И аз кърмя, но моето момченце е почти на 11 м. вече и яде повече твърда храна, а кърма вече почти няма, затова правя детокса. Не съм видяла да му се е отразило нещо на него. Д-р Михайлов казва, че детокс и кърмене и бременност са съвместими, но твоите слънчица са твърде малки и аз не бих правила!
И като каза пролетни детокси, я ми дайте идея другия месец на какво да съм! Сигурно грейпфрутите вече няма да са сочни, а сезонни плодове.... То ягоди и череши, но май ще ги изкарват по-късно, че следващото пълнолуние е на 17-ти май... Евентуално ягоди ако изкарат оранжерийни български, а не внос, но дали ще са ок три дни по кг. ягоди? Не мога да карам на сокове и това е! Пък ябълките и те не са сезонни...
Сигурно ще ми се смеете, че на днешния хал си мисля за следващия детокс, но като си погледна "осмянката" Simple Smile и ми става лошо... Вярно, че съм супер миньон - 148 см., а малчо се роди 3300 гр. и бая опъна положението и остави много място мама да пълни като яде като невидяла за по 5-10 мин., но това не бива да ме оправдава.
Та, задължително ще направя и майски, и юнски, че на 22-ри юни живи и здрави сме на море и няма да се срамя. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 5 440
Че какво им е лошото на 1 кг ягоди за три дена? Ябълки също има целогодишно. Дайте сега идеи за захранване утре, още не съм мислила Stuck Out Tongue Winking Eye

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Че какво им е лошото на 1 кг ягоди за три дена? Ябълки също има целогодишно. Дайте сега идеи за захранване утре, още не съм мислила Stuck Out Tongue Winking Eye
А, не! По кг на ден - общо 3 кг. Така с едно кило за никъде няма да съм! Simple Smile
Имах предвид кое е по-добро, като гледам да избягвам несезонни плодове, зеленчуци и пр., за да избегна приема на повече нитрати и пр. Затова и сега избрах грейпфрутите, защото още им е сезона. А ябълките...То по всички магазини, дори и специализираните всичко е внос и едни такива огромни и еднакви...Затова им нямам доверие, де да знам...

# 314
  • Мнения: 5 440
Как се прави тази ангелска супа?

Общи условия

Активация на акаунт