Съвет за избор на храна

  • 5 781
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 259
Храната Есеншалс е добра, но 3-кг опаковка за кученце с телесно тегло около един килограм би означавало за животинчето еднообразно и отегчително хранене в продължение на може би два месеца.

Друг възможен проблем при несъразмерните опаковки е продължителният контакт с въздуха след тяхното отваряне. Важно е след пресипване, торбата да бъде навивана стегнато с изкаран въздух и защипвана със здрави щипки. И другото е торбата да престоява в сухо помещение със стайна температура, тоест не на балкона или в кухнята, ако тя не е оборудвана с аспиратор.

# 16
  • Мнения: 30
Храната Есеншалс е добра, но 3-кг опаковка за кученце с телесно тегло около един килограм би означавало за животинчето еднообразно и отегчително хранене в продължение на може би два месеца.
Няма да е два месеца. Смятах ги тези 12 кг., че са за 5 месеца, значи една торба е за един месец и една седмица.
Като казваш еднообразно и отегчително да нямаш в предвид, че трябва да му сменям храната?

# 17
  • Мнения: 259
Да, това намирам за човечно и човешко третиране. Обратното е като аз да се снабдя с доста сухар, десетина калъпа кашкавал и няколко кашона лютеница и с това да бъде храната ми за седмици напред. Това би предизвикало у мен най-малко дискомфорт.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 977
Да, това намирам за човечно и човешко третиране. Обратното е като аз да се снабдя с доста сухар, десетина калъпа кашкавал и няколко кашона лютеница и с това да бъде храната ми за седмици напред. Това би предизвикало у мен най-малко дискомфорт.

Извинявам се, че се намесвам отново, но вие сте некомпетентен човек.

# 19
  • Мнения: 30
То била наистина труден избор. Преди малко една позната ми каза, че Hills била най-хубавата храна. Обърках се тотално.  Grinning

# 20
  • Мнения: 259
Ако смяташ че кученцето на два месеца трябва да яде около 80 гр/дн, колко тежи то?

Сравняването и изборът между десетки марки са по-лесни, ако имаме прости критерии за преценка. Цъкни и виж скрития текст долу.
Скрит текст:
Най-сигурно е първо да потърсим достоверна информация от първоизточника, т.е. уебсайта на производителя. Вносителите превеждат както им падне, напр. "30% пилешко месо" в случай с 30% пилешко брашно. Нали протеинът в първото би бил едва 6% при действителни около 20%.

В сайта на производителя ще се ориентираме дали протеинът и мазнините са от ясно посочени видове като напр. "пуешко брашно", "пилешка мазнина", т.е. предполагаемо грижливо подбирани и съхранявани в по-малки количества. Или техни източници са тоновете натрупани отпадъци на месопреработвателната индустрия, прикривани зад генерически наименования като "птиче брашно" и "животинска мазнина"?

После търсим да разберем дали гранулата е "естествена" или химическа, т.е. има ли изкуствени консерванти и менадион (прекурсор на вит. K, който не е безопасен според германски публикации)? Евфемизмите, които хитрите производители използват за такива състваки, са например "разрешени от ЕС антиоксиданти" и вит. "K3". Аз държа да прочета декларация от сорта "предпазено с естествени антиоксиданти/токофероли".

После, дали храната е базирана на животински съставки или на растителни съставки? Ако имаме съдържание на протеин от едва 30% и мазнини 15%, значи въглехидратите са близо 40% и следователно зърното е над 50%. Дори въглехидратите да са малко обаче, трябва да имаме още едно наум за т.нар. протеинови пълнители като царевичен глутен, картофен и грахов протеин, особено ако такива са подредени сред първите съставки. Това са растителни протеини, които заместват донякъде въглехидратите, но също протеина от месото. Такива съставки имат нула съдържание на естествени селен и витамини D и B12 и храната трябва да разчита повече на обогатяването с изкуствени добавки.
Хиллс е базирана на зърно и изкуствени витамини и микроелементи и има ненужно висок гликемически товар.

Ето качествена гранула, ситна и в сравнително малка опаковка: ACANA Puppy Small Breed, 2 килограма (това е новата разфасовка, но някъде предлагат от старата 2.27 кг) -- http://www.zoofast.bg/acana-puppy-small-breed-pg-15856.html

Ето подробна информация за храната (англ., но горе има също избор на руска и др. версии): https://acana.com/our-foods/heritage/puppy-small-breed/

Ето един полезен източник на инфо на български: http://animalprograms.webs.com/

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 15:53 от за животните

# 21
  • София
  • Мнения: 1 324
Aз храня с Есеншъл. Кучето изглежда добре, харесва я, но сега взех Акана, защото, според един търговец на суха храна "Оставихме го Есеншъла, защото не е толкова добър просто колкото другите две - с по-нисък протеин е, т.е. в крайна сметка е с по-малко месо. И въглехидратите й са от картофи, вместо грах, от което по-лесно надебеляват кучетата. И накрая, Есеншъла месото му е консервирано неясно как, което обикновено значи с не много щадящи консерванти, докато при другите две е по най-лекия начин, с екстракт от розмарин и токофероли".
Под "другите две" има предвид ACANA и ORIJEN.

# 22
  • Мнения: 259
Въпросът за консервантите не стои при Ессеншалс. "Ние използваме розмарин за запазване на нашата шродукция" (http://www.essentialfoodsgb.co.uk/details-on-our-ingredients > Rosemary).

Купувал съм за котките доста от тази. Макар без забележки от тях и с добри съставки, аз не харесвам на вид и аромат. Купих също два пъти от различни видове на последното си куче и те също ми се видяха недоизпипани.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 276
за животните  смятате ли,че Хепи дог е добър избор за бебе мопс
 http://xn--80aaaaykkaoda1avr1bek2a0c.com/portfolio-items/%D1%85% … -mini-baby-junior

# 24
  • Мнения: 259
Този производител използваше по-рано ясно наименовани съставки като "брашно от птиче брашно" и "брашно от агнешко месо". Напоследък смениха състава и на мястото на горното виждаме мъгляви понятия като "птичи протеин" и "агнешки протеин". Предполагам, че са започнали да употребяват животинско брашно, направено от глави, крака, опашки и кожа.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 276
 
Този производител използваше по-рано ясно наименовани съставки като "брашно от птиче брашно" и "брашно от агнешко месо". Напоследък смениха състава и на мястото на горното виждаме мъгляви понятия като "птичи протеин" и "агнешки протеин". Предполагам, че са започнали да употребяват животинско брашно, направено от глави, крака, опашки и кожа.
Какво бихте ми препоръчали?

# 26
# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 11 977
Aкана за малки породи не е Grain Free. Не бих купила такава.

# 29
  • Мнения: 259
Старата формула в опаковки по 2.27 и 6.8 кг съдържаше овес. Вече тръгна новата формула от 2016 (2.0 кг; 6.0 кг), която е с леща и грах вместо зърно.
ACANA Puppy Small Breed. INGREDIENTS: "Fresh chicken meat (16%), chicken meal (13%), turkey meal (12%), red lentils, whole green peas, fresh chicken giblets (liver, heart, kidney) (7%), chicken fat (7%), fresh whole eggs (4%), fresh whole flounder (4%), herring meal (3%), herring oil (2%), sun-cured alfalfa, green lentils, field beans, whole yellow peas, pea fiber, fresh chicken cartilage (2%),[...]" (изт.: acana.com).

Общи условия

Активация на акаунт