Приспиване на бебчо с шише

  • 2 958
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Научих бебето си да заспива с шишенце. На мен лично не ми е проблем, хем знам кога се е нахранило, хем си заспива сладко, сладко... Но ми казаха, че това никак не е хубаво, особено когато започнат да растат зъбките, било много вредно. Сега не мога да го отуча.. Когато видя че заспива му махам шишето, давам биберон- започва да плаче...и така докато не му бутна отново шишето в устата. Не яде, просто да си спи така.. А когато си изяжда всичко преди да заспи се налага да му правя малко количество АМ, колкото да се приспи. Какво да правя? Дали в действителност е лош навик? Нужно ли е да го отучвам? Дайте съвет!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Мисля, че ще намериш пътя сама. Много вредни неща допускаме да правят децата ни, допускаме лоши навици, приемам го като неизбежно. Нито не са роботи, нито аз съм надзирател, за да станат децата идеални без вредни навици. Моят син заспива с шише с вода и биберон, а е почти на 3 г. Не искам да е така, но съм го допуснала, следя за момент, в който да го огранича. Засега не виждам такъв. За мен вариант да поплаче няколко нощи и да се научи, не  е приемлив. Така че наблюдавай детето и когато видиш, че нещата не бива да са такива, опитвай да ги промениш.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изключително лош навик е, според мен. Ще му съсипеш зъбите така. А не омазва ли леглото и себе си с това шише?  newsm78 Аз лично никога не съм давала шише с храна в леглото по какъвто и да било повод. И до сега не давам да се влачи храна в стаята, камо ли в леглото. Даже и шише с вода не помня да съм давала в леглото.
За отучването - ще трябва да потърпиш да пореве малко, няма как иначе. Ще пореве няколко дни и ще се отучи.

# 3
  • Мнения: 17
Не го давам в леглото- на ръце сме

# 4
  • София
  • Мнения: 28 559
Научих бебето си да заспива с шишенце. На мен лично не ми е проблем, хем знам кога се е нахранило, хем си заспива сладко, сладко... Но ми казаха, че това никак не е хубаво, особено когато започнат да растат зъбките, било много вредно. Сега не мога да го отуча.. Когато видя че заспива му махам шишето, давам биберон- започва да плаче...и така докато не му бутна отново шишето в устата. Не яде, просто да си спи така.. А когато си изяжда всичко преди да заспи се налага да му правя малко количество АМ, колкото да се приспи. Какво да правя? Дали в действителност е лош навик? Нужно ли е да го отучвам? Дайте съвет!
Да, отучи го, доста лош навик е – има реална опасност да развалиш зъбите, захапката и от задавяне.

# 5
  • Мнения: 46 511
Изключително лош навик е, според мен. Ще му съсипеш зъбите така. А не омазва ли леглото и себе си с това шише? 
Не. Не изтича, ако не дърпа. Нощем също така давах шишето, даже не се будеше.
Не са й развалени зъбите. Консултирах се със стоматоложката ни, нейното мнение е като моето - ген.

# 6
  • Мнения: 6 764
Ако не коригираш навика сега, в последствие ще ти е в пъти по-трудно. Да спи с биберон с мляко в уста, си е предпоставка за развитието на кариеси след появата на зъбите. Маркирано е и на инструкциите за употреба на шишетата. Отделно, предполагам за всеки един сън, не само нощния заспива така. Ако все още не е, вероятно ще си търси шишето при всяко приспиване. Ще се затвърди като начин за приспиване.
Разграничи храненето и спането. Отначало няма да иска само биберон, но ще свикне.
По подобен начин, успях да избегна дъщеря ми да заспива със сучене. Така ми беше по-лесно да я отбия и не се наложи да търсим нови начини да се приспиваме на обед и вечер.

# 7
  • Мнения: 46 511
Абсолютно никакъв проблем не съм видяла за отказване. За мен това са градски легенди.

# 8
  • Мнения: 17
Аз май не се изказах правилно, нещо не се разбрахме... Не оставям цяла вечер шишето при него. Само докато заспи...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Все същото. Проблемът не е в самото шише, а в това че заспива с мляко в устата. Без да я изплакне с вода. Между другото освен, че разваля зъбите сладкото мляко е идеална среда за развитие на гъбички в устата. А това каква беля е, няма да ти казвам. Опитвала ли си да замениш шишето с мляко с шише с вода или неподсладен чай?

# 10
  • Мнения: 25 600
Каква е разликата дали бебето заспива на гърдата на майка си, или с шише? Стана ми интересно просто...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Никаква, и на гърдата не е добре.

# 12
  • Мнения: 8 239
Aз не разбрах детето на колко е?
Моето заспиваше така до 2 години. До 3 години се будеше през нощта около 4-5 и пиеше шише с мляко.
Нито е имал лоши зъби, нито сега постоянните му растат лоши.
Отказа се сам от шишето на 3. Пред това 2 пъти го мъчих с вода и други глупости. Освен че всички се изнервихме у дома, ефект нямаше.
Никога не е имал гъбички в устата.

# 13
  • Мнения: 17
Aз не разбрах детето на колко е?

На 3 месеца.

# 14
  • Мнения: 8 239
Nikol06 ...я си гледай детето и живота и не се занимавай с глупости  Hug

Общи условия

Активация на акаунт