Отговори
# 15
  • Мнения: 46 438
75 лв.х 12 мес е 900 лв. Не е малко, на нас годишните сметки за парно и топла вода са 900-1000 лв. 3-стаен апартамент, 4-чл. семейство.
Peace
Малко под 800 е годишната при нас за 3-ма. Съвсем ок са си 900.

# 16
  • Мнения: 206
На месец, много проста сметка и достоверна, съжалявам, но няма как да ме убедите в обратното, ами по-скоро се преизчислете чрез промяна в управлението.

75 х 12 = 900 за парно; ток 50 на месец не влиза тук;
30 х 12 = 360 данък сгради и проста застраховка;
80 х 12 = 960 вкарана поддръжка за колата;
Храна+консумативи=470лв, с готвене и ядене вкъщи, никакъв проблем без село;
Други + екстри = 175 на месец, като се разболеете бъркате тук;
Заем (в т.ч. ипотека)=510лв, абсолютно реална оферта за 60кв.м.;

Да, за почивка и големи екстри ще трябва да се поработи някоя събота или неделя или друго.

# 17
  • Мнения: 10 195
Бебето разходи няма.. освен ако не искате да се префърцунвате. Едни памперси, някоя дрешка и толкоз..

Но децата не са само бебета..

Чакай да порастне един вечено гладен тийн .. да видиш как ще те оправят 470 лв за храна на месец Simple Smile Simple Smile
Да не сложим уроци, учебници и помагала..
И тия 300 лв за бебе ще им се чудиш за какво си ги харчил  Crazy

1000 лв поддръжка за колата... това за гражданска, Финетка, данък и 1-2 гуми. А ремонти и консумативи  newsm78
100 лв/екстри - са един уикенд с децата на кино...

Кефят ме картите за фитнес, ама ще ги пренасочите  Sunglasses

На хартия мого добре изглежда Simple Smile

То може бюджет и с 1000 лв по същия график Simple Smile Ама до 10то число и после .. преизчисляваме  Laughing

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
miles&more, авторът е написал за неговия бюджет - 3-членно семейство с бебе.
Бебето на кино не ходи, билетите за кино са по 16 лв. има и по-евтини прожекции през делничните дни. За двама човека са 32 лв. разходите за едно посещение.
Не е уместно се намесват разходи за курсове, учебници и т.н., които са налични при по-големите деца. Очевидно е, че тогава бюджетът ще се промени.

# 19
  • Мнения: 10 195
 Ето ви вариант как за 2000лв./мес. може да се живее съвсем нормално с дете / кола / дребни екстри и да се изплаща ипотека...

Затова писах, че децата не са само бебета...

# 20
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Темата е: "РАЗЧЕТ:2000лв./мес. може да се живее съвсем нормално с бебе/кола/ипотека/екстри"

# 21
  • Мнения: 4 409
НСЧ, за колата е еднократно - пълно обслужване, плюс смяна накладки, масло, антифриз и т.н . Не съм писала ежемесечно. Щото то ако е така, по-добре с такси да ходя

# 22
  • Мнения: 10 195
 ooooh! ooooh! ooooh! Тогава за какво изобщо е темата, като не позволява обсъждане?

# 23
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
ooooh! ooooh! ooooh! Тогава за какво изобщо е темата, като не позволява обсъждане?
Не ме разбирай погрешно.  Peace
Човекът е публикувал личният си месечен бюджет за неговата конфигурация и всички го атакуваха със сметки и разходи, които нито са общовалидни, нито са ежемесечни.
Който има по-големи - семейство, жилище, деца, съвсем естествено е да има по-висок разход, не виждам смисъл да се правят драми от публикуваните суми от потребителя.
На мен ми се струват реалистични, с изключение на липсващи пера за почивки и евентуално ремонти/обзавеждане на дома, за които явно ще трябва да се поработи допълнително. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 762
Аз за пореден път разбирам, че с моя доход просто не би трябвало да живея - и е нередно, и недопустимо, а като съм неспособна да го увелича - направо по-добре да изчезна...ама това важи за 1/3 от България, много семейства работят за общ доход около 1000...все си повтарям да не отварям такива теми, че само се сдухвам...ама пуста глупост.

# 25
  • Мнения: 206
Не, не съм публикувал личен бюджет, а  съм смесил част от видните разходи + нужните и продължавам да твърдя, че е съвсем сериозно изпълним. Направих го след като попаднах на коментари как не можело с 1200лв да се изкара на месец само за храна.

Amonqk, ни най-малко... Както написах - може да направим и за 1000. Махаме ипотеката / заемите, по-малко от другите и е на 1000лв. Разбира се, че масово се живее с толкова и всички заслужават уважение, че се справят.

Пак повтарям, че сметките съм ги изкарал от съвременни източници, а за ваканциите и обзавеждането трябва или да се работи повече или да се пести.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ние не можем да се оправим с 470 лв месечно за храна още от преди да се роди малката.Събирала съм касовите бележки от магазина и съм смятала точно.Не пием,не пушим.Но и не купуваме сирене от 3 лв килото,маргарини,колбаси и други съмнителни храни.Хляб също малко купуваме.Готви се вкъщи всеки ден.Ясно е,че е изключително индивидуално това с бюджета за храна

# 27
  • UK
  • Мнения: 4 307
И с едно бебе не са ми стигали 500 лв за храна, и ние така относно евтината храна - маргарин, колбаси, сирене от 2 лв, не. Плодовете и зеленчуците изяждат голяма част от парите за храна, скъпи са си, месото също, а е задължително, предвид, че мъжът ми си взема за работа от вкъщи и готвя нонстоп. ПАрното зимния сезон за спалня и хол с бокс беше 150 лв/месец. Ясно, че в София парното е двойно.

Аз съм съгласна, че се живее с тези пари нелошо, покриват се базовите нужди, като не се кара на хляб с шарена сол. Обаче всеки един непридвиден разход, ремонт на кола, правене на зъб, подменяне на стар уред, ме вкарва в заем, който изплащам разсрочено с месеци. Просто няма как да отделиш от този бюджет 200 лв за подобни неща и следващите месеци да си на чисто. Работата е, че и добре да живееш с тези пари месечно, не можеш да спестиш и лев настрани, ни за непредвидените разходи, ни за почивка. Една почивка на нашето море с транспорт и прехрана излиза минимум на 1200 лв с евтино настаняване. Тези пари от този бюджет трябва да ги спестяваш цяла година по 100 лв на месец.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 214
И нашият бюджет е към 2000 лв.
Обаче само за храна са 450 лв - т.е. по 15 на ден. Само храна.
Имах някакви илюзии, че стигат, но установих, че на ден си хвърчат и още 10-15 лв. - т.е. още 300-450.
Ние сме с две деца, все пак.

И така, добре, "зануляваме бюджета" - 2000 приходи, 2000 разходи. Което е пълна илюзия!
Винаги изниква нещо непредвидено, 100-200 лв, които го разбиват и взимаме аванс или заем.
И забравяме за излизания, почивки, кино, театър, книги. Дрехите са предимно ВУ.
А ремонтите тази година не се спряха.
С две думи - парите не ни стигат.

# 29
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Ние се оправяме в рамките на 2 -2500лв., двама, с две деца - 11 и 2 клас, даже успяваме да заделяме за една прилична екскурзия навън на 1-2 години и ок.3 седмици почивка /море и планина/ годишно, за повече не остава време. Финансова и продуктова помощ отвън няма, готвим за шестима, без парно, само на ток, при това не в най-икономичен вариант. Телефоните ни са към 150+ на месец.
Кола нямаме, ползваме ежедневно жълтите коли, по-рядко ГТ.
От кина, театри и концерти не се отказваме, но билетите рядко ни излизат повече от 7-8-10лв. на човек. Хайде, за нещо по-значимо, може докъм 25.
Но пък не сме в столицата.

Общи условия

Активация на акаунт