Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ноем. 2016, 15:09 ч.

Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-6

• 36 671
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
Доколкото знам минаваш през комисия и с протокол само Телк може да ти издаде болничен, мъжа ми също е с 360 дни болничен и така ни казаха, че 1 година и половина напред болничен може да вземе само от Телк

# 166
Здравейте, имам и аз питане относно болнични. В момента съм в болничен от 01.10 до 30.10.2019 г., подаден от работодател на 08.10.2019 г. (видно от справката по ЕГН и ПИК в НОИ). Статуса на документа е "Изплатен", изчислено ми е обезщетение то като сума ХХХ лв. (без да са описани работни дни или други данни) и статус на плащането - В момента се обработва. Според едната много приятна служителка на НОИ - обезщетението за този месец октомври 2019 ще бъде изплатено до 5 работни дни след изтичане на срока на обезщетението, а според другата - ще ми бъде изплатено авансово до края на седмицата. В пълен шах съм и незнам какво да правя, да не би д има проблем някакъв или... На някоя от вас случвало ли и се е. Осигуровки и заплати при нас са месец за месец - т.е септември за септември, октомври за октомври и се вижда осигурителния ми доход за предходните 18 месеца - и са ми изчисли ли обезщетението, без да опишат работни дни.. Странно е и моля за съвет, кога ли ще постъпи плащането...

# 167
Здравейте! Дъщеричката ми е болна и ще ползвам болничен от петък до сряда, та питането ми е колко дена ще ми се изплатят след като събота и неделя са почивни дни?

# 168
  • София
На график ли си или работиш от понеделник до петък?
Колкото са работните ти дни - 4, ако работиш пон-пет.

# 169
На график ли си или работиш от понеделник до петък?
Колкото са работните ти дни - 4, ако работиш пон-пет.

От понеделник до петък работя. А как се изплащат -  3 дена от работодател и  1 НОИ или обратното? Съжалявам за глупавите въпроси, но до сега не ми се е случвало да взимам болничен в петък.

# 170
  • София
Изплащат се както обикновено. 3 работни дни от работодател и 1 от НОИ. Няма никакво значение кога е взет болничния.

Общи условия

Активация на акаунт