Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-6

  • 80 052
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 10 373
Ясно, благодаря! Убегнало ми е точно работни.

# 211
  • Мнения: 1
Здравейте има разминаване в датите на болничния на съпруга ми.Втория болничен е продължение.Счетоводителката на фирмата се обади да го вземем за коригиране. Към кого трябва да се обърнем за коригиране? В последните два болнични е проблема. 

# 212
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте има разминаване в датите на болничния на съпруга ми.Втория болничен е продължение.Счетоводителката на фирмата се обади да го вземем за коригиране. Към кого трябва да се обърнем за коригиране? В последните два болнични е проблема. 

Аз лични продължение не виждам.Единият е до 01.12.2021, а другият започва на 04.12.2021...Има два работни дни.Там откъдето е издаден е редно да се коригира.

# 213
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте , моля насочете ме ако не съм в правилната тема.

Имам следният въпрос , болничен с начална дата 02.01.2022 до 31.01.2022,  дата на издаване на болничния 04.01.2022 , кога трябва да очаквам изплащане ? Когато са ми били за повече от един календарен месец успях да се ориентирам , но когато влиза в един месец не.

Също така, 45 дневен болничен за майчинство ще имам от 06.02.2022. Най-вероятно ще родя по-рано от тези 45 дни. Кога се изплаща този болничен ? Когато изтекат 45 дни или ? До колкото знам следващият е 42 дни , и след това 135 дни. Как изобщо може да се предвиди кога ще бъде изплащането ?

# 214
  • Мнения: 1 908
За януари болничните се представят в Нои до 10.02.  и след като го обработят го изплащат, ако не ви го предадат случайно по- рано

# 215
  • Мнения: 6
Здравейте мами Simple Smile след 7 години чакане, дойде и моят ред. За съжаление е съпроводен от следният проблем... С рискова бременност съм и поради естеството ми на работа от първият ден на женската консултация съм в болнични ( от 20.10.2021) в средата на ноември получих писмо, че рзи разследват болничен лист. Успях веднъж да се свържа с тях и като отговор получих, че причината може да е в нещо сгрешено по листа, но не можели да ми кажат с точност и ми затвориха тел. До днешна дата парички не съм получавала, всеки следващ болничен се спира, докато не излезе ясен статут на въпросният обжалван. Ходих къде ли не... Звънях на всички телефони от нои, рзи, телкове и подобни отговор нулев. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо, как да разбера какви са им сроковете и колко още трябва да чакам...

# 216
  • Мнения: 867



Здравейте,прилагам 2 болнични, един първичен и един продължен с лекарска комисия.
Този от 11.01 до 09.02 е изчислен като 15 работни дни и изплатен,но дефакто до края на януари са само 15 работни дни. Кога да очаквам да включат и дните за февруари и евентуално превода? Благодаря.

# 217
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
То пише, че е за януари.Дните до 9.02 ще платят най-рано 5 дни след изтичане на болничния.

# 218
  • Мнения: 272
зДРАВЕЙТЕ,съпругът ми има 180 кал.дни болнични за 2021 ,  сега има 10 дни карантина ,но от фирмата не  са го подали към НОИ,вече е 11 дата та някой знаели дали се смятат дните в карантина към 180 дните .

# 219
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Първо има ли прекъсване между тези 180 дни и карантината?
Второ, няма как да не се подаде болничен, Ако дните са надхвърлени, се насочва към ТЕЛК или не подлежи на плащане, но все пак отсъствието от работа трябва да се оправдае.

# 220
  • Мнения: 2 461
Здравейте, не съм сигурна, че задавам въпроса в правилната тема, но тази намерих. Често взимам болничен за гледане на малко дете (под 3) и скоро ще ни изтече лимита от 40 дни. Какво се случва тогава? Взимам болнични, но не се изплащат? Или се взимат само от ЛКК и се изплащат в определени дни (колко, ако е така)?  Или въобще не се изплащат след 40-*я ден. Ще съм благодарна, ако някой сподели какво се случва с болничните след 40-я ден за една година.

# 221
  • Мнения: 99
Едномесечен болнични като продължение кога следва да са изплати?

# 222
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Както всеки друг болничен - до 10 работни дни след подаването му в НОИ от работодателя/счетоводството.

# 223
  • Мнения: 99
Както всеки друг болничен - до 10 работни дни след подаването му в НОИ от работодателя/счетоводството.
Някъде четох като информация ,че когато е повече от месец се изплаща до 5 работно дни следващ месец. Днес изтичат тези дни ,но отново нямам превод.Дали има нещо вярно ?

# 224
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Когато болничен е подаден по-рано и обхваща по-дълъг период, то се плаща до 5 дни след изтичането му.
Стига обаче да е подаден и обработен.
НОИ правят преводи обикновено във вторник и четвъртък, та може утре да получиш пари, стига болничният да е подаден както казваш.

Общи условия

Активация на акаунт