ТРЪМП!

  • 341 725
  • 5 072
  •   2
Отговори
# 4 410
  • Мнения: 17 985
Ако смяташ, че тези познания не са верни - обори ме с цифри и факти, а не със сарказми.

# 4 411
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Ако смяташ, че тези познания не са верни - обори ме с цифри и факти, а не със сарказми.
За търговската война - лист 1,2 и 3 ( 25% допулнителни мита). От декември 15 и лист 4. АДД/СВД. За последният лист е бил натискан да се отмени, на база на търговско споразумение с Китай, което ще бъде подпоисано след изборите през ноември 2020.
За Тръмп и ФР съм ти дала
САЩ и Франция - след 3% данък печалба на компании (американски) с интернет сървис. В отговор 100% данък на кисело млеко , краве масло, сирена, козметика, сапуни, чанти, порцелан с произход Франция ( за сега е само предложение, но няма да се учудя ако го въведат от 1 януари 2020 и то със задна дата. Слушането ще е на 7 януари.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 17:38 от Titina

# 4 412
  • USA
  • Мнения: 2 143
лист 1,2 и 3 ( 25% допулнителни мита). От декември 15 и лист 4. АДД/СВД

Titina, може ли превод на това, за да знам как да го потърся в Гугъл и да си го изясня сама. Колкото повече се обясняваш, толкова повече не разбирам какво искаш да кажеш... все пак не всички работим в тази област Confused

# 4 413
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Допълнителните мита, които тръмп въведе са дадени в различни листи. Стоките са разпределени по тарифни позиции. Точно така се водят - Лист 1, Лист 2 и лист 3, ако си спомням номера на прокламацията беше 301 или 302. Днес излезе в държавният регистър и съобщение за лист 4 с датата на влизане в сила, като самият лист не е публикуван все още.
Например лист 3 изглежда така:
https://www.federalregister.gov/documents/2019/09/03/2019-18946/ … n-301-chinas-acts
Току що излезе и лист 4
АДД и СВД си излизат непрекъснато, като от днес например са:
Antidumping or Countervailing Duty Orders:   
    Certain Glass Containers from the People's Republic of China,   
    66377–66378 [2019–26179]   
    Certain Steel Threaded Rod from the People's Republic of China,   
    66378–66379 [2019–26215]   
     Honey from the People's Republic of China,   
    66374–66375 [2019–26219]   
    Malleable Cast Iron Pipe Fittings from the People's Republic of China,   
    66375–66376 [2019–26216]   
АДД и СВД варират от произдодител до производител и могат да достигнат неподозирани величини. Например една стока  да има нормално мито 6.5%, допълнително мито 25% и АДД и СВД-205%

# 4 414
  • Мнения: 17 985
Би ли обяснила на човешки език, какви са приходите и разходите на американското правителство (според теб). Знам много добре за този 3 % данък печалба на компании (американски) с интернет сървис. Но не знаем колко милиона долара са това за едната държава, колко за другата, нито сме наясно с последиците върху двете държави.

За 25 процента допълнителна мита- не стана ясно  загуби ли смяташ, че са това за американската икономика или печалби и в какъв размер? Това, че има тарифи върфу 250 милиарда не обяснява какъв е ефектът върху американската икономика - положителен или отрицателен?

# 4 415
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Лорд Сняг , мислех че имам насреща си средно интелигентен индивид с познания върху същността на митата. Съжалявам, но нямам физическата възможност да ти обяснявам А и Б на икономиката. Нищо лично.

# 4 416
  • Мнения: X
То и нашето "поработване" в ЕС е малко под въпрос, тъй като все още не сме членове на Шенген.

В това изречение нищо няма общо с нищо. ОК е от създателите на ЕС, но никога не е било страна по шенгенското споразумение. Република Ирландия също не е. Швейцария, Норвегия, Исландия и Лихтенщайн не са пълноправни страни членки, но са в Шенген. Нищо от горното няма общо с правото на работа в ЕС и не само на работа за гражданите му.

# 4 417
  • Мнения: 17 985
Лорд Сняг , мислех че имам насреща си средно интелигентен индивид с познания върху същността на митата. Съжалявам, но нямам физическата възможност да ти обяснявам А и Б на икономиката. Нищо лично.

АЗ не искам на мен да ми обясняваш нищо. На форум обясни. Хвърляш някакви твърдения и не ги доказваш. казваш - 3 процента.  3 процент от какво?  3 процента от 3 милион или от 300 милиона.  И като са обложени - колок са приходите за САЩ и колко хора са се отдръпнали в следствие от тези санкции. Така просто не се говори, както го правиш ти.  Да, обложени са 250 милиарда, ама ти не обясняваш какъв е ефект върху американската икономика от това, а хвърляш някакви числа. Както виждаш имаше въпрос SkyBlue да обясняваш по-човешки. съвсем не е до мен - какво аз искам или не искам, масата от хората не те разбира. Когато се прави анализ з публиката познанието се свежда в човешки вид

# 4 418
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
То и нашето "поработване" в ЕС е малко под въпрос, тъй като все още не сме членове на Шенген.

В това изречение нищо няма общо с нищо. ОК е от създателите на ЕС, но никога не е било страна по шенгенското споразумение. Република Ирландия също не е. Швейцария, Норвегия, Исландия и Лихтенщайн не са пълноправни страни членки, но са в Шенген. Нищо от горното няма общо с правото на работа в ЕС и не само на работа за гражданите му.
[/spoiler]

Темата не е за ЕС. Но да поясня - това, че не сме в Шенген, ни налага определени ограничения. Имаме право да работим в страните от Шенген само ако имаме сключен трудов договор или стартираме собствен бизнес. И само тогава може да живеем за постоянно там (разбира се, може да живеем там и като сключим граждански брак с лице от приемащата страна, това се подразбира), докато за гражданите на страните, членове на Шенген и тези, които са асоциирани такива, тези изисквания не важат - с други думи могат да си живеят в друга страна от Шенген колкото си пожелаят, няма го този тримесечен срок. Що се касае до нас, ако не започнем работа на трудов договор или не отворим собствен бизнес, имаме тримесечен срок на година за пребиваване в тези страни (разбирай, визов режим практически все още съществува), след което трябва да се върнем в България. Разбира се, съществува гастарбайтерство без трудов договор, което си е чиста проба нелегално и за което си затварят очите. Отделно от това, всяка от държавите може да налага собствени ограничения за работа. Който желае, може да си прочете повече подробности в мрежата, тук обсъждаме Тръмп, извинявам се за отклонението от темата.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 01:40 от DeltaAzimut

# 4 419
  • Мнения: X

Темата не е за ЕС. Но да поясня - това, че не сме в Шенген, ни налага определени ограничения. Имаме право да работим в страните от Шенген само ако имаме сключен трудов договор или стартираме собствен бизнес. И само тогава може да живеем за постоянно там (разбира се, може да живеем там и като сключим граждански брак с лице от приемащата страна, това се подразбира), докато за гражданите на страните, членове на Шенген и тези, които са асоциирани такива, тези изисквания не важат - с други думи могат да си живеят в друга страна от Шенген колкото си пожелаят, няма го този тримесечен срок.

Няма такова нещо. Тримесечният срок е за абсолютно всички граждани на ЕС, а форма на работа за местните дори може да е само договор или самонает, като според законодателството може и да е устен договорът. Шенген пак няма нищо общо и в това отношение сме пълноправна страна членка. До 1 януари 2014 не бяхме, както Хърватия още не е. Няма нищо общо с работа и престой.

https://www.google.com/amp/s/europa.eu/youreurope/citizens/resid … s/indexamp_en.htm

As an EU citizen, you have the right to move to any EU country to live, work, study, look for a job or retire.

You can stay in another EU country for up to 3 months without registering there but you may need to report your presence. The only requirement is to hold a valid national identity card or passport. If you want to stay longer than 3 months, you may need to register your residence.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 07:40 от Анонимен

# 4 420
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Лорд Сняг , мислех че имам насреща си средно интелигентен индивид с познания върху същността на митата. Съжалявам, но нямам физическата възможност да ти обяснявам А и Б на икономиката. Нищо лично.

АЗ не искам на мен да ми обясняваш нищо. На форум обясни. Хвърляш някакви твърдения и не ги доказваш. казваш - 3 процента.  3 процент от какво?  3 процента от 3 милион или от 300 милиона.  И като са обложени - колок са приходите за САЩ и колко хора са се отдръпнали в следствие от тези санкции. Така просто не се говори, както го правиш ти.  Да, обложени са 250 милиарда, ама ти не обясняваш какъв е ефект върху американската икономика от това, а хвърляш някакви числа. Както виждаш имаше въпрос SkyBlue да обясняваш по-човешки. съвсем не е до мен - какво аз искам или не искам, масата от хората не те разбира. Когато се прави анализ з публиката познанието се свежда в човешки вид
Върни се и прочети какво съм написала. 3%данък върху печалбата.
Какво искаш да ти доказвам, дадох нормативни актове, отиваш и четеш.
Аз ако не разбирам нещо си мълча, не очаквам като отида на лекар да го карам да ми преподава анатомия.
За теб разбрах , че нищо не разбираш, сега ми стана ясно и че да четеш с разбиране не можеш.

# 4 421
  • Мнения: 17 985
Titina, молбата ми бе след като хвърляш някакви твърдения във форума да бъдеш така добра да ги ги обясняваш на човешки език.
Лично аз съм прочел много пъти какво си написала - 3 процента данък върху печалбата, но ти не си написала каква печалбата (3 милиона, 30 милиона 300 милона, 3 милиарда, 3 трилиона?),  печалба от какво е - на дребните фирми или на големите компании, нито си написала от тази тарифа дали произтича негативна последица за САЩ или положителна?  намалели ли са инвестициите, или са се увеличили приходите в хазната? Не си написала колко от големите компании са инвестирали повече в САЩ, и колко са преместели бизнеса си в чужди държави, заради данъчната политика на Тръмп. Т.е. даваш някакви цифри, които са откъснати от контекста и очакваш разбиране.
И аз мога да кажа че БВП на България за образование е 0,8  процента при положение, че бил 0,9, което не говори на никого нищо, защото сигурно сто сдуши знаят какъв трябва да бъде, нито масата от хора има представа за какви цифри говорим.
Нормативните актове ги четох, но в тях не е отговерено на въпросите, които ти задавам. Пише 250 милиарда обложени от тарифи. Е, и, какъв е ефектът върху икономиката от тези 250 милиарда обложени, според теб? Тръмп твърди, че има повече приходи, а конкурентите му - че икономиката е в стагнация, заради санкциите.

П.С. Цитирала си "Вашингтон пост". Щом ще си казваме, че големи медии са "фейк", Тръмп признава само "Фокс".Това да не признаваш Дневник, Капитал и Инвестор а да признаваш Таймс или Поуст е двоен стандарт, като и едните и другите са големи бизнес вестници.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 09:25 от Лорд Сняг

# 4 422
  • Мнения: 2 278
Учудвам се, че тази тема е потънала в забвение.
Та какво мислите към днешна дата? Кой е по-малкото зло, Тръмп или Байдън? Знаем, президентът на САЩ не касае само тях , а и целия свят.
Интересно ми какви са ви нагласите.

# 4 423
  • Мнения: 6 166
По добре Байдън.

# 4 424
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Ако искаме социализъм и власт за цветнокожите и анархия, Байдън е правилният човек.

Общи условия

Активация на акаунт