Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Книгите на Венета Райкова

• 55 844
  • 154
  •   1
Отговори
# 150
  • в 1001-та нощ
Подкрепям. Отдавна се каня да го напиша.

# 151
Прави ми впечатление от изказвания на г-жа Райкова, че тя поддържа изцяло рационален и прагматичен подход към живота, без чувства, емоции и любовни трепети, които идват и отминават, а сухото остава. Ако трябва да избира между романтика и пари, тя ще избере втората възможност, защото хората с пари (и с камини в къщите им) винаги имало кой да им прави компания. Това, според мен, са чисто комерсиални и користни отношения. Тя е споделяла, че за нея любовта е дъвка, която продава (вкл. и собствените й книги) и нищо повече. Иначе се води за много духовна и извисена (уж над материалното). Хубаво е да се има предвид това, когато разглеждаме творчеството й.

Не отричам, че в днешното материално време (а и по принцип) добрият жизнен стандарт има значение, но може ли човешката душа да живее само с това, ако няма друго гориво?

# 152
  • в 1001-та нощ
От образите в книгите, които асоциира със себе си, оставам с впечатленето, че е адски самотна, крехка и ранима. Но й се иска да е яката мъжемелачка.

# 153
    Така е, имаш право, Алена. И моите наблюдения са същите - много самотна и живееща изолирано (като ледена кралица, нещо като Глория), което го отдавам на доста висока самооценка и силна целеустременост, може би и характерови особености. Колкото до мъжете - поне в последно време от нейни интервюта остава впечатление, че си има партньори (нейните вдъхновители), с които се среща неангажиращо, тоест някаква форма на хедонизъм. А и богата, красива и известна жена като нея е нормално да има много обожатели, от което тя се възползва максимално след развода си. Не ми става ясно обаче защо е кръстила сина си на ирландски светец, при положение че и двамата родители са българи, живеещи в България. Може би го готви за международната сцена и вероятно там не се котират добре българските имена...

# 154
    • Бургас
    . Не ми става ясно обаче защо е кръстила сина си на ирландски светец, при положение че и двамата родители са българи, живеещи в България. Може би го готви за международната сцена и вероятно там не се котират добре българските имена...
    Това ме подсеща за една позната, чиято дъщеря докато завърши гимназия се казваше Мария. И преди да замине да учи във Франция си смени името на "Мария-Мартина", защото "там , просто , не може да е само Мария"

Общи условия

Активация на акаунт