хюман дизайн

  • 32 711
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,

От скоро се запалих по хюман дизайн, но съм в много начален етап на разчитане на картата. Има ли някой, който също се интересува? Ще ми бъде от полза ако сподели основните насоки на разчитане на картата, като например:

- какво означават червената и черната колона с глифите на планетите. Числата до тях каква информация дават?
- какво е значението на профила (например 2/4)?
- каква е разликата м/у червените, черните и червено-черните канали, свързващи енергийните центрове?
- много числа, много нещо...

Имам и много други въпроси, но май ще трябва да си купя книга по темата. Препоръчайте ми добра книга за тълкуване.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 15
Учудващо слаба активност регистрирам по темата Хюмън Дизайн тук...Особено и като зная колко добра работа върши. Дотолкова, че след анализа ми преди има няма 4 години, изучавам активно системата.
Навярно сложността й и липсата на достатъчно информация на български + завоалираността на всичко от официалния източници, допринасят за слабото разпространение.

Ще отговоря по-общо, защото и въпросите ти са общи:

1. червеното, ситуирано отляво в бодиграфа е дизайнът ни, подсъзнателното, това което влияе на около 75 процента живота ни. И тъй като е подсъзнателно, несъвсем или изобщо осъзнато, се проявява по един непостянен начин у всеки. Това е и родовата памет, това е, което получаваме чисто генетично както от родителите ни ( повече от бабите и дядовците), така и от човешкия хилядолетен еволюционен опит. Осъзнаванео на дизайна е важна част от себереализацията.

Черното, отдясно, е личността. Това, което си мислим, че сме. Той отбелязва неутрно импринтинга ни в момента на раждане. Това е доста по-добре осъзнатата енергия която протича през нас.

По-интересното е "бракът" между дизайна и личността у всеки човек. Образно казано, той е насилствен, от него произлизат всички наши вътрешни конфликти.
Това, което обединява дизайна и личността, е магнитния монопол, ромба в средата на бодиграфа. Голямо значение има дали е дефинран или не. Той е нещо като еднополюсен магнит, който привлича събития, хора, възможности към нас в живота ни.  Това е много накратко.

Профила има голямо значение в системата ХД. Знаейки профила на конкретен човек, зная как той взаимодейства с другите, със себе си, как преминава през живота, с какъв точно "костюм" е облечен. Какво виждат другите у него.
Дъщеря ми е 2/4 профил, няма и 15 месеца още , но го проявява много точно.
Отшелникът от 2-ра линия,  е недоверчив на всеки първи контакт, тя първо "сканира" хората, опознава ги от разстояние и евентуално решава кой да допусне.  Съзерцател с много, много таланти и възможности, който обаче е нужно да бъде призован отвън.
Профил 2/4 винаг търси външна подкрепа и одобрение. Оглежда се в гледалото малката и ме поглежда и мен за одобрение Simple Smile След като отшелникът от 2-ра линия бъде призован, включи се в нещо, което му допада, се разкрива и несъзнаваната в него пирода на 4-та линия - а именно- контактният, дружелюбен , позитивен опортюнист. Тя поздравява всички на разходка в парка, но от разстояние. Това е 2/4. Човек, който обича и съзнателно се стреми към всякакъв вид образование. Това е един диамант, който бива шлифован отвън, не притежава интровертната дълбочина на профил 1/3 например, но е много , много хубав. Няма мъченическия синдром на 3ката, няма ги трудните първи 28 години на 6цата, няма я параноята и съблазнителния темперамент на 5цата.
Няма хубаво и лошо в ХД, но на база опита си, бих могъл да кажа, че има "предпочитано". Е този прфил, е един от тях за мен, опитвайки да се абстрахирам от обективните факти - член на семейството Simple Smile

Дали центровете в бодиграфа са свързани с черни или червени канали, или микс, също има същесвено значение, защото това са "фините настройки" на всеки. Напрмер, аз имам два тантрични канала, свързващи сакралния с джи-центъра ми, това са каналите 5-15 и 29-46, всеки от които има ключово значение в живота. ВЪпросът е ,че до запознаването ми със системата ХД, аз бях почти напълно сля за тяхното въздействие. Знаех, че имам някакви конкретни качества, проявяващи се непостянно, по-конкретно чувството за ритъм на канал 5-15 е изключително специфично и ако човек е наясно с тази енергия, буквално се включва в "потока" с лекота и всичко започва да му върви - най-вече материалното.
Та, причината да не съм съвсем наясно за тези енергии е ,че тези два канала са в червено при мен (дизайн)
Направил съм може би около 300-400 анализа, на близки, познати и не толкова познати в последните 2 години, когато човек бъде запознат с тези енергии , му "просветват" доста неща, образно казано Simple Smile

   
- е, без числата и цифтите не може, те са езика на Господ Simple Smile В тях е кодирано всичко. Във всяка планетарна позиция в дизайн и личност има конкретни канали, портали , линии, тонове и нюанси, всичко това е свързано с числа и конкретни характеристики за всички човек. Основата на ХД е астрлогията, което е прекрасно, разбираемо е за хората.
Но истинската й прелест и практичност идва от синтеза между И-дзин и Кабала най-вече. Освен чисто информативния характер, ХД е безкрайно практична, когато човек започне експермента си със своя личен Авторитет и Стратегия, Това са основополагащите инструменти за реализация на всеки .

Книги,хмммм..чакай да помисля. Моите източници са учебници на английски на Ра Уру Ху, но съвсем не бих ги споделил със всеки.
Запознат съм със всичко, което е излизало до момента на БГ пазара. Книгата на ЛИнда Бънел е добра, но е за по-напреднали.
За начинаещ, бих препоръчал книгата на Карън Къри, мисля ,че се казваше Хюмън Дизайн за всеки. Червени меки корици. ХУбава е , има и утвърждения за порталите, което е много ценен ресурс, само за 15 лв. на Бънел е 50 лв.  Нямаш нужда от книгите на Четан Паркин, определено.

ето това видео , би ти било полезно


В кратък клип са обяснени доста неща.
Разбира се, полето за изследвания на ХД не започва и свършва с човек, обяснено е как взаимодействаме  по двойки (кънекшън чартовете), в група (пентите) , обяснени са принципите на Вселените, рейв космологята, дрийм рейв (сънищата), има раздел холистична медицина....Изключително много раздели и науки има въплътени в ХД, един човешки живот не стига да се изучи Simple Smile Но не пречи да се опита де Simple Smile


Ако искаш, остави ми на лично съобщение рожденните ти данни, часът и мястото на раждане са важни, особено часът, все пак в основата е астрологията Simple Smile Категорично не са верни определенията, че ХД била  "новата астрология" . Това е синтез от науки. Достатъчно значими всяка поотделно, но обединени, дават съвсем различен поглед над...ъъъъъъ, нещата Simple Smile

Ако хората сме родени за да взаимодействаме правилно, защото сме едно цяло, защо да не приемем,че и науките, в основата на които стои знанието, също могат да взаимодействат ?!


Напиши ми данните си, ако имаш желание (само ако имаш желание,непотърсени анализи не правя на никого), след като се преместм и установим в София, ще видя какво мога да направя за теб. Сега трябва да завършим този цикъл със семейството си, после ще намеря време и енергия за споделяне на знания.

Всичко добро Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5
Учудващо слаба активност регистрирам по темата Хюмън Дизайн тук...Особено и като зная колко добра работа върши. Дотолкова, че след анализа ми преди има няма 4 години, изучавам активно системата.
Навярно сложността й и липсата на достатъчно информация на български + завоалираността на всичко от официалния източници, допринасят за слабото разпространение.

Ще отговоря по-общо, защото и въпросите ти са общи:

1. червеното, ситуирано отляво в бодиграфа е дизайнът ни, подсъзнателното, това което влияе на около 75 процента живота ни. И тъй като е подсъзнателно, несъвсем или изобщо осъзнато, се проявява по един непостянен начин у всеки. Това е и родовата памет, това е, което получаваме чисто генетично както от родителите ни ( повече от бабите и дядовците), така и от човешкия хилядолетен еволюционен опит. Осъзнаванео на дизайна е важна част от себереализацията.

Черното, отдясно, е личността. Това, което си мислим, че сме. Той отбелязва неутрно импринтинга ни в момента на раждане. Това е доста по-добре осъзнатата енергия която протича през нас.

По-интересното е "бракът" между дизайна и личността у всеки човек. Образно казано, той е насилствен, от него произлизат всички наши вътрешни конфликти.
Това, което обединява дизайна и личността, е магнитния монопол, ромба в средата на бодиграфа. Голямо значение има дали е дефинран или не. Той е нещо като еднополюсен магнит, който привлича събития, хора, възможности към нас в живота ни.  Това е много накратко.

Профила има голямо значение в системата ХД. Знаейки профила на конкретен човек, зная как той взаимодейства с другите, със себе си, как преминава през живота, с какъв точно "костюм" е облечен. Какво виждат другите у него.
Дъщеря ми е 2/4 профил, няма и 15 месеца още , но го проявява много точно.
Отшелникът от 2-ра линия,  е недоверчив на всеки първи контакт, тя първо "сканира" хората, опознава ги от разстояние и евентуално решава кой да допусне.  Съзерцател с много, много таланти и възможности, който обаче е нужно да бъде призован отвън.
Профил 2/4 винаг търси външна подкрепа и одобрение. Оглежда се в гледалото малката и ме поглежда и мен за одобрение Simple Smile След като отшелникът от 2-ра линия бъде призован, включи се в нещо, което му допада, се разкрива и несъзнаваната в него пирода на 4-та линия - а именно- контактният, дружелюбен , позитивен опортюнист. Тя поздравява всички на разходка в парка, но от разстояние. Това е 2/4. Човек, който обича и съзнателно се стреми към всякакъв вид образование. Това е един диамант, който бива шлифован отвън, не притежава интровертната дълбочина на профил 1/3 например, но е много , много хубав. Няма мъченическия синдром на 3ката, няма ги трудните първи 28 години на 6цата, няма я параноята и съблазнителния темперамент на 5цата.
Няма хубаво и лошо в ХД, но на база опита си, бих могъл да кажа, че има "предпочитано". Е този прфил, е един от тях за мен, опитвайки да се абстрахирам от обективните факти - член на семейството Simple Smile

Дали центровете в бодиграфа са свързани с черни или червени канали, или микс, също има същесвено значение, защото това са "фините настройки" на всеки. Напрмер, аз имам два тантрични канала, свързващи сакралния с джи-центъра ми, това са каналите 5-15 и 29-46, всеки от които има ключово значение в живота. ВЪпросът е ,че до запознаването ми със системата ХД, аз бях почти напълно сля за тяхното въздействие. Знаех, че имам някакви конкретни качества, проявяващи се непостянно, по-конкретно чувството за ритъм на канал 5-15 е изключително специфично и ако човек е наясно с тази енергия, буквално се включва в "потока" с лекота и всичко започва да му върви - най-вече материалното.
Та, причината да не съм съвсем наясно за тези енергии е ,че тези два канала са в червено при мен (дизайн)
Направил съм може би около 300-400 анализа, на близки, познати и не толкова познати в последните 2 години, когато човек бъде запознат с тези енергии , му "просветват" доста неща, образно казано Simple Smile

   
- е, без числата и цифтите не може, те са езика на Господ Simple Smile В тях е кодирано всичко. Във всяка планетарна позиция в дизайн и личност има конкретни канали, портали , линии, тонове и нюанси, всичко това е свързано с числа и конкретни характеристики за всички човек. Основата на ХД е астрлогията, което е прекрасно, разбираемо е за хората.
Но истинската й прелест и практичност идва от синтеза между И-дзин и Кабала най-вече. Освен чисто информативния характер, ХД е безкрайно практична, когато човек започне експермента си със своя личен Авторитет и Стратегия, Това са основополагащите инструменти за реализация на всеки .

Книги,хмммм..чакай да помисля. Моите източници са учебници на английски на Ра Уру Ху, но съвсем не бих ги споделил със всеки.
Запознат съм със всичко, което е излизало до момента на БГ пазара. Книгата на ЛИнда Бънел е добра, но е за по-напреднали.
За начинаещ, бих препоръчал книгата на Карън Къри, мисля ,че се казваше Хюмън Дизайн за всеки. Червени меки корици. ХУбава е , има и утвърждения за порталите, което е много ценен ресурс, само за 15 лв. на Бънел е 50 лв.  Нямаш нужда от книгите на Четан Паркин, определено.

ето това видео , би ти било полезно


В кратък клип са обяснени доста неща.
Разбира се, полето за изследвания на ХД не започва и свършва с човек, обяснено е как взаимодействаме  по двойки (кънекшън чартовете), в група (пентите) , обяснени са принципите на Вселените, рейв космологята, дрийм рейв (сънищата), има раздел холистична медицина....Изключително много раздели и науки има въплътени в ХД, един човешки живот не стига да се изучи Simple Smile Но не пречи да се опита де Simple Smile


Ако искаш, остави ми на лично съобщение рожденните ти данни, часът и мястото на раждане са важни, особено часът, все пак в основата е астрологията Simple Smile Категорично не са верни определенията, че ХД била  "новата астрология" . Това е синтез от науки. Достатъчно значими всяка поотделно, но обединени, дават съвсем различен поглед над...ъъъъъъ, нещата Simple Smile

Ако хората сме родени за да взаимодействаме правилно, защото сме едно цяло, защо да не приемем,че и науките, в основата на които стои знанието, също могат да взаимодействат ?!


Напиши ми данните си, ако имаш желание (само ако имаш желание,непотърсени анализи не правя на никого), след като се преместм и установим в София, ще видя какво мога да направя за теб. Сега трябва да завършим този цикъл със семейството си, после ще намеря време и енергия за споделяне на знания.

Всичко добро Simple Smile

Здравей и мерси споделената информация!
На мен също ми е интересна темата за Хюман Дизайн. Даже по-конретно имам въпрос дали Хюман Дизайн може да ми даде някаква яснота как да общувам с патньора си, че там често от мухата става слон и ми идват изневиделица някои негови реакции.
Разбира се, ако има и нещо приложимо като съвети за деца, за възпитание, отношение и пр. ще е супер!

# 3
  • Мнения: 26
Здравейте, какви данни са необходими, за да се направи анализ?

# 4
  • Мнения: 5
Здравейте, какви данни са необходими, за да се направи анализ?
Аз като правих на малката ми искаха дата, година и точния час на раждане. Много ми беше полезно. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 15 619
Информацията, която съм изчела до момента, е твърде повърхностна, но въпреки това дава една, по-ясна представа за човека.
Интересна ми е темата.
С удоволствие ще ви чета.


Това са два от сайтовете, които могат да бъдат от полза на начинаещия любопитния:

https://sites.google.com/site/bgsingularity/narcnik-na-galaktice … ieto/human-dizajn

https://www.humandesignamerica.com/

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 15:27 от luna

# 6
  • Мнения: X
 Rolling Eyes Според мен е голяма тъпотия. Направих си такъв дизайн и едва 10 % съвпадаше с характера ми наистина. Много се разочаровах, тъй като дизайна ме изкара леконравен и глупав характер. А аз определено не съм такава  Peace И живота ми досега го потвърждава  Peace Така че не вярвайте на 100 % на хуман дизайна....  Peace

# 7
  • Мнения: 94
Една моя приятелка във Фейсбук облъчва де що има човек с това нещо. По-голяма простотия не бях чувала от доста време насам. А чета доста и се интересувам от много неща. Поредната мода, която ще трае една-две години, докато разни хора продават курсове, диагностики и консултации. После шараните щше се усетят, ама вече ще са с едни пари назад, а въпросните гурута с приблизително същите пари напред. Аман вече. Едно и също и винаги е супер актуално, гига модерно и ултра хот.

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте, аз съм нова в темата но имам изключителен интерес.

# 9
  • Мнения: 7
Бих искала да попитам защо не препоръчвате книгата на Четан Паркин? Аз нея взех като за начало. И тези учебници на Ра Уру Ху, които не желаете да споделяте от могат ли да бъдат намерени в България?

# 10
  • Мнения: 1
Учудващо слаба активност регистрирам по темата Хюмън Дизайн тук...Особено и като зная колко добра работа върши. Дотолкова, че след анализа ми преди има няма 4 години, изучавам активно системата.
Навярно сложността й и липсата на достатъчно информация на български + завоалираността на всичко от официалния източници, допринасят за слабото разпространение.

Ще отговоря по-общо, защото и въпросите ти са общи:

1. червеното, ситуирано отляво в бодиграфа е дизайнът ни, подсъзнателното, това което влияе на около 75 процента живота ни. И тъй като е подсъзнателно, несъвсем или изобщо осъзнато, се проявява по един непостянен начин у всеки. Това е и родовата памет, това е, което получаваме чисто генетично както от родителите ни ( повече от бабите и дядовците), така и от човешкия хилядолетен еволюционен опит. Осъзнаванео на дизайна е важна част от себереализацията.

Черното, отдясно, е личността. Това, което си мислим, че сме. Той отбелязва неутрно импринтинга ни в момента на раждане. Това е доста по-добре осъзнатата енергия която протича през нас.

По-интересното е "бракът" между дизайна и личността у всеки човек. Образно казано, той е насилствен, от него произлизат всички наши вътрешни конфликти.
Това, което обединява дизайна и личността, е магнитния монопол, ромба в средата на бодиграфа. Голямо значение има дали е дефинран или не. Той е нещо като еднополюсен магнит, който привлича събития, хора, възможности към нас в живота ни.  Това е много накратко.

Профила има голямо значение в системата ХД. Знаейки профила на конкретен човек, зная как той взаимодейства с другите, със себе си, как преминава през живота, с какъв точно "костюм" е облечен. Какво виждат другите у него.
Дъщеря ми е 2/4 профил, няма и 15 месеца още , но го проявява много точно.
Отшелникът от 2-ра линия,  е недоверчив на всеки първи контакт, тя първо "сканира" хората, опознава ги от разстояние и евентуално решава кой да допусне.  Съзерцател с много, много таланти и възможности, който обаче е нужно да бъде призован отвън.
Профил 2/4 винаг търси външна подкрепа и одобрение. Оглежда се в гледалото малката и ме поглежда и мен за одобрение Simple Smile След като отшелникът от 2-ра линия бъде призован, включи се в нещо, което му допада, се разкрива и несъзнаваната в него пирода на 4-та линия - а именно- контактният, дружелюбен , позитивен опортюнист. Тя поздравява всички на разходка в парка, но от разстояние. Това е 2/4. Човек, който обича и съзнателно се стреми към всякакъв вид образование. Това е един диамант, който бива шлифован отвън, не притежава интровертната дълбочина на профил 1/3 например, но е много , много хубав. Няма мъченическия синдром на 3ката, няма ги трудните първи 28 години на 6цата, няма я параноята и съблазнителния темперамент на 5цата.
Няма хубаво и лошо в ХД, но на база опита си, бих могъл да кажа, че има "предпочитано". Е този прфил, е един от тях за мен, опитвайки да се абстрахирам от обективните факти - член на семейството Simple Smile

Дали центровете в бодиграфа са свързани с черни или червени канали, или микс, също има същесвено значение, защото това са "фините настройки" на всеки. Напрмер, аз имам два тантрични канала, свързващи сакралния с джи-центъра ми, това са каналите 5-15 и 29-46, всеки от които има ключово значение в живота. ВЪпросът е ,че до запознаването ми със системата ХД, аз бях почти напълно сля за тяхното въздействие. Знаех, че имам някакви конкретни качества, проявяващи се непостянно, по-конкретно чувството за ритъм на канал 5-15 е изключително специфично и ако човек е наясно с тази енергия, буквално се включва в "потока" с лекота и всичко започва да му върви - най-вече материалното.
Та, причината да не съм съвсем наясно за тези енергии е ,че тези два канала са в червено при мен (дизайн)
Направил съм може би около 300-400 анализа, на близки, познати и не толкова познати в последните 2 години, когато човек бъде запознат с тези енергии , му "просветват" доста неща, образно казано Simple Smile

   
- е, без числата и цифтите не може, те са езика на Господ Simple Smile В тях е кодирано всичко. Във всяка планетарна позиция в дизайн и личност има конкретни канали, портали , линии, тонове и нюанси, всичко това е свързано с числа и конкретни характеристики за всички човек. Основата на ХД е астрлогията, което е прекрасно, разбираемо е за хората.
Но истинската й прелест и практичност идва от синтеза между И-дзин и Кабала най-вече. Освен чисто информативния характер, ХД е безкрайно практична, когато човек започне експермента си със своя личен Авторитет и Стратегия, Това са основополагащите инструменти за реализация на всеки .

Книги,хмммм..чакай да помисля. Моите източници са учебници на английски на Ра Уру Ху, но съвсем не бих ги споделил със всеки.
Запознат съм със всичко, което е излизало до момента на БГ пазара. Книгата на ЛИнда Бънел е добра, но е за по-напреднали.
За начинаещ, бих препоръчал книгата на Карън Къри, мисля ,че се казваше Хюмън Дизайн за всеки. Червени меки корици. ХУбава е , има и утвърждения за порталите, което е много ценен ресурс, само за 15 лв. на Бънел е 50 лв.  Нямаш нужда от книгите на Четан Паркин, определено.

ето това видео , би ти било полезно


В кратък клип са обяснени доста неща.
Разбира се, полето за изследвания на ХД не започва и свършва с човек, обяснено е как взаимодействаме  по двойки (кънекшън чартовете), в група (пентите) , обяснени са принципите на Вселените, рейв космологята, дрийм рейв (сънищата), има раздел холистична медицина....Изключително много раздели и науки има въплътени в ХД, един човешки живот не стига да се изучи Simple Smile Но не пречи да се опита де Simple Smile


Ако искаш, остави ми на лично съобщение рожденните ти данни, часът и мястото на раждане са важни, особено часът, все пак в основата е астрологията Simple Smile Категорично не са верни определенията, че ХД била  "новата астрология" . Това е синтез от науки. Достатъчно значими всяка поотделно, но обединени, дават съвсем различен поглед над...ъъъъъъ, нещата Simple Smile

Ако хората сме родени за да взаимодействаме правилно, защото сме едно цяло, защо да не приемем,че и науките, в основата на които стои знанието, също могат да взаимодействат ?!


Напиши ми данните си, ако имаш желание (само ако имаш желание,непотърсени анализи не правя на никого), след като се преместм и установим в София, ще видя какво мога да направя за теб. Сега трябва да завършим този цикъл със семейството си, после ще намеря време и енергия за споделяне на знания.

Всичко добро Simple Smile

# 11
  • Мнения: 15
Една моя приятелка във Фейсбук облъчва де що има човек с това нещо. По-голяма простотия не бях чувала от доста време насам. А чета доста и се интересувам от много неща. Поредната мода, която ще трае една-две години, докато разни хора продават курсове, диагностики и консултации. После шараните щше се усетят, ама вече ще са с едни пари назад, а въпросните гурута с приблизително същите пари напред. Аман вече. Едно и също и винаги е супер актуално, гига модерно и ултра хот.

Хюмън Дизайн не изисква да вярваш в него, нито да го следваш.
Не е стистема от вярване, философски учения или магическа пръчка, която променя живота в рамките на година-две.
ХД  дава осъзнаване за това с какъв потенциал разполагаш, в каква сфера да го реализираш и как да изживееш живота си с минимум съпротива.
Базовото осъзнаване, е това за стратегията на типажа и личния авторитет, с който взимаме решения.
Не взимаме ли правилните решения, животът се усложнява все повече и повече....
Разбира се , давам и подробности като среда на обитание, диета, сфера на призвание , генетична травма (има я всеки човек, намира в линията на марс в дизайн), според това, доколко е възприемчив човека отсреща.
Ако е скептик, приемам го . Всеки има право да мине по дългия път, ако желае . Както казва Буда, хората достигат до истината по три начина : с приемане, с отрицание или със съмнение.

Но всичко това са празни думи, написани във форум, от някой си supertatko78
"Мнооо'о си умен, ама не си по умен от мен" . Да, зная какво си мислиш Simple Smile
 
Важно е как се предава знанието. Ключова е ролята на анализатора и това е съществен проблем, да.
От 100 човека, 1-2- ма имат възможност да влияят дотолкова ,че да ПРОВОКИРАТ отсрещната страна към промени. Има едни портали в гърлената чакра, които показват има ли подходяща мелодика гласът,че да влияе.
Ако има и дефинирана емоция, още по-добре. Или пък портал 39, или канал 59-6. Именно те провокират дълбоко, разбиват оковите на стереотипа или страховете на човек отсреща и го подткват към това, да направи качетсвената промяна...така че ако не всичко, то повечето неща в живота, да станат леки и приятни.
Никой не е роден да се мъчи . Всеки има мисия, но 90% от хората на земята са се отклонили драстично от пътя си. В това число и аз. Доскоро. Откакто експериментирам със системата, в живота ми се случват неща, които преди бих приел като "чудеса"... Живях 6 месеца на остров Бали, ожених се за прекрасна жена, имаме си прекрасно дете. Постоянно ми предлагат различни варианти за работа и ме търсят  за консултации по двете ми специалности сега - Нутрициология и Хюмън Дизайн. НО преди да се случи това, трябваше да направя един скок. В съзнанието. ТРябваше да се разделя с правото. Професия, която практикувах успешо, но не ми носеше удовлетворение, защото просто не беше моята. Ето , с това помага ХД. Казва ти кой си, защо си тук, какво и как да използваш. И....действай ! В твоя живот важния си ти и ти взимаш решенията. Започни от днес.
В анализите си целя да провокирам дълбоко хората...защото това работи. Дори и с цената на това да ми се обидят. Не го приемам лично. Защото това работи.

Иначе можем да си се усмивхваме и да сваляме звезди колкото си искаме и да си говорим колко сме велики. Това правят болшинството анализатори, като най-добре го прави Константин Тодоров в комплект с неговата лична счетоводителна Северина Кирилова. Да, зная за какво говорите и откъде тръгва недоволството ви. Аз минах по същия път. Дадох едни 360 лв, получих едно нищо и половина. Но седнах, изучих (и продължавам да уча) и сега предавам всичко, което знам, за да има колкото се може повече :

- удовлетворени генератори
- успешни прожектори
- влиятелни манифестори
- приятно изненадани рефлектори

п.с.
от работата ми със Системата зная, че има и хора, на които не може да се влияе. Става въпрос за гледните точки и широките хоризонти.

п.с. 2 Абе, коя е тая приятелка ? Simple Smile

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Аз се бях поувлякла, но действително - има голяма доза комерсиалност в достъпността на познанието. Това условие да плащаш нещо на някого, за да ти дава достъп до познание ... отблъсква ме.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте за тези които са на ясно по темата ще ви кажа датата си на раждане  17.11.1985  Благоевград  сигурен съм че ще останете приятно изненадани

# 14
  • Мнения: 15 619
Здравейте за тези които са на ясно по темата ще ви кажа датата си на раждане  17.11.1985  Благоевград  сигурен съм че ще останете приятно изненадани
Понеже хич не ни вълнува с какво искаш да се похвалиш и няма да търсим, може да си отвориш тема в клюкарника или СО. Там ще пробиеш бързо, а най-вероятно и ще се изненадаш ти. Grinning

# 15
  • Мнения: 1
не успявам да влезна в профила си Supertatko78, забравил съм паролата си...
Може би защото, детето ни вече е на 3 годинки и 3 месеца, отдавна минаха проблемите с колики, зъбчета и запушен нос.

Слава Богу, наясно съм ,че отглеждаме Генератор , профил 2/4, Кръст на Законите, с разтърсващия канал 3-60, оооо да Simple Smile Всичко добре, но говорим за момиче !
Качва ни не на балона, не на черешата, а направо в друго измерение ни праща с майка й Simple Smile))
И пак казвам, добре ,че беше Хюмън Дизайн, за да мина плавно в темата.

Тревор, това, което си постнал, не е Хюмън Дизайн анализ, а преписване и препредаване на информация.
Това е толкова далече от истината, колкото и възможността китайците да направят плантация от памук на обратната страна на луната, въпреки окуражителните опити с "покълването"....

Такива "анализатори" хвърлят захранка с подобни текстове, пък който се хване , хване се. Ти явно няма как, защото си профил 5/1 - скептик по рождение...


Тааа, като си говорим за анализи и реална полза...До края на Февруари съм намалил цената на 60 лв за 3 часа анализ онлайн - in vivo.
Който се интересува кога, как и къде - 0888 299 789. Но не прекалявайте, че освен дете, имам да се грижа и за стопанство... Да, Хюмън Дизайн от града и правото, ме хвърли на село, в родопите... Нямате си идея колко ни е яко тук....но, стъпка по стъпка. Мога да ви обясня как, за 3 часа.

хайде Wink

# 16
  • Мнения: 10
Виждам, че темата се раздвижва, което много ме радва. Бихте ли споделили кой как се задълбочи в HD, също така има ли прожектори тук? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 871
не успявам да влезна в профила си Supertatko78, забравил съм паролата си...
Може би защото, детето ни вече е на 3 годинки и 3 месеца, отдавна минаха проблемите с колики, зъбчета и запушен нос.

Слава Богу, наясно съм ,че отглеждаме Генератор , профил 2/4, Кръст на Законите, с разтърсващия канал 3-60, оооо да Simple Smile Всичко добре, но говорим за момиче !
Качва ни не на балона, не на черешата, а направо в друго измерение ни праща с майка й Simple Smile))
И пак казвам, добре ,че беше Хюмън Дизайн, за да мина плавно в темата.

Тревор, това, което си постнал, не е Хюмън Дизайн анализ, а преписване и препредаване на информация.
Това е толкова далече от истината, колкото и възможността китайците да направят плантация от памук на обратната страна на луната, въпреки окуражителните опити с "покълването"....

Такива "анализатори" хвърлят захранка с подобни текстове, пък който се хване , хване се. Ти явно няма как, защото си профил 5/1 - скептик по рождение...


Тааа, като си говорим за анализи и реална полза...До края на Февруари съм намалил цената на 60 лв за 3 часа анализ онлайн - in vivo.
Който се интересува кога, как и къде - 0888 299 789. Но не прекалявайте, че освен дете, имам да се грижа и за стопанство... Да, Хюмън Дизайн от града и правото, ме хвърли на село, в родопите... Нямате си идея колко ни е яко тук....но, стъпка по стъпка. Мога да ви обясня как, за 3 часа.

хайде Wink

Къде точно сте в Родопите?
Не мога да дойда лично, но бих се радвала на разчитане на карта. Пиши ми лс

# 18
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте,

Гледам, че темата е позамряла и бих искала да я пораздвижа. Изчетох с интерес книгите на Паркин, но да си призная "Книга на линиите" ме затрудни. Намирам, системата за доста добра и мисля, че разкрива доста неосъзнати от нас неща. Аз бях много изненадана, когато започнах да чета и се радвам, че има и други хора, които се интересуват и са готови да дискутират по темата.

Надявам се, че с моята публикация ще провокирам отново да започнем да обсъждаме и обменяме мнения по темата. Аз не намирам литература за лявата и дясната част на таблицата (извинете ме за лаишкото изказване, но за имам предвид за това, което носим от рода и ако правилно съм разбрала, в какво е потенциалът ни). Ще бъда благодарна за малко разяснения.

# 19
  • Мнения: 12
Здравейте , бих искала да попитам струва ли си обучението по хюман дизайн в България или препоръчвате първо да се прочетат книгите и след това да се търси онлайн сертифизиране. Искам да карам такова най-вече заради себе си . Не бих казала , че съм много навътре в материята ,  имаше доста точни попадения от това , което са ми правили на базово ниво на мен и на близки . Заинтригувана съм , но честно казано почнаха да се навъждат всякакви курсове , на които се подава едно доста повърхностно ниво , а и не струват парите , които искат. Просто има голяма разлика между преподавател и преподавател. Интересно ми е какво е мнението на такива минали по пътя. Намирам само Human design Bulgaria , като място където се преподава материята.

# 20
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте , бих искала да попитам струва ли си обучението по хюман дизайн в България или препоръчвате първо да се прочетат книгите и след това да се търси онлайн сертифизиране. Искам да карам такова най-вече заради себе си . Не бих казала , че съм много навътре в материята ,  имаше доста точни попадения от това , което са ми правили на базово ниво на мен и на близки . Заинтригувана съм , но честно казано почнаха да се навъждат всякакви курсове , на които се подава едно доста повърхностно ниво , а и не струват парите , които искат. Просто има голяма разлика между преподавател и преподавател. Интересно ми е какво е мнението на такива минали по пътя. Намирам само Human design Bulgaria , като място където се преподава материята.

Привет, Pisces moon, не съм запозната и аз особено в дълбочина и очаквам включване от напредналите, но само да споделя, че наскоро видях че има такива курсове и в Udemy, ако разбираш английски. Мисля да се запиша, защото не са много скъпи. Предполагам, че като за начало са добри, но ще споделя след като завърша такъв.

# 21
  • Мнения: 8
Здравейте от един Генератор)))
Най-странното е, че точно тук в Бг Мама тази тема не е въобще интересна и е не обсъждана.
Затова си позволявам да я подновя, зарибих се в буквалния смисъл по ХД и даже нямам търпение да разбера всичкоооо.
От Пловдив съм и ако има тук “майни” с кеф ще комуникирам на тази тема.
Въпрос: кое е ще е най- добре сама да се опитам да “анализирам” своята карта или да намеря анализатор ???

# 22
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте от един Генератор)))
Най-странното е, че точно тук в Бг Мама тази тема не е въобще интересна и е не обсъждана.
Затова си позволявам да я подновя, зарибих се в буквалния смисъл по ХД и даже нямам търпение да разбера всичкоооо.
От Пловдив съм и ако има тук “майни” с кеф ще комуникирам на тази тема.
Въпрос: кое е ще е най- добре сама да се опитам да “анализирам” своята карта или да намеря анализатор ???

Не съм "майна" Simple Smile, но да ти оговоря. Зависи колко си се "зарибила". Аз и до сега не съм стигнала до анализиране на дизайна си, защото още разучавам различните части на бодиграфа. Иска ми се когато отида на разчитане на дизайна си, да мога да задам адекватни, надявам се, въпроси и да мога да вникна в дълбочина на анализа. Това е моята гледна точка, но зависи какво целиш - да разбереш повече за себе си или да можеш да "разчиташ" и други хора.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Потърсете Елица Стоичкова от Пловдив, лично я познавам и гарантирам, че познава добре учението Хюман Дизайн.

# 24
  • Мнения: 61
Здравейте. Интересувам се дали е възможно самообучение по ХД? Курса в БГ излиза скъпо, а незнам колко е оправдана цената.

# 25
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте. Интересувам се дали е възможно самообучение по ХД? Курса в БГ излиза скъпо, а незнам колко е оправдана цената.

Има литература, с която можеш да се запознаеш с основите на Хюман дизайн. Не съм ходила на обучения и незнам в каква дълбочина навлизат.

# 26
  • Мнения: 61
Stephy, какво стана с Udemy? Слуша ли нещо? Доволна ли си?

# 27
  • Мнения: 8
Здравейте. Интересувам се дали е възможно самообучение по ХД? Курса в БГ излиза скъпо, а незнам колко е оправдана цената.

Има литература, с която можеш да се запознаеш с основите на Хюман дизайн. Не съм ходила на обучения и незнам в каква дълбочина навлизат.
Закупих си книгата на Линда Бънел и се запознавам по малко с понятията. Иска се време, за да го разбера и осъзная.
https://kibea.net/book/1916
Има намаление в момента!

# 28
  • BG
  • Мнения: 2 217
Stephy, какво стана с Udemy? Слуша ли нещо? Доволна ли си?

Не ..... за съжаление, а имах най-добри намерения. Толкова много работа се насъбра, че нямам сили да се посветя и на нещо друго. Но не съм се отказала.

Надявам се да успея да се организирам и да отделя време за udemy.

# 29
  • Мнения: 61
Да, и аз случайно вчера попаднах на намалението на голямата книга за ХД. Ще си я поръчам. Поръчах си и тази на Карън Кари. Книгите на Четан Паркин ги има в спиралата, могат да се изтеглят свободно. И с още малко инфо от нета - ще стане работата Simple Smile

Стефи, погледнах в Udemy лекциите, но не ми харесаха. Мисля, че се обясняват съвсем началните стъпки, а тях ги има навсякъде.

# 30
  • BG
  • Мнения: 2 217
Да, и аз случайно вчера попаднах на намалението на голямата книга за ХД. Ще си я поръчам. Поръчах си и тази на Карън Кари. Книгите на Четан Паркин ги има в спиралата, могат да се изтеглят свободно. И с още малко инфо от нета - ще стане работата Simple Smile

Стефи, погледнах в Udemy лекциите, но не ми харесаха. Мисля, че се обясняват съвсем началните стъпки, а тях ги има навсякъде.

Благодаря ти, тогава няма да ги гледам курсовете там, shani!

# 31
  • Мнения: 292
Чета си дизайна, обаче аз определено нямам социални умения, изкарват ме, че обичам да работя в екип, а аз съм краен. Имаше и някои вярни неща.

Обаче това с часа на раждане е глупаво. Майка ми казва 7 и 40 сутринта, ама ако е 7 и 41, 7 и 42 и 45... то различни дизайни стават. Кой си знае до точност часа на раждане?

# 32
  • BG
  • Мнения: 2 217
Чета си дизайна, обаче аз определено нямам социални умения, изкарват ме, че обичам да работя в екип, а аз съм краен. Имаше и някои вярни неща.

Обаче това с часа на раждане е глупаво. Майка ми казва 7 и 40 сутринта, ама ако е 7 и 41, 7 и 42 и 45... то различни дизайни стават. Кой си знае до точност часа на раждане?

Можеш да си направиш ректификация при астролог.

# 33
  • Мнения: 3 235
А аз се бях заблудила, че в Хюман Дизайна се работи без час, само с дата на раждане.
Наистина ли броени минути отклонение имат значение и се получават различни дизайни?

Занапред ще знам вече. Досега препращах клиенти, които са с неизвестен час на раждане, да си направят ХД профил или консултация при нумеролог.

# 34
  • BG
  • Мнения: 2 217
А аз се бях заблудила, че в Хюман Дизайна се работи без час, само с дата на раждане.
Наистина ли броени минути отклонение имат значение и се получават различни дизайни?

Занапред ще знам вече. Досега препращах клиенти, които са с неизвестен час на раждане, да си направят ХД профил или консултация при нумеролог.

Sotis, съвсем любителски се интересувам от хюман дизайн и не съм видяла да има отклонение на дизайна, ако не е даден точен до минута час. Отклоненията се случват на по-големи интервали. Все пак,  не съм професоналист и не мога да бъда сигурна 100%.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте,
Обръщам се към Вас с молба за помощ 😇
Направих си карта и искам сама полека лека да си я разчитам.
Моля за насоки от къде и как да започна 🤗

# 36
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
Обръщам се към Вас с молба за помощ 😇
Направих си карта и искам сама полека лека да си я разчитам.
Моля за насоки от къде и как да започна 🤗


Здравей, caprisha! Ами, според мен, първо се ориентираш какво е Прожектор, после какво означава да си профил 2/4. И след това са центровете, имаш два дефинирани, следват каналите и порталите. Виждам, че имаш един затворен канал.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Благодаря, Stephy!
Попрочетох малко за прожекторите, малко и аз 2/4, но толкова...
Какво ще рече затворен канал?

# 38
  • BG
  • Мнения: 2 217
Благодаря, Stephy!
Попрочетох малко за прожекторите, малко и аз 2/4, но толкова...
Какво ще рече затворен канал?

Здравей, caprisha! Тук съм цитирала Четан Паркин, който беше моята основа в Хюман Дизайна. Намери книгите му в нет-а. Според мен са добра отправна точка. Под затворен канал, имам предвид работещ, включен.
"Всеки има девет центъра, които оформят основата на дизайна. Познати са като Короната, Умът, Гърлото, Идентичността, Сърцето, Далака, Сакрала, Слънчевият сплит – емоциите, и Коренът.
Те са поставени в сложна мрежа от 36 тесни „канала“ – channels. В двата края на тези канали са разположени числа, отбелязващи 64-те „портала“ – gates, които определят изработката и блясъка на бижутата.
Така че всяка карта на живота Хюман дизайн съдържа 9 центъра, 36 канала и 64 портала, като всеки компонент има какво да каже за истинската ни природа и роля в живота.
Деветте центъра са ефективни чакри, енергиен център, който отваря и затваря клапи, регулира потока на енергията през нас.
Всеки център по свой уникален начин получава, асимилира, преобразува и изразява тази енергия, превръщайки я в човешка функция, възприятие, инстинкт или поведение. Преминава през нас и извън нас, във всяка секунда, всеки ден, свързвайки ни с всички около нас.
Свързаните центрове образуват рамката на 36-те канала, през които минава енергийният поток. Тези канали следователно подобряват, оформят и моделират енергията в по-прецизни качества, характеристики и способности.
В двата края на всеки канал има число, което се отнася към 64-те портала, които пресъздават ДНК на вашата природа, отпечатъка, оставен от неутрините. Всеки човек има еднакъв брой (64) портали – конфигурацията е неизменима за всеки един дизайн, – но някои от порталите са „включени“, а други „изключени“, което придава още по-специфични компоненти на вашия дизайн."

# 39
  • Мнения: 8
Здравейте, в правилна насока сте. Първо прочетете за типа, после профила и след това центровете. Най-важното е да следваме стратегията и авторитета си, или да се научим да ги следваме, това може да ни отнеме години, става бавно.
Оцветените центрове е вашата сила, белите са там където трябва да учим, там където ни влияят тези около нас с оцветени.
Всяка карта е чудесна сама за себе си, няма лоши карти Simple Smile Лошото е , че повечето хора са обусловени, не живеят дизайна си. Аз откакто влязох в ХД и виждам около мен е нещо страшно. Най- често прожекторите се опитват да живеят като Генератори, а това ги мори.

# 40
  • Мнения: 3 985
Привет!
От скоро имам книгата на Четан Паркин и съм съвсем в началото на тази материя. В книгата е показан сайт от който да свалим и направим своята карта но на мен не ми тръгна, затова потърсих от друго място но тук идва и раздвоението ми от същия този сайт ми показа 2 различни модела на картата ми🤔 Малко по напред в темата една дама и споделила друг сайт пробвах и с него,съвпада с едната карта, но как да съм сигурна коя е вярната. Много странно ми стана. Моя приятелка беше ходила при анализатор и беше дала и моите данни от там се породи и любопитството ми по темата. По думите на анализатора съм Манифестиращ генератор точно както излезе и в първата ми карта която си създадох, така по нея се запознавах и тълкувах картата си  2-3 дни. И на 4ден ми излиза друга карта 😄 Прожектор. Моля споделете ми още няколко сайта, да направя и там картата .

# 41
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Не ми се е случвало - провери дали навсякъде задаваш правилно часовата зона. Тук картата работи коректно - https://www.jovianarchive.com/get_your_chart

Ако си родена в малък град и не се зарежда - избери най-близкия по-голям град.

# 42
  • Мнения: 3 985
Да навсякъде проверявам по 3 пъти преди да дам ентер ,и тук сега е Прожектор. Явно по тази карта трябва да разучавам. Но винаги ще ми е странно как така се появиха 2 карти.

# 43
  • Мнения: 8
https://www.humandesignbulgaria.com/free-human-design-chart/
Този сайт е бъларски и при мен всичко е наред!

# 44
  • Мнения: 3 985
Да при него първите пъти ми показваше едно а след няколко дни друго.

# 45
  • Мнения: 61
И на мен ми се е случвало да има грешка в изчисленията.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 106
На мен ми се случи подобно нещо, но причината беше в мен, вместо 1987 бях избрала 1887, просто не забелязах, че започват от толкова рано годините. Може и при други да се е случило нещо подобно.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 034
Здравейте, някой има ли в електронен формат книгите на Четан Паркин? Не ги намирам в интернет..

# 48
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте, някой има ли в електронен формат книгите на Четан Паркин? Не ги намирам в интернет..

Привет, мисля че ги имаше в спиралата ...

# 49
  • София
  • Мнения: 1 034
Изобщо не ми намира сайта..

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Здравейте,
Има ли  такива сред Вас, които вече са по-напред с материята?
Имам нужда от разчитане на картата на синът ми.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте, знаете ли някой, който прави анализ в София или онлайн?

# 52
  • Мнения: 3 235
Една позната, която се занимава с ХД, ми беше препоръчала няколко доказани специалиста (не за мен). Повечето имат лични страници във Фейсбук. Има и една фб група, там също можете да потърсите специалист – "Human Design за теб".

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 23:36 от Sotis

# 53
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте. Интересувам се дали е възможно самообучение по ХД? Курса в БГ излиза скъпо, а незнам колко е оправдана цената.

Има литература, с която можеш да се запознаеш с основите на Хюман дизайн. Не съм ходила на обучения и незнам в каква дълбочина навлизат.
Закупих си книгата на Линда Бънел и се запознавам по малко с понятията. Иска се време, за да го разбера и осъзная.
https://kibea.net/book/1916
Има намаление в момента!

Здравейте,
Допадна ли Ви книгата на Линда Бънел?

# 54
  • Мнения: 291
Привет, странно, че толкова малко движение има тук. Аз съм начинаеща Grinning

Ще се пробвам с един въпрос, да видим дали темата ще се раздвижи Simple Smile

В моята карта имам 3 канала. 2 от тях усещам/разбирам доста добре, обхващат доста голяма част от нещата, които се случват в живота ми.
Третият, 15/5,  ми е леко неясен. Първо, интересува ме самото протичане на енергията, разбирам, че е точно от 15 към 5, а не обратното. Енергията на 5, търпение (като дар от Gene Keys) ми е доста позната, тя ми е в крайната цел (най-долу) в Gene Keys, тоест там ми е дизайн-земята.

За мен 5 като чакаща и поемаща 15 е доста по-смислено, защото тези фиксирани ритми по никакъв начин не мога да ги свържа със себе си. Абсурд да правя нещата през деня под някакъв повтарящ се ритъм. Знам, че и да си го наложа само ще ме изнерви. Затова измислих да медитирам всеки ден под определен час и наистин в продължение на поне 2 месеца го правих..... Докато в същото време ако вземем всичко в някакъв по общ мащаб, примерно екстремностите на сезоните в годината, определено зимата бих се чувствала като мечка. Или пък на есенното равноденствие, без изобщо да знам че сме на този ден ми се прииска неистиво да запаля свещ и димяща пръчица, което почти никога не ми се приисква, просто усетих някаква магическа енергия и тн. В 15ката имам 3 планети: рождена луна и дизайн венера и меркурий.

Друг фактор е, че това е колективен канал, което допълнително ме обърква...

Това са съвсем начинаещи лаически разсъждения за обсъждане ако някой има желание.



-------------------------------------------------------------------------------
6/2 емоционална Генераторка Wink

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 23:23 от Шанта

# 55
  • Варна
  • Мнения: 93
https://bntnews.bg/news/sled-reportazh-na-bnt-sadebna-zapoved-za … -1264225news.html

Интересно, как специалист в ХД не успява да се опази от тези неща, да ги планира, предвиди, реши...

Доста неприятна история Sad Версията на майката е потресаваща Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 3 022
ХД не е наука на мислене и решения...на всички може да случи. Историята е ужасна..

# 57
  • Варна
  • Мнения: 93
А може ли да се изучава ХД без да знаеш часа си на раждане.
И ако не го научиш, ще има ли някаква полза това учение за теб?
Възрастта има ли значение за изучаващия ХД?

# 58
  • София
  • Мнения: 3 022
Часът на раждане може да се намери чрез ректификация. Часът е необходим, може и с няколко минути разлика, за да се видят особеностите за конкретния човек.
ХД може да се изучава от всяка възраст, но казват, че, за да започнеш да следваш тялото си , стратегията и авторитета си напълно, са необходими 7 години.

Общи условия

Активация на акаунт