Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 085 895
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 33 030
  • София
  • Мнения: 7 805
Ако трябва да сме честни - ние тук в България досега така и нищо не разбрахме от тази мигрантска криза на собствен гръб - проблемите ни с мигранти в България са дребни в сравнение с тези в другите държави.
Чета за Гърция, за други балкански страни - и ми се изправя косата. Цъфнали сме и сме вързали - точно сериозни проблеми с мигранти ни трябват, за да лъсне горчивата истина колко сме зле като държава, способна да защити гражданиете си ...

# 33 031
  • Мнения: 1 686
[img]//cdn.bg-mamma.com/mJ31/lNnfo.jpg[/img
1000 човека за границата Sad

# 33 032
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Решението на Ердоган си струва притеснението , а не истерията около изпуснатия вирус. Вече ми идва да се се скрия някъде и да не чувам нищо! Каракачанов  добре звучи, ама  на практика не знам как ще стане - това са орди просто.
http://epicenter.bg/article/Karakachanov--Armiyata-shte-sadeystv … galen-/208198/2/0

А ББ пак ръси идиотщини:

"Ще подкрепим консултациите - съседи и приятели сме с Турция. Хубаво е преди нападенията и военните действия в Сирия да ни информират. Ще задействаме член 4 на НАТО за военната защита. Чакам всеки момент да ме свържат с турския президент Ердоган. Осъдихме военните действия още в петък", коментира премиерът Бойко Борисов


Въпросният член не знам дали някога е бил задействан. Той е само за употреба на САЩ и за заблуда на канарчетата - членки на НАТО.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 14:29 от elhitza

# 33 033
  • Мнения: 1 286
"
   


"Армията ще оказва съдействие за опазване на границата, за да не се допусне нито един нелегален имигрант на територията на България." А дали ще има легални имигранти? То досега въобще имало ли е такива???

# 33 034
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Който ги е канил сега да си ги прибира.

# 33 035
  • Мнения: 15 960
"
   


"Армията ще оказва съдействие за опазване на границата, за да не се допусне нито един нелегален имигрант на територията на България." А дали ще има легални имигранти? То досега въобще имало ли е такива???
Тая приказка за нелегалните сме я слушали. Всички са бежанци и се спасяват и трябва да сме човечни. Пък че е пламнал целият свят с вируса, няма значение. Остава да се напълним и с иранци.

# 33 036
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Може ли някой да обясни съвсем простичко (Vapor?) какво правят турски войници в Идлиб, територия на суверенна държава наречена Сирия?

Този ход е на Турското правителство начин да притисне натовските държави да подкрепят Турция и стоящите зад паравана в цялата тази история!

От много време не съм виждала имформация за количеството “мръсен” мазут от завзетите кладенци в Сирия минаващ през Турция за Европа! Някой виждал ли е скоро някакви по нови данни?

# 33 037
  • София
  • Мнения: 7 805
И явно Ердоган успя да притисне НАТО - подкрепят го.
Генералният секретар на НАТО призова Русия и Сирия да прекратят офанзивата в Идлиб и изрази солидарност с Турция.
"Призоваваме Русия и режима в Сирия да прекратят нападенията, да спрат безразборните въздушни атаки... ние също призоваваме Русия и Сирия да уважават напълно международното право", каза Столтенберг.
...До ескалацията на напрежението в четвъртък вечерта се стигна след като преговорите между Турция и Русия за Сирия, които продължиха няколко седмици, не постигнаха успех. Двете държави подкрепят воюващите помежду си страни в конфликта. Русия е основният съюзник на режима на Башар Асад, докато Турция подкрепя бунтовниците срещу него.

от ТУК
И на мен ми е интересно по какво такова международно право турските войски са на територията на Сирия.

# 33 038
  • Мнения: 15 960
Режимът в Сирия си е у дома, Русия официално е поканена, другите какво още правят там и за какво международно право призовават, е голяма наглост. Това пък да ти идват у дома и да се разпореждат, много началници станаха в Сирия, всеки тегли на една страна. Като знаят, че Сирия и Русия действат в Идлиб, какво правят турците там? А, да, защитавали брадатите бунтовници и увитите им жени, които цял свят ги разбра какви са и за какво се борят.

# 33 039
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Току що казаха по новините, че Гърция няма да пуска никого и показаха бодливи мрежи, като при Унгария, а за България казаха, че били изпратили многочислена войска на границата. Да го вярвам ли, не знам...
Една арабка каза, че в Турция нямало какво да прави, можело в Европа да изкара известно време. Един арабин пък се оплака, че в Турция не му давали паспорт, та искал да отива в Германия.
Аз пък не разбирам, защо смятат, че ние сме длъжни да им осигурим по-добър живот. На нас кой какво ни е дал??? За всеки цент сме работили упорито, никой нищо не ни е подарил, защо все ние да даваме и помагаме???

# 33 040
  • София
  • Мнения: 7 805
...Като знаят, че Сирия и Русия действат в Идлиб, какво правят турците там? А, да, защитавали брадатите бунтовници и увитите им жени, които цял свят ги разбра какви са и за какво се борят.
Официалната версия за присъствието на турски войски в Идлиб.
Самата турска операция в Сирия започна с формалната цел да обособи район, в който мигрантите да бъдат разселени. Случайно или не, голяма част от територията, планирана за този проект, беше под контрола на кюрдските бойци, изнесли битката с „Ислямска държава“ на гърба си, но и смятани от Анкара за терористи и сепаратисти.   -  от ТУК
Ама разбира се, че съвсем случайно Ердоган реши да разселва сирийските мигранти на територия с кюрди- нали?

# 33 041
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Току що казаха по новините, че Гърция няма да пуска никого и показаха бодливи мрежи, като при Унгария, а за България казаха, че били изпратили многочислена войска на границата. Да го вярвам ли, не знам...
Една арабка каза, че в Турция нямало какво да прави, можело в Европа да изкара известно време. Един арабин пък се оплака, че в Турция не му давали паспорт, та искал да отива в Германия.
Аз пък не разбирам, защо смятат, че ние сме длъжни да им осигурим по-добър живот. На нас кой какво ни е дал??? За всеки цент сме работили упорито, никой нищо не ни е подарил, защо все ние да даваме и помагаме???

И аз все това се чудя, то верно, че ги поканиха, ама и на гости, като ида, не рева да остана там да ми слагат и дигат всеки ден, ми, като ме гостят, си хващам пътя за вкъщи. И аз искам у центъро на Париж, или Вашингтон.....ама не да ме занимават с визи хамериканцити, ами ей тъй кат европейците, да ми сервират Сичко, дет го искам. Ама...дЪл ще ми се случи?
Руското министерство на отбраната нали преди дни обвини официално Турция в подкрепа на бойци от не знам си каква група Хаят нещо си.....нали имаше договорености някакви между Путин и Ердоган, ще го докарат накрая до ескалация. Руснаците коментират 14-те руско-турски войни и факта, че в повечето Русия е победител, и цитират случай от преди няколко дни, но не намирам откъде е взет:
Скрит текст:

# 33 042
  • Мнения: 15 960
Е колко му е да си обособиш район на територията на чужда държава.
Обаче пък пише, че мигрантите казвали, че към България не можело.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8243131
Гърците вече използвали сълзотворен газ, мигрантите този път предвидливо са насъбрали жени и деца, дано не стане като 2014 г.

# 33 043
  • Мнения: 724
Разбира се, че е случайно. Всичко според случая. То ясно, че и международното право, както и всяко друго, се тълкува според случая.

# 33 044
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...Като знаят, че Сирия и Русия действат в Идлиб, какво правят турците там? А, да, защитавали брадатите бунтовници и увитите им жени, които цял свят ги разбра какви са и за какво се борят.
Официалната версия за присъствието на турски войски в Идлиб.
Самата турска операция в Сирия започна с формалната цел да обособи район, в който мигрантите да бъдат разселени. Случайно или не, голяма част от територията, планирана за този проект, беше под контрола на кюрдските бойци, изнесли битката с „Ислямска държава“ на гърба си, но и смятани от Анкара за терористи и сепаратисти.   -  от ТУК
Ама разбира се, че съвсем случайно Ердоган реши да разселва сирийските мигранти на територия с кюрди- нали?
е каква е тая наглост да искат да обособят район в чужда суверенна държава? Да си го обособят този район в Турция! Но там пък няма петролни кладенци нелегално да прекарват от тях петрол, който е краден!  По тяхната логика, утре ще искат в Бг. да обособят такъв район?! Или в Гърция, не, че не го направиха с Кипър този номер!

Общи условия

Активация на акаунт