Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 085 849
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 35 370
  • Мнения: 1 119
]
Видяхте как Ердоган се подигра с Урсула.Достави ми удоволствия.Гаври се с ''европейските си приятели'',а те плащат,плащат,гъзурчат се и се снижават при всеки негов каприз.Така им се пада,сами се поставиха в тази ситуация.
За съжаление подигравката е и към нас, като членове на ЕС. Урсула не представлява себе си, а целия ЕС, нас включително. На запад май не са наясно с източните порядки. Там се уважава силата, не учтивостта и доброто възпитание. На толерантността направо се присмиват.

# 35 371
  • Мнения: 10 057
Ще ни се смеят и още как.
Нагледен пример си имаме вече и то КОЙ ни показа как да се снишаваме.
Сигурно се гордее с поведението си пред този изнудвач.

******************
Завалийката унгарец се изпуснал в интервю с критика към европейската миграционна
политика и изразил леко учудване от други еврогейски дела (сещате се).

Уволниха треньор в Бундеслигата заради хомофобия и ксенофобия
https://corner.dir.bg/futbol/uvolniha-trenyor-v-bundesligata-zar … iya-i-ksenofobiya

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 22:48 от delpel

# 35 372
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Остави Ердо, но той ЕС освен за подигравки за друго не става.

# 35 373
  • Мнения: 15 960
Не знам Урсула дали била унизена, ама Шарл Мишел си бил загубил съня от тогава и не можел да мигне, завалията. Ако можел да върне времето назад, щял да реагира, ама тогава не посмял, да не станело по- зле. Какво би станало, ако си отстъпи стола на жената- неясно. Настани си се на стола като кучка в каручка и зяпаше Урсула тъпо. Ей такива гьонсурати ни управляват в ЕС, а тръгнали да учат Ердоган как да уважава жените.

https://m.dir.bg/dnes/politika/predsedatelyat-na-es-sharl-mishel … si-sled-divangeyt

# 35 374
  • Мнения: 22 867
И аз на това най-много се чудих, курдиса се възпитаният европеец, като един ........Ердоган, и се направи, че не вижда, че колежката му няма къде да седне.

# 35 375
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Хахаха да, безгръбначни същества.

В Германия се опитват да изкарат Ердо сексист, но истината е, че той всичките еднакво не ги понася. Grinning

# 35 376
  • Мнения: 10 057
Точно за унижението на Урсула не ми пука. Малко им е на такива.
Шарл Мишел не бил спал. Горкият!
Е, няма нужда - излагация си беше на високо ниво, но ме хвана яд заради много други жени.
Колко унижени европейки и в случая не говорим за внимание и етикеция, а изнасилени
бити и убити в собствената си страна от изповядващи най-правата вяра.
Някой от величията да се е каял и изгубил съня си заради тях? Imp

# 35 377
  • Мнения: 22 867
delpel, 100000 "полезно" имаш! Simple Smile Преди час-два това си коментирахме с приятелки. На такива, като Урсула, нека им се случва, дори и такова некавалерско отношение, не са за мислене, сами си го искат, но другите......Шарлчо пък хептен не е за мислене, като е много възпитан, да беше си отстъпил мястото. Не бил спал, ами да е спал.

# 35 378
  • Мнения: 9 000
В случая кавалерството няма връзка... Ердоган,Шарл Мишел и Урсула са равнопоставени и следователно по етикет трябва да седнат на три равнопоставени места,тоест кресла. Ако Шарл беше отстъпил мястото си на Урсула,това значи да унижи себе си. Той е поставен в такава ситуация,че каквото и да направи ще е грешно,(в шахмата - цунгцванг). Лично аз не упреквам Ердоган,а Урсула,която е трябвало да напусне срещата. Въпросът е защо не го е направила? Всеки уважаващ себе си и страната,(институцията),си човек,би постъпил така.
Турският президент наистина няма за какво да бъде укоряван. Откакто ЕС негласно заяви,че няма да приеме Турция,той вече не изпитва никакво уважение към него. Предполагам,че и срещата не е била по негово настояване...

# 35 379
  • Мнения: 22 867
Ами Шарл да беше предпочел да унижи себе си, а не да остави жена да бъде унижавана по тоя начин. Не мисля, че щеше да загуби, тя ситуацията си беше загубена и без това.
Някакъв наш спец по протокола май обясняваше нещо, но не хванах цялото интервю, оправда Ердоган в смисъл, че той и Шарл Мишел водели преговорите, а Урсула не била равнопоставена в случая, т.е. била от делегацията или нещо такова, та такива като нея се редяли на дивана. Много лаишки обяснявам, още повече, че не хванах и не схванах всичко. Ще опитам да потърся, ако го открия, ще сложа линк. Просто гледаме малко по-друг начин на случая, а там са намесени и по-различни неща.

# 35 380
  • Мнения: 10 057
Да, ясно - сега ще извадят от девет кладенеца вода, че да не се
чувстваме толкова жалки. Демагози!
Обаче Silverstone съвсем точно го каза - хем плащаме, хем се гъзурчим.
Ама хич не сме жалки, само отстрани така изглежда.
Достойни европейци ни представят!

# 35 381
  • Мнения: 630
Ами Шарл да беше предпочел да унижи себе си, а не да остави жена да бъде унижавана по тоя начин. Не мисля, че щеше да загуби, тя ситуацията си беше загубена и без това.


В темата за навици и привички някой беше писал, че много германки, предимно от младите, не гледали с добро око на кавалерството, защото било знак, че са от слабия пол или нещо такова. Та тя нали е германка, еманципация, какво да правиш. Не мисля, че трябваше да ѝ отстъпва стола, защото е жена, но ако тя се беше фръцнала да си излезе, тогава трябваше и той да я последва, но така или иначе не реагираха. А той беше ли насочен кое е неговото място или е кой превари, той завари...

# 35 382
  • Мнения: 10 057
Joy Joy Joy
Верно - еманципация! Обаче една еманципирана кметица съветваше жените да
се движат по улиците на една ръка разстояние от мъжката част на поканените.
Хем няма да се стига до кавалерстване, хем ще се чувстват като горди немки.
Ядосах се преди малко, но вече взе да ми става забавно.

Край, дотук беше. Квот било, било. Отсега нататък няма да се кланяме. Дали?
 Париж: "Дивангейт" е капан, заложен от Турция
Френският държавен секретар по европейските въпроси призова за много твърд
подход към Анкара

https://dnes.dir.bg/svyat/parizh-divangeyt-e-kapan-zalozhen-ot-turtsiya

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 00:02 от delpel

# 35 383
  • Мнения: 515
Евро чиновниците са толкова жалки че няма нужда някой да ги унижава . Има двустранна среща , слага се по един стол за всяка страна . Ердоган какво им е виновен не знам . Един от двата европлазмодия  е излишен .


Като говорим за унижение ... Simple Smile

# 35 384
  • Мнения: 9 000
Положението наистина е било унизително,но и смешно. Но и някак си не може да се сърдим на Ердоган. На човека просто му е писнало от лицемерието на ЕС,който четиридесет години (!) мотае Турция с приемането и в ЕС.
Погледнете снимката отново. Седналата на дивана сред пищни възглавници Урсула прилича на ханъма от харема,чието задължение е да украсява двореца на султана и да го забавлява него и госта му,докато те седнали на креслата бистрят политиката. Yum Много идейно като послание!

Вучич също е можел да се връцне и да си тръгне,но после какво ще прави?! САЩ винаги са били много важни за Сърбия (и Югославия),дори повече от Русия. В случая седналият зад бюрото Тръмп подчертава,че от двамата с Вучич той е шефът.
Дипломатическата етика не е проста работа...

Общи условия

Активация на акаунт