Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 085 675
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 36 210
  • Мнения: 542
Даже коментарите отдолу са възмущаващи как с това изказване омаловажавал убийството. Не ме учудва Садик Кхан. Миналият месец когато се изнасяха от Афганистан, той обяви веднага план за изкупуване на общински жилища с пари в брой за незабавно настаняване на бежанците. Даже обяви, че ще направи всичко по силите си да помогне на “страдащите от талибаните”. В Лондон навсякъде имаше нещо като бюра за помощ на близки и роднини в Афганистан. Познайте - беше лудница с хора и постоянно даваха репортажи как всеки имал брат, братовчед помагал на USA и UK. Афганистанци с британски паспорти изполвзваха момента да си приберат роднините. Даваха ги как спят там да чакат ред.
Той отнесе много критики как изведнъж се впрегна да намери жилища за идващите афганистанци, а семейства чакат с години да бъдат настанени в общинско жилище и в Лондон отдавна има криза с жилища.

# 36 211
  • Мнения: 3 625
В България ни замерваха! Бяха вече прехвърлени на наша територия! Горките ни съграждани покрай българо - турската граница!

# 36 212
  • Мнения: 18 542
Страшничко става. Не са никакви бежанци тези. Все млади мъже. Жените и децата са някакво изключение. Това не са бежанци, сори.
Иначе гледах видео как доплват с гумена лодка до брега (ОК) - плажа на крайбрежен град и се разбягаха във всички посоки веднага като акостираха. Кадрите бяха от разхождащи се по плажната ивица минувачи.

# 36 213
  • Мнения: 6 881
Не мога да си обясня защо го правят.

# 36 214
  • Мнения: 10 055
Щото бягат от война и са много, много объркани.
Те и затова убиват невинни европейци.

# 36 215
  • Мнения: 2 924
В България ни замерваха! Бяха вече прехвърлени на наша територия! Горките ни съграждани покрай българо - турската граница!
В България няма ли вече полиция?

# 36 216
  • Мнения: 3 625
В България ни замерваха! Бяха вече прехвърлени на наша територия! Горките ни съграждани покрай българо - турската граница!
В България няма ли вече полиция?
Всички това се питахме!
Напукаха много яко стъклото! Горкото ни шофьорче, стресираха го тези изроди, да, изроди, не бягат от война, напротив, тръгнали са да правят война! Мразя ги!

# 36 217
  • Мнения: 6 881
По новините казаха, имало конференция в ЕС, питат гржданите какво мислят и за бежанците. Имало платформа на всички езици, намери я и опиши там. Заслужва си.

# 36 218
  • Мнения: 10 055
Хванах малко от коментара на Георги Марков за В.Орбан по БНТ. Много разпален беше и ми направи
впечатление, че отбелязва нещо, за което и аз си зададох някои въпроси, а именно за Курц и оставката му.
Сега видях и  публикувана част в "24 часа".
Георги Марков: Орбан обедини новото дясно в ЕС, бъдещето е на националните държави
https://www.24chasa.bg/novini/article/10296218

пп: Съжалявам, че Венета не пише в момента. Би могла да каже повече.

# 36 219
  • Мнения: 14 610
Слушах Георги Марков по бнт.Наистина беше много разпален.Личи си,че искрено е възмутен,страда и преживява всичко с цялото си сърце и душа.Чуйте го и вие.Около 29мин.започва.
https://bnt.bg/news/govori-sega-17102021-299324news.html
Няма никакъв смисъл какъвто и да е клип да се прави на мигрантските безчинства.Тоест не пречи,но никой няма да го отрази.От голямата покана през 2015г. в темата сме изгледали какви ли не грозни клипове.Правят каквото си искат и много добре знаят,че не е редно,но нарочно го правят.Защо не правят така в Унгария или например мюсюлманска Турция?Защото знаят,че няма кой да ги търпи и ще има сериозни последствия.Никоя телевизия или вестник,няма да побликува материял с такива кадри,злепоставящи ''бежанците''.Цяла Европа го знае и пак си мълчат.За Бога,та те замерваха с ла@на испанските полицаи в Сеута.И?Нищо,нада.Непрекъснато си комуникират със сънародници.И онези отдавна знаят,можеш да отидеш в Европа,ще ти дават даром пари,ще те глезят и може буквално да им се@еш на главите,и те ще си мълчат.Там си господар!

# 36 220
  • Мнения: 3 625
Настръхнах! Много е прав Жоро Марков, много!
Въпросът е, от сега на къде?

# 36 221
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Така е.
Хванах част от този телефонат по БНТ. Не знам кой е Марков, но въпреки че е прав за всичко, реториката му не беше изпипана. Това даде повод на водещата леко с насмешка да го прекъсва. Същото ми направи впечатление и при Джамбазки, който последно беше в студио с опоненти. Ами лафове като от форума, че и по-зле. Това няма как да стане успешен политик. Според мен и при двамата ясно си личи опасението, че не са чути. Смятам, че имаме нужда от по-обиграни десни политици, тези ще бъдат лесно отритнати.
Може да греша разбира се и хората и така да се вслушат.

# 36 222
  • Мнения: 14 610
Георги Марков беше конституционен съдия.Не знам от колко време живее в Унгария.Да,така говори джаста,праста,но у нас публиката,суверена,електората,както различно наричат избирателите,не се впечатлява много от риторика.Одобрява този,който казва,каквото искат да чуят българите. Smiling Imp Както винаги съм казвала,тук не се впечатляват и притесняват от мигранти.Не се и замислят какво ще стане в глобален план.Иначе по принцип,българите не одобряват промигрантска политика.
Цитат
Според мен и при двамата ясно си личи опасението, че не са чути.
Ами то си е така.Нашенеца иска съвсем други неща.Марков винаги е говорил абсолютно открито без притеснения по въпроса.През годините имаше много колоритни изказвания.Беше въздържан за ''г-жа Меркел''.Днес беше по-рязък.Не съм чула друг бълг.политик да има смелостта да говори така.

# 36 223
  • Мнения: 8 978
"Бежанците" хвърлящи камъни по нашите автобуси не са виновни,а Меркел която ги покани. Ако поднесете парче кърваво месо под носа на гладен вълк,но после го отдръпнете,как мислите че ще реагира той?

# 36 224
  • Мнения: 10 055
Нашите и румънските работници за западняците са мигрантите от страните от Черноморието.
Само една разлика с тези идващи от Средиземно море - първите се потят по полетата им
 и бършат з@@ници на старци и не са толкова обичани, както вторите.

https://bnr.bg/horizont/post/101542661/po-negativno-li-e-otnoshe … fganistan-i-siria
Какво е отношението към нас като икономически мигранти в ЕС, сравнено с хората от Афганистан и Сирия
Български представители в Конференцията за бъдещето на Европа заявиха, че са усетили по-негативно отношение към нас като икономически мигранти в развитите страни от Европейския съюз, отколкото от страни като Афганистан и Сирия.
..................
Друга участничка - Нели Дончева, заяви пред "Хоризонт", че българите и румънците са разглеждани по-негативно като мигранти, въпреки че страните ни са членки на ЕС:

„Те гледат по-положително на араби, гледат по-положително на афганци, на иракчани, отколкото на нас - на българи и на румънци специално. И те казват - от страните от Черноморието. И аз попитах даже: Извинявайте, в превода ли имаме грешка, мигрантите, идващи от Средиземно море или от Черно море. И момчето – италианец, беше много младо момче, каза: Не, не точно имам предвид Черноморските страни - Румъния и България“.

Общи условия

Активация на акаунт