Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мушички в саксиите

• 44 451
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • с трима мъже :)
Ех, че хубава тема! Аз откога разпитвам познати какво да правя у нас, но никой няма идеи.

Напълнихме се и ние вкъщи, в носа ми влизат тия мушички Sad

# 46
И ние имахме много, купих универсален инсектицид - Гарант, някъде около 5 лв е и спаси ситуацията. Дори гони и миризливките от цветята на терасата.
Нямам пострадали цветя от него, но все пак пръскайте рядко и от далеч.

# 47
  • София
Спасявала съм цветя от мушички в пръстта с канела. Поръсва се обилно канела върху пръстта и мушичките изчезват. Но и малко трябва да се намали поливането. По-късно може да се махне горната част с канелата и да се досложи друга пръст.

# 48
  • In transit
При мен засушаването на саксиите не помогна изобщо. По едно време бяха станали едни расови като мухи тия гадинки...и до банята стигнаха, а там влага и живот да искаш.
Важно е и каква пръст купувате. Тази, която продават в Лидл е развъдник на мушички. Сега съм на лактофол-ска, с нямам проблеми.

# 49
Взех си Лактофол срещу летящи, никъде върху него не пише дали мога да пръскам върху растенията и/или почвата - пише само "...директно върху повърхността - около и върху местата където преминават и  кацат насекомите" Някой да има представа?

# 50
При мен в бенджамина има. Саксията е от тези, които не са с подложка, засуших го ужасно много, пръстта е на барут и отново и отново има мухички. Ще търся от тези лепенки, дано се разреши проблема, че са ужасно досадни.

# 51
Никъде по физическите магазини не откривам лепенките. Явно ще трябва да се прежаля и да плащам доставка.

# 52
И аз също ще си купя и най-накрая ще си полея фикуса както трябва. Не стига, че му сипвам веднъж месечно по 2 чаши вода, ми полея ли го, няма изтребване от мушички. Следобяд ако излизам ще проверя в Бриколаж.

# 53
И аз издирвах такива ленти в агроаптека и София, на Женския пазар.
Нямат.
Препоръчаха ми Моспилан , ето такъв -
https://agroapteki.com/preparati/insekticidi/mospilan-20-sp/
Засушавам, на върха на ножа в един литър вода и поливам. След седмица пак.
Засега нямам нужда, моите изчезнаха , бях им забола големи клечки в пръстта от кибрит, не зная дали от тях.
Пак тук по темите съм чела за този метод.

# 54
  • In transit
Момичета, вчера видях продукти на тази фирма в Бриколажа. Обаче от малките лепенки не видях. Имаше само от големите дето са колко листа А4...те са пак 10 листа и струват 10-11лв. Аз сега съм с такива, че предния път като ходих до магазина и нямаха малки.
Ще ви кажа какво правя...режа големия лист на малки квадрати или правоъгълници. Вземам един дървен шиш и го отлепвам малко от лепилото от едната страна. Залепвам шиша по-средата на лепенката и слагам един телбод да го крепи. После доотлепям лепилото от двете страни на лепенката. Малко е пипкаво, че лепне много здраво, но пък вършат чудесна работа.
Друг вариант, който се сещам...има едни щипки дето на тях се слагат листчета за да не забравиш нещо с малка дръжка. На някакви такива ако ги защипете, пак ще стане.

# 55
  • София
Аз пък се сдобих с други летящи на балкона, които превзеха и саксии те, които изнесох там. Летят на рояци и си правят къщички като мравуняк в саксиите.
Имате ли представа какви са?

# 56
  • Мадрид / София
Земни осички?

Общи условия

Активация на акаунт