Сицилия - 2

  • 87 773
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Винаги има блокиране на гаранционен депозит, когато става въпрос за голяма компания с утвърдено име. Само местни и много малки компании се случва да не се подсигуряват с депозит. Има такива и в Гърция, и в Италия. Риска за преценката от кого наемате си остава за ваша сметка.

# 526
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Винаги има блокиране на гаранционен депозит, когато става въпрос за голяма компания с утвърдено име. Само местни и много малки компании се случва да не се подсигуряват с депозит. Има такива и в Гърция, и в Италия. Риска за преценката от кого наемате си остава за ваша сметка.
Рискът ми е известен , особено пък с големите компании. Както и наглостта на служителите в тези компании , особено в Италия.
Въпросът ми беше конкретно за въпросната компания.
В сайта им пише,че не се изисква допълнителна сума в кредитна карта, както и не оставяш депозит. Което ме устройва.
По-скоро ме интересуват самите коли в какво състояние са.
Живяла съм в Италия. Италианските шофьори са ужасно безотговорни , особено на юг,тъй че изобщо не ни трябва нова и лъскава кола. Интересува ме да е в добро техническо състояние.
И моля някой който е ползвал колите на въпросната компания да сподели опит.

# 527
  • Мнения: X
Именно, при малките компании няма никаква гаранция в какво състояние е колата и нямата гаранция за сървис при проблем.
Аз също съм с немалък опит в Италия с вече двуцифрено число наеми, включително и на юг. В цяла Италия шофирането е уау. Не само на юг. Отделно, че каквато и да е колата - нова, стара... няма никаква гаарнция, че няма да ви чарджнат при връщането за хипотитечни щети. Wink
А иначе, за конкретната компания имаш отзиви от Зорчи.
Аз лично точно в южна Италия(и изобщо в цяла Италия) не бих взела кола без пълна застраховка и компания с нормален рейтинг. Но това е личен избор, за да не се налага да питам в какво техническо състояние са колите. Wink

Добър ориентир за по-малки компании(а и за големите) дават рейтинга и отзивите в Ренталкарс. Чудесно се ориентираш какви проблеми можеш да очакваш със съответната компания. Wink

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 12:48 от Анонимен

# 528
  • Мнения: 1 029
Аз не съм казала, че сме били без застраховка, даже напротив- взехме я с нулево самоучастие при щета. Честно казано в Сицилия имаше най-малка дисциплина на пътя, от всички места където сме били и движението е ужасно. Колата не изглеждаше блестящо на пръв поглед, но на другия ден като видяхме останалите ни се стори кукла-рядко има неударена кола. Техническото състояние според мен беше отлично-минахме 1500км. без проблем.
Офиси има в различни градове и гарантират моментална замяна на колата при щета. Освен това в Катания има офис и на жп гарата. Освен нас компанията е ползвана от две приятелски семейства.
Всеки сам си решава според възможностите и страховете си най-вече, защото застрахователите от това печелят - аз споделих само своя опит. Такъв тип рент а кар съм използвала и в Крит.

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 13:14 от zhorchy

# 529
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Именно, при малките компании няма никаква гаранция в какво състояние е колата и нямата гаранция за сървис при проблем.
Аз също съм с немалък опит в Италия с вече двуцифрено число наеми, включително и на юг. В цяла Италия шофирането е уау. Не само на юг. Отделно, че каквато и да е колата - нова, стара... няма никаква гаарнция, че няма да ви чарджнат при връщането за хипотитечни щети. Wink
А иначе, за конкретната компания имаш отзиви от Зорчи.
Аз лично точно в южна Италия(и изобщо в цяла Италия) не бих взела кола без пълна застраховка и компания с нормален рейтинг. Но това е личен избор, за да не се налага да питам в какво техническо състояние са колите. Wink

Добър ориентир за по-малки компании(а и за големите) дават рейтинга и отзивите в Ренталкарс. Чудесно се ориентираш какви проблеми можеш да очакваш със съответната компания. Wink
Ще погледна в Ренталакс.

# 530
  • Мнения: X
О на Крит беше първият и последен опит с подобен тип компания. При резервирани две малки коли в 11 вечерта ни заявиха, че имат само една по-голяма. Другите едва на следващата сутрин щели да бъдат налични. При наличието на изморено малко дете и късно вечерта взехме колата. В потресаващо техническо състояние и с проблем в натоварването на багажа на две семейства. Никога повече.

Най-кошмарният ми опит с липса на дисциплина е на магистрала А4 от Венеция до Милано. Мъжът ми е изключително добър шофьор, но слизайки от колата тогава каза, че му е било кошмарно напрежение. За Палермо каза, че който е оцелял в София, няма да има никакъв проблем в Палермо. По извънградските пътища на Сицилия шофирането не беше по-различно от това в България или Италия на север. На Сицилия изминахме около 1800 км. без никакви драми и проблеми. Бяхме се начели колко е рисково и проблемно. Нищо по-различно от пътуването ни из Тоскана например.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз не съм казала, че сме били без застраховка, даже напротив- взехме я с нулево самоучастие при щета. Честно казано в Сицилия имаше най-малка дисциплина на пътя, от всички места където сме били и движението е ужасно. Колата не изглеждаше блестящо на пръв поглед, но на другия ден като видяхме останалите ни се стори кукла-рядко има неударена кола. Техническото състояние според мен беше отлично-минахме 1500км. без проблем.
Офиси има в различни градове и гарантират моментална замяна на колата при щета. Освен това в Катания има офис и на жп гарата. Освен нас компанията е ползвана от две приятелски семейства.
Всеки сам си решава-аз споделих опит. Такъв тип рент а кар съм използвала и в Крит.
Благодаря! Точно това ме интересува. Значи тази застраховка се прави на място? И долу-горе каква беше сумата?
Депозит по карта не изискват,нали?
Поне така пише в сайта им.
И действително ли са такива цените като в сайта?

# 532
  • Мнения: 1 029
Застраховката я заявихме при резервацията. Всички цени са в сайта. Плаща се в брой на място.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 1 185
А Сицилианските шофьори като Неаполитанските ли са или по-зле, по-добре? 🙄

# 534
  • Мнения: X
За нас лично в околностите на Неапол(Соренто и крайбрежието) ни беше доста по-напрегнато. В самия град и не си помислихме да влезем с кола.

# 535
  • Варна
  • Мнения: 1 185
За нас лично в околностите на Неапол(Соренто и крайбрежието) ни беше доста по-напрегнато. В самия град и не си помислихме да влезем с кола.
Ние бяхме и в самият Неапол с кола. Оцеляхме и после Костериа Амалфитана ни се стори добре 😂. Но на отиване и връщане там,пътувахме сравнително рано сутринта.
Значи в такъв случай предполагам и в Сицилия ще ни е  сравнително добре.

# 536
  • Мнения: 2 619
Не сме имали никакви проблеми с шофирането из Сицилия - нито на магистрала, нито на малките пътища. При това в кола с обратен волан! Засекъл те някой някъде, някой някъде изпреварил рисковано - това го има навсякъде. В никакъв случай не е било нещо нечувано като поведение на пътя.

# 537
  • Мнения: X
Пак да кажа, напрегнато беше в Палермо. Но само до степен на задръстване в София. Нищо повече. По всички останали места, вкл. Катаня беше съвсем нормално каране без никакви драми.
Просто бъдете подготвени предварително и ориентировъчно с местоположения на паркинги. Това е.

# 538
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Значи няма нищо общо с Неапол.

# 539
  • Мнения: 606
От известно време се колебаем дали изберем тази дестинация с полет до Катяня и обхождане на Таормина ,Сиракуза,Ното..и др..или да предпочетем Амалфийското крайбрежие с полет до Неапол и  оттам местенца като Помпей,Амалфи ,Позитано ,Соренто и Капри.Става въпрос за края на септември.
Обиколи ли сме нагоре почти цяла Италия,остана неопазната южната,а сме влюбени в тази култура.

Знам ,че са твърде различни ,едната дестинация е по-курортна и по-скъпа,другата пък по -богата откъм исторически факти.
Разбира се не му е темата тук и всичко е субективно ,но да помоля хора,които са били и  на едното и  на другото място да помагат😊
Вие какво ще ми препоръчате?

Общи условия

Активация на акаунт