za poparata

  • 2 724
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Mamica
Цитат на: boo
Aко попарата е със сухар, то той трябва да е безглутенов. С пшенични сухари - след 9 месец. Сирене давах след 9 месец. Изобщо, няма за къде да бързаш с попарата. Традиционна или не, няма предимства пред инстантна или домашна каша (Л. Трифонова).
И зависи, разбира се, как си захранила до момента. Grinning

П.с. КРЕДОРА не ти ли работи?

Nikoga ne sam vizdala beglutenov suhar. Sad
Ot kade se kupuva?
Sorry, no mi se skapa kirilicata ot dva dena nasam:(


Има на фирма HAM-LET, оризови сухари. Аз съм купувала от един квартален магазин - ДАР, също има в диетичните мисля, както и на диетични щандове в други магазини. Виж и в Билла.

# 46
Цитат на: Anonymous
сЛЕД НАВЪРШЕНИ 7 МЕСЕЦА И ТО ПАСИРАНА В НАЧАЛОТО!
Присъединявам се! eat

# 47
  • Мнения: 1 428
Аз също започнах да и давам попарка със сиренце,масло,сухар и бисквита още от 6 м.Само,че я правя с преварена вода,а не с мляко.Не съм сигурна само сирене всеки ден ли се дава или не.Аз вече 2 месеца и давам всеки ден-дано не съм сгреашила.

# 48
  • Мнения: 1 734
Аз още не съм давала попара защото имаме алергия към кравето мляко (или поне така се твърди). Но лекарката ни каза, че вече можем да пробваме с козе или овче сирене, без масло. Някой от вас пробвал ли е такава попара?

# 49
  • Мнения: 6 243
Никой вкъщи не яде попари. Звучи ми зле, изглежда ми зле... На сина се опитах да му давам, но не се получи, затова на малката няма и да се мъча. То и без това тя сутрин като се насмуче, и яде чак на обяд, така че не остава време за полезната попарка.

А дъвкането - давам Троховци и малки парченца хляб - дъвче ги с апетит и много изразително - всички край нея умираме от смях, като я гледаме как се старае. Бисквити цели не смея да давам, защото чупи половината парче и като го лапне, не пуска. А е лаком гъз (извинете) и иска и да я глйтне наведнъж. Иначе ако ги чупя на хапки - дъвче и се радва.

# 50
  • Мнения: 4 176
Аз пък имам проблем с малкия. Давам пасирана попара и я папа с апетит, но ако случайно има по-едро парченце нещо , той направо повръща. Скоро ще стане на 9 месеца а само пасирани храни яде.
Не е от хлапетата дето слагат предмети в уста. Затова като му дам коричка хлям си играе с нея и я хвърля после.
Пробвах същото с парче ябълка или морков. Диването прави гримаси на отвращение от мокрото им усещане.
Абе чешит.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Mamica
Аз пък имам проблем с малкия. Давам пасирана попара и я папа с апетит, но ако случайно има по-едро парченце нещо , той направо повръща. Скоро ще стане на 9 месеца а само пасирани храни яде.
Не е от хлапетата дето слагат предмети в уста. Затова като му дам коричка хлям си играе с нея и я хвърля после.
Пробвах същото с парче ябълка или морков. Диването прави гримаси на отвращение от мокрото им усещане.
Абе чешит.


Не се притеснявай, при някои деца е така до по-късно. Ради също беше с такъв силен рефлекс срещу задавяне и не искаше да дъвче на тая възраст ( и да яде, но това е друг въпрос). Ще се научи детето, но на теб ще ти трябва търпение;). Пробвай освен пюрето, отделно да заделяш някаква малка част, която е по-грубо пасирана или с малки парченца. Но не му предлагай пълна лъжица от това, така че да не се опита да го глътне и съответно задави, а напр. напълни 1/4 от лъжичката и му го дай, така че той да поработи с езичето. Също пробвай да изсипеш съдържанието на лъжичката отсрани на устата, до венеца. Това също би му помогнало с дъвкателните движения. Имаше скоро тема за приучаването към дъвкане. Погледни и нея и успех!

# 52
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Mamica
Аз пък имам проблем с малкия. Давам пасирана попара и я папа с апетит, но ако случайно има по-едро парченце нещо , той направо повръща. Скоро ще стане на 9 месеца а само пасирани храни яде.
Не е от хлапетата дето слагат предмети в уста. Затова като му дам коричка хлям си играе с нея и я хвърля после.
Пробвах същото с парче ябълка или морков. Диването прави гримаси на отвращение от мокрото им усещане.
Абе чешит.


Не се притеснявай, при някои деца е така до по-късно. Ради също беше с такъв силен рефлекс срещу задавяне и не искаше да дъвче на тая възраст ( и да яде, но това е друг въпрос). Ще се научи детето, но на теб ще ти трябва търпение;). Пробвай освен пюрето, отделно да заделяш някаква малка част, която е по-грубо пасирана или с малки парченца. Но не му предлагай пълна лъжица от това, така че да не се опита да го глътне и съответно задави, а напр. напълни 1/4 от лъжичката и му го дай, така че той да поработи с езичето. Също пробвай да изсипеш съдържанието на лъжичката отсрани на устата, до венеца. Това също би му помогнало с дъвкателните движения. Имаше скоро тема за приучаването към дъвкане. Погледни и нея и успех!

Благодаря ти за отговора. Това с храната в страни е ценна информация.

Общи условия

Активация на акаунт