RYANAIR - 5

  • 85 581
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 590
Само да кажа, че при последното пътуване, на летище София се наложи да изхвърля един гел, от който беше останало по-малко от1/3 количество, защото на него пишело 150 ml. Бяхме в Рим и си купих един крем от 100 ml, който ползвах там и понеже ми хареса, реших да си го взема, но предвидливо му отлепих етикета с количеството Laughing. То пък никой не прояви интерес да го гледа на летището.
Това вече е коментирано многократно. Служителите по сигурността не са мензури, че да преценят колко е останало в тези огромни опаковки.

Аisha e написала правилно. Гроздомицина се води вече проверен там и затова може да мине в плик, който се нарича STEB плик.

Червилата на гилза не са течни, та на този въпрос мисля отговорът е ясен,

И ето синтезирано на който му се чете. Може и да се добави на 1ва страница като линк.
https://www.esky.bg/turisticheski-patevoditel/poleti/bagazh/prev … v-rachniya-bagazh

# 751
  • Мнения: 461
Бенджолина, много полезен линк. Добре е да го поместят на първа страница, наистина.
Но какво става с прословутата преса за коса? Да не изпаднем в дилема?! (Тук всички казват ПОЗВОЛЕНА в ръчния багаж, а в линка - НЕ)

# 752
  • Мнения: 2 590
Линка го пуснах заради ТАГ-овете.
Преса за коса никога не съм вземала на пътник.
Преса, сешоар, апарат за дишане, минавали са и дронове

# 753
  • Мнения: 461
Набързо прегледах позволени/забранени неща в ръчния багаж и просто попаднах на това, пък тук нали пресата се обсъжда на всеки 2 страници, та затова ми направи впечатление.
Пише, че преса за коса, сешоар и маша НЕ са позволени.
Аз пък най-редовно се притеснявам за пинсетата си и затова все нося една, за която няма да ми е жал ако ми я вземат.
А, имам и друго "прегрешение", признавам си. Нося безопасна игла, с която си застопорявам дългата дръжка на спортната чанта Simple Smile) Острието е поне 3см. и си е "оръжие", ама без нея чантата ще ми стига до колената Simple Smile

П.П. Ако на следващия полет ме "спипат" и ако ме проверява дама, ще знам, че е Бенджолина Simple Smile)

# 754
  • София
  • Мнения: 16 021
Дали ще е Бенджолина не се знае. Все пак Райън летят засега само от  София и Пловдив.
А тя май е в хубавата Варна.
За пинсетата - нарочно носех една от левчето в портмонето си.Важна ми е - чистя очи с нея. В чужбина при дъщерята имам резервна.
От София излетя без проблеми. Но на  друго, европейско летище ми  дъдореха нещо и я показваха. Погледнах ги умно и я  хвърлих я в коша.


# 755
  • Мнения: 2 590
Острие може до 6см. Не е проблемна безопасната игла.
Zaharinka, права е Aisha , няма да те проверям аз Simple Smile

# 756
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Не съм се минала, аз го направих с цел да ми е по леко. По принцип като съм летяла до сега сама винаги съм си купувала и нещо от летището,  доста е удобно като си минал всички проверки, но сега нямах желание и сили.

# 757
  • София
  • Мнения: 13 137
Острието е поне 3см. и си е "оръжие", ама без нея чантата ще ми стига до колената Simple Smile
Остриета по-малки от 6 см са допустими.

Бенджолина, в статията пише, че спринцовки и игли не са позволени. Официално как стои въпроса с противоалергичния комплект, който се носи винаги? Дъщеря ми получава много силни кризи и затова в чантата си носи поне един комплект спринцовка + 2 игли (по-къси са от 6 см) + 2 ампули със суха и течна част на лекарството. Последния път прибра кутийката в чекирания багаж и съм я мислила през цялото време. От друга страна, предишният път беше забравила да я извади от чантата си и никой нищо не ѝ е казал.

# 758
  • Мнения: 2 590
Таня67, не ми се е случвало противоалергичен комплект точно, но ако си имаш документ от лекар, няма да имаш проблеми.
Диабетици минават с инсулин, игли и спринцовки.

# 759
  • София
  • Мнения: 13 137
Таня67, не ми се е случвало противоалергичен комплект точно, но ако си имаш документ от лекар, няма да имаш проблеми.
Диабетици минават с инсулин, игли и спринцовки.

Благодаря! И аз така си мислех, но тогава тя се изплаши да не изхвърлят всичко и го прибра в чекирания багаж. Дано следващият път ме послуша. Simple Smile

# 760
  • Мнения: 19 007
Подготвям новата тема, сега е моментът да кажете дали и на Т2 се продава вода по  1 лев  Mr. Green


ЕТО Я И НОВАТА ТЕМА

Последна редакция: ср, 18 яну 2017, 09:12 от Bradley Cooper

# 761
  • Мнения: 24
Здравейте, имам въпрос за трансферите. Закупих трансфери, low cost door 2 door, платени са, в информацията на ПДФ-а пише, че ще ни закарат от летището до хотела (и обратно), но никъде няма възможност да дам адреса на хотела? В самият шатъл ли трябва да покажа резервацията и адреса на хотела? Благодаря!

# 762
  • Мнения: 964
При различните превозвачи са различни условията за предоставяне на услугата. Ако става въпрос за Ланзероте, трябвало е да препратите полученото потвърждение от Райън заедно с адреса за настаняване на ел. поща на превозвача, които да потвърдят от своя страна, че са приели заявката. Но това трябва да се направи поне 24 часа преди полета, а тъй като вие летите утре, вероятно ще трябва да се обадите на центъра за обслужване на превозвача.

# 763
  • Мнения: 6 031
Подготвям новата тема, сега е моментът да кажете дали и на Т2 се продава вода по  1 лев  Mr. Green


ЕТО Я И НОВАТА ТЕМА
Моля, пишете в Новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт