Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ноем. 2016, 09:30 ч.

Смарт гривна

• 18 009
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте ! Искам да си взема смарт гривна, която да ми отчита точно пулса при тренировка. Спряла съм се на марката Xiaomi /Xiaomi Mi Band 2 или  3/ , но чета противоречиви мнения за точността на тази функция.
 Може ли някой който ползва тази марка и тази функция да сподели мнение ?

# 61
  • Бостън
Искам да си взема смарт гривна, която да ми отчита точно пулса при тренировка.
По принцип се води, че всички технологии за мерене на пулс от китка не са 100% точни, затова и на професионалните спортисти мерят с класическите колани на гръдния кош. Въпреки това гривните съвсем не са толкова неточни и ако не се готвите за състезание ще ви свършат работа за ориентир.
Аз съм си съпоставяла графиките от колана на гърдите и гривната ми (Полар), просто потърсете в нета подобна съпоставка за Xiaomi.
https://www.google.com/search?q=xiaomi+mi+band+3+heart+rate+accu … rome&ie=UTF-8

# 62
Аз съм с Гармин Вивосмарт 3. Синхорнизира при включен блутут и интернет. Не съм имала проблеми досега. Не съм сваляла нищо на компютъра, данните които виждам на телефона са ми напълно достатъчни. Има няколко вида тренировки: бягане, аеробика, силова и още някаква, която не знам каква точно е.

Будиш ли се с нея? Само вибрация ли е?
Аз я видях на промоция в технополис и мисля да я взема
https://www.technopolis.bg/bg/Fitness-wrists/Fitness-wrist-GARMI … 01755-20/p/378575

# 63
  • Бургас/Пз
Да, тя ме събужда, а най-хубавото е, че може да се нагласи да вибрира през определени минути и понякога ми звъни и втори и трети път Simple Smile

# 64
  • София
Здравейте
Аз ползвам полар А360 и от скоро си инсталирах на телефона Страва, като видях, че гривната може да прехвърля активностите директно в Стравата (бягане и т.н).
Проблема ми е обаче, че ги записва като друго часово време, напр бягане сутрин ми го записва в стравата като вечерно с около 12-14часа напред.

Някой знае ли къде може да се настрои това?

# 65
Аз съм с Гамин вивосмарт и в началото като си я взех бях със стар телефон, на който блутутът нещо беше стара версия и изобщо не можех да ги "скача". На самата гривна съвсем точно ми показва крачки, пулс, има памет мисля за до 7 дни назад... Синхронизирах я с таблета от време на време и нямах никакви проблеми.
Благодаря! Точно това ми трябва.

Аз съм наясно, че в някакъв момент гривната трябва да се синхронизира дали чрез блутут, дали чрез кабел, с телефон/компютър, за да се свалят данните от нея.
Моята Фитбит обаче не показва нищо вярно, примерно дори часа, ако не синхронизира постоянно с телефон/компютър.
На мен това сваляне на данни дори не ми е толкова важно. Искам да видя просто в реално време как се движа с крачките и някои други функции, без да имам нон-стоп телефон в себе си, камо ли такъв до главата ми, като спя нощем.

# 66
  • Berlin
Много е странно. По принцип приложението взима данните от устройството (гривна, часовник и т.н.) и то няма как да показва точно, ако не се синхронизира, а не обратното. На гривната винаги може да се видят крачките към момента, дори и пулс, ако е настроена да го показва. При Гармин часовника, ако е зададено да следи активност, може да се види скорост (pace), време, пулс и т.н. зависи от модела. С Фитбит не съм траквала активност, но предполагам е същото.
Моята гривна в момента на дисплея показва часа, крачките, които съм направила до сега, колко време съм се движила активно, алармата ми и нивото на батерията.

Общи условия

Активация на акаунт