Instant Pot - магическият помощник в кухнята

  • 130 624
  • 879
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 883
Благодаря, СМ, малко ми е на далеч магазина ама щом е за идеята ще отида да си взема Simple Smile

Преди малко ми попадна пост във фб групата на момиче, което е направило ванилов екстракт в ип за коледни подаръци на близките си. При интерес ще постна тук линка от блога, където беше записана подробно рецептата, но много ме заинтригува и определено ще я пробвам. На кратко- бутилка водка се смесва с няколко стръка истинска ванилия (съотношение спрямо количеството водка) и се оставя за час в ип на high pressure и само да си спусне налягането после.  Изглеждаше чудесно и ми даде страхотна идея за подаръци за предстоящите празници. Аз съм си правила ванилов екстракт но ми отнема месеци докато се получи, а тук е само за час.

# 16
  • Мнения: 3 001
Благодаря за темата! И аз за сега само се записвам, защото утре пътувам за 4 дни, но като се върна ще чета по-подробно. От пръв поглед ми се вижда доста функционален уред, но като видя и някоя и друга рецепта, ще решавам.

# 17
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
   Привет - и аз да се запиша.

    Снощи след дълго мислене реших и закупих този непознат за мен уред на невероятната цена от $68.95. Беше на страхотна промоция, в деня на Черния петък бе на същата цена, но не го взех (и после го сънувах  Grinning). В събота и неделя си беше на нормална цена от $129.99 в тукашния Амазон. В понеделник отново бе на промоция и пак се чудех, но не го купих (и пак го сънувах  Laughing Laughing). Във вторник вечерта вече твърдо решена го купих на промоционалната цена  Laughing Laughing Laughing. И днес приятелка реши да си го купи, но цената отново бе висока. За добро или зло от петък ще го имам вкъщи, да видим как ще се разберем.
     Ще следя за напътствия при употреба и чистене, за разнообразни рецепти. Peace

# 18
  • Мнения: 19 686
Какво е ванилов екстракт за подаръци?  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 883
Добро утро

Ванилов екстракт е течна съставка за десерти със силен аромат на ванилия.  С времето аромата на алкохол се изпарява и остава само този на ванилията. Една бутилчица от 100мл. струва от порядъка на 20лв. В интернет има рецепти за това как да се направи в домашни условия, но както написах по-горе отнема няколко месеца, или поне според рецептите, които аз съм чела. Когато реша да го направя в ИП ще пиша за отзиви  Peace

Ир да се похвалиш в петък като пристигне джаджата  Hug Чела съм те доста из кулинарния и знам, че готвиш по много и мисля, че уреда ще ти помогне  Simple Smile Във фб групата препоръчват да се направи теста с вода за да може да опознаеш уреда, но аз нямам нужното търпение и директно според инструкциите, които прехвърлих набързо спретнах една супичка.
За почистването не е голяма фиософия, само трябва да знаеш, че има една гума - оплътнение всъщност на капака, която много лесно се маха и се поставя обратно, както и винтила за парата трябва да се почиства внимателно. Честно казано не знам той дали се разглобява - някой ако знае да сподели  Peace

Приятен ден от мен  Hug

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 4 731
Аз също се записвам да следя темата. От днес и аз съм собственик на този вид мултикукър. Имам и слоу кукър отделно. Чудя се сега дали слоу кукъра няма за ми е излишен, след като ИП има тази функция?  newsm78 Надявам се да се харесаме и да не съжалявам за покупката. Аз съм свикнала да готвя на котлона и фурната и малко трудно преминавам на такъв вид готвене, но май нямам избор, времето не ми достига.
Ще се радвам, ако споделяте рецепти. Мисля, че ще са от помощ на много от потребителките във форума.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 681
Сега се замислих - уреда може ли да се купи от реален магазин в София или в Германия?

# 22
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се с интерес....щом спестява време в кухнята ще ми е от полза. мнго ми е натоварено с работа и после с деца, които всеки ден искат различна вечеря  #Crazy
Оставам с впечатление, че вместява функциите на мултикукъра (бях се огледала в един на Филипс), но по-бързо прави всичко, на пронципа на тенджера под нлягане

# 23
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз си поръчах от амазон нещо подобно, има подобни функции, но не съм сигурна  newsm78
http://es.buyvip.com/#page=d&sale=A1DNWU3JE0SJ7T&asin=B0 … 0SBCZDDI&fc=1
Заприлича ми на тенджера под налягане, а бях наумила да си купя такава, но като го видях си казах, че и това става  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 1 544
.... не знам той дали се разглобява - някой ако знае да сподели  Peace

Приятен ден от мен  Hug

Винтила го махам и го мия на течаща вода. Също вадя и решетката от вътрешната страна на капака и я мия.. но не след всяко готвене..

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Добре, че пуснахте тази тема!
Мислех си, че аз съм първата в България, която си го купи. Даже много ме е яд, че си го купих преди по 99.99 паунда/41% отстъпка/, а сега за Черния Петък вече го бяха намалили на - 59% отстъпка.
Както и да е, в другата тема писах вече за него.
Противно на моите собствени очаквания, го ползвам изключително често. Даже вчера правих в ИП-то прясно зеле, а утре ще правя стар фасул.
КАТЕГОРИЧНО ГО ПРЕПОРЪЧВАМ !!!
Като слоу кукър/уред за бавно готвене/ не съм го ползвала и не смятам да го ползвам. Не се чувствам спокойна да готвя нещо докато спя. Обаче иначе го скъсвам от готвене. Направо се родих с него.
2 съвета към хората, които мислят да си го купят:
- Внимавайте със съотношението ориз:вода, зеленчуци:вода. Тук отива по малко вода....
- Ползвайте си собствените рецепти и си ги пригодете към уреда. Най-вече от към вода и време.

Ето някой неща, които съм правила в него:
- пача /1 пиле, разрязано на парчета, 1 с.л. сол, 3-4 зърна черен пипер, 1-2 дафинови листа. БЕЗ капка вода или олио. Както е сухо се слага на "месо/яхния" за 50 мин. Накрая, когато го отвориш виждаш достатъчно течност и мазнина от пилето. Месото му се разкапва от кокала, нарязва се на ситно, а към бульона се слагат 2 бр. желатин. Месото се слага в кутия или форма и се залива със соса си. Изстива и се слага в хладилник/
- пилешка супа
- пиле яхния
- кестени
- нещо като дроб сърма
- картофено пюре
- картофена манджа
- прясно зеле
и др.

Последно съм предвидила за утре стар фасул, а после леща....

Гледам, че някой правят страхотни чийзкейкове, но сладкиши предпочитам да си правя в печката.
Има си специален форум във фейсбука за ИП-рецепти от цял свят.

# 26
  • Мнения: 28 129
Привет момичета! Hug
Записвам се при вас, за да следя рецептите, до сега имах мултикукър на Филипс, вече имам новата машинка Инстант Пот, не съм я отворила обаче, защото сме в ремонт, ще чета темата, за да се ориентирам как се готви! Simple Smile
За интересуващите се да споделя имам и слоукукър на Крок пот, не ми е много от полза и не виждам някакво голямо облекчение като се готви 8 часа, не мога да кажа, че не го ползвам ....но е рядко, за варива и меса! Hug
Ако новата машинка е ефикасна ще продам Крок Пота ....а старият мултикукър Филипс вече замина при мама Simple Smile

# 27
  • Мнения: 47 888
Къде е най-изгоден в момента? https://www.amazon.co.uk/Instant-Pot-Electric-Pressure-Stainless … ma03c-21&th=1 тук ли? И за 4ма души малко ли е 6 литра обем?

# 28
  • Мнения: 1 146
Момичета, някой ако поръчва от този в английския амазон, моля да поръча и на мен. Предварително ще изпратя паричките. Или ако имате идея чрез кого мога да поръчам...

# 29
  • гр. София
  • Мнения: 4 731
Момичета, някой ако поръчва от този в английския амазон, моля да поръча и на мен. Предварително ще изпратя паричките. Или ако имате идея чрез кого мога да поръчам...

Някои превозвачи също поръчват. Ако искаш пробвай през тях.... Peace

Къде е най-изгоден в момента? https://www.amazon.co.uk/Instant-Pot-Electric-Pressure-Stainless … ma03c-21&th=1 тук ли? И за 4ма души малко ли е 6 литра обем?

Виж и в другите Амазони как са цените и смятай  Peace Тук никой не знае как искаш да го поръчаш - до превозвач или до вкъщи, изобщо в БГ ли живееш, ако си в БГ - в кой град си..... и още много други такива подробности.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт