Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 746
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 152
H/I,WhiteWabbit И аз съм с хашимото, сега съм на еутирокс от 75мг. Последното ми тсх беше 4.06, другата седмица ще пускам пак. Възможно ли е зареди хашимотото да се назначи секцио? Не съм питала ендокринолога досега, все си виках по- натам..  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 147
Ние също нямаме нищо. И аз чакам да мине Нова година. Имам идея за мебелите, което ме успокоява. В началото бебето планираме да спи при нас, в люлка, така че имаме време. А и тепърва трябва да боядисваме бебешката стая, да я разчистваме... много работа.
 За обезкосмяването...ужас! Ходя на козметик, но само за крака и ръце. Не смея на триъгълника, там и без да съм бременна имам нужда от пълна упойка, хихи! Неудобно ми е да го кажа, но се подстригвам. Бръсненето ще го оставя за накрая. Боцкането е отвратително за мен и после растат много. Още няколко месеца все ще се избутат.
Записах се на училище да бременни за първи път. Реших, че е дошло времето. Във формата нямаше графа дали ще съм сама или с таткото. Значи ли това, че можем да сме двамата? Как мислите? Училището е в магазин.
Нощниците и сутиените откъде купувате? 

# 122
  • София
  • Мнения: 855
Цитат
Възможно ли е зареди хашимотото да се назначи секцио?

При мен каза че мога да си родя нормално, освен ако нямам аритмии/брадикардия или други смущения в ритъма на сърцето, което слава богу нямам. Каза го, защото реагирах с  тахикардия и аритмии на всяка смяна на дозата, дори и с половин таблетка от 25. Сега съм "закована" на 50 мкг , с ТСХ между 1.00 и 1.40, последното 1.42.
Това, което ми каза пък неонатолог по време на лекцията за кърмене в клиниката е, че при доза на Л-тироксин над 100 мкг не можем да кърмим  Confused . Но така като гледам сме под тази дозировка и ще можем да храним бебетата естествено  Heart Eyes

Kary_Tr нощници си взех 2 бр от едно магазинче в подлеза на Окръжна болница в София, а другата (една лилава, любимия ми цвят!) си харесах в един магазин за бельо на Дондуков. Цените бяха 20-23 лева на бр. и имат копчета отпред централно или от двете страни на нивото на гърдите.

# 123
  • Мнения: 152
Благодаря ти Зайче Аз често получавам тахикардия, надявам се да не ми изиграе лоша шега.

# 124
  • Мнения: 147
Благодаря, Зайче. Значи ги има на различни места. Ще потърся някъде около нас:)

# 125
  • Мнения: 1 825
и аз съм постоянно с тахикардия, особено на обяд, като легна да спя. Аз за момента пия 112мг. Ние още не сме обсъжсали как ще раждам, всички ми казват секцио, но нямам идея.

# 126
  • Мнения: 231
Момичета аз вдигнах температура 38, сложила съм компреси с оцет. Дали да тръгвам към спешното?

# 127
  • София
  • Мнения: 1 508
Пий веднага парацетамол.Имаш ли други оплаквания и да, консултирай се с лекар.

# 128
  • Мнения: 509
Ох, днес как сте разписали. Да се отчета и аз Simple Smile
Съгласявам се напълно с Мариана, Диди, Мрафка и др. за нужните за бебето неща. Като се сетя със сина ми колко дреболийки още се търкалят из шкафовете. Примерно неговия пъп падна още в болницата, не сме ползвали лепенки, кремове и спирт. И това е най-малкото.
Препоръчвам ви гащите за стягане на корема, особено след секциото вярвам, че много ми помогнаха. Не знам марка, но ги купих от магазин "И за мама". Скъпички бяха, не са най-удобното нещо (а и беше лято), но корема ми се прибра напълно и не бих рискувала да не ползвам нищо в този период Wink Крем на Мустела за след раждане също. Първата седмица толкова ме боляха зърната и имах рани, че каквито и кремове/техники да мислех - просто трябва да се стиснат зъби и след няколко дни кожата свиква и няма проблем. И аз много се надявам да мога да кърмя и да родя естествено, но при положение, че преживях много лесно едно секцио - напоследък тайничко май ми се иска да кажат, че пак ще раждам така Simple Smile
Някоя мама беше питала за хъвлийки и чаршафчета - силно препоръчвам тези на Минене, просто... никакви забележки! За козметика - Мустела и Бюпхен.
Много ми харесаха универсалните тернометри, които сте коментирали. Макар, че отглеждам едно дете, ето, че ми отворихте очите как да си улесня живота. Имам електронен най-обикновен, върши работа, но по-бавно и съна ми мрънка. Купих скъп за водата в банята - напълно ненужен (има за 2лв в Кауфланд и след 5-10 бани няма да ви трябва).
Имам албумче на сина ми на Mamas and Papas e - оф, едвам писах до към 1та годинка. Харесват ми много такива неща (готови), но в един момент нямах време и желание да се занимавам.
И накрая - за интимните контакти - аз през цялата бременност нямам никакво желание, но вече взе да ми пречи много и корема. 1 пък на месеца може би... Но се успокоих, че не съм единствена Grinning

# 129
  • София
  • Мнения: 244
и аз съм постоянно с тахикардия, особено на обяд, като легна да спя. Аз за момента пия 112мг. Ние още не сме обсъжсали как ще раждам, всички ми казват секцио, но нямам идея.
Леле направо ме плашите с това тсх. Моето в началото на бременноста беше около 2.5 след два месеца стана 4.5 и отидох при проф. Каменов в Лора. За 1-2 седмици свалихме на 1.53. От тогава мина месец и сега съм 2.7 Лошото е че на 30.11 трябваше да ида на преглед но той отменил часовете и сега чак на 21.12 ще станат почти 2 месеца. Мислех да не се притеснявам, но като слушам за вашите стойности до 1.5 се плаша...а това с кърменето ме притесни много. Сега редувам 100/125мкг и подозшрам че ще я увеличи... дано детенцето ми да е добре само...

Последна редакция: пт, 02 дек 2016, 18:43 от 162

# 130
  • София
  • Мнения: 855
162 точно за това ще направя една консултация с ендокринолог точно преди раждането. Предполагам, че можете да обсъдите да коригира  дозата за да можеш да кърмиш? Поне опитай! За аритмиите като евентуално противопоказание за нормално раждане, забравих да добавя една важна дума: тежка- тежка аритмия, тежка тахикардия и т.н. Затова-консулт с ендокринолог, аз ще направя мооже би и с анестезиолог, за всеки случай. Иначе в документите за постъпването има място където се описват придружаващи заболявания и лекарства които приемаме и там задължително трябва да отбележим  Хашимото и Л-тироксин (и дозата). И това е, което знам засега Simple Smile

# 131
  • Мнения: 147
Момичета аз вдигнах температура 38, сложила съм компреси с оцет. Дали да тръгвам към спешното?
Пий парацетамол задължително. И се обади на лекаря си дали да не отидеш до болницата. 

# 132
  • Мнения: 231
Пий веднага парацетамол.Имаш ли други оплаквания и да, консултирай се с лекар.
Пих и парацетамол вече я смъквам. Освен това съм със страшна кашлица

# 133
  • Мнения: 63
Оххх аз докато се удетя вие вече сте изписали 10 страници.
Е поне да се запиша и да благодаря на WhiteWabbit за страхотната нова тема  bouquet bouquet bouquet

Ние сме добре. Няма нищо ново за сега подготвяме се за празниците и чакаме Дядо Коледа да дойде Simple Smile С баткото написахме писмо до Дядо Коледа и сега броим дните Simple Smile.

За дрехи мисля да помоля майка ми да ми прати бодита от БГ, че тук не ги харесвам (не ми са удобни за новородено), но това ще е след НГ.

# 134
  • Мнения: 251
Аз също съм с Хашимото на Л-тироксин. При висока доза получавам задух и сърцебиене. Миналата седмица ми го спря ендокринолога за 5 дни и после го намали на 50гами. Каза да следя ТСХ на месец и ако е под 2.5 е Ок. След раждането да отида на контролен преглед , защото е възможно да се обърнат нещата. Ще пия  Л-тироксин до 6мес след раждане и лятото се спира.
Относно алито - прави се регистрация(име , адрес , емаил, телефонен номер и т.н.) Харесваш си артикул, избираш цвят, размер  и добавяш в кошницата(може да го оставиш за др следваща покупка в "  add to wish list". След избиране на покупката ти дава инфо за транзитно време , дали е безплатна доставката ...
попълване на данни за кредитната ти карта( мисля , че само с КК става). Това е, нищо сложно. Обикновено идват пратките до 40-50дни. За получаването вече е мн спорна тема. Ако с пристигали с DHL имаш такси,мито ддс.  В др случай по пощите е тук вече имам няколко варианта:
Получавате митническо известие и отивате с описаните в него документи в митническото представителство в клоновете на Български пощи. Представяте ги, служителят ги проверява, сравнява реалната стойност на поръчката, пресмята ви дължимото ДДС, заплащате допълнителна такса 3.50лв. и за около 15 минути сте готови.  В повечето случай пък не ти вземат пари.....
По закон е  пратка до 15 евро не се дължи ДДС, между 15 евро и 150 евро от страна извън ЕС се начислява ДДС 20%, над 150 евро – ДДС и мито.
Сега се говори , че след нова година Европейският съюз ще започне да облага с ДДС малките пратки, които идват от трети страни. http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=202753
извинвам се дългия пост

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 11:48 от dididg

Общи условия

Активация на акаунт