Любители на Котки - Тема 110

  • 41 955
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
И на мен много ми харесва аватара и подписа на Алечка.
Време е за нова тема и трябва да снимам дзвера.

За разтревоженото коте може нещо да се е променило в обкръжаващата му среда. На приятели така котарака ни ще да яде, ни вода да пие, омърлушено е било животното, къде ли не го водиха, инжекции, системи, изследвания, сума ти пари хвърлиха и накрая се оказа, че котарака страда за килима, който жената решила да "пенсионира" вече.
Беше ми смешно като разказваха и не вярвах, но откакто имаме и ние котка смятам, че е вярно.

# 736
  • Мнения: 14 297
Благодаря, момичета! Подарък ми е от прекрасниците в аватарната тема!

И аз трябва да снимам чудовището, ама то при нас само снимки на размазоч и космарляк.

# 737
  • София
  • Мнения: 855
Алечка,като каза размазоч и не се стърпях и направих друга асоциация  Laughing



А преди да навърши годинка беше луда за връзване:





Стискам палци на оперираното коте!  Praynig

# 738
  • Варна
  • Мнения: 6 311
Благодаря, момичета! Подарък ми е от прекрасниците в аватарната тема!
Скрит текст:
Прекрасни "одежди" имах от тези момичета. Поздрави!

# 739
  • Мнения: 4
Благодаря за отговорите, момичета! Дано котето се успокои. Аз лично имам съмнения, че снегът много го озадачи, но от друга страна сняг не вали за първи път. А и ми се струва дребна причина за такава сериозна реакция от негова страна. Още повече, че той не излиза за друго освен за прегледи и реално гледа снега само отвътре. Ветеринарите ни плашат с много сериозни диагнози като тумор в мозъка, проблеми с мозъчната кора или в най-добрия случай комоцио, но общо взето нищо конкретно не каза никой от тримата, с които се консултирахме лично. Но той не е падал или поне не сме го видели, а тези дни сми си почти изцяло вкъщи. Не е имало гърмежи, пиратки или някакви други такива неща. Това е и причината да съм притеснена - няма обективни обстоятелства, които да са провокирали такива симптоми. Но котето не е същото.

П.С. Алечка е изключително сладка, особено в лудия й период Simple Smile

# 740
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 974
Joy Joy Joy Уникални снимки!  Heart Eyes

За стресирания кот да питам - да не би да сте си махнали елхата и да си я търси? Поне така си обяснявам поведението му, след като няма здравословна причина, все едно е загубил нещо. Другото минаващо ми през ума е да е погълнал нещо надрусващо. Например хлорофитума, който котките налитат да пасат, съдържал халюциногенни вещества. Thinking Или да е ухапан от някаква буболечка бълваща нерво паралитици.
Кръвните изследвания вероятно са били само стандартни и едва ли биха хванали нещо подобно.

# 741
  • Мнения: 4
Украса не сме имали, беше символична - един чорап и няколко фигурки, елха не сме имали. За растение и аз си мислех, защото след нова година взех едни сухи цветя, които бяха новото, но носехме от тях и при двамата ветеринари, които го прегледаха и никой не им обърна внимание. Аз, разбира се, ги изхвърлих за всеки случай. Буболечки не сме забелязвали, но това не значи, че не е възможно нещо да го е ухапало. Ако е нещо такова ще отшуми бързо, надявам се. Само дано не е наистина сериозен невралгичен симптом поведението. Вече четем и за епилепсия и какво ли не.

# 742
  • Мнения: 4 275
Ще се побъркам!!! Кот се научи да се качва на масата. Точно това не исках да го научава  Crossing Arms Как стои при вас този въпрос?!  Crossing Arms

# 743
  • София
  • Мнения: 855
Аби в момента ревнува и на дърти години и тя започна да се качва на масата от инат. В момента в който скочи, й се карам със сърдит тон, изревавам "Не" кратко и ясно, ако не се усети, тръгвам към нея, и ако пак си стъпи на ушите, отивам, свалям я, пак сърдито "Не", със същата интонация. Така след няколко пъти вече като измуча като бик ме поглежда сплашено и сама слиза.

# 744
  • Мнения: 4 275
 Joy Това с "Не"-то и аз го ползвам, като ме хапе предимно. Не съм сигурна все още дали помага. Май има ефект, но след пето-шесто "не"  Mr. Green. След като тази вечер го свалих около шест пъти и той продължава да се връща при мен, го изкарах в коридора, та да му дойде акъла. По форумите пише да не се прави така и да не се наказва котката, но гризе лаптопа, мишката и ръцете ми и не мога да си допиша поста. След малко ще я прибера, надява, се да се е укротила  Whistling Иначе при всяко качване на масата пи вода от една чаша, не че си няма купа долу  Laughing

# 745
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Казват да се пръска с вода животното или да се слагат някакви лепенки.
Топчо се качва по масата, и да искам не мога да го отуча, а и не ми пука вече, свикнали сме.

# 746
  • София
  • Мнения: 9 290
Моята маца и от пръскане с вода не разбира, от лепенки не разбира, като цяло от нищо не разбира, а от не-то в нашия случай няма смисъл. Каквото и да прави просто я махам/свалям оттам докато не разбере, ако не разбере, ограничаваме достъпа до въпросното място.

# 747
  • Мнения: 18 951
Уайт рабит, уникални физиономии прави котката ти.  Joy

Пробвах аз метода с тиксото. Един ден 10-15 минути облепях и 4-те страни на масата с тиксо, така завъртяно на кръгчета, че да лепи. Котакът се метна от дивана в средата на масата, където нямаше тиксо. После още толкова време отлепях тиксото.

# 748
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Това последното и аз съм го правила. Joy Joy
След този случай се отказах и от пръскане и от все, да прави каквото си иска.

# 749
  • София
  • Мнения: 13 135
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!

Ако някой желае да добавя любимеца му в списъка, пишете ми на лични! Ако имате нещо интересно за първи пост - също.  Wink

И не забравяйте данъците и таксите!!!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт