Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 596
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Здравейте,

моля да споделите как стоят нещата с Коледните партита във вашите фирми.

За пръв път ще присъствам на такова в моята работа и съм доста учудена, че го организираме ние сами и сами си поемаме разходите.
Главния организатор е резервирал в ресторант, където най-евтиния вариант за меню - салата, предястие, основно и десерт - минава 60лв., с напитките ще мине 100 ...
Шефовете и HR ще присъстват също, което означава, че се получава нещо като безплатен тийм билдинг. Да спомена, че фирмата е доста голяма.
Поне аз не виждам защо трябва да дам торба пари за да седя на маса с шефове и колеги ...
При вас как е?

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 10:35 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 781
При нас ние избираме заведението и евентуално меню( по това време не се наемат на свободна консумация) и шефа плаща . Каквото иска всеки си поръчва допълнително без ограничения ....Шефа е ларж в това отношение...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   За пръв път чувам за Коледно парти, чиито разноски не са изцяло поети от ръководството на фирмата. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 711
И в нашата фирма е сега така. Уж коледно парти, но всеки си плаща и всъщност е вечер с колегите през месец декември  Laughing

В старата, доста голяма, всичко организираше някой от HR отдела, ние само отивахме и... пиехме  Mr. Green. Понеже винаги бяха в някакви заведения тип бар или дискотека, след 22 часа. Май така се сближавахме най-добре  Joy

# 4
  • Мнения: 5 060
Зависи от фирмата.
Чудесно би било, ако покрият разхода за коледното парти, но е факт, че има такива, които предпочитат да дадат бонус на служителите за сметка на горното.
Има и такива, които нито покриват разхода, нито пък дават бонуси.
И такива естествено, които покриват и двете.

# 5
  • Мнения: 8 522
   И в нашата фирма персонала си организира "банкета", избира ресторант, меню и си плаща куверта / тази година е 20лв./. Персонала е около 50 човека /50*20лв=1000лв.  Tired/
  Съгласна съм, че не е нормална ситуацията, но я има. Шефове- разни. #Crazy

п.п. Ако присъстват шефовете- си плащат техните куверти.

# 6
  • Мнения: 54 402
Нищо не плащаме ние.
И в предната фирма беше така.
Дори и хотел, ако не е в същия град партито, се поема от фирмата.

# 7
  • Мнения: 568
Нямаме и коледни бонуси ...
Точно това ми е чуденката - защо да се изръсим с толкова пари на фона на наближаващите празници?
Ако не отида ще съм почти единствена ...
Да не говорим, че трябва и някоя нова дрешка, фризьор ....

# 8
  • Мнения: 4 711
И при нас няма бонуси. А и при нас гледам активността не е на 100%, знаят ме, че не ходя с тях и не се чувствам длъжна да ходя. Но нещата хич не са толкова официални, с куверти. Дори гледам сега търсят заведение тип пицария, че да е по-задушевна атмосфера и не искат някакво лъскаво и скъпо.

# 9
  • Мнения: 2 643
При нас фирмата поема всичко , 100-110 човека сме някъде.не всички идват  , но поне 80% ще присъстват

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 4 771
При нас беше различно през годините.

Две години правихме големи банкети заедно с големите ни клиенти + някои други гости. Всичко се поемаше от фирмата + хотела на колегите от другите градове.
После нещата се промениха...Няколко поредни години си организирахме ние партита и ние си ги плащахме /по около 25-30лв куверта/, колегите от провинцията не идваха съответно.
Сега от 2 години пак шефа плаща + хотела на колегите. Тази година също.  Peace

Коледни бонуси не получаваме.

# 11
  • Мнения: 4
Всичко поема боса, което по някакъв начин гради морал Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 643
ние "уж"ще имаме коледен бонус , но докато не видя по сметката , не смея да се радвам

# 13
  • София
  • Мнения: 16 024
Фирмата поема всички разноски - 2 дни в хотел в провинцията, транспорт и менюто през цялото време.
От 2 -3 г. е така, преди беше в софийски ресторант - пак се поемаше от фирмата.
Коледен бонус рядко има и не е в размер на цяла заплата.

# 14
  • Мнения: 54 402
И ние имаме бонуси.

# 15
  • Мнения: 568
Понеже имаме замислено посещение на нощен клуб след ресторанта, смятам да отида направо там - за веселата част  Grinning
Да си мислят каквото искат ....

# 16
  • Мнения: 8 874
Винаги компанията е поемала изцяло разходите.
Веднъж годишно отиваме всички някъде в чужбина - Европа, и отново поемат всичко - самолетни билети, хотел и т.н.
Коледните бонуси са обичайно в размер на една брутна работна заплата, но за тези с високи резултати - повече. Отделно през годината също има допълнителни финансови стимули.

Но ако се организираме само група колеги, естествено, че ние си поемаме разходите.

# 17
  • Мнения: 2 180
Не посещавам подобни мероприятия. Стига ми, че виждам тези хора по 8 часа на ден и не искам да си ги причинявам в извънработно време.  Laughing
При нас е различно. Доколкото знам има някакво частично поемане на разходите, но като не ходя и не се интересувам особено.
Ако не отида ще съм почти единствена ...
Е, и? Ще накривиш ли на някого с отсъствието си? Гледай си зоната на комфорт.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 643


Е, и? Ще накривиш ли на някого с отсъствието си? Гледай си зоната на комфорт.  Peace

Аз не отидох миналата година и след банкета пряката ми шефка и още някоя и друга колежка не ми говореха  Mr. Green сериозно , приеха го като лично , че не ги искам и се деля.и на този не ми се ходи , но ще отида точно , защото все пак и аз съм част от колектива и ми казаха в очите , че няма да ме познават ако и тоя път се деля.лични го приех  Mr. Green иначе съм ходила на предишните , не знаех , че мога да обидя някой

# 19
  • Мнения: 54 402
Ужас! Crazy
Как така? Че това не е задължително, как така няма да ти говорят??? Rolling Eyes

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз не отидох миналата година и след банкета пряката ми шефка и още някоя и друга колежка не ми говореха  Mr. Green сериозно , приеха го като лично , че не ги искам и се деля.

   Я не ходи и този път и ако пак ти изтъкнат същия аргумент, им кажи с равен, спокоен тон: "Ми, как да ви искам, като за нищо не ставате?". Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 643


   Я не ходи и този път и ако пак ти изтъкнат същия аргумент, им кажи с равен, спокоен тон: "Ми, как да ви искам, като за нищо не ставате?". Mr. Green

само , че те стават , даже повечето сме приятелки , постоянно се хилим на работа.проблема е в мен , не обичам шумни събирания с алкохол и силна музика , защото нашия банкет ще е точно такъв.две приказки не можеш да си кажеш.искам да е място където да си говорим , да си хапнем , а не да викам като на чалготека.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Хм, съдейки по начина, по който ти поставят ултиматуми, тези жени никак не ми се струва да гледат на теб като на приятелка. Wink

# 23
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 086
  И в нашата фирма персонала си организира "банкета", избира ресторант, меню и си плаща куверта / тази година е 20лв./. Персонала е около 50 човека /50*20лв=1000лв.  Tired/
  Съгласна съм, че не е нормална ситуацията, но я има. Шефове- разни. #Crazy

п.п. Ако присъстват шефовете- си плащат техните куверти.



Ама че написано - "Шефове разни". Шефът ти не е длъжен да организира коледен банкет и да ти плаща яденето и пиенето.

# 24
  • Мнения: 1 786
В предишната фирма , където работех всичко се поемаше от шефовете, ние си избирахме заведение и меню, единствено пари давахме за подаръци, защото имахме традиция да си разменяме подаръци на случаен принцип - говорим за дребни суми до 15-20 лв . Освен това за децата винаги имаше подаръци за Коледа и ние получавахме бонус съответно .
Сега където работя, ние сме клон на софийска фирма, съответно софиянци си правят банкет за тях си, ние тъй като сме далече ни отпуснаха 24 лв на човек , пак ние трябва да си намерим заведение и къверт да мислим, шефката реши да събираме по още 6 лв за куверта . Освен това пак ще се разменят подаръци .Коледни бонуси не пилучаваме, само една картичка и една кошница с храна и бутилка шампанско , която трябва да се разпредели между всички . Миналата година се падаха по 3- фастъка , две сладки и парче кекс на човек ...
Аз никак не обичам коледните партита, защото шефката ми е чалгаджийка и иска да ходим по кръчми с жива музика . На мен ми настръхва косата от такива неща и цяла вечер умирам от скука , освен това и не пия ...

# 25
  • Мнения: 2 180
Аз никак не обичам коледните партита, защото шефката ми е чалгаджийка и иска да ходим по кръчми с жива музика . На мен ми настръхва косата от такива неща и цяла вечер умирам от скука , освен това и не пия ...

Защо ходите? Аз не понасям кръчмарска музика, не пия (че даже и са ми натяквали едно време като не смеех да откажа, че не обичали така да има непиещи, които само гледали сеир  Rolling Eyes зер много ме интересува какви ги вършат като се напият). От близо 10г. не ходя на банкети и ми е супер. Предпочитам да си чета книжката, отколкото да получа доза чалготия и простотия за година напред.

# 26
  • Мнения: 2 156
Пази Боже кръчма с чалга за коледно парти  Stop Оркестър на живо  ooooh!

При нас лошото е, че на другия ден сме на работа. От 8  Wink Иначе си поемат всичко

# 27
  • Мнения: 1 698
Последният път ние си платихме част от куверта, някъде около 1/3, другото го пое работодателят. Не съжалявам, хубаво беше. Нашата директорка не искаше да ходи, но началството я натисна.

# 28
  • Мнения: 308
При нас се организира от фирмата, като тя поема всички разходи: гости, група, храната, подаръци, награди за юбилярите във фирмата. Който иска може да си вземе половинката, като се покриват и тези разходи за храна. На колегите от други градове се поемат и транспортът и нощувките в хотел. По принцип и коледни бонуси имаме, но тази година сме без, че мина по-тежко финансово...

# 29
  • Мнения: 1 786
Аз никак не обичам коледните партита, защото шефката ми е чалгаджийка и иска да ходим по кръчми с жива музика . На мен ми настръхва косата от такива неща и цяла вечер умирам от скука , освен това и не пия ...

Защо ходите? Аз не понасям кръчмарска музика, не пия (че даже и са ми натяквали едно време като не смеех да откажа, че не обичали така да има непиещи, които само гледали сеир  Rolling Eyes зер много ме интересува какви ги вършат като се напият). От близо 10г. не ходя на банкети и ми е супер. Предпочитам да си чета книжката, отколкото да получа доза чалготия и простотия за година напред.

Защото като не отида някой ще остане без подарък , а и колегите не са лоши, намираме си приказка, пък който го влече да ма'а гюбеците там . Аз доброволно се пиша тогава нощна смяна , тъкмо към 22 часа като отида , поседя 2 часа ,хапна и хайде към къщи .
Това за воденето на половинките ми се вижда много глупаво ,ама и нашите го правят . Не им завиждам на половинките обаче - никой не познават и цяла вечер скука ,но то май само ревнивите си мъкнат половинките ,че сакън ... ooooh!

# 30
  • София
  • Мнения: 5 198
На нас ни оразяха и бонус и парти, а не е като да не се правят многооооо пари  Thinking Whistling

# 31
  • Мнения: 9 865
Във фирмите, в които съм била, коледното парти се е поемало от фирмата, служителите не сме плащали нищо, вкл. транспорт/хотел, ако партито е било извън София, съответно, колегите от клоновете са пътували безплатно до София или друг град, където е мероприятието, с осигурени 1 или 2 нощувки, в зависимост от организацията. От нас се е искало само да се забавляваме Simple Smile. Аз обичам партитата, песни, танци.. особено ако не се прекалява с чалгата и простащините, съм винаги на линия, но не мисля, че ако организацията е "фирмено парти", трябва да товарят служителите с разходи, тогава вече съм чаЛ.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 257
Ние винаги сме били с пълна програма - и партита и бонуси. В някои години са били големи коктейли - с по 250-300 човека, друг път сме били само колеги - пак около 200тина души. Нищо не се поема от нас, всичко се плаща от фирмата. Тази година даже ще е особено тежко и може би най - голямото, защото отбелязваме 20 годишнина и ще сме над 400 човека...  Rolling Eyes

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние нямаме коледни бонуси.
Партито го поема фирмата. И е задължително. Ако си поръчваш нещо извън поръчаното меню (както е при мен, защото постя) си го плащаш сам. Разменяме си подаръци с томбола. Не е особено забавно и винаги е на едно и също място.

# 34
  • Мнения: 2 180
 Shocked Как така ви е задължително? Ако е в работно време, да, но иначе как ще ви задължат? Ще кажете, че съм контра, защото трети път се включвам в темата, но действително се изумявам. Може някой да е в траур или да гледа болен човек вкъщи, детето да е с пневмония да речем... едва ли ще му е до парти.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не е в работно време и пак е задължително. Ами така. При нас демокрацията не е на почит.  Всичко е или задължително или забранено. Среден вариант няма. Mr. Green Е, за траур предполагам, че ще го извинят, но за друго едва ли.

# 36
  • Мнения: 9 865
При нас е било "силно желателно", само ако мероприятието включва един работен ден, обикновено петък, но чак задължително - не, защото винаги има хора, които не могат (или не искат по свои причини) да присъстват.

# 37
  • Мнения: 54 402
Не разбирам как така ще е задължително? Това е забавление, не е работа.
При нас е било задължително да дойдеш, ако си се записал, защото това струва доста пари на фирмата. Въпреки, че пак имаше записани, а не дошли и остава поръчана храна.
Също не разбирам как така ще си водиш половинката? Crazy
Няма такива неща, само за служители е.
И в предната, и в новата фирма е така.
И слава Богу! Peace

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И аз не смятам, че е редно да се водят половинки. Това си е служебно събиране и нито на мен ще ми е комфортно да водя мъжа си и да се ангажирам да го забавлявам щото не познава никой, нито ми се седи на маса със сума ти непознати хора.  При нас никога не са се водили. Тук-таме някое дете в краен случай, ако няма кой да го гледа, но пак не се приема добре.

# 39
  • Мнения: 9 865
Зависи за половинките, ние се познаваме в една голяяяяма част, така че не е неловко, имали сме и събирания (не само коледни и по други поводи) с половинки и даже с дечурлига, но по-често, разбира се, без.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Знам, че много често "на Запад" при организирането на фирмени партита и тиймбилдинги се кани цялото семейство на служителя (съпругът / съпругата + евентуално децата му / ѝ), което ми се струва страхотно. Аз пък хич не бих се дразнила, че колегите ми са си довели половинките: повече хора –> повече фън. Wink А и по-добро опознаване на колегата в извънработна атмосфера. Нямам нищо против и да придружа любимия, на което и да фирмено събитие. Peace

# 41
  • Мнения: 102
Ние по принцип имаме бонус, но тази година май ще имаме и парти. Двама колеги имат задача да проучат варианти и да дадат предложения Simple Smile 

# 42
  • Мнения: 1 786
Аз предпочитам парите на партито да ни раздадат като бонус, на който му се ще да ходи по кръчмите да пие да си ги изкарчи за това, ама не щът , трябвало фактура  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 54 402
Аз предпочитам парите на партито да ни раздадат като бонус, на който му се ще да ходи по кръчмите да пие да си ги изкарчи за това, ама не щът , трябвало фактура  Crossing Arms

Това е много неприемливо за повечето.
Пък и сумата колко ще е?
Имам колега, който разсъждава по същия начин за тиймбилдингите.
Ами, не, не искам пари, дори и да не ходя.
Такава практика с даване на пари, вместо парти, имаме със синдикалните.
Но там парите са си наши, от чл. внос,  и има резон.

# 44
  • Мнения: 1 786
За тиймбилдингите проблеми нямам, те са забавни . Но ходенето на чалготека или кръчма - не . Иначе не ми е за парите хич .

# 45
  • Мнения: 54 402
За чалгата съм съгласна.
Аз категорично бих отказала.

# 46
  • Мнения: 8 874
Как така ще е задължително партито?
Това е супер нелепо  ooooh!

Относно водене на половинки - в много компании има събития, специално организирани за цялото семейство - половинката и децата, ако има такива.
Случва се и на коледно парти някой да си доведе съпруг/а/партньор/ка, но при нас не съм забелязала да е практика. Може би зависи от типа фирма и начин на празнуване.

Щастлива съм, че опция "чалга" никога не е имало. Не е моят тип забавление и не бих отишла на подобно събитие

# 47
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.

# 48
  • Мнения: 2 180
Е как бе, к'во фирмено парти е без емблематичната "Най-добрата фирма, нашата фирма е номер 1!!!".  Laughing Laughing Laughing Преди около 2г. се излъгах да отида на едно събиране и ей така бях-  Shocked Хората си припяват и знаят текстовете, а моето ниво на чалга не е актуализирано от 1996г.  Crazy

# 49
  • Мнения: 1 786
Е как бе, к'во фирмено парти е без емблематичната "Най-добрата фирма, нашата фирма е номер 1!!!".  Laughing Laughing Laughing Преди около 2г. се излъгах да отида на едно събиране и ей така бях-  Shocked Хората си припяват и знаят текстовете, а моето ниво на чалга не е актуализирано от 1996г.  Crazy

Ама разбира се , това е хита на всички фирмени събирания, а предполагам ,че ще има и "хабиби, спиш ли добре", понеже някой /подозирам шефката/ я беше слушал скоро на служебния комп , а да не забравяме и Фики  Sick

# 50
  • Мнения: X
И при нас партито е задължително и ако някой не дойде, после шефа му пише голяма черна точка и ако това не е първата такава му се вгорчава живота  Confused . Партито прилича на сватба, вихрят се хора, танци-манци, речи. Не е за хора със слаби нерви, които не пият. Добре, че съм в майчинство и за момента имам основателна причина да пропускам подобни мероприятия. Хубавото е че може просто да се вяснеш, да те види шефа и да си биеш камшика.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Е как бе, к'во фирмено парти е без емблематичната "Най-добрата фирма, нашата фирма е номер 1!!!".  Laughing Laughing Laughing Преди около 2г. се излъгах да отида на едно събиране и ей така бях-  Shocked Хората си припяват и знаят текстовете, а моето ниво на чалга не е актуализирано от 1996г.  Crazy

Не знам коя е тази песен, но си представих как ще пеем "Най-доброто училище, нашето училище е номер 1!!!" Laughing Laughing Laughing

По темата - всеки си плаща, пари за подобни събития няма в бюджета. Отиват обикновено половината, дали ще има чалга е изненада, тъй като са около 20 - 30 човека, винаги с още няколко колектива и музиката е непредвидима.

От синдиката организираме за председателите от региона всяка година и се поемаше всичко, но тъй като все имаше хора, заявили, че ще дойдат, след това ги няма и се харчеха доста излишни пари, от две години насам шефа реши всеки, който иска, да се запише с по 10 лева, за да е като гаранция ще дойде. И има много добър ефект - няма неприятни изненади да се платят 55 куверта за 40 човека. Там все поставяме условия да няма чалга, но отново има други групи и не може да се има винаги доверие на диджея.

# 52
  • Мнения: 54 402
Чалга не е имало при нас, дано и да няма.
Но не мисля, че ще има.

# 53
  • Мнения: 102
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.


Това в кой град е?

# 54
  • Мнения: 2 180
Е, не е в България определено! Wink

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.


Това в кой град е?
Хюстън...но може да се направи и в България, няма никакъв проблем. само някой трябва да го организира.

# 56
  • Мнения: X
Нямаме и коледни бонуси ...
Точно това ми е чуденката - защо да се изръсим с толкова пари на фона на наближаващите празници?
Ако не отида ще съм почти единствена ...
Да не говорим, че трябва и някоя нова дрешка, фризьор ....

На път си сама да си отговориш на въпроса  Hug
Моето мнение: ами няма защо. Редно е коледното парти да се поеме от работодателя. И да не е задължително присъствието. Не всеки има време, а в случая и средства, да ходи на парти с колегите. Бонуси не дават, е поне да не ми натоварват бюджета с нагласени партита. Изпълнявам си стриктно служебните задължения, затова искам да не ми се диктува какво да правя в личното си време и с кого да сядам на масата.
Аз не бих се притеснявала да не отида, но повечето хора се страхуват, че ще има неприятни последствия за тях и ходят по коледни партита изплашени и с принуда. Отврат  Sick
А реално няма какво да ти направят, като не отидеш.

# 57
  • Мнения: 1 786
И в двата случая е досадно - ако не отидеш една камара хора се изреждат да те питат защо и да подмятат някакви глупости. Ако отидеш пък , ще трябва цяла вече да слушаш глупостите на същитя тия хора, но поне ще си присъствал на нечий резил и няма да се чудиш защо се подсмихват .

# 58
  • Мнения: 3 893
От 2010-та не ходя на коледните партита на фирмата ни. Не харесвам директора. След идването му на власт коледните партита от такива с преспиване в четиризвездни хотели в някое планинско градче, програмка, малки подаръчета и пр. се превърнаха в пародия. Сега най-много някоя бирария в града. Едната година дори беше такава на негов приятел. Явно искаше с фирмени пари да спонсорира леко бизнеса на приятелчето си. Две години изкарахме на безвкусни хапки в стола!!! по обедно време. Ся бил решил малко по-елитно заведение в града.

Ами вече ако ще и на водната пързалка или матине да ни води... няма да се изненадам. Ето как макар с доста дебел бюджет "представителни разходи" един нещастник би могъл да съсипе усещането за Коледа във фирма, която е достатъчно богата и социално ориентирана. Понякога се чудя що го прави. Във компания където негласно има пари за служителите за @бало и погребало (така наричаме еднократните помощи при раждане на дете или не дай Боже смърт на близък), да водиш хората в стола за коледно парти.. е просто срамно. По-добре кажи, че няма да има нищо отколкото да се осираш мощно всяка година.

# 59
  • Мнения: 2
Миналата година ни събраха на бар в 22:00. Уж шефа плащаше, а на тръгване ни сюрпризираха със сметка за всяка маса. Оказа се, че след 24:00 поръчките са за наша сметка. Тъпото е, че никой не ни предупреди. Половината тръгнаха по-рано и се наложи вместо на 8, да делим сметката на 3 и на някои хора ни излезе доста солено.

# 60
  • София
  • Мнения: 11 470
Нищо не плащаме ние, и да - партито е задължително. Неоснователни отсъствия не се приемат.  Peace
Аз мисля, че 3-4 пъти съм пропускал  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 050
На нашето парти трябва сами да си платим куверта - 30 лв. Това, за да ни дадат коледни бонуси. Mr. Green Менюто включва традиционната пържола с вечния гъбен сос, панирани сиренца и кашкавалчета и подобни глупости. Пък после защо не ходя на тези празненства.

# 62
  • Мнения: 1 786
И няма салата за ракията  newsm78 . Вашето ще да е културна събитие значи .

# 63
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
При нас пък има ракии и вина и си ги плащаш без значение пиеш или не. Та така де, хем си плащаме куверта, хем няма бонус. Голяма администрация сме и до някъде го разбирам. Само ме гложди дали накрая им издават фактура с нашите платени сметки  Mr. Green
Ние отделно ще се събираме отдела ни да се веселим, пак сами си го покриваме. И на двете коледни партита ще ида, но следващата година вероятно ще откажа официалното събитие. 

# 64
  • Мнения: 11 566
Миналата година аз организирах партито, дотогава не бяха имали банкет, ние щяхме да си поемем всичко, но шефът като разбра даде по 20 лв. на заявилите присъствие. Е, в последствие като се разбра имаше още желаещи, но вече нямаше места.
Тази година пак той плаща куверта, но мъжете решиха да се цепят от жените и да ходят на друга кръчма. Ами- не ги огря откъм пари, понеже според шефа това си е излизане по мъжки.

# 65
  • Мнения: 1 786
Е то коледен банкет или е за всички , или не се прави, как така едните ще ходят на едно място , а другите  - на друго . Нали е за сплотяване уж на колектива  newsm78

# 66
  • Мнения: 9 865
Ако трябва да си плащам аз, че и за неща, които нито ям, нито пия, не го боря "фирмено" парти, банкет или подобно, това си е събиране с колеги на съвсем доброволни начала. Дори, в такъв случай, предпочитам опцията да си поръчвам от менюто на заведението, а не да им ям престоялите мезета и нарязаните от вчера салати, както често се случва, когато се предплати куверт за повече хора.

# 67
  • Мнения: 11 566
Джак, те колегите ми повечето са с ограничен умствен капацитет, та не търся логика.
А аз защо се отказах тази година да ходя. Предпочитам и аз на свободна консумация, но нямало такава опция. Ще се проведе в едно кръчме, нисък клас, и нищо че няма аз да плащам, просто като цена- обстановка хич не ми се вързва излишното надуване на цената. Основното- пилешко филе със сос и задушени зеленчуци, салата асорти, малка ракия, вода, безалкохолно, 50 гр. луканка за 25 лв.
Ами в един що- годе класен ресторант за 26 лв. познат има овчарска, салата, свински карета, голяма ракия, вода, безалкохолно, чаша вино, 50 гр. Елена.
Та бойкотирах ламтежа на собствениците за бърза печалба, не че тях ги интересуват моите доводи. Laughing

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами в един що- годе класен ресторант за 26 лв. познат има овчарска, салата, свински карета, голяма ракия, вода, безалкохолно, чаша вино, 50 гр. Елена.

   Ехеее, във Велико Търново да живее човек, ако там са локализирани въпросните кръчми. Laughing В София вече и за 50 лв. е трудно да се наядеш като хората, ако ще поръчваш безалкохолно, някакво питие и десерт към вечерята. Peace

# 69
  • Мнения: 1 786
Ние през лятото бяхме на фирмен рожден ден в същото заведение и поне храната не беше лоша и порциите големи, но не знам какво меню са избрали този път . Във всеки случай алкохола ще е по избор -ракия или бира  .

# 70
  • Мнения: 11 566
Евтинийка е тук- това са понадути цени все пак, предбанкентно. Mr. Green

# 71
  • Мнения: 147
При мен пък за четири години във фирмата ни само през 2012 бяхме на ресторант с куверт и всеки си водеше половинката с условието, че допълнителните куверти и всичко извън тях не се поемат от фирмата. Тогава още бяхме към 20-30 човека персонал максимум, натъпкани заедно с друга фирма в едно заведение в битов стил, само народна музика и чалга. Имаше много недоволни и от тогава рязко се смени концепцията.

Тази година вече и аз съм част от екипа по организацията на партито. Направихме бюджет за лек кетъринг, алкохол и ДЖ в един клуб в центъра на града. Мястото ще е само за нас и няма да има външни лица, а и допълнителната консумация пак ще я поеме фирмата, така че се надявам да няма много недоволни.

Никой не изяви желание за размяна на подаръци или организиране на друг тип игри или забавление, така че май просто ще се съберем да си пийнем и да си потанцуваме за сметка на работодателя. Като се има предвид, че коледни бонуси нямаме, пак евтинко ще му излезем мисля  Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 1 902
Нашите купони са винаги извън София,и винаги са поети от фирмата Peace

пп-само че ф-мата я продадоха тази година и ся няма купони,няма и коледни Crossing Arms
та по този повод,ние си се събрахме сами,отидохме на Вършец и си изкарахме супер Peace

# 73
  • Мнения: 54 402
Снощи бях на парти, като в същото заведение имаше и някакво фирмено парти, освен нашето.
За пръв път, дано за последен bishop, чух този "бисер" Нашата фирма е номер 1! Sunglasses
Слава Богу, че не съм работила в подобни фирми! Stop
Разбирам го Джак, то е мъка голяма... ooooh!

# 74
  • Мнения: 1 463
Около 20% поема ръководството от куверт 34 лв.

# 75
  • Мнения: 1 786
Снощи бях на парти, като в същото заведение имаше и някакво фирмено парти, освен нашето.
За пръв път, дано за последен bishop, чух този "бисер" Нашата фирма е номер 1! Sunglasses
Слава Богу, че не съм работила в подобни фирми! Stop
Разбирам го Джак, то е мъка голяма... ooooh!

Пожелавам ти да не работиш никога в такива фирми . Аз обмислям варианта да си взема тапи за уши ...

# 76
  • Мнения: 54 402
Благодаря, Джак! Hug
А аз ти пожелавам да си намериш работа в подходяща за теб, културна среда! bouquet

# 77
  • Мнения: 1 786
Някой ден може и това да стане , кой знае .

# 78
  • Мнения: 102
При нас всичко се поема от фирмата.
Тази година сме в зоологическата градина ( има специално изградени зали). Партитата ни , за разлика от навсякъде другаде вкл и деца.
Има всичко на корем, ядене, пиене , има оркестър, игри, Санта за децата, животни за забавление/яздене.
Миналата година бяхме в Аквариума, преди това в природонаучния музей.
Организира се от ХР и докато не получим поканите, не знаем къде ще е.


Това в кой град е?
Хюстън...но може да се направи и в България, няма никакъв проблем. само някой трябва да го организира.

Наистина е интересно при вас. Нашите музей, зоопаркове и подобни места обаче нямат такъв ресурс за съжаление. Ако идеята е да нестандартно и неочаквано място, които да поемат и хората и семействата им, че и да не е проблем да се проведе такова парти, не се сещам за подходящи тук.

# 79
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Не е точно така. Преди повече от 10 години бях на сватба в Историческият музей във Варна. Моята беше в художественна галерия  - така, че въпрос на организация.

# 80
  • Мнения: 1 454
Дълги години работих в банка.Като дойдеше деня на банкера, тогава празнувахме и коледно, ме втрисаше.Чудех се как да не отида.Цяла година клюки, интриги, групички, кой на кого е човек, кой е по-най-близък с шефовете, бонуси разпределени грозно несправедливо и изведнъж , колко се обичаме и сплотяваме.Ходех ако е в града , поне можех да си тръгна, когато искам.С преспиване казвах, че мъжа ми се сърди и го бях предупредила, че го познаваха , да не ме издаде.Особенно след банкета , на другия ден, беше отровно, кой пил, колко пил, защо не танцувал, ако танцувал как се излагал, ужас! #CrazyСега съм на свободна практика към една фирма, пожелавам им приятен банкет и толкова!

# 81
  • Мнения: 28 451
Преди бях в частна фирма, имаше разкошни коледни банкети и купони.....сега съм в държавна, сами си плащаме банкетите, пак са хубави, на банкета поне се събираме тези, които се харесваме на една маса.....интригантите, обсъждащи пиещи и танцуващи гледам да не ги слушам.... Simple Smile Simple Smile

# 82
  • Мнения: X
Дълги години работих в банка.Като дойдеше деня на банкера, тогава празнувахме и коледно, ме втрисаше.Чудех се как да не отида.Цяла година клюки, интриги, групички, кой на кого е човек, кой е по-най-близък с шефовете, бонуси разпределени грозно несправедливо и изведнъж , колко се обичаме и сплотяваме.Ходех ако е в града , поне можех да си тръгна, когато искам.С преспиване казвах, че мъжа ми се сърди и го бях предупредила, че го познаваха , да не ме издаде.Особенно след банкета , на другия ден, беше отровно, кой пил, колко пил, защо не танцувал, ако танцувал как се излагал, ужас! #CrazyСега съм на свободна практика към една фирма, пожелавам им приятен банкет и толкова!
Чудесно казано, все едно аз съм го писала. С тази разлика, че не съм на свободна практика, за съжаление. Продължавам да търпя интригантско-фалшивите нагласи и да отсъствам от служебните купони. Не мога и няма да си го причиня, пък ако ще да ме обсъждат.

Последна редакция: вт, 20 дек 2016, 17:42 от Анонимен

# 83
  • Мнения: 102
В духа на по-горните разкази и идеи за празнуване в зали в музеи, зоопаркове, места с яздене, игри и разчупване на „банкет” атмосферата, ще открадна идея от една друга форумна тема за тиймбилдинги. От там ми допадна идеята за празнуването на картинг.  Имат  предложения и за боулинг, пейнтбол, но като за парти с колеги, ето на картинга в Ринг Мола в София примерно https://web.facebook.com/SofiaKartingRing/ , се разполага и с подходяща зона със сепарета, кетъринг и детска зона. Подобно на това, което разказва Tinita за Хюстън, където са могли и с децата да бъдат. Да е по-раздвижено и интересно - хем може да се покара, хем и събиране да има.

# 84
  • Мнения: 9 865
И аз съм на свободна практика (по-точно домашен офис) към фирма и винаги като ме канят ходя и то с удоволствие, защото ми е приятно да се видя с хората, с които преди бях по цял ден, да се запозная с новите и те с мен, а не само по скайпа да си чатим и общо взето, освен приятно, ми е и полезно, но до определен етап на сбирката. Гледам да си тръгна преди нафиркване, разпищолване и навлизане във фаза "ти мене уважаваш ли ма", а то през годините е имало и такива фази, не са ми приятни, избягвам ги... Sunglasses

# 85
  • Мнения: 3 788
В старата фирма никой не покриваше нищо. Събирали сме се веднъж, плащахме си всичко, всеки си поръчва каквото желае и си плаща сам.

В сегашната ми фирма организираха коледно парти с предварително подготвени различни плата (сирена, панирани хапки, мезета), безалкохолни и алкохол. Едно плато се е деляло средно на трима души, от пиенето са се падали 2-3 големи + 2-3 безалкохолни на човек. Поръчано е спрямо отпуснатите финанси от шефовете. След като е изчерпано наличното хората са си поръчвали сами и са си го плащали. Аз лично не присъствах понеже бях болна.

# 86
  • Мнения: 10 993
Ние си плащаме кувертите. Тази година беше 38 лв. Аз съм им сърдита защото не ме повишиха и не ходих. Няма проблем ако не отидеш, не е задължително и никой не се впечатлява.
Бонуси също нямаме. Това си се знае и никой не се оплаква.
Шефката казва, че никой не държи насила.

# 87
  • Мнения: 5 998
При нас шефа покрива банкета, дава бонуси на Коледа и Великден.

# 88
  • Мнения: 102
При нас шефа покрива банкета, дава бонуси на Коледа и Великден.

Дай Боже всеки му  newsm10

# 89
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Компанията, в която работя поема разноските за коледното парти, поканени сме, ние служителите плюс гост. Ако партито е далеч, компанията организира и транспорт (лимузини) На партито има и малки подаръци за всички.
Бонусите се дават непосредствено преди Коледа.
Оплаквания нямам, организацията е безупречна.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 412
То щом сами ще си го плащате нито е банкет нито е коледно парти. Просто колегите се събирате.

# 91
  • Мнения: 1 256
Всяка година мениджъра ни организира коледно парти. Той плаща менюто, както и поема разноските за път тъй като винаги запазва лъскави заведения които не са в нашия град. Коледни бонуси нямаме, дава ни по кутия бонбони, бутилка вино и някакви сладки.
Отделно колегите организират друг банкет който си го поемаме ние, в порядъка на 30 лв.
Нямам такова свободно време да ходя на два банкета с колегите и затова отивам само на единия, като си измислям основателна причина да не отида на единия . В противен случай трябва да отделя две съботи от месец декември за да бъда с колегите а точно тогава имам куп задачи които трябва да организирам за семейния празник.

# 92
  • Мнения: 54 402
Тази година с удоволствие ще пропусна Коледното парти. Напълно безплатно е, но съм в нова фирма и колегите не ми допадат. Отделно, че ще е в някаква нашумяла дискотека и ще е лудница. Crazy

# 93
  • Мнения: 2 180
Оправданието "На диета съм!" действа винаги!  Laughing Ако е някакво друго задължение, може да се размести, отложи, обаче един дълбокомислен поглед зареян в календара, мърдащи се устни и пресмятане до кога си на хранителен режим + разочарованото възклицание "О, но точно тогава се пада да съм цял ден само на плодове!!!", са непоклатим аргумент за отказ от подобни сбирщини.  Crazy

# 94
  • Мнения: 28 451
При нас ние си го плащаме, не ми се ходи защото ще е далече! Не са ми проблем парите, но 4 часа зимата не ми се пътува! Simple Smile

# 95
  • Мнения: 2 156
Миналата година фирмата пое разхода за коледното парти, тази трябва да си платим. Също, свързано е с пътуване. Т.е., смятам да се извиня и да пропусна. На първо място - понеже не ми се ходи. Май с това трябваше да започна Innocent

# 96
  • София
  • Мнения: 68
Обикновено помагаме с организацията, даваме мнения и предложения, но консумацията се поема от компанията и така трябва да бъде. Иначе наистина става организирано събиране с колеги.

# 97
  • Мнения: X
Освен диетата, друго важно оправдание е алергия. При нас не съобразяват менютата с това и винаги мога да кажа, че съм алергична към млечни и ядки (които 100% са част от менюто под една или друга форма).
Тази година се оправдах и с пушачите, които окадяват външната част на заведението и всичко влиза вътре поради лоша вентилация. Има и още накъде да измислям оправдания - безвкусна музика, пиянски изцепки.

От години не ходя на коледните партита и нямам никакъв страх да ги отказвам. Изумяват ме колегите, които ходят по принуда. Досега никого не са уволнили заради неходене на парти при нас. Но хората са стадо, масово страдат от страх и предразсъдъци и си ги предават един на друг.

# 98
  • Мнения: 6 992
При нас се плаща от фирмата. Като гледах последно списъка, почти всички ще ходят, само 3-4-ма (от около 40) няма да ходим. Аз имам билети за балет за същата вечер.  (ако на някого му трябва оправдание Grinning). Ще мога след представлението да се включа за дискотеката, но мисля, че няма да ми се иска особено.
Коледни бонуси няма. Не съм работила във фирма, в която да е имало коледни бонуси.

# 99
  • Мнения: 2 156
Ще има бонус, така са решили. Дано не размислят Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 16 024
Фирмата го плаща.
Тръгват  утре по обяд за близка провинция.
Петък вечер - купон, после преспиване в хотел, закуска и заминаване.
Пътя също е платен от Биг Бос.
Аз ще пропусна, както винаги. Никой не е правил проблеми защо не ходя.
Коледен бонус - какво беше това? Трябва да потърся в тълковния речник.

# 101
  • Мнения: 11 566
Ние и тази година сами се организирахме. От 40 човека само 9 ще ходим, голяма неприязън цари във фирмата ни и никой с никого не се понася. Шефа ще даде по 20 лв. за банкетаджиите, на останалите- нищо.
Един приятел си прави банкета на фирмата с 10 служителя в 5- звезден хотел около София. Заведе ги там за уикенд и пое всички разходи, плюс им дал бонуси. Дай Боже всекиму такъв шеф. Praynig

# 102
  • Мнения: X

Аз ще пропусна, както винаги. Никой не е правил проблеми защо не ходя.
Коледен бонус - какво беше това? Трябва да потърся в тълковния речник.


+ 1

От години нямаме такова нещо като коледен или какъвто и да било бонус, 13-та заплата или друга форма на парична мотивация извън заплатата. Ваучери, транспорт, храна също не се заплаща, а Данчето Фандъкова повиши с 60 % билетите за метрото. Така че на платени от мен коледни партита не бих отишла. На платени от работодателя - също. Защото просто не ми е кеф.

Преди време бях на интервю за работа, където изрично ми казаха още в началото, че нямало бонуси за добре свършена работа. Работата трябвало да се върши добре и само срещу уговорената заплата. Точка.
Те, бонусите не са за свършена работа, а за малко външна мотивация и оценка на цялостните усилия, но карай. Като не искат да дават, все ще намерят оправдание.

Последна редакция: пт, 15 дек 2017, 10:40 от Анонимен

# 103
  • София
  • Мнения: 5 943
Ние май сме най - големите тузари. Коледното парти винаги е 3-4 дни в чужбина със самолет цялата фирма - някъде из Зап Европа. Confused Плаща 100 % шефа , всичко, че и програма, храна и джобни дават.  Това ни е бонуса. Друг бонус не дават. Stuck Out Tongue Winking Eye  
По често ходя, някога не ходя, колегите си ги харесвам с малко изключения, има купон и колектив, винаги е имало, независимо от напускащи и назначавани

# 104
  • Мнения: 3 313
Ние си поемаме разходите и сами го организираме ...

# 105
  • Мнения: 2
Аз като чета тука излиза, че поне последните 2 страници хич не им се ходи на коледни партити. Оставям настрана чисто финансовите причини, защо големите шефове не раздават бонуси, а вместо това се харчат за вечери, почивки и т.н. неща, които буквално се натрапват на работника. Най - лошото нещо е, когато на човек му се отнеме свободата да си избира сам какво да прави и това намира отражение в тази тема.

# 106
  • Мнения: 10 795
В предната ми фирма - един от големите спортни гиганти - се организираше банкет, но си плащхме. Беше нелепо на фона на оборотите и печалбите. Вярно, че имат магазини в цял свят и десетки хиляди служители, но не стига, че заплатите са мизерни, няма бонуси, ами и едно Коледно парти сами си плащахме... В последната ми фирма - дори не се организира каквото и да е парти. Липсва всякакъв колектив, просто шефа е темерут и не му пука за тия работи, важното е кинти да валят... Ама какво да се очаква от човек, който пести от ток и вода.. Излишно е да казвам, че бонуси няма. Поне заплатат е доста над средното, но е кофти да няма сплотеност и елементарни колегиални взаимоотношения. Явно си мисли, че като дава висока заплата, няма нужда от такива глупости като бонуси и коледни партита...  Не страдам от липсата им, но е жалко, че нито веднъж поне не си отвори устата да предложи да излезем, та ако ще и ние да си платим..

# 107
  • София
  • Мнения: 180
Ние нямаме бонуси, но за сметка на това коледното парти е на 22 декември и ходенето е задължително, иначе те записват в черния списък, който се дава на шефа. А фирмата е от топ 3 дистрибутори на лекарства.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 943
хъм, задължително коледно парти значи, инак в черния списък, супер няма що..😁

# 109
  • Мнения: 54 402
Все ми е тая къде ще ме запишат.
В сегашната ми фирма не ходя, точно поради липса на отношения и колектив.
В предните две ходех с голямо желание.

# 110
  • Мнения: 9 521
при нас години наред си го плащахме сами, че и го организирахме. даже шефът се сърдеше, ако не са включени много забавления /дебилни, като викторини и подобни ужасии/. сега сме с друг шеф, ще ни водят някъде на служебни разноски. не ми се ходи/все ми е тая, но не се гледа с добро око. човекът, който го организира, доста се е изложил, като е предвидил много пари за ненужни неща, а е спестил някои абсолютно необходими.

# 111
  • София
  • Мнения: 565
Ние нямаме коледен бонус, но има различни други индивидуални за например най-добра работа в месеца и подобни. Всяка година сме имали коледно парти, никога не е било пищно и в много лъскави ресторанти и хотели, и да се ходят чак да се купуват рокли и фризьори.  По-скоро изключително неформална обстановка, лека храна, танци и алкохол. Разходите се поемат от бюджета на фирмата като в годините с кризата бяха много сериозно орязани, даже единият път, в най-тежката година, правихме парти в офиса. Никой не се е смял, макар че шефа като вдига тост се извини три пъти, че е толкова скромно всичко, но просто всички в офиса знаехме, че положението е изключително тежко, поне за нашия бранш, и даже ни беше приятно, че все пак направи нещо за екипа, макар и толкова импровизирано, за разлика от всичките ни партньорски фирми, които въобще нямаха парти.  Ходя почти всяка година, харесвам си колегите, не е имало някакви изцепки като чалга музика, мъртво пияни хора или каквото и да е. Има колеги, които не идват и никой не им е държал сметка защо, просто предварително трябва да кажат ще дойдат или не от гледна точка на планиране и правене на резервации.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 14:32 от deny

# 112
  • Мнения: 1 918
Аз като чета тука излиза, че поне последните 2 страници хич не им се ходи на коледни партити. Оставям настрана чисто финансовите причини, защо големите шефове не раздават бонуси, а вместо това се харчат за вечери, почивки и т.н. неща, които буквално се натрапват на работника. Най - лошото нещо е, когато на човек му се отнеме свободата да си избира сам какво да прави и това намира отражение в тази тема.
И на мен се опитват да ми отнемат решенията и ми е тегаво, защото съм младичка и трудовия стаж ми е малък и не знам точно как да реагирам. В голяма, много голяма фирма работя с тиймбилдинги, чести срещи в София и придружаващите ги вечери и партита след това..
Ми не ми се ходи. Не искам да се социализирам с колеги, не ми дреме за тъпите партита и гадната храна. Иначе ми покриват всичко. Обаче просто не съм тскъв тип човек, не обичам шумни компании и тн. Прекия ръководител обаче не го разбирс това. И всеки път едно пазарене като 4годишно с майка си.
-Не искам да ходя.
-Не може да не ходиш
-Не ми се ходи човек, мъжа ми ме ревнува(вече и оправданията:D)
-Ми дай ми да говоря с него.
Просто ми става лошо като чуя служебно пътуване и преспиване в София, Варна, Пловдив и тн.
Аки пък отида и ги уважа и си тръгна към 23:30 - е що си тръгваш, стой при нас..
Намразих още повече подобни събития.
Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..

# 113
  • София
  • Мнения: 565

Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..

Защото не си откровена с тях. Не казваш, че не обичаш партита и шумни компании и че искаш да прекарваш свободното си време с приятели, а че мъжът ти ревнува. Тоест "искам да дойда, но ще си имам проблеми с него". Ами какво, че учудва тогава, че шефът ти предлага да се чуе с него и да му потвърди, че се събирате с колеги, а не си да му изневеряваш някъде?

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
По-скоро, не че не е откровена, а не умее да отстоява себе си. Защото тя принципно не е длъжна да е откровена. Шефът не би трябвало да го касае какви са причините за отказа ѝ.

# 115
  • Мнения: 1 918
По-скоро, не че не е откровена, а не умее да отстоява себе си. Защото тя принципно не е длъжна да е откровена. Шефът не би трябвало да го касае какви са причините за отказа ѝ.
Именно. Ако искам ще дойда. Ако не - никой няма право да ми настоява и да мрънка или да ме пита ама защо. Прави сте, трябва да съм по рязка и откровена. Макар че би трябвало след толкова пъти заявяване, че не искам да ходя да са го разбрали.
До "мъжът ми ме ревнува" стигнах след разговор с мой колега, който така се измъква винаги. Той обаче рaпортува на друг човек и явно номера минава без много много обяснения Grinning

# 116
  • Мнения: 2 062
Партито се поема от фирмата, дават и 13-та заплата. Декември месец е свързан с доста разходи покрай празниците, грозно ми се струва това да си плащаме сами фирмено парти.

# 117
  • Мнения: 1 050
Коледното парти при нас е организирано от шефа. Богато меню, двама трима известни певци, награди за служителите. Има и коледен бонус, който се изчислява индивидуално в зависимост от работата през годината. Около 100 човека сме. Почти всички идват, без съпруг/а. Винаги ми е правело лошо впечатление когато идват по двойки без другия да работи на същото място.

# 118
  • Мнения: 54 402
Да си водиш половинката на служебно парти го намирам за проява на много лош вкус.
А че има ревниви съпрузи/съпруги също е факт и такива събирания са проблем за тях.


Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..

И аз така.

# 119
  • Мнения: 1 539
Ние нямаме бонуси, но за сметка на това коледното парти е на 22 декември и ходенето е задължително, иначе те записват в черния списък, който се дава на шефа. А фирмата е от топ 3 дистрибутори на лекарства.

Ох, сетих се коя е фирмата. Не Ви е лесно там, да беше само коледното парти, как да е...

Ние сме фирма, която работи на фарма пазара. Шефът ни е тръгнал от абсолютната нула съвсем сам. Затова сигурно толкова държи на колегиалния дух и доброто настроение. Бонуси имаме, а партитата ни са прелест, защото сами си избираме какво да правим, а фирмата поема всичко. Хотела на колегите от другите градове - също. Получихме и ден за почивка след партито. То не че в деня на партито някой ще се изтрепе от работа, като половината колеги ще пътуват от други градове и трябва да са при нас в 16.30 Grinning Тази година ще играем в стаи със загадки /цял късмет е, че успяхме да резервираме много стаи по едно и също време/. След това боулинг. Следва вечеря в добър ресторант и бар.

# 120
  • София
  • Мнения: 180
Ние нямаме бонуси, но за сметка на това коледното парти е на 22 декември и ходенето е задължително, иначе те записват в черния списък, който се дава на шефа. А фирмата е от топ 3 дистрибутори на лекарства.

Ох, сетих се коя е фирмата. Не Ви е лесно там, да беше само коледното парти, как да е...

Ние сме фирма, която работи на фарма пазара. Шефът ни е тръгнал от абсолютната нула съвсем сам. Затова сигурно толкова държи на колегиалния дух и доброто настроение. Бонуси имаме, а партитата ни са прелест, защото сами си избираме какво да правим, а фирмата поема всичко. Хотела на колегите от другите градове - също. Получихме и ден за почивка след партито. То не че в деня на партито някой ще се изтрепе от работа, като половината колеги ще пътуват от други градове и трябва да са при нас в 16.30 Grinning Тази година ще играем в стаи със загадки /цял късмет е, че успяхме да резервираме много стаи по едно и също време/. След това боулинг. Следва вечеря в добър ресторант и бар.

Звучи си направо като мечта Simple Smile а още хора наемате ли Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 1 539
Звучи си направо като мечта Simple Smile а още хора наемате ли Rolling Eyes

Благодаря Blush Така е наистина, радвам се, че активно участвам в тази мечта. И да, наемаме нови хора, даже в момента текат конкурси за още 2 представители и 1 консултантка в аптека.
Ноооо, ако съм познала коя е фирмата ти, твоят шеф никак не обича хората му да отиват в други фирми от нашия бранш. Чувала съм, че е правил огромни скандали /не че ни е страх, де/.

# 122
  • Мнения: 2
Не да се бъркам, обаче шефовете Ви искат да се покажат пред други шефове (по - големи) или равни, Вие като не ходите един вид ги съботирате тях, макар че е абсурдно като ситуация, понякога се получава точно така и затова Ви врънкат, защото не искат те да се изложат и да излезе, че подчинените им не ги уважават и нямат респект към тях и т.н. Това е чисто психологически проблем.

# 123
  • Мнения: 156
Vetrena, коя е фирмата, ако не е тайна? Може и на лични

# 124
  • Down south
  • Мнения: 7 679
 "Да си водиш половинката на служебно парти го намирам за проява на много лош вкус"

Ако в поканата е упоменато "+ significant other" или дори "+1",  е съвсем нормално. На много места се практикува.

Ако партито е само за служители, без техни гости и въпреки това, гости биват доведени, тогава определено е проява на лошо възпитание.

Както и при сватбите.

# 125
  • Мнения: X
Не знам на колко места се практикува да си водиш половинката на фирмено парти, аз поне не познавам подобна фирма. Едно на ръка, че покани за подобни мероприятия няма. Изобщо добре е да се упоменава държавата, ако имате предвид различната от нашата родна или пък фирмата ви е въвела някакви си небългарски привички и етикети.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
В чужбина е масова практика. Но и в България има такива компании.

В фирмата на мъжа ми пък нещата стигат още по-далеч – при определени обстоятелства, половинката може да те придружи даже на работно посещение в чужбина (за сметка на компанията). Между другото, и в старата му фирма беше така.

# 127
  • Мнения: X
Разбирам, но все пак това не е масовия случай тук, а и за чужбина смея да твърдя, че практиката не е такава навсякъде.

# 128
  • Мнения: 11 747
Е, то масовият случай тук е, както се вижда, да си плащаш сам, но за сметка на това присъствието да е задължително. Ако от тази норма изходим, всичко друго са  екстри.

# 129
  • София
  • Мнения: 16 193
Аз като чета тука излиза, че поне последните 2 страници хич не им се ходи на коледни партити. Оставям настрана чисто финансовите причини, защо големите шефове не раздават бонуси, а вместо това се харчат за вечери, почивки и т.н. неща, които буквално се натрапват на работника. Най - лошото нещо е, когато на човек му се отнеме свободата да си избира сам какво да прави и това намира отражение в тази тема.
И на мен се опитват да ми отнемат решенията и ми е тегаво, защото съм младичка и трудовия стаж ми е малък и не знам точно как да реагирам. В голяма, много голяма фирма работя с тиймбилдинги, чести срещи в София и придружаващите ги вечери и партита след това..
Ми не ми се ходи. Не искам да се социализирам с колеги, не ми дреме за тъпите партита и гадната храна. Иначе ми покриват всичко. Обаче просто не съм тскъв тип човек, не обичам шумни компании и тн. Прекия ръководител обаче не го разбирс това. И всеки път едно пазарене като 4годишно с майка си.
-Не искам да ходя.
-Не може да не ходиш
-Не ми се ходи човек, мъжа ми ме ревнува(вече и оправданията:D)
-Ми дай ми да говоря с него.
Просто ми става лошо като чуя служебно пътуване и преспиване в София, Варна, Пловдив и тн.
Аки пък отида и ги уважа и си тръгна към 23:30 - е що си тръгваш, стой при нас..
Намразих още повече подобни събития.
Защо хората не приемат за нормално, че просто искам да си върша работата и да си прекарвам свободното време с близки, а не с колеги..
Аз изпитвам същото като теб. Обаче съм работодател.

За 20на години съм се изчерпала от всякакви идеи къде и как да се празнува. И актьор канихме на Коледното парти, и жива музика,  и на пиано барове сме се водили, освен от стандартното по ресторанти, но вече няма какво ново да измисля. Има две неща, които не понасям - пушенето на закрито (люти ми на очите) и напиването (имали сме случаи преди малко повече от 10 г. една от девойките зверски да се напие и да буйства, 4 младежа я усмиряваха и изнасяха от заведението). Миналата година оставихме на служителите да дадат идеи, нищо не стана, и тази година дори не се опитваме. Чувам ги, че се организират самостоятелно по отдели, чудесно.

А за неявяването на вече организирано Коледно парти: ами на мен като работодател ми е обидно. Аз съм се пънала да намеря хубав ресторант с хубава храна, хубава музика, а някой в последния момент решил, че му е по-приятно да излезе с кумове или приятели на друг ресторант.

# 130
  • Мнения: X
Нашето парти ще е на 21-ви. Съжалявам, но няма да отида, за мен е безумно деня преди празниците да организираш мероприятие за 500 човека. Аз имам планове, ще пътувам с две деца и няма начин да се юрна с цяла България по пътищата, отдавна съм планирала отпуск.

Не съм съгласна, че масовия случай е да си плащаш, това са селски тарикатлъци.

# 131
  • Мнения: 3 608
Фирмата  в която работя 15г беше много много добре,сдухахме се от бачкане ,аз даже успях да си разбия здравето та да може мениджърите да имат коледни бонуси.При нас думата парти е табу.Суп ер много пари направи нашия шеф даже и по 20лв коледни няма.Колата му струва повече от 1машина с която изкарва пари.Няма братче и това си те даже весели празници не ни пожелават.Работим за една голяма фармацевтична компания пари има но до там.Не сме мръднали грам даже нямам желание да украсявам вече.Та коледни  и парти няма на хоризонта от мн години.Бе поне едно благодаря за изминалата година да има ама Ц.

# 132
  • София
  • Мнения: 180
Фирмата  в която работя 15г беше много много добре,сдухахме се от бачкане ,аз даже успях да си разбия здравето та да може мениджърите да имат коледни бонуси.При нас думата парти е табу.Суп ер много пари направи нашия шеф даже и по 20лв коледни няма.Колата му струва повече от 1машина с която изкарва пари.Няма братче и това си те даже весели празници не ни пожелават.Работим за една голяма фармацевтична компания пари има но до там.Не сме мръднали грам даже нямам желание да украсявам вече.Та коледни  и парти няма на хоризонта от мн години.Бе поне едно благодаря за изминалата година да има ама Ц.

И при дистрибуторите е така. А нашетео парти е на 22, за да може всеки да бачка до последно... на макс.
А за мен не е ок да ми отнемат 2 дена от почивката, за да отида на парти, на което да ме гледат под лупа.

# 133
  • София
  • Мнения: 16 024
за неявяването на вече организирано Коледно парти: ами на мен като работодател ми е обидно.

А на мене като служител ми е обидно да ме задължават да седя като морков на масата и да се усмихвам служебно. Наели са ме на работа с определени задължения и работно време. Какво и с кого правя след него  не е работа на работодателя. Няма как да са ме затрупвали с все нови и нови задължения, да не са ми актуализирали 7 години заплатата/за разлика от тази на приближените си/, зад гърба ми да коментират как съм облечена и какво съм си купила - да изброявам ли още? Да - това са дежурните служебни клюки и интриги. Защо се очаква да сме бели и добри само заради тъпото парти?
Но не и да ме задължават да жертвам почивните си дни, да пътувам на майна си за да гледам как се насвинват като невидели -  нали е безплатно.

# 134
  • София
  • Мнения: 16 193
Именно. Затова - без коледни партита. Няма ощетени, няма обидени.

# 135
  • Мнения: X
Именно. Затова - без коледни партита. Няма ощетени, няма обидени.
Подкрепям!
Вече 8 години не съм стъпила на коледно парти. И добре, че не ни задължават - само отмятат в един списък, за да знаят точната бройка.
Ако работодателят иска сплотяване на колектива, да направи тийм билдинг. Там присъствието е задължително и е част от работното време. Другото са на вятъра пари (за мен). С колегите общувам по задължение и служебно. Ако ще и на Луната да ме закарат с тях на парти, няма да умра от кеф. Сред тях имам един-двама приятели, но си ги виждам извънработно и си бъбрим и си се кефим. Това е. Служителите ще са 100 пъти по-доволни десетките хиляди, похарчени за коледно парти, да се раздадат като коледни бонуси.

# 136
  • Мнения: 3 608
Ааа пари за коледни няма,за всякакви други глупости има.

# 137
  • София
  • Мнения: 16 193
Ние даваме бонуси всеки месец, та точно така излиза - "пари за коледни няма,за всякакви други глупости има".

# 138
  • Мнения: 54 402
Месечните бонуси са обвързани с резултати или присъствие. Какво общо имат с Коледа?

# 139
  • София
  • Мнения: 16 193
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.

# 140
  • Мнения: 1 539
Месечните бонуси са обвързани с резултати или присъствие. Какво общо имат с Коледа?

А Вие какви други бонуси очаквате, освен за резултати? Коледните също са зависими от тях. Няма как да ги имаме, ако резултатите ни не са добри. При нас има и за Коледа, и за Великден, но се борим за тях целогодишно.

# 141
  • София
  • Мнения: 5 943
При нас пак беше пътуване 3-4 дни в чужбина, цялата фирма.. понеже е всяка година все по-често не ми се ходи, иначе колектива ни е супер и се разбираме и купон става и т,н, Бонуси обаче няма и не е имало. Фирмени събития през годината вкл. обучения в чужбина има, поне няколко пъти годишно, семинари и т.н. ивенти в Б-я бол. Всичките са за сметка на фирмата или там някой чужд вендор, който ги организира. Остава да си плащам служебни пътувания. Но понеже е често, не ми се ходи.

# 142
  • Мнения: 3 608
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.

# 143
  • София
  • Мнения: 5 943
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.
Това са 90 % от Бг шефовете... влагат в собствен луксозен живот и сменят колите си всяка година ( това което ние виждаме, което не виждаме няма как да коментираме даже) , влагат в екскурзии и почивки на родата и любовници... а на колектива като трябва с 100 лева да се вдигне заплатата на година или бонус, се почва един вой как трудно оцеляват и как едва крепят фирмата и т.н. Това е мантрата им и много им изнася. Confused

# 144
  • Мнения: 3 608
Лично на мен ми каза,че няма вила на Сейшелите и пари за детската градина на децата толкова ми е дотегнал ,че като нищо ще му направя реклама.Да сме живи и здрави който има амбиции ще се справи.

# 145
  • София
  • Мнения: 16 024
А Вие какви други бонуси очаквате, освен за резултати? Коледните също са зависими от тях. Няма как да ги имаме, ако резултатите ни не са добри. При нас има и за Коледа, и за Великден, но се борим за тях целогодишно.

А ако не се борим, а кротко си изпълняваме все повече увеличаващите се задължения? Все пак в счетоводство на голяма бълг. фирма няма какво друго да направим. Увеличават се заплатите на шефските любовници без резултати. За работещите без връзки бонус - би трябвало да го търсят в тълковния речник.
Добре, че за 1 -2 дни с търговия с ДЗР си докарвам месечната заплата. Та вися там за трудовия стаж. На купон ли ще им ходя?
А друго да попитам - как стои въпроса с рожденните дни?
При нас - се събират по 5 лв. от служител. А от рожденника се очаква да разгъне софра с хапки и пийване за всички. Няма лошо - давам си 5 лв, без проблеми. Но не обичам да се акцентира а рожденния ми ден, да ми го честитят и да ме поздравявват. Имам си други причини да не отбелязвам точно този ден, не искам да ъм център на внимание.

# 146
  • Мнения: 1 050
 Aisha, да не цитирам, че ще стане дълго, в нашата фирма се събират по 5 лв и отново се черпи с хапка й пийка, като се набляга на последното след работно време. Шефа отделно дава пари на рожденика. Какво е ДЗР?

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Стига, бе, вицовете за любовницата на шефа не си ли заминаха с мутренско-чалгарската епоха?

Наблюденията ми върху съвременните фирми и тяхната работна етика са доста положителни.

# 148
  • Мнения: 54 402
В последните 2 фирми бонусите за Коледа/Великден бяха твърда сума, еднаква за всички, по КТД. Нямаха връзка с резултати.
В сегашната няма за Великден, а за Коледа е пак еднаква сума, но обвързана с присъствие. Ако имаш Х бр. дни, Х лв. При У, по-малко, при Z, още по-малко.

Аиша, и аз не обичам да се акцентира върху моя РД, вземам си отпуск. Пари спряха да събират. Който иска да черпи, за здраве.

# 149
  • Мнения: X
О, това с рождените дни е култово. Аз също не обичам да го празнувам шумно на работа. В семейството е друго.
В офиса минавам с по един бонбон и натъртвам, че няма да има маси и НЕ желая да се събират пари. Слава богу, разбраха. Опитваме се с няколко колеги имплицитно да наложим по-скромно празнуване, без събиране на големи суми, но засега не се получава. Някои хора умират да са център на внимание със софра на работа и това е.

# 150
  • София
  • Мнения: 5 943
Aisha това все едно аз съм го писала... и аз не обичам вниманието, поздравяването , подмятанията....
Сякаш не ми стига че остарявам, пък и трябва да почерпя Grinning
Пари иначе за нечий РД винаги давам... ама не обичам аз да разтварям софра. Blush
В резултат, миналия месец, мой колега отишъл при шефа да черпи за имения си ден и там гадно подхвърлил , че аз също имам имен ден ( което е абсолютна измислица, никога не съм имала ИД) , и шефа само казал: Чудя се дали ще почерпи..... Confused Та явно вече ме мислят за стисната ... хем за деца, по поводи, за РД винаги нося бонбони, баници, питки и т.н. но софра след работния ден с алкохол не разтварям... да... Blush

# 151
  • Мнения: 28 451
О, това с рождените дни е култово. Аз също не обичам да го празнувам шумно на работа. В семейството е друго.
В офиса минавам с по един бонбон и натъртвам, че няма да има маси и НЕ желая да се събират пари. Слава богу, разбраха. Опитваме се с няколко колеги имплицитно да наложим по-скромно празнуване, без събиране на големи суми, но засега не се получава. Някои хора умират да са център на внимание със софра на работа и това е.
На мен това също адски ми е неприятно, не искам да ми се изрежда цялата служба и да ми честити....и още сто и двайсет човека да ми се обадят по телефона, напряга ме и вечерта, когато искам да празнувам с приятели и семейството вече съм изморена от емоции! Взимам си винаги отпуска. Иначе нашите празнуват и пари събират, винаги участвам в събирането! Smile

# 152
  • Мнения: 54 402
Нито искам да ми честитят, нито някакви ненужни вещи да ми подаряват, интроверт съм и страшно ме напрягат такива излишни церемонии.

# 153
  • Мнения: 10 795
А аз пък освен за РД, се изморявам и от честитките по Коледа и Нова година. Като бях по-млада звъня и пишех смс-и на Сульо и Пульо, да ме пита човек защо... И на мен ми пишеха и звъняха, като някакво състезание... После осъзнах, че това адски ми досажда и натоварва и спрях... Хич не ми пука дали ще се сърди някой, истинските ми приятели и роднините знаят, че съм темерут по природа и не се обиждат, ако пропусна да им честитя, а и на мен ми е все едно дали ще ми се обади някой

# 154
  • Мнения: 54 402
И аз съм така от години. Майка ми като грабне телефона, цял ден може да честити.
Аз нямам нито време, нито потребност.

# 155
  • София
  • Мнения: 5 943
Тук сме се събрали все темерути ... и аз тъй... пък баща ми е темерут Номер 1... не помня някога на някого за нещо да се е обадил.... Grinning.. то и по общи теми да му се наложи да говори по телефона... гледа да хвърли телефона, на половината изречение, на майка ми да довърши "разговора"..... Явно съм като баща ми...Това ми е едно лигавене и едно излишно "припадане" с повод и без повод. Цяла година няма да звъннат за нещо, ще ми звънят за РД .. за какво ми е това? Освен че ме задължава аз да се обадя обратно. Confused Пък ,  ако не го направя, после да ме коментират и да се чувствам като престъпник и невъзпитан човек. Confused

# 156
  • Мнения: 10 795
Тия дето звънят само на РД сигурно чакат покана за празнуване 😁

# 157
  • Мнения: 28 451
Аз не съм темерут, напротив много общителна и социална съм, просто не обичам погледът да се втренчи в мен, да приемам поздравления безкрай, да се изморявам от дежурна усмивка! Не обичам и да помагам в организирането на такива мероприятия, правя го с любов и уважение за няколко чвека - мъж, дете и най близки приятели! Иначе го приемам изкуствено и по задължение....!

# 158
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.
има лесно, правиш фирма и обилаш ти каймака... ако ти стиска.

# 159
  • Мнения: X
mimi 7299, точно този случай съм и аз.
На работа ме дразни и друго: събираме пари за колежка, но нейните по-близки приятелки и правят изненади, свещи, розови листенца по бюрото. После събират пари от ВСИЧКИ за подарък и понеже повече я ценят идват и казват: събираме за Пенка, по 20 лв. А за останалите, понеже не са им близки - няма изненади и по 10 лв.
Ако сме колеги, трябва да се третираме равно, независимо от приятелствата. Извън работа ако искаш златна каляска и подари на Пенка, но на работа не бива да се действа според предпочитанията. Аз ако имам колега, който ми е близък, си му правя хубав индивидуален подарък, а не изкрънквам всички с повече пари, защото така ми е скимнало. 
Абе дълга и широка е с тези офисни празненства.

# 160
  • Мнения: 28 451
mimi 7299, точно този случай съм и аз.
На работа ме дразни и друго: събираме пари за колежка, но нейните по-близки приятелки и правят изненади, свещи, розови листенца по бюрото. После събират пари от ВСИЧКИ за подарък и понеже повече я ценят идват и казват: събираме за Пенка, по 20 лв. А за останалите, понеже не са им близки - няма изненади и по 10 лв.
Ако сме колеги, трябва да се третираме равно, независимо от приятелствата. Извън работа ако искаш златна каляска и подари на Пенка, но на работа не бива да се действа според предпочитанията. Аз ако имам колега, който ми е близък, си му правя хубав индивидуален подарък, а не изкрънквам всички с повече пари, защото така ми е скимнало.  
Абе дълга и широка е с тези офисни празненства.
Абсолютно, това дразни, ние за всички събираме една сума! Ако колежката ми е близка аз си подарявам, каквото преценя отделно от събраната сума, дори на някои колежки присъствам и на вечерното семейно парти с мъже и деца, защото сме приятелски семейства примерно! Лошото е, че аз като общителна и социална дори да съм в отпуск на другия ден все има някой да ми носи букет или да ми е събрал пари /примерно само нашия отдел/ и затова винаги нося и лека почерпка! Но все пак основната еуфория съм я избягнала! Simple Smile

# 161
  • Мнения: 6 992
Напомнихте ми за моя рожден ден тая година. Купила съм аз бонбони, чипс, вафлички, бисквити, някакви такива, сложила съм за почерпка сутринта. Следобяд идва една кукла и ми вика: "А торта няма ли, гладни останахме". Направооооо...
Сега в новата фирма се събират по 5 лв, но тъй като сме много хора, дават основно хората от екипа на човека, защото другите не се познаваме Grinning Почерпката е пак бонбони, бисквити, чипс...не е кой знае каква софра.

# 162
  • Мнения: 28 451
Напомнихте ми за моя рожден ден тая година. Купила съм аз бонбони, чипс, вафлички, бисквити, някакви такива, сложила съм за почерпка сутринта. Следобяд идва една кукла и ми вика: "А торта няма ли, гладни останахме". Направооооо...
Сега в новата фирма се събират по 5 лв, но тъй като сме много хора, дават основно хората от екипа на човека, защото другите не се познаваме Grinning Почерпката е пак бонбони, бисквити, чипс...не е кой знае каква софра.
Ми кажи и тя почерпката не е за наяждане, а за здраве! Аз така бих отговорила....! Joy

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 15:51 от mimi.7299

# 163
  • Мнения: 1 454
На така зададения въпрос, синът можеше да отговори " прибирам се от работа, всичко е наред, чао", нямаше да има драма.

# 164
  • Мнения: 3 608
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.
има лесно, правиш фирма и обилаш ти каймака... ако ти стиска.
Искаш да ми кажеш че описаното от мен не ти повлиява в негативен аспект или не ти пука?

# 165
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Всички бонуси са свързани с резултати, поне в частните фирми, на държавна служба - с рекета и от него ДМСтата.
Глупости.Сдухах ме се за 10г Шефа си купи яхта, джип към яхтата, кола няколко апартамента  а няма 50лв за Коледа да си е.е м....а извинявам се но ми идва така.Всички теглим само шефа обира каймака айде у ляво.
има лесно, правиш фирма и обилаш ти каймака... ако ти стиска.
Искаш да ми кажеш че описаното от мен не ти повлиява в негативен аспект или не ти пука?
Искам да кажа, че е много лесно да се гледа в паничката на шефа. И че има свободно пространство за действие. Мислиш, че малко ти плаща, че работиш за него ....правиш фирма, ставаш шеф, осигуряваш работа и пазари за продукцията и си купуваш каквото ти душа иска

Общи условия

Активация на акаунт