Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Избор на вино :)

• 69 727
  • 468
  •   1
Отговори
# 465
Прекрасно вино е това! За конкретната реколта не знам, но е върховен избор.

# 466
  • София
Doris - ще се радвам да споделиш как намираш 2017 реколта от Мерлото на Старосел - не че имам съмнения, но ще се радвам да чуя твоите впечатления Simple Smile Wine Glass

Едно бързо споделяне от мен. По случайност, се озовах в нов чудесен квартален магазин, с едничката цел, да поема подадените ми торби Satisfied Оказа се, че магазина има много приятен винен кът, с изгодни и различни от типичните за големите маркети предложения. Така, погледа ми се спря и на боксовете, измежду които открих линята Black Box, която по-горе споменахме. Имаше 2 вида - бяло и розе, в 3 бокса - Совиньон Блан 2019, Шардоне 2019 и розе 2019 от Пино Гри Блъш, всички на цена 8лв!?!?!? Взех веднага Розе Пино Гри 2019 - изглежда така:

Модерно, елегантно сухо розе, като в аромата му долавям кора от лимон, червен портокал, листенца на дива ягода, леки цветни нюанси, и минерални акценти. Тялото е леко, изключително обло и сочно, подчертано плодово, а финала е прекрасен, оставящ хубаво усещане за идеален баланс между минерална сухота и плодова свежест. Впечатлен съм от това розе, без изобщо да отбелязвам шока от цената му. Страхотен избор, за любителите на елегатните и стилни, но същевременно вкусни и закачливи плодови розета, защото въпреки, че има френски стил, не е типичното минималистично сухо и минерално провансалско розе. Препоръчвам с две ръце Hands Ok Hand Hands Plus1
С удоволствие ще преслушам Совиньон блана, както и Шардонето. Ако по някаква случайност, четат хора от София, кв.Редута, до Транспортният техникум - там на 20метра е адреса на магазин Smart. Затвърждават ми се наблюденията, че често кварталните магазини зареждат необичайни, странни и интересни вина, които иначе няма никъде къде да намери човек. И не говоря конкретно за този бокс само, а и за бутилки, които си набелязах, както български, така и от Франция, Чили, Аржентина и тн., и то на цени 7-12лв.

Наздраве Wine GlassWine Glass

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 16:00 от Deetron

# 467
Deetron, като каза френски вина.

Вчера си взех и сега се наслаждавам на :

Claude Val Rouge 2019

Наистина малина и череша много силно усещаш още при подушването на чашата след разклащане.

Не мога да повярвам колко ми хареса, не съм очаквал - много сочно, мега пивко, леко сладко, и много плодово.
Също цената от 13 лв., купено от Кауфланд много ме изненада.
Истината е, че вината вече са много качествени с оглед конкуренцията, и в диапазона 13-20-25 лв. има невероятни.
Определено ще запомня марката и ще повторя със сигурност.
Имаше и на Delas Syrah, което го познавам, няколко пъти съм го пил, на цена от 18 лв.
Еми купажът повече ми хареса, нищо, че е по-"евтин".
В линка, който дадох има инфо за избата, който се интересува може да прочете.
Смятам, че бие нашите вина и най-масовите в диапазона 12-20 лв.
Просто е много вкусно.
Въпрос на вкус, разбира се, но който го опита, ще се радвам да даде също коментар.

А votre santé, и от мен. Wink Wine Glass

# 468
Вчера взех от Метро за 17лв на промоция това вино
https://www.meik98wines.com/червено-вино-примитиво-ди-мандурия-доп-2018-г-0-75л-сан-гаетано-италия_18747

Не съм голям фен на италианските червени вина в ниския и средния клас, в повечето случаи са воднисти и слаби, но това ме изненада силно.
За тези пари в Българи има много малко подобни вина.

Общи условия

Активация на акаунт