Лещи за очи - 6

  • 97 384
  • 763
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 219
Отидете на очен лекар. Зрението през годините се променя. Може това да не са правилните лещи и промяна на марката да е подходящо решение. Ама няма как да гадаем тук.

# 661
  • Мнения: 249
Здравейте! Дъщеря ми е почти на 11г., с късогледство и астигматизъм. Понеже е спортистка се налага за тренировка да е с лещи.Взехме пробни такива на Coper Vision-Avaira. Носи ги втора седмица и се чувства  много добре с тях. Но понеже ходихме за втора консултация в София, на Клокотница, купихме и от техните. Има ли някой отзиви за тях?
Само да поясня, че аз съм с твърди лещи от много години, поръчвам си ги само от там и като цяло съм доволна.

# 662
  • София
  • Мнения: 6 219
За астигматизъм има меки лещи. Ако няма специално предписание за твърди, не виждам смисъл от тях. Аз също съм с астигматизъм и късогледство. Бях се подвела в някакъв момент, че не мога да нося меки лещи (от коментари различни), но за щастие не е така.

# 663
  • Мнения: 2 305
Отидете на очен лекар. Зрението през годините се променя. Може това да не са правилните лещи и промяна на марката да е подходящо решение. Ама няма как да гадаем тук.
Ходих скоро на лекар и нямам промяна в диоптрите. Ще пробвам другия път с диоптър като на очилата и ще видя каква е разликата. А може и наистина точно тези да не ми понасят.
Може ли мнения за двуседмичние на Acuvue Oasys и Avaira Vitality? Като не знам последните дали са двуседмични или месечни, защото днес ги видях на промоция в една оптика при нас и са описани като месечни, а производителя посочва, че са двуседмични.
А  при какви случаи се препоръчват твърди лещи и наистина ли много трудно се свиква с тях?

# 664
  • Мнения: 812
Avaira Vitality са двуседмични лещи. Много често ги продават за месечни. Носила съм ги месец без никакъв проблем. Купувам ги лятото заради UV филтъра .

# 665
  • Мнения: 299
Здравейте,от къде във Варна могат да се поръчат лещи за 6 м на Cooper vision
   Toric... .тоест годишни,както разбирам не се носят 1 год,само така се казват и на какви цени се движат ориентировъчно

# 666
  • София
  • Мнения: 13 127
Здравейте! Дъщеря ми е почти на 11г., с късогледство и астигматизъм. Понеже е спортистка се налага за тренировка да е с лещи.Взехме пробни такива на Coper Vision-Avaira. Носи ги втора седмица и се чувства  много добре с тях. Но понеже ходихме за втора консултация в София, на Клокотница, купихме и от техните. Има ли някой отзиви за тях?
Само да поясня, че аз съм с твърди лещи от много години, поръчвам си ги само от там и като цяло съм доволна.

Нали въпросът е за меки лещи? Всичко друго, което съм опитала е по-добро от тези на Клокотница.  Wink Но все пак от много години не съм купувала. Може пък да са се подобрили нещата.

Ако астигматизмът на детето е малък, не е нужно да са торични лещите. Но предполагам, че в оптиките знаят това и са ви го казали.

# 667
  • Мнения: 7 560
Мен ме ужасява мисълта как 11-годишно дете може да носи лещи изобщо. Окото му още не се е развило. Преди време на мен ми предписаха лещи чак на 16 години и ги носех само навън, вкъщи си бях с очилата.
Дано ги носи само за малко, докато спортува, защото на такова малко дете не ми се мисли как би се отразило всекидневно носене на лещи.

# 668
  • Мнения: 249
Да, детето слага лещите само докато спортува(говоря за меки лещи). За възрастта си се справя перфектно и се чувства много добре.
А аз нося твърди лещи, защото преди 25 години нямаше торични такива. Опитах се преди 2- 3 години да мина на меки, но изобщо не виждах с тях, всичко ми беше размазано. Просто очите ми са привикнали към твърдите.Като усещане нямам проблем, същото е като при другите.

# 669
  • Мнения: 56
Не виждам какво ви възмущава за 11-годишно дете. Аз лично нося от 15-годишен. Сега съм на почти 25. Много е удобно. Иначе гледам, че горе сте писали за сайта kontaktni-leshti. Аз съм поръчвал през годините от различни сайтове. СЪВЕТът ми е първият път (и при проблем) да си ги вземете от оптика с лекар или кабинет с лекар. Вярно, че е по-скъпо там, но ще ви покажат как да ги слагате/сваляте. Освен това, макар и нередно по указания на производителите, на някои места продават по 1 брой леща от кутия с 6 лещи, т.е. не е нужно да давате много пари (има шанс да не ви харесат, да се откажете и т.н.).
СЛЕД ТОВА си запазете етикета, фолиото (това, което се обелва) от опаковката и/или кутията. Можете да си купите същите лещи от онлайн магазините с доста добра отстъпка. Удобно е, че доставят до адрес (ако си стоите цял ден вкъщи), до офис на куриер, до Спиди- автоматичните кутии (за мен това е най-удобно).
Някои сайтове правят подаръци (lentiamo), аз съчетавам по-голяма поръчка - за да е безплатна доставката и за да получа подарък, ако дават (напр. при поръчка над 50 лв). Така имам за 6 месеца примерно необходимите лещи и разтвори.
Поръчвал съм от lens.bg (първия път и ме беше страх дали всичко ще е наред, нямах проблеми), lensmarket, lensonline, lenses.bg, kontaktni-leshti.bg, leshti.bg. Купувал съм от kontaktni-leshti.bg, lentiamo и Lenses.bg с ваучер от сайтовете за колективно пазаруване, също не е имало проблем.

TOPVUE - някой пита за тях, аз съм ги ползвал, много са удобни и не ми изсъхват бързо. С 38% вода са месечните. Като ги пуснаха в БГ за първи път, бяха за 35 лв 2 кутии по 6 бр от сайт с ваучери от kontaktni-leshti.bg
През годините съм носил около 10 вида контактни лещи на различни марки. Може би е тъпо, че така експериментирам, но е било най-вече защото нещо е на промоция например. Не съм имал проблем.
Най-нехаресваните от мен са Ultra на bauch & lomb, макар и да са по 17 лв бройката. Дадоха ми безплатен мострен чифт от вносителя - ами не ми харесаха, колкото и да са скъпи и уж по-хубави, защото са силикон-хидрогелни. Но техният разтвор biotrue го харесвам, за съжаление е доста скъп и съм го ползвал само ако е подарък към нещо.
По аптеките (миналия месец в ремедиум беше 9 лв) има EYEsee 360 мл за 10 лв. Три пъти съм си купувал. Няма разлика с другите разтвори
Oftyll Monogreen - уж натурални съставки, но така ми щипеше, повече няма да повторя. Явно на мен не ми понася.
Biofinity са скъпички доста. Но можете за 60 лв да си купите цяла кутия от някои сайтове. Пробвал съм и не ми харесват. Явно силикон-хидрогелните лещи не са за мен. Винаги ги усещам, че са ми в окото.
Пробвал съм един месец purevision HD2, пак ги усещах и тях Grinning
Съветвам ви да си купувате от сайтовете само, защото е доста по-евтино. ЗЗП ви дава шанс да върнете пратка, макар, че едва ли ще ви се случи да имате проблем. Единият път вместо 2 кутии (-) диотър ми пратиха 1 кутия плюс и една минус. Обадих се, пратиха още една минус за тяхна сметка, другата дори не я поискаха. Търсих на кого да я подаря, но и изтече срока на годност и я изхвърлих.
От сайтовете може да си купите 3-4 бутилки разтвор и така 1 год няма да купувате. А ще ви дойде евтино.
Един път успях 4 бутилки ReNU за 54 лв да си купя (от 360 мл).
Пероксидните разтвори категорично не ги харесвам. След като сложиш лещите вътре, трябва да минат часовете на неутрализация 4-6ч, иначе не може да ги сложиш. Т.е. ако се наложи, няма как. Скъпи разтвори са, а и имат ограничен брой употреби.

# 670
  • Мнения: 754
Привет! Имам един въпрос, който може да изглежда малко странен но...
Когато преглеждат с машинката, в  центърът на която има балон/къщичка, офталмолозите само диоптрите ли сверяват? Или виждат и астигматизма и т.нар. градуси? Питам, защото на профилактичен преглед за нова рецепта ми казаха, че „няма да ми пипат градусите” и се чудя как да си преведа това. (А не се сетих да питам намясто). Направо ме хвана параноя сега дали не са ми изначално изписани погрешни  градуси и никой лекар след това не ги коригирал. Докато, ако са взети от тази машинка, бих се успокоила, разбирате ли?
П.п. странни паранои имам, знам 😁
Подвъпрос, не съм чела темата скоро, признавам, но торичните лещи Биофинити хубави ли са? Благодаря!

# 671
  • Мнения: 6 549
И на мен ще ми е интересно да разбера дали само за диоптрите служи. Доколкото знам, тя не ги измерва точно, а дава първоначален ориентир на лекаря.

Някой да е ползвал  ли е лещи Adore?
https://www.lensmarket.bg/trimesechni-kontaktni-leshti
Цветни и диоптрични на сравнително добра цена като за тримесечни.
Скоро не бях ровила за нещо ново на пазара, но сега ги видях.
Има три разновидности - Bi Tone, Dare i Tri Tone.
Някой с отзиви?

# 672
  • Мнения: 7 560
Компютърната диагностика измерва и астигматизъм.

# 673
  • Мнения: 147
Привет! Имам един въпрос, който може да изглежда малко странен но...
Когато преглеждат с машинката, в  центърът на която има балон/къщичка, офталмолозите само диоптрите ли сверяват? Или виждат и астигматизма и т.нар. градуси? Питам, защото на профилактичен преглед за нова рецепта ми казаха, че „няма да ми пипат градусите” и се чудя как да си преведа това. (А не се сетих да питам намясто). Направо ме хвана параноя сега дали не са ми изначално изписани погрешни  градуси и никой лекар след това не ги коригирал. Докато, ако са взети от тази машинка, бих се успокоила, разбирате ли?
П.п. странни паранои имам, знам 😁
Подвъпрос, не съм чела темата скоро, признавам, но торичните лещи Биофинити хубави ли са? Благодаря!

Здравейте, на компютърната диагностика се вижда диоптъра, астигматизма и градусите (AX) - остта на цилиндъра за астигматизъм. Естествено след като ви прегледат на апарата трябва да изпробват, кои стойност ще са ви добре. Принципно винаги има разлика от диоптрите, които ви изписват и това, което показва апарата. Доколкото знам е така, защото окото трябва да охх не мога да го обясня точно, но един вид трябва да работи и да се напрегне малко иначе ще стане мързеливо. Не знам дали го обясних добре, но поне така знам.

# 674
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424

Пробвала съм различни марки и модели. Най - удобни са ми Biotrue и ULTRA на Bausch and Lomb. Еднодневни ползвам през зимата, защото по - рядко нося лещи тогава, или когато съм на почивка.
Само с лещите на Цайс съм имала проблем със скъсана леща (2 пъти).

Общи условия

Активация на акаунт