Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 420
  • София и там където не се пуши
Здравейте, отдавна не съм писала, поглеждам от време на време.

Ако се сетите нещо да добавя в първия пост, пишете.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 21:26 от Dorothy

# 421
Асоциация Дислексия в Русе работи в два центъра (разделила се е). Добре е да се добавят координатите на първа страница. Преди две години Жасмина Йончева от асоциацията, спомената в първата тема започна работа в градината , където ходеше дъщеря ми. В момента работят два центъра - на Жасмина Йончева и на Даниела Бонева. Ето и втория. Там от две години ходи моето дете и съм много доволна. Този център на ул. Белоградчик в Русе е и единственият, лицензиран да работи по метода Дейвис. Ето линк.
http://www.dyslexia-bg.org/

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 20:48 от Mama Ru

# 422
Здравейте!

А има ли тук вече по-пораснали дечица или възрастни дислексия? Ще съм много благодарна да ми пишат! Simple Smile

# 423
  • София
Няма как да няма. Но все пак дислексията е спектър.
Тези хора четат по-бавно, но мислят много различно и често по-бързо. В голяма част от спектъра на тези хора не им личи. Приспособили са се и са намерили работа, която да им пасва.

Ако детето няма дискалкулия, в математическите паралелки ще срещне много деца като него.

# 424
  • sofia
И в художествените училища. Smiley

# 425
Моето е на 13. Не знам точно какво ви интересува. Има дискалкулия диспраксия и дислексия

# 426
  • София и там където не се пуши
Здравейте!

А има ли тук вече по-пораснали дечица или възрастни дислексия? Ще съм много благодарна да ми пишат! Simple Smile

И все пак, ако влезете в старите теми има отговор на този въпрос

# 427
Ние сега завършваме 7-ми клас и се чудя какво училище да изберем, обикновена гимназия или професионално училище. Имаме влечение към театъра, ходи на актьорско вече 5 години и не мога да реша какво да изберем. На тези от вас, чиито деца са по-голями, къде учат и как се справят в гимназиалния етап?

# 428
Аз съм за професионалното образование.
Дъщеря ми сега завърши втори клас, като при нея проблемът е многостранен, тъй като има и дискалкулия. От миналата година ходи на салса. Харесва й и се справя прилично. Започна и уроци по рисуване, частни. Резултат има видим. Не е талант, просто и там изоставаше, но колегата напипа зрънце и ще работим в тези направления. За сега съм се ориентирала към графичен дизайн или компютърна графика в професионална гимназия. Пък каквото сабя покаже.

Общи условия

Активация на акаунт