Рим - петнадесета тема

  • 76 967
  • 773
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 030
Освен портокаловата градина на Авентин може да се отиде и до "ключалката", и там да се види през нея "тайната на Рим".Ключалката е на зелената порта на Малтийския орден.
Да, знаем.Много пъти се е писало тук, под портокалова градина се разбират и двете неща. Hug

# 436
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Lady Vengeance, благодаря за коментара и предложението за античната Clivo di Rocca Savella. Не я знаех като обект, виждах я само като път на картата, но ще я включа обезателно в описанието на маршрута. За него, нямам нищо против да бъде добавен към библиотеката на темата, щом и други биха имали полза.

# 437
  • София
  • Мнения: 1 193
Чудя се нещо ,ако изберем пък къща за гости ,примерно тази http://www.booking.com/hotel/it/eco-suites.bg.html?aid=382382;la … total;ucfs=1&  , където е отбелязано,че напускането е от 8 до 10 сутринта ,ще има ли проблем с тръгването ни за рания полет на Райън Ер ?

# 438
  • В две мъжки сърца
  • Мнения: 169
Момичета, в Рим сме! Невероятно е! Вчера преваля,но днес е слънчице.
Имам въпрос. Купих си онлайн билети за Теравижън за най ранния трансфер до Чампино, трябва ли да ги заверявам някъде или направо с тях в автобуса, защото на Чампино шофьорът върна една жена.  И къде е спирката за авобуса на Термини където си слязохме ли?

# 439
  • Мнения: 2 030
Момичета, в Рим сме! Невероятно е! Вчера преваля,но днес е слънчице.
Имам въпрос. Купих си онлайн билети за Теравижън за най ранния трансфер до Чампино, трябва ли да ги заверявам някъде или направо с тях в автобуса, защото на Чампино шофьорът върна една жена.  И къде е спирката за авобуса на Термини където си слязохме ли?
Спирката е там където сте слезли, виа  Giolitti 38. За заверка не знам, преди се заверяваха в тяхното кафене, което беше на виа Марсала, но после преместиха спирката от другата страна на гарата и кафето беше в ремонт. Така и никой май не каза дали вече се заверяват билетите предварително.

# 440
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Момичета, в Рим сме! Невероятно е! Вчера преваля,но днес е слънчице.
Имам въпрос. Купих си онлайн билети за Теравижън за най ранния трансфер до Чампино, трябва ли да ги заверявам някъде или направо с тях в автобуса, защото на Чампино шофьорът върна една жена.  И къде е спирката за авобуса на Термини където си слязохме ли?
Спирката е там където сте слезли, виа  Giolitti 38. За заверка не знам, преди се заверяваха в тяхното кафене, което беше на виа Марсала, но после преместиха спирката от другата страна на гарата и кафето беше в ремонт. Така и никой май не каза дали вече се заверяват билетите предварително.

Не се заверяват билетите - директно с принтирания билет на спирката на която сте слезли, както и няма проблем да се качиш в автобус за различен час от този за който ти е билета  Wink Шофьорът по-вероятно е върнал някой с билет за друг шатъл  Laughing

# 441
  • Мнения: 36
Здравйте! Началото на март ще пътуваме за Рим трима души. Бихте ли ми препоръчали къде да отседнем. Искаме да е близо до Термини и не много далече пеш от по-големите забележителности. Ходенето не ни притеснява особено  Simple Smile . Бюджета  ни е около 100 лв за вечер за стаята. Благодаря предварително! Предстои ни и съставяне на програма. Приятно прекарване на тези от вас, които са там!

# 442
  • IT
  • Мнения: 3 704
Не се заверяват, да. Имах гости тези дни и те пътуваха с тях. Задължително е да са принтирани, не може от телефон. Аз пък не знаех, че ако не са онлайн са по-скъпи.

# 443
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,
Препоръчайте ми по евтини и хубави заведения за ядене - около Термини, Испанските стълби...тъй като там ни е хотела. Или може и другаде,но да ми дадете адрес и ориентир. В понеделник пътуваме.

# 444
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Момичета, в Рим сме! Невероятно е! Вчера преваля,но днес е слънчице.



Kаkво може да ce прави kато вали?
Хубаво време пожелавам в оcтаналите дни в Рим!

# 445
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Да си в музей. Мен ме е валяло, не ми пукаше, бях в Рим !

# 446
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Да си в музей. Мен ме е валяло, не ми пукаше, бях в Рим !

И нас ни преваля, ама .. разходка в дъжда под чадъра  Heart Eyes Heart Eyes

# 447
  • Мнения: 2 339
Не ни е валяло в Рим, но какво от това, че вали... Радвайте се и черпете положителни емоции от всяка капчица Simple Smile

Ето нещо подходящо за такива случаи Simple Smile
"И бурите в живота си имат роля. Така разбираш кой е склонен да сподели чадъра си с теб."

# 448
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
То в момента , в който завали и се появяват филипинците с чадъри и дъждoбрани Grinning

# 449
  • Мнения: 108
Здравейте отново!
Общо взето планът за престоя ни е готов. Молбата ми е по-запознатите да изразят мнение дали маршрутите са изпълними. Ще бъдем аз и мъжа ми.
Времето ни е малко ограничено, но повече - другия път Simple Smile
Летим с Уизeър в средата на март - петък, събота и неделя. Ще ползваме Ромапас за 48 часа.
Ден 1 /петък/: Кацаме в 15:00 часа на Фиумичино. Хотелът ни се намира между Термини и Колизеума. Хващаме Ситбус до Пиаца Кавур /само те май спират и там/. Оттам - веднага Сант Анджело, след като го разгледаме - Навона - Пантеона - Треви - Санта Мария Маджоре - хотел /по тъмно, но ще предупредим, хотелът е с 24 ч. рецепция/. Ядем по пътя някъде.
Ден 2 /събота - най-амбциозната програма, дано да се случи така, както го плануваме/:
Ставаме рано /7:00 - ние сме си раннобудни, така че това не ни пречи/. С метрото до Пиаца дел Пополо - през хълма и парк Боргезе до Музей и галерия Боргезе, където ще влезем в 9:00 часа/. После - Испанските стълби и след това - с метрото до Ватикана /около 13:00 - 13:30 например/. Остатъка от дена - Ватиканските музеи и Базиликата Св. Петър /без качване на купола, височините не са за мен/. След това, ако имаме сили и време - с градски транспорт до Травестере за хапване и разходка или до Капитолийските музеи /работят до 20:00 часа, не пускат след 19:00 часа, според проучванията ми/. После - хотел /с гр. транспорт най-вероятно/
Ден 3 /неделя/ - пак рано, 9:00 часа - Колизеума, Палатин и Форо Романо. Ако остане време, по пътя към Термини - Сан Клементе и Сан Пиетро ин Винколи. До 13:00 трябва да сме на Тремини за автобуса за Фиумичино. Полетът ни за връщане е в 15:40 часа.

Как ви се струва?

Общи условия

Активация на акаунт