Рим - петнадесета тема

  • 76 975
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 357
На Ситбус си пише и часа на връщане, който аз ще отбележа за 5.30ч. сутринта. Като ще гледаме в 5.15ч. да сме там. Уж четох, че са точни и бързи. Ще помисля още, може и 4.50ч. за по-сигурно.

# 46
  • Мнения: 2 030
На Ситбус си пише и часа на връщане, който аз ще отбележа за 5.30ч. сутринта. Като ще гледаме в 5.15ч. да сме там. Уж четох, че са точни и бързи. Ще помисля още, може и 4.50ч. за по-сигурно.
Да, точни са Ситбус и винаги пускат първо тези с предварително закупени билети.

# 47
# 48
  • Варна
  • Мнения: 41
Ние пътувахме с Теравижън и даже бях объркала резервацията на билета за навръщане,но въпреки това нямаше проблем и ни качиха. Simple Smile

# 49
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Записвам се отново при вас, с надеждата тази година вече да успеем да видим Рим  Heart Eyes
Тази година ще е Hug Пожелала съм ти го!

За много години!
И аз се надявам тази година отново да видя Рим... все поглеждам за билети натам. Heart Eyes

# 50
  • Milano
  • Мнения: 3 651
Здравейте и честита нова година! Simple Smile С ММ имаме билети за Рим от 04.03 до 08.03 (от събота до сряда).

Ако е от значение в правенето на плана, на 08.03 жените влизат безплатно в държавните музеи, археологически сита и т.н.



Вторият ден- неделя ще е за музеи.Тук искам да попитам т.к. галерия Боргезе е с безплатен вход направо там ли се отива или пак трябва да запазя място онлайн? Гледах сайта на ticketone,но не мога да намеря къде да се регистрирам. Иска ми парола,а не ми дава се регистрирам.



Задължителна резервация за Галлерия Боргезе, не през Тикетуан, а по телефона даден в сайта на Галерията.

Нормално е опашките в понеделник да са по-малко от уикенда, освен ако понеделника не е празник.

# 51
  • Мнения: 66
Здравейте и честита нова година! Simple Smile С ММ имаме билети за Рим от 04.03 до 08.03 (от събота до сряда).

Ако е от значение в правенето на плана, на 08.03 жените влизат безплатно в държавните музеи, археологически сита и т.н.


На 08.03 към 18:00 ни е полета, така че не сме планували какво ще правим този ден. Може би каквото ни дойде на ум на момента. По принцип ще се пробваме да посетим аудиенцията на папата, но ще го решим на място. Лек ден на всички. Simple Smile

# 52
  • Берлин
  • Мнения: 4 476
Regina, аз ще съм там на 8ми март /живот и здраве/. Но идея нямам кои са държавните музеи  Embarassed

Засега планът е по примерния маршрут от 1ва страница с картите. Когато съм окончателно готова, ще ви помоля да хвърлите едно око...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
имам една голяма чуденка  :unsure:  Ще ходим май месец в Рим и по точно ще нощуваме на 30 км. от Рим на езерото Брачано. Купихме си билети с Ryanair, който каца на летище Ciampino  до тук добре, но сега искам да резервирам кола под наем, тъй като ще се разхождаме и до Рим и замъци около Рим и други забележителности. Та влизам аз  ей тука  цък http://www.rentalcar...nSupplierFilter и гледам първата кола която ми излиза, задала съм от летището вземане, това което ме притеснява е ето този надпис до колата. Не мога да разбера това бюро на колата под наем на летището ли е? Къде е? Трябва шатъл бус ли да вземам, плаща ли се....нищо не разбрах и на повечето фирми, така пише....ако някой е наемал кола и знае ще съм му много благодарна за отговора Simple Smile Също така се чудя дали да направя на колата "Пълна застраховка"...

# 54
  • Мнения: 2 030
Regina, аз ще съм там на 8ми март /живот и здраве/. Но идея нямам кои са държавните музеи  Embarassed

Засега планът е по примерния маршрут от 1ва страница с картите. Когато съм окончателно готова, ще ви помоля да хвърлите едно око...

Ето списък на държавните и общински музеи http://www.turismoroma.it/cosa-fare/domenica-al-museo-ingresso-g … domenica-del-mese.Общинските са безплатни само за граждани на Рим.

# 55
  • Берлин
  • Мнения: 4 476
Lady, благодаря

# 56
  • Milano
  • Мнения: 3 651
Regina, аз ще съм там на 8ми март /живот и здраве/. Но идея нямам кои са държавните музеи  Embarassed

Засега планът е по примерния маршрут от 1ва страница с картите. Когато съм окончателно готова, ще ви помоля да хвърлите едно око...

Ето списък на държавните и общински музеи http://www.turismoroma.it/cosa-fare/domenica-al-museo-ingresso-g … domenica-del-mese.Общинските са безплатни само за граждани на Рим.


Това е така що се отнася до първата неделя на месеца.

За 8-ми март  жените си плащат в градските музеи...в Рим (освен ако не решат нещо друго тази година).


При нас и те бяха безплатни.


Звезда, линка не ми се отваря.

# 57
  • Мнения: 2 030
А, да вярно, че става въпрос за 8-ми март, аз си мислех за безплатната неделя.
Да разбирам ли, че на 8-ми март всички, държавни и общински са безплатни за жените?

# 58
  • Milano
  • Мнения: 3 651
Лейди, точно това написах, че градските музеи в Рим не са Laughing (в Милано са).

За държавните музеи от миналата година министъра на културата реши, че всяка година на 8-ми март те ще бъдат безплатни за жените.


http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Conten … l_1092759554.html

# 59
  • Берлин
  • Мнения: 4 476
Е сега съвсем се обърках за 8ми март...

Общи условия

Активация на акаунт