Фенове на Тери Пратчет- да се преброим - 4

  • 58 589
  • 481
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 36 428
Първата за Мойст е една от най-хубавите книги за света на Диска. Simple Smile
А в края на Овчарската корона са изброени проекти, които Тери Пратчет е обмислял, но не е имал време да напише. До края е бил пълен с идеи Cry
Между другото - в Овчарската корона има много недовършени неща (няма да пиша спойлери). Самата книга се чете - преди го обсъждахме, обаче си личи, че изобщо не е изгладена. Има неразработени сюжетни линии и персонажи, както и такива, за които си личи, че са променени в последствие. По-скоро е нещо като чернова на роман.

# 316
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
То това ми беше ясно, че няма да е завършена напълно. Дано поне да има хубав измислен край за Вещиците.

# 317
  • Мнения: 36 428
Има си край и той не е лош. Просто си личи, че крайният продукт е щял да бъде нещо по-различно (макар и със същата рамка). Нийл Геймън беше казал някои неща, но изказванията му са непълни - според мен има много повече, по което ТП е щял да работи допълнително.

# 318
  • Мнения: 17 983
Как издържате ви се чудя? купи ли се книга в къщи - трябва да я прочета. Няма да ям, няма да спя, но ще я прочета. Ще умра ако не знам как свършва.

Съгласен съм, че книгата не е напълно завършена. Много е хаотична, повтарят се ужасно много стари неща, а откровено се усеща моментът в който е правено засичане със "Под пара" - момента от който са почнали да се ръководят по бележките на Пратчет. И честно казано, на мен ми липсваше така типичният пратчетовски хумор.


Да, и на мен Овчарската корона ми прилича на чернова. И да, геймън бе казал, че Пратчет е искал да "изглади" някои неща.

ИЗдателят на Пратчет бе казал, че той имал навика да си работи по 8-10 неща едновременно, но няма да видим никое от тях, защото били на фаза, която никое от нещата му не е довършено поне до средата, иначе си личало, че има гениални хрумки и искал продължи да развива света си

Последна редакция: пн, 03 дек 2018, 12:56 от Джон Сняг

# 319
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Аз затова си купувам периодично, в момента имам над 20 книги купени и ме чакат да ги чета, да ми дойде музата за тях. Много обичам Пратчет , но ако не съм в настроение за него , ги чета по-бавно. Обикновено около Коледа до към Великден ми се чете Пратчет Grinning

# 320
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Една добра новина. Последният герой е преиздадена.30 лв с твърди корици. Видях я в ориндж.

# 321
  • Мнения: 9 667
И аз я видях, а точно я получих на английски .. 14 евро от Амазон, но с меки корици.

# 322
  • Мнения: 36 428
Видяхте ли новия трейлър на Добри поличби?


Не знам аз ли си спомням грешно книгата (трябва да я прочета скоро пак), обаче не помня да е била центрирана само около Азирафел и Кроули - останалите персонажи - децата, Агнес Нътър и нейният кандидат, Конниците на Апокалипсиса си имаха своите сцени и значително участие в сюжета, докато от този трейлър се остава с впечатление, че сериалът ще е само за ангел и демон, които се опитват да спрат Апокалипсиса. Струва ми се, че крайният продукт няма да ми хареса много, но дано поне да е интересно направен, макар и не точно по книгата.

Късно вечерта в неделя гледах нов полу-документален сериал за Интернет по Нешънъл джиографик - май е това:
https://en.wikipedia.org/wiki/Valley_of_the_Boom
Историята на Майкъл Фен е абсурдна. Според мен, Тери Пратчет се е вдъхновявал от него за Гепи Мангизов от Пощоряване. Не само от него, тъй като Гепи е много по-зловещ, но има явни паралели.

# 323
  • Дивата природа
  • Мнения: 269

# 324
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236

# 325
  • Дивата природа
  • Мнения: 269
http://ciela.bg/persons/person/teri-pratchet/2470
Най-новите...

# 326
  • Мнения: 36 428
Тъкмо я видях тази Клавиатурна грешка - ще се чете Simple Smile

Прочетох Примигване на екрана не чак толкова отдавна, но май не съм коментирала.  Един от разказите - Високите меди (дано не греша заглавието), показва какво щеше да представлява Дългата земя, ако си я беше написал Тери Пратчет. Нещо много различно от това, което имаме в момента. Според мен, щеше да е много по-интересна.

# 327
  • Мнения: 36 428
Някой с по-подробни впечатления от Добри поличби? Аз му написах ревю, но не знам кога ще бъде публикувано... Общо взето съм леко разочарована - не че е зле, но не е това, което исках.

# 328
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Снощи изтеглих 1-6 серия и заседнах да зяпам, но и аз не съм впечатлена... Щом спрях тв-то по средата на 1-ва серия и до там.  Ще ги държа на външният хард за някога, когато нямам какво да правя.

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 262
Ееее, наистина ли? С такова нетърпение очаквах. Една от най-любимите ми книги.
Ще му дам шанс, де 😁

Общи условия

Активация на акаунт