Любители на котки - Тема 111

  • 53 207
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ели, на колко месеца е котарака?
Както не веднъж съм писала ние изчакваме с Топче максимално за кастрацията, а и той досега не се е разгонвал.

Радвам се, че Кара е добре.

Деси, много мил жест, да имаше по-добри хора като вас.
В петък мм почти целия следобед търси майката с бебетата, искахме да ги приберем, щяхме да ги държим в една стая и да не пускаме Топчо там, но ги нямаше никъде, от всички котки пред блока не съм виждала от дни нито една, скрили са се, дано оцелеят.

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 10:53 от Ивекс

# 16
  • София
  • Мнения: 622
Ивекс, бебе е- на 4 месеца. Късмет с намирането на мама и бебетата. Двете,  които храня пред блока, също изчезнаха и съм притеснена Sad Надявам се да са се скрили на топло. Имат къща със стиропор и оставям гранули там, но не са изядени последните Sad

# 17
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Скрили са се някъде, винаги така правят, и аз се надявам да са добре. Confused
ММ преди малко отново ходи до мястото където знаем, че стоят, обиколил е целият блок и още два, никаква следа от тях.
Като бях студентка имаше 6 котки пред блока, които всички хранеха, като беше много студено животните изчезваха и се появяваха като се стопли.

Много е малък, и аз бих посъветвала след първото разгонване.

# 18
  • София
  • Мнения: 622
Дано се появят- не ги храня само аз, знам че ходят и на съседната улица в един двор, много се надявам да са там  Praynig
А как се разбира, че е разгонен? Много съм невежа за котараческите неща, женските са ми ясни- мяукат жално и се дупят, а мъжките какво правят?

# 19
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Маркират и мяучат също, поне така знам, нямам опит и не мога да коментирам. Peace

# 20
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Благодаря и аз за новата тема Simple Smile Всички данъци и такси ме кефят максимално и снимките на WhiteWabbit от предната тема са страхотни особено тази "някой те наблюдава" Simple Smile Скоро ще кача на Мърки нови снимки и аз Simple Smile
С преяждането се спрявях като давам по малко но сега единствено ме интересува котката да яде за да има сили за живот Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 711
Елито, гледах един котарак преди години, за първи път се разгони някъде на 9 месеца. Той по принцип не издаваше много звуци, а тогава много мяукаше и понеже имахме камина, пишкаше по дървата и миришеше. Ние го кастрирахме може би 2 месеца след това, че пак се разгони. Изчакахме май да мине и тогава.

# 22
  • Мнения: 14 299
Ели, Шошето го кастрирахме, защото колкото по-стар ставаше, толкова по-агресивен. Финалът беше, когато скочи на татко на гърба без причина. Но, ни бяха предупредили, че на тази възраст ( 7 г.) може да няма ефект. Слава богу, имаше. Обаче никога не е маркирал, никога и не сме го подозирали в разгонване. Според мен недей да им даваш храна постоянно, много ясно, че бебето ще яде щом има - явно е лакомо. Питаш вет какъв е оптималния порцион и разпределяш. Толкоз. Поне докато се научи, ако се научи, да не е лакомия. Бела беше така като бебе, сега паничката е нонстоп пълна, аз само допълвам, но не надвишаваме количеството.

# 23
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
И ветеринарите препоръчват да се изчака да отмине и след това да се кастрира, разбира се пиша по спомен. Peace

Алечка, Белинда храни ли се? Sunglasses

Знам, че трябва да се внимава много с храненето след кастриране, тепърва и аз разучвам, за което темата ми е много полезна. Hug

# 24
  • Мнения: 4 711
Ивекс, за женските е така, понеже трите съм ги кастрирала и последно беше ноември 2015г. Но този младеж нещо ми се губи, мисля че изчакахме и тогава, понеже не помня да маркираше когато го водихме за кастрацията. Беше далечната 2012г, големия студ  hahaha

# 25
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
За женските съм сигурна, както писах за мъжките пиша по спомен, но мисля че важи същото.

# 26
  • Мнения: 4 711
Не го водих аз и за това не помня точно, но мисля, че не маркираше. А от тогава мъжки не сме гледали, аз съм повече по женските животни  Flutter Flutter Flutter

# 27
  • София
  • Мнения: 855
Страхотни данъци и такси! Heart Eyes Heart Eyes
Аз съм имала само мъжки преди Аби. Израстнах със разкошен сиамец, той заставаше и тъжно мяукаше под прозореца, плюс от време на време препикаваше обувки но само на момчетата в семейството т.е. брат ми и баща ми, към нас с майка ми беше особено гальовен. Другият ми котарак беше черно-бял дворен прекрасник, който също мяукаше пред вратата но ставаше агресивен при разгонване- скачаше по краката и е единствения котарак, който ми скачаше и на лицето. В момента, в който бях с раздран клепач и отлепена бенка на деколтето, реших че може би ще е по-добре да смени обстановката и сега е цар на къщата на баба ми- ходи в двора, влиза и вътре. И двамата не сме ги кастрирали, сиамецът като остаря и се кротна, почти по нищо не му личеше, че е разгонен. Аби, от друга страна, виеше като вук силно и продължително. Когато спря да се храни редовно в любовните периоди и започна да отслабва драстично я кастрирах. По-добре късно, отколкото никога.

# 28
  • Мнения: 14 299
Ивексче, пу, пу, яде за сега. Снощи бях глобена половин скумрия  Mr. Green Аз и давах де, този път не е крала...

# 29
  • София
  • Мнения: 13 141
При женските се изчаква да мине разгонването. Мъжките нямат такива периоди. Те са винаги готови, стига да надушат женска. При тях се изчаква само да дойде записания час при ветеринаря. Wink Защото колкото повече се чака, толкова повече ще маркира. И няма как да не се разбере, че маркира.  Laughing Вонята е безумна. Само се молете да е маркирано нещо, което се пере. Мъро и в това отношение беше душичка. Умириса на каките раниците за училище. Лесно ги изпрах. Мацо обаче си беше харесал леглото на малката дъщеря. През март трябваше да пера дюшек. Докато съхнеше сложих в леглото няколко одеяла едно върху друго и напика и тях.  Grinning Доколкото знам най-страшно е ако се маркират кожени обувки и чанти. Тогава няма измирисване.  Laughing Но и вариантът с мебелите е "добър".  Wink Чувала съм за изхвърлени дивани.  Laughing

Наско вече е на 1,6-1,7 години, но все още не е маркирал. Надявам се никога да не го направи, но едва ли ще се размине. Мъро и Мацо ги кастрирахме на около 7-8 месеца. Не мисля, че бяха несъразмерни. Все пак за британците казват, че за да се оформят бузи, трябва да се изчака с кастрацията. От друга страна е добре да се изчака максимално дълго и за да се развият напълно пикочните канали. В противен случай, могат да се запушат.

Страхотни данъци и такси!  Hug

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 12:51 от Тaня67

Общи условия

Активация на акаунт