Проблем с батерия на Samsung Galaxy

  • 5 924
  • 11
  •   1
Отговори
  • sliven
  • Мнения: 113
Здравейте,
Телефона ми е Samsung Galaxy 3 neo GT-I9301I
От 2 дни батерията ми пада много бързо. Вечерта батерията ми беше 50% . Сутринта е 10%.при изключени мобилните  данни и интернет.
Като отворя НАСТРОЙКИ- БАТЕРИЯ- устройството е неактивно- 28%
                                                        батерия в готовност- 25%
                                                        екран- 24%
Режим пестене на енергия ми е включен. Авт.регул.тон екрана също ми е включено. Деактивирах автоматичното сунхронизиране.
Ако някой има идея да сподели с мен къде е проблема.Телефона ми е нов. Преди една година си го взех.

# 1
  • Мнения: 2 998
Ако стои на студено през нощта може много по-бързо да му падне батерията.

# 2
  • Мнения: 765
Моята батерия се скапа.И той беше нов,на една година.Започна да пада много бързо,после от 50-60% направо се изключваше.Пусках му фабричните настройки,но без успех.Купих си нова за 20лв.,която си кара нормално.

# 3
  • Мнения: 25 599
Аз имах подобен проблем с друг модел на "Самсунг". Изведнъж започна много бързо да му пада батерията и се налагаше да го зареждам по 2 пъти на ден. Позамислих се и открих причината – всичко започна от смяната на калъфа. Сложих пак стария и батерията "се оправи". Не знам на какво точно се дължеше, прегряваше ли с новия калъф, що ли? Дали заради модела, или материала, от който е изработен? Така и не ми стана ясно, просто проблемния калъф го изхвърлих.
Сега съм с трети калъф, подобен на първия, и нямам проблеми.

# 4
  • Мнения: 5 820
    Преди два месеца имах същия проблем на друг модел на Samsung Galaxy Neo. Вечерта преди да заспа изключих телефона си с 100 % заредена батерия и на сутринта батерията беше паднала на 50 %. Беше с изключен интернет и въобще не бях се ровила в телефона. Разтревожих се, че телефонът ми се скапваше толкова бързо. Нямаше още една година. Оказа се причината беше антивирусната програма, която бях инсталирала. Изтрих я и всичко се оправи. В момента нямам проблем с батерията. Зареждам я на 2-3 дни.

# 5
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 084
Сестра ми е с Grand Neo и абсолютно същото й се случи една нощ. А иначе през ден го зарежда, но много разцъква.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 758
Лятото си купих нова батерия за телефона (Галакси Алфа). Старата изкара около година и нещо. Зарядът ѝ падаше за отрицателно време.

# 7
  • Мнения: 4
Първо,свали батерията от телефона,сложи я на масата и я завърти в легнало положение.Ако се върти като пумпал,значи си за смяна на батерията.Струва около 20-25 лв.При Самсунг се случва често да се издуват.Можеш да провериш и чрез плъзгане на пръстите по батерията,веднага ще усетиш неравности ако е раздута.
Само за сведение,че автоматично регулиране на екрана точи повече батерия.Ако не е издута му върни едни фабрични настройки и виж как ще е след това.Подозирам,че батерията ти плаче за нова.

# 8
  • Мнения: 5 820
Първо,свали батерията от телефона,сложи я на масата и я завърти в легнало положение.Ако се върти като пумпал,значи си за смяна на батерията.Струва около 20-25 лв.При Самсунг се случва често да се издуват.Можеш да провериш и чрез плъзгане на пръстите по батерията,веднага ще усетиш неравности ако е раздута.
Само за сведение,че автоматично регулиране на екрана точи повече батерия.Ако не е издута му върни едни фабрични настройки и виж как ще е след това.Подозирам,че батерията ти плаче за нова.

   Толкова бързо да се изхабила батерията на смартфона й като няма една година смартфонът й от попукпата му?

# 9
  • Мнения: 4
Първо,свали батерията от телефона,сложи я на масата и я завърти в легнало положение.Ако се върти като пумпал,значи си за смяна на батерията.Струва около 20-25 лв.При Самсунг се случва често да се издуват.Можеш да провериш и чрез плъзгане на пръстите по батерията,веднага ще усетиш неравности ако е раздута.
Само за сведение,че автоматично регулиране на екрана точи повече батерия.Ако не е издута му върни едни фабрични настройки и виж как ще е след това.Подозирам,че батерията ти плаче за нова.

   Толкова бързо да се изхабила батерията на смартфона й като няма една година смартфонът й от попукпата му?
Да,случва се често при тези модели на Самсунг.Имам опит със такива модели.Има много фактори.Батерията има определени цикли на зареждане.Примерно зареждане със различно зарядно от оригиналното,зареждане по няколко пъти на ден,натоварване на телефона и т.н.Няма как батерията да е същата,така както е била преди една година,дори и да е зареждан само с оригиналното зарядно.Започва да държи сравнително по-малко.

# 10
  • Мнения: 11
Здравейте. Имам Samsung Galaxy Grand Prime G530,  на година и малко. Мога ли да сменя батерията му с такава, която е над 2600mah, за да издържа повече и има ли такава?

# 11
  • Мнения: 5 248
Здравейте. Имам Samsung Galaxy Grand Prime G530,  на година и малко. Мога ли да сменя батерията му с такава, която е над 2600mah, за да издържа повече и има ли такава?
Може. Дали има такава не мога да кажа, защото не може да се вярва на надписите по батерията.

Общи условия

Активация на акаунт