Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 ян. 2017, 16:40 ч.

Авокадо от костилка

• 24 336
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
Магазин за вещи и мебели 2ра употреба. С tays се ''познаваме'' от темата за ВУ в подфорум ''На пазар''.И аз още не съм писала там,и тя не е сложила снимки.Във въпросният магазин мин.год.на клиенти подаряваха цветя в саксия.Също и продаваха евтино.Тази година явно има промени.Аз ходих преди 1-2м да питам за цветя,нямат.Имах лошо преживяване с въпросната г-жа мин.есен и вече ходя от дъжд на вятър.

# 136
Диорела,

Скрит текст:
Silverstone ме насочи към този магазин, аз много обичам цветен порцелан и стъкло и имах страхотни находки.
Споделяли сме в другата тема. Най- смешното беше, че аз качвам ето тази снимка и се фукам, че съм намерила двете червени чаши и собстеникът ми е подарил цвете с покупките , а тя ми казва- аз купих преди теб другите 4 Blush

Сега ще покажа и другите си стари находки оттам, и как с тези чаши, със зеленото столче, ми се получи една аранжировка на маса :

Ето и една кашпа :

И последно- взех 6 червени купички , пак оттам, ето :

Слагам всичко в скит текст, защото ще ни "бият" Laughing

# 137
Благодаря, момичета. Обзе ме благородна завист. Simple Smile
В кой град е този магазин?

# 138
Здравейте имам един въпрос понеже аз също започнах да отглеждам авокадо от костилка .. сложих го във вода както си му е ред.. поникна му коренче около 10тина см и реших да го засадя беше покарало малко стъбълце вече на около 2 месеца .. но промених мястото на което го държах.. сега седи на терасата а там си е голям парник защото е остъклена.. нямаше ме два дена.. и сега видях че костилката от едната страна половината е станала кафява и малкото стъбълце също .. та въпроса ми е дали не съм го уморила кто съм го преместила на терасата на такава жега и дали има начин да го спася или трябва на ново да започна.. много голям мерак имам за това растение и искам да си го отгледам като хората.. не съм много запозната със условията които са му нужни и ви моля за малко помощ .. това е първото растение което отглеждам.. благодаря ви предварително Simple Smile

# 139
Не понасят жеги, Милена. Както и студ, т.е. навън през зимата (в Б-я). Не знам защо си правите труда да пробивате, па клечки, па във вода ... просто бучваш леко костилката в пръст и чакаш. Всичките ми авокадо-та така си пораснаха. Е, може би има едно 10-15%, които не се хващат, но го отдавам на костилките. Но нямам големи постижения, да не си помислите. Grinning Едно от всичките скоро ми сe разклони - все се каня да го снимам и да го пусна. Ей така - за ентусиазъм на всички. Grinning

# 140
Това са нашите две от костилка. Голямото е на 3 години, беше стигнало тавана и го пречупих (то се вижда на снимката, след което пусна 3 разклонения. Малкото е на около 9 месеца.  Да ви питам с какво ги наторявате?

Аз с нищо не ги наторявам

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 14:29 от Мulan

# 141
Аз с нищо. Grinning

# 142
  • София
С нищо не торя.
Моето забави растежа. Но пък и аз го преместих в по-голяма саксия.

# 143
  • Young and beautiful.
Аз убих няколко (почти нарочно), но най-големите вече са по метър и двайсе (рязани са). Торя на 2 месеца с течна тор за авокадо и цитруси. Стават по-зелени като че ли. (може и да ми се струва)

Милена, прибери го на хладно, полей го и чакай. След седмица максимум ще разбереш дали е живо.

Общи условия

Активация на акаунт