Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Ноемврийки 2015

Нашите бебета:

Октомврийчета:

06. 10.
мама mira_m66  - Никол 2400гр., 48см., секцио

09.10.
мама Bel4eto_  - Стилиян 1960гр., 43см., секцио

13.10.
мама vofche  - Мариян 1990гр., 45см.

18.10.
мама Di_A_Na - Калоян 3400гр., 50см.

23.10.
мама mu6mula  - Никола 2060гр., 48см.

26.10.
мама Буболинче ♥  - Галин 3970гр., 53см.
мама Pufi_  - Александър 3070гр., 48см.

27.10.
мама julsii  - Сияна 2700гр., 49см.
мама Veseto*  - Яна 3500гр., 50см.
мама noemvrii4e3  - Калина 3610гр., 51см.
мама iliqna – Даниел, 3.100кг., 50см.

31.10.
мама yan4eto88  - Виктория 2840гр., 48см.

Ноемврийчета:

01.11.
мама Estlar  - Симеон 3070гр., 48см.
мама diana.pd   - Тамира 3450гр., 52см.
мама inainaina10  - Георги 3050гр., 50см.
мама  Еми ☺♥–Бенай, 3,800кг., 53см.

02.11.
мама Ema.  – Владимир

04.11.
мама alfa555  - Лора 3450гр., 50см.
мама bamboki – Ахинора, 3,780кг., 52см.

05.11.
мама Elincetoooii  - Павлина 3380гр., 49см.
мама Амая – момиче

06.11.
мама Joanna Radomirska –Дария, 3,400кг., 51см.

07.11.
мама zaichetata  - Екатерина 3000гр., 47см.

08.11.
мама Zayde – Ибрахим, 4,250кг., 51см.

09.11.
мама dydito - Самуел 2200гр., 47см.
мама viiikiii – Константин, 3,500кг., 51см.
мама Geri-Moni - Симеон

10.11.
мама liliyadim - Роси 3700гр., 54см.
мама Теичка  - Елеонора 3710гр., 50см.
мама galastra – Любена, 2.950кг., 49см.

11.11.
мама Beboche2015 – момиче, 3.400кг., 50см.
мама Excellent   - момче, 2.900кг., 47см.
мама Elfi_V  – Адриан, 3.380кг., 53см.
мама gub4eto – Адриан
мама Ina_Ina_Ina –Лилия, 3.230кг.

12.11.
мама minimi – Димитър, 3,300кг., 51см
мама kokon7 – Симона, 3,900кг., 52см.

13.11.
мама dora_ve – Елена, 3.400кг., 52см.
мама Буквица – Мария, 3.390кг., 49см.
мама Esster – Габриел, 3,620кг., 51см.

14.11.
мама Val4etoV – Денислав, 3.150кг., 51см.

15.11.
мама KaPaMeJl – София, 3кг., 49см.
мама maya_sotirova- Габриела, 3,300кг., 49см.

16.11.
мама mimoni_ - Лора, 3,100, 48см.
мама zezeto – Християн, 3,080кг., 51см.
мама elitsssa – Радина, 3,450кг., 50см.

17.11.
мама Daci – Димитър
мама Miçi - Сияна - 3.360кг., 52см.

18.11.
мама kristina86 – Анастасия, 3,830кг, 52см.

19.11.
мама Тиерра – Виктория, 3,110кг., 50см.

20.11.
мама ♥Nimfea - дъщеря, 3.350кг., 53см.
мама кристи6816 – Изабел, 4,480кг., 59см.
мама IVA89 – Йордан, 3,400кг., 52см.

21.11.
мама gemavar – Никола, 4,070кг., 54см.
мама Raia_coccinelle – Калин, 2,690кг., 48см.

22.11.
мама М_а_я - Виктор, 3кг., 50см.

23.11.
мама Маргаритка Слънчева – Рая, 4кг., 52см.
мама котилия – Ивайла, 2,910кг., 48см.

24.11.
мама Fifi30 – Габриела, 3,010кг., 50см.
мама likeme? – Самуил, 3,220кг., 50см.

25.11.
мама *slunchogledka* - Габриела, 3,300кг., 50см.

27.11.
мама annitka - Никола, 5.600кг., 60см.

28.11.
мама ssvet – Стилиян, 3,500кг., 52см.
мама Emilia_89 – Димана, 3,050кг., 48см.

30.11.
мама mama_zaek – Андреа, 3,030кг., 51см.
мама GeriOhara – Виктор, 3,650кг., 52см.
мама nikoleta_21 - Калин
мама laguna_s -  момче, 2.940кг., 51см.

Декемврийчета:

02.12.
Мама milena@@ - Кристиана, 3,350кг., 51см.
мама mimmi1981 - Теодор, 3,550кг., 51см.

05.12.
мама diamanda – момче, 3,920кг., 52см.

07.12.
мама Taylala, - момче, 3,950кг., 53см.

Захранване:

http://detskorazvitie.bg/nutrition/nutrition_wean_4_6.html

http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=362572

https://zahranvane.wordpress.com/

http://zacheto.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/10/15/zahranvane-po- … meso-riba.1192887

http://---reklamen-spam---/2010/11/23/захранване-част-2/#.VxxOYDOEZG9

Бебешки рецепти:

http://www.receptite.com/бебешки-детски-храни

http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=50971

http://recepti.bliznaci.net/?p=93

http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=7941

http://www.mamadnes.com/2015/10/blog-post_31.html?m=1

http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=42638

http://m.--reklamen-spam--/tips/a-1693-Как_да_направим_чай_от_джоджен?

http://m.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=33252.0

http://boobamara.blogspot.nl/2010/09/blog-post.html?m=1

Каши без захар:

http://m.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=81800.0

Сокове:

http://www.mamaibebe.com/?id=211

Интересно:

http://lifestyle.framar.bg/100-ярки-спомена-които-непременно-трябва-да-подарите-на-децата-си

Тема 1: http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=900833

Последна редакция: сб, 03 юни 2017, 09:44 от Beboche2015

# 1
  • Варна
 bouquet  Бебоче

# 2
Запис и от мен  Simple Smile
При мас ваксините не са задължителни, т.е. ако родителите преценят,няма проблеми после със записването на ясли, училище и тн. Аз досега съм слагала всички ваксини, не е имало проблем. При нас календара е малко по-различен, няма бцж ваксина,ротавирусната се дава наред с другите. Може да се сложат само някои, други не. Незнам каква е тази моято слагаъ на 13м, не съм отваряла бг календара.
При нас на годинка са 4 на 1 път, ние бяхюе решили да ги разделим 2х2, съответно ни гледаха странно, но кой би искал да го бодат 4 пъти. Следващите са ни на 2-3 годинки.

# 3
Бебоче, благодаря за темата.
момичета, като ви чета ми настръхват косите. Лора още не се е усетила да се катери по кошарата, но скоро явно и това ще стане. Тя по цяла нощ се върти и обикаля леглото, не мога да махна решетките още. На спалнята ако заспи не смея да излезна от стаята, че леглото го правихме по поръчка и е доста по-високо от стандартното.За ваксините, с изключение на тази за шарките всички сме ги били. Декември имахме записан час за последната ваксина, но беше болна и го отложих. Сега пък не смея, с тази грипна епидемия. Ще изчакам.

# 4
Запис и от мен Simple Smile
Бебоче, отново благодаря за темата. Дано бъдем по- активни и да споделяме само хубави неща и моменти!!  Praynig Hug

# 5
Добро утро, момичета!

Да, Ина, дано имаме все хубави неща за споделяне. Simple Smile

Не помня дали ви се похвалих, че ни излезе седмо зъбче. Като цяло доста бавно се поямяват новите зъби при малечка. При вас така ли, момичета?

Също така спряхме АМ и вече сме само на кисело, включително и нощем.

# 6
Аз установих оня ден, че има избили 3 кътника... Четвъртият е напът.

Правихме изследвания на кръв и урина за годинката и се оказа, че единият показател на кръвните - Еозолити, е доста над нормата. Референтните стойности са от 0 до 6 %, а при Димана е 16 %. Докторът каза, че било алергия, но не към храна. Иди разбери от какво е...

# 7
Добро утро, момичета!

При нас зъбките си излизат навреме, мисля, и слава богу без проблеми. В момента ни излиза 12ти зъб - пада се четвърти кътник.

Кошарата ни е от пластмасовите, сгъваемите и нямаме решетки. Обаче той напоследък и не спи там малчо. Взехме си нова по-голяма спалня преди нова година, а по празниците по гости и роднини спяхме с бебо едно легло и като се прибрахме продължихме така. Трябва наново да се учим да спим в кошара...

Преди малко бебо си разби устата. И аз не знам какво стана, защото бях в другата стая. Чух го, че ревна и като отидох, устата му разкървена. Паднал е и си е прехапал устната отвътре май. За втори път ни се случва едва, та пак е добре. Simple Smile

# 8
Здравейте, ноемврийки!  bouquetЗаписвам се да ви следя.
Аля има всичко на всичко шест  зъба..
Има и всички ваксини безМПР защото декември кара варицела, та я отложихме. Нямам идея кога ще я слагаме, аз май нямам проблем и да я пропусна..
Записах я на детска кухня и съм доволна, тя пюрета почти не е яла, буквално една две хапки, а кухнята й харесва. И готвеното от мен също. Та сега съм спокойна, че яде, бешв голяма мъка захранването..
Само млечните десерти не й давам, но една манджаот кухнята поне се изяжда на ден, доволна съм.

# 9
От доста отдавна сме със 6 зъба и не виждам изгледи скоро друг да пробие.
Пробвах на два пъти да давам храна от детската кухня, но не я одобрява много и трудно я прелъгвам да хапне малко, продължавам да й готвя.

# 10
благодаря за темата  bouquet

# 11
Охо, някои сте доста напред със зъбите - цели 12. Браво!
Малечка от месеци я мъчат шест зъба, или поне толкова съм видяла, а едва сега изби един.

Добре дошла, Пумпал! Ти не беше ли писала и в друга наша тема или се бъркам нещо?

Одеве злоядка си изяде основното от кухнята. Първо пак се правеше, че ще повръща без да го е опила, но аз се направих, че нищо няма да и давам и като се залиса с играчката и детското и рече да каже нещо на телевизора и пъхнах една лъжица. Като видя, че е вкусно, сама си отвори устата да й давам още. Опасна работа е това дете.

С мъжа ми се шегуваме, че живот и здраве втория път ще си избера от родилното спящо и ядящо дете. Simple Smile

# 12
Хахаха бебочее, разсмя ме! Нали казват ако едното дете е злоядо и неспящо, другото ще е спокойно и ядящо хаха.
Мен точно това ме притеснява, че второто ще ми разкажи играта за сметка на първото!
Със зъбите сме: 4 отгоре предните, 2 предни щ отдолу и 2 кътника отдолу: общо 8 зъба, като горните първи кътници са много надути и докторката каза, че до седмица ще избият.
Ние от четвъртък се борим с кашлица и сополи. На 07.01 вдигна еднократно 38,8  температура, но мисля че беше от пробилите кътници. И уж след това нищо му нямаше, ама ето.. Ама съм се подготвила, че скоро няма да мине, че всички зъби при нас до сега са излизали така. Поне този път ушите не са възпалени Simple Smile

# 13
Добре заварила, Beboche2015  bouquet Simple Smile
 Всъщност съм писала точно два пъти няколко дни преди да родя.(проверих се, че и аз не помння) След това, поради голямата какафония около мен, изобщо се бях откъснала от бг мама и съвсем наскоро се завърнах като по-редовно пишеща Simple Smile 
Пък и сега - тепърва за мен е най-интересният период от развитието на нашите мъничета и ще ми е приятно да видя какви ги вършат другите майки и бебоци.  bouquet

# 14
Благодаря за темата, Бебоче!
 НА моята дъщеря също бавно й избиват зъбите. Има 3 отдолу, 4 отгоре и 1 е надут, след кучешкия.
 След една настинка стана една глезла. Винаги си е заспивала сама в леглото, а сега иска да я дундуркаме и разнасяме на ръце, докато заспи. От няколко дни се буди през нощта и будува по 2 - 2,5 часа. Вероятно е от зъбите. Като я храня вече много се изнервям, защото се храно по най-малко 40 мин. Държи храната в устата по много време преди да я преглътне. Отделно, че не желае да дъвче и иска всичко да е гладко пасирано. Как ще я науча да дъвче не знам. Започва едни позиви за повръщане, че и на два пъти повърна.
 До сега са й бити всички ваксини без тази за шарката. Като чета какви неща пишете и ми настръхва косата. Не е имало реакции.
 Искам да се стопля това време и да си правим пълноциенни разходки. Не че сега не излизаме, но е доста трудно в този сняг.

# 15
София има всички ваксини и тази за шарките на 28.12 ѝ я биха.
Зъбите...на 7,5 месеца изби първи долен, след месец втори долен, след още месец горните 2.
После се минаха около 3месеца без да излезе нов зъб...аз само я проверявах, бърникам ѝ в устата - няма. Чак взех да се чудя кога ще излизат.
От скоро взеха да никнат като гъби. 2-та горни до предните, единия отдолу, двата кътника след кучешките избиха, единия кътник отдолу...другия и той май е напът, ама не ми дава вече много да гледам, та с пръст каквото мога да усетя...
По - мрънклива е от известно време, ама дали е от зъбите незнам. Давам и дентокинд и камилия...може пък да я облекчават.
Иначе леко избиват, рядко се буди вечер, не е имала някакви кризи с рев по нощите.
Та дано и за напред да е така.
Попринцип си хапва всичко от кухнята, макар че напоследък яде по половин порция и започва да плюе...ама АМ не отказва, та хапва си от него, като не иска твърда храна в някой момент.

# 16
За зъбите: На моя сладур на 10м му избиха почти едно след друго два предни долни и четири предни горни и до там... вече пети месец няма нови попълнения.
Иска ми се да му поникнат вече, за да съм по-спокойна, че ще си дъвче храната, а не да я гълта направо и да се задавя (ако от това зависи изобщо).

Когато го храня, задължително трябва и той да бърка с лъжица в някаква купа и въобще едно от любимите му занимания е да бърка по паници. Вадя му разни нечупливи купи и лъжици и само бърка от едната в другата, заиграва се доста така. В повечето случаи са празни и си бърка въздух... Grinning
Готова кухня още не съм пробвала, аз му готвя, по-еднообразно е, ама той си хапва добре, пък и още цока активно  Sunglasses superuu как ще го отбивам - не знам...

За кошарата: от сгъваемите е и отдавна не спи в нея... Превърнала се е в склад за играчки или слагам неща, до които не искам да има достъп, като лаптопи телефони, дистанционни...
Иначе се катери навсякъде, обича да се качва сам на столове, слиза сам от дивани.

От няколко дни се заглежда доста по бейби тв, дори си го пуска сам или разпалено ми сочи телевизора и докато не пусна канала на бейби не мирясва. Май ще местя тв, на там отиват нещата.

# 17
Ние поне не будуваме нощем чак с часове. Вярно, че ме вдига често, но като се нахрани и пак заспива. А няколко пъти като са избивали зъби е прописквала нощем. Спи си и прописква и продължава да спи. От снощи пак така прави та очаквам тия дни ново зъбче. Много ми се иска да избият та да спи и да яде нормално. Или поне се надявам, че така ще стане.

Ина, пожелавам ти и второто да е кротко. Simple Smile

# 18
Цоп. Не успявам да ви следя, че много работа при мен. Иначе малкият е добре, въпреки студа. За разлика от измръзналата си майка.  Mr. Green

# 19
Аз пък в тия студове не смея да я извеждам малката и доста си седим вкъщи.

# 20
И ние си седим вкъщи. От днес баткото тръгна на градина. Иска ми се повече хубаво време за да излизаме вече на разходки. Миналата зима не си седяхме толкова вкъщи че беше по-малка.

# 21
  • Добрич
Мен ме побърква това стоене у дома
Бяхме свикнали по два пъти на ден да излизаме...

# 22
За съжаление едва ли скоро ще се затопли за излизане.Въпреки,че аз харесвам и студа.Само да не вали непрестанно и да ходим на близо,че преспите количката няма как да прескочи и се носим,а десет кила нося трудно.

На малката не й е толкова скучно вкъщи.Тя работи по цял ден..Подрежда,шета..Вече стига масата и събаря минимум по едно ястие на ден,оставено без надзор..Днес я видях как сама се качва на кухненските столове. Shocked Голяма маймуна..

# 23
Хахаха. И моята малечка шета яко из вкъщи. Най -редовно ми се завърта свят от обикаляне и шетане след нея. Така че не ни е скучно.

Иначе и при нас хич не е читаво с тоя сняг. То са преспи само и няма как да се движи количката. А без нея не си представям как ще я мъкна малката. Тя на последната консултация беше 11,400кг. Сега може и да е наближила 12 кила. А и определено ми се вижда пораснала още.

Ние вече  ще минаваме на консултация веднъж на три месеца. Така каза педиатърката. Така че чак март пак. И другите ли сте така?

И още нещо да ви питам - почнахте ли да къпете мъниците по на радко? Ние отскоро взехме да я къпем на 3-4 дни, а през останалите дни само я подмиваме вечер. Въпреки че подмиване си има цял ден.

# 24
Моята дъщеря имаше, като по - малка проблемна кожа и дерматолога препоръча по - рядко къпане.
Та и до сега го спазваме и на 3 дни някъде косата, а подмиване, миене на лицето и ръцете всяка вечер, като използвам олио за вана, да не ѝ се изсушава толкова кожата, пък и водата при нас е доста варовита и още повече изсушава.

А за консултациите, попринцип трябва март месец да отидем за теглене и мерене, но се разбрахме, ако всичко е наред, вкъщи да я претегля и премеря и да се обадя да запишат в картона. Няма смисъл да се разкарваме и да губим нашето и времето на педиатърката само за това.
На 1,6 месеца ще има ваксина, та тогава ще ходим.

# 25
И при нас консултациите са на 3 месеца.

Къпя я на два дни тялото, а на четвъртия ден мия и косата. Иначе само подмиване вечер.

# 26
Оф, малкото е такова малаче, че през ден два има нужда от цялостна баня.. Да не говорим, че на ден сменям по два комплекта дрешки, все има нещо олято.. Лицето е вечно надраскано я с флумастер , я с молив, миналата седмица я хванах да яде гъбичката за обувки! Не мислете, че тя се търкаля някъде по земята, завряна е в ъгълчето отгоре на шкафа за обувки, което си мислех, че е високо, но явно вече не е  Sick

Отплеснах се.. Та по едно време всеки ден бяхме в банята, напоследък разредихме на два-три дни за д-то,когато съм мн изморена. Косата веднъж седмично, пък и по-рядко.

Спомням си първото дете го къпехме в корито всяка божа вечер. Пренасяхме обаче коритото в спалнята(да е по-топло), постилахме найлони по пода(от които полза нула) и после пренасяхме кофите с вода! Не баня, ами цирк за десет минутно киснене.
Добре, че вече се къпем в банята на плочките.

При лл ще ида... като ми звънне, че му трябвам.. От ноември не сме ходили, но ние с него си се знаем, та за едно мерене няма начин да ида сега в снега. А от годинката е на три месеца, да. Сега се сещам, че май и изследвануя трябваше да се пускат на годинката който ние не сме.. Е, здраве да е, може март да наваксаме. Гледам да стоя по-далеч от лекарски кабинети Peace

# 27
И аз да се запиша тук.

Моят младеж още не ходи, не спи и не яде  ooooh! Реве като съдран и винаги е крив. Това е в добри дни. В лоши дни (настинки, ваксини, рефлукси), се чудим с баща му с какво сме заслужили това наказание  Mr. Green

Не мога да го отуча от това да си хвърля храната като "свърши" с нея - както си хапва и хоп хвърля каквото не иска. Вече ми омръзна, карам му се "нежно", но той не се впечатлява. Въобще не го вълнува и вече сам се е научил да размахва пръст като прави "бели" hahaha Не знам какво да го правя. Много своенравен, много емоционален ... 

# 28
Щъркелче първо детенце ли ти е? Не се притеснявай, и по-зле ще става Peace Сега се започва.. дет се вика с ината..  Sick  Казвай му" не", гледай строго и така в близките две три години това е..
Абсурд да не си разхвърля храната.
Аз съм се примирила с това, няма как да "пазят чисто"  на тази въьрадт. Това за него е и вид игра която играете в тандем много добре-той цапа, мама е смешна и се вайка нещо Simple Smile 
И на нас с първото, че и с второто ни се разказа играта  Hug

# 29
Леле, Пумпал! Много "обнадеждаващо" действат думите ти на искащите второ дете. Лично аз се надявам поне второто да е по-кротко, че с две такива като малечка ще издъхнем направо..

Ама сигурно може на човек да му се случат и две дивачета. Simple Smile Ама са са живи и здрави, пък другото все ще се нареди някак.

Пумпалче, твоите деца с каква разлика са?

# 30
Оо, аз не искам да плаша никой, ами по-скоро да успокоя Simple Smile  Както казваш, Бебоче, да са живи и здрави децата,ьругото ще се нареди. Всякакви изисквания и очаквания към тях-да слушат, да не цапат, да не се тръшкат, да ядат, да спят.. са много трудно изпълними за съжаление.
Но това не е причина да се отчайваме. Просто трябва търпение и занижаване на нашите критерии(ако случайно са много високи, както моите бяха с първото, например)  и ще минат годинките и ще имате по-разбиращи и послушни деца.. Но поне до три години това няма как да се случи(поне при нас така е било) 

Ще търчим след тях, ще им викаме"не!"  и ще бършим разлятото и така... Simple Smile 

Първото и второто са с 1г9м,второто и третото са с 2г 9мес.

Между другото, повече деца се гледат сами-бебето си играе с големите и почти не я занимавам! Още една причина да почвате да си правите второ Wink

# 31
Щъркелче първо детенце ли ти е? Не се притеснявай, и по-зле ще става Peace Сега се започва.. дет се вика с ината..  Sick  Казвай му" не", гледай строго и така в близките две три години това е..
Абсурд да не си разхвърля храната.
Аз съм се примирила с това, няма как да "пазят чисто"  на тази въьрадт. Това за него е и вид игра която играете в тандем много добре-той цапа, мама е смешна и се вайка нещо Simple Smile 
И на нас с първото, че и с второто ни се разказа играта  Hug

Скрит текст:
Той има проблем със стомахчето (и множество пъти съм се оплаквала тук, за което е извинявам. Пие лекарства и досега трябваше да се е оправил, а то по-зле става. Общо взето заради това ни идва малко нагорнище.

Понеже се оплаках от него и вчера проходи  rotfImao

# 32
Хаахаха, браво на детето, виж че те слушка! Simple Smile 
Дано сега и проблема със стомахчето го израсте.. Ако е рефлукс наистина до сега би трябвало да му е минало.

# 33
Щъркелче, честити ходещи крачета! Дано и стомахчето да се оправи по-скоро!

Пумпалче, браво на теб! Цели три деца! А от какъв пол са? За последното разбрах, че е момиче.

Така, както си го описала, изглежда толкова лесно, че да му се прищат на човек три деца! Simple Smile Но ти сигурно си раждала нормално? Би ли се решила на три със секцио?

# 34
Две момичета и един батко Peace

Нормално раждах, нищо че първото имаше вероятност да е секцио, но се размина де...
Не знам да ти кажа.. Мен сега ме е шубе от раждането вече.. Каквото и да си говорим.. Не ми е било приятно преживяване никога.. Но пък си искахме поне трички, та планът е изпълнен..

Всичко е въпрос на нагласа..
В многодетната тема има много мами, които са раждали с повече от едно секцио. Въпрос и на възстановяване е. Всеки трябва да е много наясно и с желанията си и с възможносгите си обаче, за да няма драми..
Затова и аз си мисля, че три деца са ни предостатъчни в момента.

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 14:01 от pum_pall

# 35
Абсолюто правилно!

Моето първо и единствено засега дете така ни пренареди приоритети и живота, че дори и да имам желание, засега други деца са тема табу вкъщи.

Не толкова моите очаквания, а този проблем със стомаха, вече над година неразрешен. Детето се буди с крясъци всяка нощ през час. Тръшка се от болка и не мога да го успокоя. Психически и физически това е мъчение и за него, и за нас. Всяка седмица сме на лекар, току се поуспокоят нещата и пак същата песен след няколко дни.

Цялото това нещо до такава степен ни е травмирало - дори снощи след като проходи, не можех да му се зарадвам. Мислех единствено как след 2 часа нощните истерии ще започнат. Чувстваме се много безсилни, изморени, обезсърчени. В момента не можем да си представим не само 2ро дете, а въобще каквато и да е промяна в живота ни, изискваща енергия.

Шапка свалям на хората, които гледат 2 и 3 (че и повече деца).

# 36
Щъркелче, честито прохождане!
Съчувствам ти за този проблем със стомахчето, дано вече да отшуми!
Аз също винаги съм мечтала да имам три деца, но ще си покажи. За момента Гого ми е достатъчен, може би когато стани на 4-5 годинки ще действаме за второ.
Много се възхищавам на хора, които имат дечица с малка разлика, било то 2 или 3. Браво на вас, аз мисля, че няма да мога да се справя.

# 37
Деца с малка разлика се гледат трудно, но това е най-вече първите години. А и после са много близки. Ние със сестра ми сме така - 1,6г. разлика имаме.

Ина, относно справянето - като ти дойде на главата ще се справиш. Simple Smile
Ако бях на твоите години сега сигурно и аз бих отложила с още 2г. да речем, но не и повече. Всеки си има вътрешно усещаве за тези работи.

# 38
Щъркелче, ужасно е това.. Много изтощаващо за всички наистина.. Защо така? Водили ли сте детето и при друг специалист?

За децата, наистина като ти опре до главата, ще се справиш(хубаво е и да си го искал, нали..) Ние малко карахме по инерция.. Ти Аз родих първото на 25,та имам време и за още, но едва ли ще се навия в близките години... Simple Smile
И на мен с малка разлика по-ми харесва, ние с брат ми сме с около 6г...Много ми е.

# 39
Ооооо, толкова е хубаво, че имате три деца с малка разлика!  Heart Eyes

Изгубен щъркел, дано се оправи детето скоро! Съчувствам ти много...

# 40
Така се ядосах днес.
Отивам да купя паста за зъби на детето и си харесах на Аквафреш - пише от 0 до 2 годинки. И понеже Димана мрънкаше в количката не прочетох обстойно какво пише на опаковката. Сега чета: "избягвайте гълтането и изплюйте".
Как по дяволите да накарам дете от 0 до 2 години да изплюе?!
Кой зъл гений го е измислил това? Или само моето дете на година и два месеца не може да изплюе...

# 41
Хихи, Emilia_89,нищо,можеш да я оставиш за по-късно. Ние ползваме на ненендент с гумения накрайник за зъбките. Дори не слагам паста още. Колко зъба имате вие?
Аз пък да се оплача, че малката хвана от яируса на голвмите и сега е като разплуто парцалче с 39,4* температура... Мн е гаден вируса, пазете се, дано няма мн болни.. Сякаш повечето са по градините.

# 42
И ние ползвахме паста ненедент а сега взех една бочко да пробваме.

# 43
При нас зъбите са 9 и един избива. Сега за първи път ще пробвам с паста. Досега бяхме с гумен накрайник, но вече сме с четка.

# 44
Пумпалче, бързо оздравяване на малката!

Еми, ние също сме с ненедент и гумен накрайник. Купих и четка, но не мога хич да усетя с нея какво мия изобщо и мия ли. Та засега сме с гумената. Ама много взе да ме хапе и бая си боли. Вашите мъници хапят ли ви?

И друго да питам - успявате ли да приучите децата на гърне? При нас не става засега. То аз и не съм пробвала последните няколко седмици
 Може би и това да ми е грешка, не знам. Но винаги като я сложа и се дърпа все едно има тръни там. А ако я сложа след сън трепери с цялото си тяло и се дърпа много енергично. Чак ме хваща жал. Имам чувството, че я тормозя така и затова много отдавна не съм пробвала след сън.

# 45
Като мия зъбите си отваря устата и виждам какво мия. Като започна тя иска да вземе накрайника да си ги мие сама и попиствам набързо и давам на нея.
За гърнето не помня кога започнах, няколко месеца вече си го ползваме и все повече работи хващаме вътре. Малка преди да направи годинка, първоначално само акото хващах, после и пишо. Сега почти винаги като я сложа и има нещо. Даже започна да ходи да дърпа гърнето и като я сложа пак върши нещо. Не си казва.
За сметка на това още не ходи. Имали други освен нас не ходещи?

# 46
Аз не съм купила гърне още. Чакам да се позатопли малко времето.
Относно хапането - единствено когато си навра пръстите в устата й ме хапе, иначе не.

# 47
Аз не я държа по гащички, пак си е с памперс. Но като се събудим я слагам на гърнето, след два часа пак. Преди обяда винаги пишка, след като се наобядва ака, слагам я като се събуди, като си изяде следобедният плод, след това през около два часа. Като се стопли ще сменя памперса с гащички, вече.

# 48
Аз не я уча на гърне още, оставила съм го за лятото.
Аля ходи одавна-от десет месечна, но тя драпа покрай големите да е първа до тях.Другите ми проходиха на 11м и на 1г1мес,така че всяко дете си знае Simple Smile

# 49
За мен е доста рано за гърне. Чакам поне да може да казва като му се пишка/ака и да показва някаква осъзнатост.

# 50
И според мен е рано, но всички възрастни наоколо казват, че едва ли не закъсняваме вече...

# 51
Моята дъщеря не иска да стои на гърнето. Като беше на 8месеца се наканих да купя...слагах я няколко пъти, но беше рев, иска да става, аз се опитвам да я залъжа, задържа, тя изпъва краката и реве...та за нея не беше ок, както и за мен. Спрях известно време с опитите.  Пробвах пак след време...горе долу същата работа - не иска да стои на него.
Преди 2-3 дни отново пробвах...дали постоя 30секунди и то защото нямаше хубава опора, къде да се опре, за да стане. После си го разнасяше само из стаята, стъпваше вътре... Та незнам как ще стане...все се надявам като вземе повече да разбира, да започне да върши нужди в него...
Чудих се дали да не взема музикално, ама тя като не иска дори да стои на гърнето...все тая дали е музикално или не...

Моята рано проходи на 10месеца, обаче с говоренето...хич я няма.
Смисъл бърбори си на бебешки някакви неща, но почти нищо разбираемо.
Не се обръща към мен с мама, често казва "тати" ама не само на баща си, ами като и хрумне...
Когато изпращаме някой, трябва 100пъти да ѝ кажа чао, чао, махам с ръка и тя едвам, едвам си вдига ръката и измрънква нещо, ама не се чува да има нищо общо с чао...
Показвам и книжки с животни, пускам и музикални такива със звуците...нищо не иска да повтаря...взима ми книгата от ръцете и я разнася и захвърля някъде...
Често я питам искаш ли да ядеш, папу, ам, ам...вода искаш ли...мълчи...
Честно казано на моменти ми се губи желанието, като ѝ казвам или показвам нещо, а тя бърза да ми го вземе от ръцете да го захвърли или не ми обръща внимание какво говоря...та просто спирам и я оставям да си върши каквото иска...
Не се и обръща на името си...незнам нарочно ли е все още не осъзнава, че е нейното...
Когато седна при нея да си играем с играчките и ѝ показвам къде да пуска формичките в сортера, как да нареди кула от кофички или конструктор...не иска да прави както ѝ показвам...иска си по нейн начин, ако все пак настоявам, че така се прави се нерви и започва да събаря кулата с ръце и рита с крака за по бърз ефект да развали направеното...

# 52
KaPaMeJl, моите по-рано от две годинки не са проговорилимисля, че и Аля ще е така. Не се занимавам много с нея. Нареждахме кубчета веднъж и й беше забавно, също си подхвърляме лекичко топка, на което се скъсва да се смее.
И аз като я питам нещо мълчи и върти очи Simple Smile))  Много обича да ми носи разни неща и аз да й яикам "браво"
По принцип, ако искате да проговорят рано(защото за мен годинка +1-2месеца е супер рано) трябва да не млъквате, да им говорите нон-стоп.. Поне така съм чувала.. Но си е и до дете.. Аз не съм от разгояорливите, та явно ще е по-късно говоренето.. И ние знаем мама, тати и баба и дъра бъра на бебешки.

И, да, хапе ме и мен малкото зверче вече не мога да й измия хубаво зъбките, защото не дава... И аз се замислям за четка, защото с накрайника ми отидоха пръстчетата.

# 53
KaPaMeJl Все едно моето дете описваш на гърнето.

В Белгия преди 18м въобще не дават да се говори за гърне (даже вчера дойде по пощата едно списание, което пращат според възрастите на децата и там пак 1 страница обяснение, че било рано за гърне  Crazy)

Аз обаче също съм си купила гърне  Mr. Green щото нали другите деца в България откакто сядат се учат на гърне  Joy Моето дет явно ще е белгийче. Категорично отказва дори и облечен да седне на гърнето. На лято съм решила чак да се учим.

За говоренето - всичко е "тата" (включително и аз) и понеже ходи на ясла е научило тукашното "виж" (придружено със сочене на пръст) и на едно розово прасе "гъгъ"(грух-грух). И на толкова съм доволна  Laughing Иначе като тръгнем да му правим нещо, което той не иска (например да му промиваме носа) и вади целия си арсенал от думи "нененене", "мамамамам", "ггггааггааггга".  Joy

# 54
Моето дете също не говори нищо разбираемо. Иначе на бебешки много приказва. От скоро я забелязвам, че като види баща си казва нещо като"тата", иначе от време на време има "мамама", "бабаба" и всичко й е "Не". Когато ти подава нещо е "не", когато иска нещо пак е "не". Това й е най-употребяваната дума. Не мисля, че имам повод за притеснение.
 За гърнето - започнах да я слагам след 6-ти месец и почти винаги е вършела нещо. После започнах по-рядко. Сега пак като се сетя я слагам и върши работа там. Може би трябва да се стегна и да я слагам преди сън, след, както й преди и след хранене. Общо взето забравям.
 За заиграването също е на моменти. То играта е да прехвърля разни предмети от едно място на друго. Вчера си играхме с едно топче. Аз го хвърлям, после тя ( колкото може ) и падна голям смях.
 Ние пък го закъсахме с ечемици. От 2 месеца непрекъснато й излизат - ту на едното око, ту на другото. Водих я на очен - сменихме 2 мехлема и пак си има. Последния път каза да я мажа докато  не изчезне.
 За сега проблем  ни е храненето. Иска да е гладко пасирано, не иска да дъвче. Сама не иска да хване някаква храна. Дърпа се все едно ще я отрови. Надявам се скоро да прояви интерес сама.
 Понякога се буди през нощта и я взимам при нас. Като заспи я връщам. Предполагам е от зъбите, защото до този момент никога не е спала при нас и винаги си е била в нейното легло. Двата горни зъба след кучешките са бая подути и вероятно я болят.
 Проходи на 11 месеца и направо е неудържима. Постоянно тича, не се спира. Навън в снега й е по-трудно, но иска и я пускам.

# 55
Блатозаря за отговорите, момичета!

Браво, Слънчогледке! Хубаво, че излизате. Аз хич не смея да вадя малечка в тоя студ. Хем ми е жал, че сме затворени, хем се страхувам от настинки. А и като си я спомня как беше като се разболя и вдигна висока температура и съвсем се отказвам. Последно я изведох преди 3-4 дни без количката , просто до блока. Но тя само подаваше ръце да я взимам. И бързо де прибрахме.

И аз мисля, че май е рано за гърнето, но напролет ще стана по-упорита, пък да видим.

Опитва се да казва различни нови думи и много ме имитира. Като слуша "Песен за гласните" казва повечето букви. Те не че са много гласните, но си е нещо.
На моменти казва правилно тати, друг път е тата. Днес казваше га, което е галя. Учих я да гали едно механично кученце, че иначе го биеше.

# 56
Момичетаа, привет.
Аз гърне не съм купила. Но Гого от както не на 10 месеца си казва "ак-ак" и отиваме на тоалетната и ака. Сутрин и следобед като се събуди го карам на тоалетната и пишка, но не може да се усети да си казва още винаги, както с акането.
На пролет ще се учим без памперс да е като се постопли.
Има 8 зъба и сега още 3 пробиващи. Проплаква вечер от болка. Иначе си спи по цяла нощ, но тези дни е неспокоен.
Проходи на 1г. 2м. И аз мислех, че е късно, но детето си показва. Няма нужда от притеснение.
Говори много: мама, тати, баба, деде, кака, ея- леля, Нане-Ване, ей там, пътя, дай, да, не, айде,бон- бонбон, кон, на повечето животни като куче, коте, кокошка, пате, пиленце казва как правят.
Обръща се към всички от семейството правилно. И всеки ден ме изненадва с нови думи и щуротийки.
Много се е замайчил последната седмица. До сега все беше тати за всичко, сега вече е мама. Станал е много гальовен, но иначе е голям инат. Като му се скарам и един жален идва да ме гушка, ама аз се правя на желязна, а той ми вика "мамии" .

# 57
И аз го бях чела някъде това с гърнето след 18м, пък и тук също така процедират. Аз я слагам, но не мнпго редовно, пък и напоследък не иска да седи на него. Дори преди няколко дни баща и я беше сложил, тя се изпикала в негоч, станала и той дакото се намотае да я оправи, си свършила работата на пода Laughing
Има само 4 зъба, бях почнала да ги мия още като излязоха първите два, но явно не и хареса защото много се дърпаше, затваряше устата. Тия дни пак ще почна, но този път ще пробвам с четка, не с накрайника.
Проходи точно на годинка, но пък все още нищо не казва, кара го само на аааа,ммммм, ъъъъъ, и подобни. Иначе разбира всичко.

# 58
Здравейте, скоро не съм се записвала, но ви чета.
Ние скоро сложихме ваксината МПР - Приорикс 13-ти месец и понеже четох какво сте писали съм на тръни. От вчера има лек обрив, но засега нищо друго. Дано скоро да мине и това Praynig
Иначе моята палавница все още не ходи, прави няколко самостоятелни крачки и ми се вижда стабилна, но е такава бъзла, че изобщо не смее да се пусне. На мен пък ми е досадно, че всеки ме пита дали е проходила, пък и връстниците й проходиха отдавна, но какво да направя...упрекват ме, че не съм я слагала в проходилка и не съм я водила за ръце. Ами тя доскоро изобщо и не даваше да я водим, дърпаше се и си сядаше на дупето.
Зъби също нямаме  Mr. Green На който кажа гледа така Shocked Но и по този въпрос няма какво да направя Simple Smile По-важното за мен е, че не се притеснявам. Личната също няма притеснения, казва, че всичко си е наред.
Иначе ми е много умничка  Blush И всеки ден ме радва с неща, които дори не предполагам, че може и знае. Бърбори разни неща, почти постоянно на бебешки. Иначе мама, баба, тата, виж, дай, не, да кой, ко са си неизменна част от деня. Много обича да танцува и си разпознава песнички, започва да се поклаща и да пляска - много е забавна  Mr. Green
Това е общо взето, да са ни живи и здрави дечицата, аз съм спокойна и приемам нормално дори забавянето с прохождането и зъбите, защото смятам, че всяко детенце е различно и не бива да ги сравняваме.
 bouquet bouquet bouquet

# 59
Много вярно, Амая. Всички са индивидуални.

И мен ме упрекваха, че не ползвам проходилка, ама си проходи детето и без нея. Това не е състезание все пак. Всичко с времето си.

Моята буба ме изненада вчера. Казвам й колко е хубава, а тя веднага отиде на огледалото да се гледа. Бая разбира вече. Сигурно повече, отколкото си мисля даже.

Иначе си имаме осмо зъбче вече. Simple Smile
А останалите й венци целите са побелели.

Момичета, да ви питам - какви възглавници ползвате за бебоците? Мисля, че вече е време да вземем на малечка, но още не знам каква трябва да е.

# 60
Още спи без възглавница. Но от няколко дни забелязвам, че дърпа обиколниците и ляга на тях. Може би иска вече.
Наскоро моя приятелка с детенце, една седмица по- голямо от Гого, ми показа каква възглавница и е поръчала - Cuclo  Opto .
Харесаха ми характеристиките и се чудя дали да не я поръчам и аз. Ако я разгледате, споделете мнение и вие Simple Smile
Хубав ден на всички

# 61
Възглавница има от много време, обаче не иска да спи на нея. Понякога търси, като му се приспива, да полегне на нея, но после я зарязва.

Аз пък да споделя, че моят син си разцепи едната ноздра. Сега изглежда все едно е имал обеца на носа и някой му я е дръпнал и я е откъснал. Е те тва е!

Crazy Crazy Crazy

# 62
Ами сега?! Зашиха ли го? Как успя да си разцепи ноздрата?!

# 63
Не сме ходили на лекар.

Масата в хола е много ниска. Той си вървеше спокойно към нея и се спъна в собствените си крака. Политна напред и се удари право в носа. Аз се уплаших първо да не си счупи носа и какво ли не, но то е  като сцепено само отстрани на ноздрата и стои като чертичка. Имаше съвсем малко кръв и нито се поду нито посиня. Малчо поплака няколко минути и това беше. И все пак ми е фрапиращо и се изумявам като си помисля. А същевременно на човечето изобщо не му пука. Дано не остане белег, но не мисля, че ще остане, те в тази възраст регенерират като луди. Simple Smile

# 64
Охайо, бързо да му минава на малчо!

Мерси, Ина! Погледнах я тази възглавница и изглежда интересно. Ще разгледам още и ще реша.

# 65
 Охайо, зависи колко е дълбока раничката. Моята щерка (средното дете) по същия начин си сцепи носа тъкмо беше проходила, аз бях до нея, тя се спъна и падна на пластмасовото первазче на дограмата на терасата.. И до днеска си има белег като се вгледа човек. Дано вашият се махне.. Ако не, има кремчета, ако не и лазери по-нататък..

Амая, проходилката не помага за по-бързо прохождане, дори смятам че го забавя и може да причини някои други проблеми като ходене на пръсти например.. Баткото много стоеше в проходилка и какво - стъпваше като балеринка известно време.. Та така им кажи на твоите многознайковци Wink  Освен това Аля изобщо не искаше да стои в проходилка.. Всичко си е до дете.. Много е хубавоче си търпелива и спокойна и оставяш дъщеря си да върви със собствен ритъм. Няма по-правилно от това.  Peace

Малкото спи до мен, съответно е на нисла възглавничка от нашите, не съм й купувала специална.

# 66
И аз пробвах проходилка, мъжът ми настоя, ползвхме малко време, още не ходи. Утре правим 1 година и 3 месеца.
Лятото и ние сцепихме носа, падна от една пейка, естествено баща й я гледа, започнах да мажа с крем спасител гел, мина много бързо, не остана белег. Те тези неща стават за секунди, няма значение кой ги гледа.

# 67
Охайо, дано бързо да се оправи и не остане белег на нослето. Praynig
Моето момче много пада или се удря и много се притеснявам.

Ние също купихме проходилка и я ползвахме около месец. Когато го слагах в нея си почивах за малко. При нас теорията, че проходилката вреди не се оправда. 

Възглавница не сме купували. Той спи при нас и като гледам как се върти и шава, едва ли ще спи на възглавница все още. Тази на cuclo opto изглежда добре на пръв поглед.

Аз сега съм на тема закупуване на столче за кола и ми е бръмнала главата...

# 68
Аз сега съм на тема закупуване на столче за кола и ми е бръмнала главата...

Kinglis дай да помагаме с избора Simple Smile

# 69
Не се притеснавайте, момичета. Ще проходят децата. Племенницата проходи на 1,4г. Просто всяко дете по различно време се отпуска да тръгне. Нея я прилъгали с две дистанционни и тя тръгнала след тях. Simple Smile

Ние столче купихме миналото лято оше, но и кошът вече ни беше много умарял. Чак се зачудих колко тежи това дете, че едва сега ще му взимате столче..Или може би просто ще взимате ново?

# 70
Започнах да чета темата "Избор на столче за кола" тук в бг мама, гледах ADAC. Условията са:
-Детето е на 1.3 г, но е 14 кг
-възможно най-безопасното
-без изофикс
-по посока на движението
-функция шезлонг
-да има някои удобства за ползване, както и добра материя

Още не съм в час, но бритакс отпадна, ходихме до представителството. Май клонят везните към сайбекс.

# 71
Не се притеснавайте, момичета. Ще проходят децата. Племенницата проходи на 1,4г. Просто всяко дете по различно време се отпуска да тръгне. Нея я прилъгали с две дистанционни и тя тръгнала след тях. Simple Smile

Ние столче купихме миналото лято оше, но и кошът вече ни беше много умарял. Чак се зачудих колко тежи това дете, че едва сега ще му взимате столче..Или може би просто ще взимате ново?

Може просто да не ползват кола ... и да не им се е налагало. Защото моят син е дребен, но много преди годинката стърчеше над кошницата (въпреки че тук във форума упорито се твърди, че с кошницата се карало  без проблем и на 13-14м)  newsm78

# 72
За мен Сайбекс са безумно скъпи, но пък изглеждат хубави и бяха също в топ 3 като избирахме. Не мисля, че ще сбъркаш с него.

Само от любопитство какво не ви хареса в Бритакса? Ние го взехме на промоция от Амазон и синковецът си спи много добре в него (това беше моето основно притеснение -да не клюма насам, натам като пътуваме).

# 73
Продаваме новата кола с изофикс база,  ще си караме старата, която е от преди 2007г - те нямат изофикс, за това бритакс отпада.

До скоро бяхме в чужбина, на едно много спокойно място и почти не ни се налагаше да го возим в кола. Кошницата не му ставаше още септември. Сега в София спешно ми трябва столче.

# 74
Ами ние още сме си с бебешкото столче за кола( от количката). Става си й, но искам за лятото да взема някакво, защото ще имаме пътувания.
И аз много гледах изофикс системи разни други, но да ви кажа повече от 150-200 лв не ми се дават за столче. Това на което държа е да може да е удобно за спане, какво да гледам като функция на столчето, за да знам, че става за сън? Гледах едни с нещо като пластмасова основа и самото столче се движи по нея до легнало и изправено положение (не знам дали ме разбрахте) т.е такова ли да търся или?

# 75
http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=48425& … fb0asgeo29ibkf5l6
Това е нашето столче. Доволни сме. За 185лв. го взехме, което е поносимо. Има легнало или по-скоро полегнало положение, но е съвсем ок. Аз също държах на малечка да не й клюма главата.
Малката беше на 9 месеца почти тогава и кошчето едва я побираше.

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 16:06 от Beboche2015

# 76
Ние от 1до 3г бяхме с Мони.След това си взехме Cybex15-36kg,което сега ползва средното, а голямото е на седалка. Хубав е Суbexa, накланя се и материята е много приятна, не спарва през лятото.За по-малките ми изглежадт много добре с тези "възглавнички" отпред.А те сигурно се премахват изцяло после? Ние сега ще си ползваме Монито, въпреки, че до сега все аз я държа, докато пътуваме, не сме я пробвали в столче никога...

# 77
Нашето е такова, 9-36 кг:

http://www.emag.bg/stolche-za-kola-isofix-2drive-sag-24s-9-36-kg … 220/pd/D85NJYBBM/

Взехме го на черния петък с 50% отстъпка за 130 лв. Изофикс е, въпреки че колата ни е стара, но то си има и обезопасяване с колани и може да се ползва и на коли със и без изофикс система. Все казвам на ММ че взехме изофикс столче, сега трябва и изофикс кола Simple Smile

Не знам дали има някакво полегнало положение, но 2 пъти пътувахме на дълго разстояние, като си облегне главичката настрани малчо и е горе-долу ОК. А и на нас не ни се налага често да пътуваме на дълги разстояние, че той да е заспал.

# 78
Ние взехме на Cybex Pallas M (с възглавницата).
Прочетох хубави отзиви за него, добри бяха оценките от краш тестовете...стори ми се интересен точно, заради възглавницата...патентована.
На хартия добре, но аз лично не останах особено доволна.

Дъщеря ми напоследък често се изнервя от възглавницата и започва едно натискане по нея, ядосва се, зачервява се, а тя няма как да мръдне, тъй като там минава колана. ...
Легналото положение...абе за мен не е никакво легнало, дори и полулегнало не е...някакъв лек наклон, дори в нашата кола, явно идва къс колана, макар че проверявах в сайта им модела на колата и фигурираше в списъка, че стола е подходящ за модела...ама ако го сложа в "легнало" положение, не може да се закопчее колана.  ooooh!
И слагането на детето в стола е малко досадно и пак добре че е с изофикс, иначе сигурно щях да имам 5 минути обикаляне с колана  Laughing та сега слагам, детето, възглавницата, започвам да дърпам колана до края, за да може да обхване стола...през това време детето вече е "изхвърлило" възглавницата   Laughing и се започва отново...след като издърпам колана трябва да се навра до половината в колата, за да закопчея колана...за слизането...пак или отварям отсрещната врата...влизам до половината, откопчавам колана, затварям вратата, минавам от другата страна, махам възглавницата, ако детето вече не я е "изхвърлила" и я свалям от стола...
Не съм ползвала друг стол, незнам дали с 5-точковите колани е по - лесно и бързо, ама този начин на Сайбекс...е досаднооо  #Crazy

За сега няма да го сменяме, не са малко парите, които дадохме за него и не всеки път детето се сърди, като е в него, но не е това, което очаквах.

# 79
Мен точно възглавницата ме спира да купя точно този стол (без изофикс) все още. Не знам дали детето няма да се чувства притиснато. Благодаря за подробния коментар. Въпреки, че тази възглавница била много по-щадяща за врата при евентуален удар.

# 80
Е, то винаги е досадно да оправяш столчета с колани, да овързваш, детето да не седи мирно(затова и до сега не сме се мъчили с малкото със столче) Монито ни е такова
Скрит текст:
И понякоха само съм им слагала "предпазителя" или както се води, като сме из града,и стоя до детето. което изобщо не е правилно, но пък наистина на човек му писва да се бори всвки път със закопчалки. В този смисъл, Монито е доста удобно за бързо приклещване на малките, но пък хич не е удобно за дълъг път.
КаРаМеJl,без тази възглавничка изобщо ли не може да се ползва столчето? Иначе има логика възглавничката да омекотява евентуален удар, аз не съм в час с новите столчета, но май наистина няма друг такъв модел?  newsm78

# 81
Е, то винаги е досадно да оправяш столчета с колани, да овързваш, детето да не седи мирно(затова и до сега не сме се мъчили с малкото със столче) Монито ни е такова
Скрит текст:
И понякоха само съм им слагала "предпазителя" или както се води, като сме из града,и стоя до детето. което изобщо не е правилно, но пък наистина на човек му писва да се бори всвки път със закопчалки. В този смисъл, Монито е доста удобно за бързо приклещване на малките, но пък хич не е удобно за дълъг път.
КаРаМеJl,без тази възглавничка изобщо ли не може да се ползва столчето? Иначе има логика възглавничката да омекотява евентуален удар, аз не съм в час с новите столчета, но май наистина няма друг такъв модел?  newsm78
Ами то се води 9-36кг и до 3-4години е с Възглавницата, после остава без нея...
Не съм го пробвала, но предполагам че колана ще идва високо на детето сега да е без нея...
Доколкото четох възглавницата е патентована от Сайбекс...

# 82
Нашето столче е от Емаг. Mappy му е марката 9-18 кг. Взехме го на промоция 100 лв. лятото, че ни трябваше за да пътуваме до Турция. Дооволна съм много 13 часа път Гого ги изкара без проблем и цяла нощ си спеше в него. Има няколко степени за сън, 5 точков колан, материята е много мека и лесно се поддържа. И цената му беше доста сносна.

Вчера Гого стана на 1г 3 м. Днес бяхме на консултация: 1,100 кг. е качил за 3 месеца- вече е 11,500 кг. И 82 см.
Биха ни Приорикс, че я бяхме отложили заради кашлица предния път и сега ми е малко притеснено заради страничните ефекти. Ако на някой вече са я поставили, би ли споделил имаше ли някакво неразположение детето след това?

Имаме си още 2 пробили зъба отдолу, вече има 10 зъба. Сега пробиват горни два кътника.. миналия път имаше температура, дано този път всичко е наред.

Много ми стана дълъг поста, но направихте ли вече Престъпулки на проходилите бебчовци?
Прекрасен ден на всички Simple Smile

# 83
Тези неща с възглавницата на Сайбекс са до дете. Когато аз четох мнения, около 1/10 имаше дете, което не харесва възглавницата. Т.е. няма как да знаеш преди да купиш. Бях чела даже за деца, които се измъкват (според други хора - било невъзможно)... Та истории всякакви.

Малко съм изненадана за коланите. Ние сме с Изофикс и не бутам колани, но все си мисля, че веднъж като се нагласи въпросния стол, коланите на колата не се бутат, а само детето се закопчава в стола. Или се бъркам?  newsm78 Само за информация...

# 84
На нас столчето ни го подариха на мъжа ми от работата колегите и не съм търсила, на кангаро е сравнително удобно, беше на баткото. Сега още ползваме кошницата от количката, все още ни става и не бързам да я сменям. Със сина ми по-бързо я сменихме, той много бързо израстна на височина и кошницата му умаля рано. Иначе и нашето столче като се фиксира веднъж с коланите на колата не се пипа повече, само коланите на столчето се закопчават и откопчават.

# 85
Ние сме със Сайбекс Сирона (0-18кг) - и то е с въглавница, но още не я ползваме, че я возим обратно на движението и тогава столът е с колани. Иначе се закача с изофикс. Напролет мисля да я обърна по посока и ще я видим тая работа с възглавницата как ще е, малко ме притеснява лятото да не спарва прекалено много. Ще видим. Иначе съм доволна от стола. ДЪржах на легналото положение, мъжът ми на изофикс и обратното возене и така се спряхме на това столче. Групата до 36кг общо взето хич не полягат и не мога да си представя един стол да бъде сигурен и удобен тооолкова дълго.

# 86
inainaina10, би ли ми показала точно какъв е моделът на вашето столче Hug

И аз гледах тези в емаг на черния петък, бяха много добри като цена, но марката ми беше неизвестна и докато се чудех те взеха, че се изчерпаха. Но щом казвате, че са добри ще разглеждам пак.

# 87
Столче за кола Mappy SAM-12, 0-18 кг, Сиво
http://www.emag.bg/stolche-za-kola-mappy-sam-12-0-18-kg-sivo-642 … 1248/pd/DYNFV3BBM
Това е столчето! Но сега цената му е доста завишена, ако имаш време и не бързаш да купуваш, изчакай като го намалят.   Hug

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 17:20 от inainaina10

# 88
Благодаря ти!  bouquet
И аз се бях ориентирала към подобни, тъй като както казах ми е важно легналото положение.
Не бързам засега, оглеждам. Чак пролетта-лятото ще ми е нужно при по-дълги пътувания, засега сме с кошничката и нямаме проблем, а и сме на кратки разстояния в града.

# 89
Ина, на малечка декември й я сложиха тая ваксина и не сме имали никакви проблеми за щастие.

Прощъпулник правихме също през декември. Изчаках детето да проходи свободно и тогава. Тя буквално се пусна и направи няколко обиколки на апартамента и реших, че е настъпшл моментът. За мен няколсо крачки не са прохождане. Иначе тя се пускаше да прави по някоя крачка от няколко месеца, но това не е ходене реално.

# 90
Бебоче, и за мен това е прохождане.
Е, малката вчера проходи. За да дойде при мен премина целия коридор на крачета, обикновено лази. И оттогава започна едно обикаляне на апартамента, но е плаха, стъпва много внимателно и бавно. Ще свикне Simple Smile
А за ваксината забравих да спомена- при нас е вече 9тия ден т.е сега ще чакам да видя дали ще има проблеми. Досега имаше леки обревчета от ситни пъпчици на няколко места, но се скриват за ден. Дано да нямаме други проблеми.

# 91
Амая, честити ви проходили крачета!

Стискам палци всичко да е наред с всички ваксинирани дечица!

Все се каня да питам и забравям - Естлар беше писала, че включва малчо в домакинската работа. Е как става това? Аз не мога да си представя какво може да върши толкова малко дете. Би ли споделила, Естлар? Може би аз назадвам нещо, знам ли... А и останалите мамчета - включвате ли някак мъниците в домакинската работа и как?

# 92
Ние правихме прощъпулник декември, нищо, че беше проходила одавна, иаках да е след рождения й ден. Момата си хвана червило и отвертка Simple Smile  Голяма комбинациая.. Вашите какво си взеха? Явно нещо не й харесаха вариациите, които бях наредила на моето, понеже пет минути седя и се оглежда и нищо не си харесва..

Аз забелязах, че е по-добре, вместо да й се карам, като изсипе нещо-примерно кош с чорапи, играчки, й казвам, "ела да ги съберем" и тя си ги събира, мн е сладка и изпълнителна. Мисля да й давам и салфетка да си бърше разлятото Simple Smile И обича да пъха дрехи в пералнята и сушилнята.. Тоеа е повече за нейно забавление, ако не ги правим тия работи реално бих се справила по-бързо, но нека помага:-)

Снощи й дадох вилица да си боцка броколи, голяма игра падна и почти никакво ядене..

Дано всичко е наред с ваксинираните.. И на нас ни се обадиха, но чакам да оздравеят напълно от вируса, който баткото донесе.

# 93
Снощи с малкия разбъркахме каймата в една голяма купа.
Даваме му да разбърка с вилица салатите.
Когато изпере пералнята ми подава дрехи за сушилката, но много се заплесва да дъвче гащи  ooooh!
Купили сме му специално един комплект четка с лопатка за метене, и редовно премита с тях.  
Събира боклучета от пода и ми ги носи, някои ги лапа, но като му викна - плюе.

Много са сладки, все повече започва да общува с нас. Говори доста някаква негова си реч, а пък тези думи, които употребява изговаря толкова правилно, чак ми е чудно (мама, тате, баба, кака, дза, маац, чииш, айде, там, бай (англ.) . Често ме хваща за ръка и ме води да си играем заедно или използва моя пръст и сила за дадено нещо.

Прощъпулник не сме правили още и не знам кога ще правим.

# 94
Вади дрехи от пералнята и сушилнята. Като са в легена ми ги подава, за да ги сгъна. Взимам го на една стълбичка с мен в кухнята, докато бъркам неща, примерно зеленчуци със зехтин и подправки, същото е с миенето на съдовете. Като съм измила опасните и остри съдове пак на стълбичката, мием пластмасовите му съдчета. Кефи се да пълни и изпразва чашите и купичките. Уча го да събира без успех, но ще схване идеята. Вече си събира моливчетата.

# 95
Момичета, да Ви се похваля - купих магнитна дъска за рисуване. Голяма игра пада, драска постоянно по нея. Надявам се да й се задържи по-дълго интереса, отколкото с другите играчки.

# 96
и моята си играе с такава дъска много, само я дебна да не си избоде очите с моливчето.

за домакинската работа - помага ми да прибираме съдовете от миялната, носи ми дрехите да сгъвам, тя прибира чорапите като са направени на топчета, давам й да бърка като готвя нещо, "мете" с метлата (сещате се, че само маже, но важно е желанието хахах) и ми подава продукти от пазарската торба да прибирам.

# 97
И при мас е същото, "помага" с миялната, голям мерак и е да бърка при чиниите, подрежда ми шкафовете, носи ми дрехи, дава ми да сгъвам, днес и дадох да сържи и тя прохосмукачката, събира боклуци и изхвърля в кофата, чисти с кърпичка.

Ние прощапулката я правихме юесец след като беше проходила, преди това нямахме възможност, с таткото се редуваме да работим. Хвана термометър, но то не е чудно, в моята рода почти всички работят медицински професии Grinning

# 98
Вашите бебоци правят бая неща. Ама и вие им давате възможност. Сега осъзнавам, че аз все гледам да я сложа в кошарата за игра, докато върша работа, че иначе прави бели междувременно. А много неща върша и докато спи малката.

# 99
При мен с в случая нямам особено избор, ако искам да свърша нещо. Кошарата я ползвам аамо за склад за якетата за навън, не иска и да припари до нея. Спи повече пъти навън, ако вали сме в гаража. Ако случайно сме оставили вкъщи и тя е заспала, сме вгоре в спалнята, но аз съм до нея, защото се буди и плаче, а и спи на моето легло, от което още не знае как да слиза. Нощно време си спи в нейното.
Ако нещо трябва да се свърши, като например да измия банята, чакам татко и да си е вкъщи. Но това някой път е трудна работа, защото сега се редуваме кой да работи и почти не се засичаме вкъщи. Но то домашните задължения няма да избягат Rolling Eyes

# 100
Моето дете само разхвърля  Laughing Докато подредя нещо, тя вече е разхвърлила двойно.
Като ще пускам пералня обикновено, аз слагам дреха, докато се обърна да взема следваща, тя вече е изкарала някоя от пералнята  Laughing Слагала е дрехи от пералнята в сушилнята, но не винаги ѝ е интересно...някой път вземе дрехата метне я на пода и бяга на някъде.
Когато готвя се опитва да ми стигне нещата и се случва да ми изсипе някоя купа със смес или да ми докопа бъркалката и да я събори на пода. Та понякога нямам нерви, хем да готвя, хем да си пазя нещата, хем пък да я гледам, като хукне на някъде. Та стискам палци да заспи, за да сготвя, измия банята, чиниите или каквото трябва на спокойствие.
Често си събаря дрехите от шкафа...друг път, пък докато сгъвам дрехите от сушилнята тя взима едно купче и го тика
 в нейния шкаф  Laughing

Обаче от една седмица почти не спи през деня...3 дни става в 8:00 сутринта и си ляга към 22:30...не спа изобщо през деня. През другите дни пак ставаше в 7-8:00 сутрин и лягаше след 22:00, но спеше от половин до 1 час през деня.
Незнам от къде тази енергия, определено ме измори...

# 101
Карамел, все едно описваш моето момиче - тя също разхвърля. Но то е нормално за тая възраст. Simple Smile
Обаче за спането нищо общо. Бях ви споделила, че започва да спи по един път на ден. Е, сега пак спи по два пъти. За сметка на това нощем спи много неспокойно и вече съм супер изтощена от това неспане.

# 102
Е изчетох ви най-накрая  Simple Smile Благодаря за темата и честито на проходилите бебоци  bouquet Всичко е строго индивидуално, и мен много ме дразни като почнат разни хора да питат ама това прави ли, ами онова? Детенцето на близка приятелка проходи на 1,6 м, обаче пък на 11м пееше twinkle twinkle little star  Crazy
И аз си имам помощник, помага с изваждането на съдовете от съдомиалнята, (само се чудя кога ще се сбогувам с някоя чиния, че се опитва да хваща по 2 в една ръка), с дрехите и метенето или прахосмукачката. От около месец се качва сам на дивана, а сега почна и по столовете да се катери, та изтръпвам от време на време. Започна и сам да се заиграва, гледа си книжки или нещо разхвърля, но поне имам малко спокойствие Simple Smile

# 103
Здравейте,благодаря за новата темичка,уф не ми остава никакви време за нищо 😊,Тео още не е проходил както трябва,отпуска се за пи няколко крачки о толкоз,по му е лесно да пълзи.ИМа вече 12 зъбчета останаха само кучешките да излязат и ще се озъби съвсем😊😊😊,аз бях на лекции и сега уча ,съжалявам че не пиша но наистина нямам никаво време. Целувки от нас 😘

# 104
Благодаря за темата! И аз все нямам време да пиша ...

# 105
Привет, мамии!
Днес направихме престъпулката на Гого !
Избра си черпака, докторските слушалки и парите! Много беше интересен, всичко хвана наведнъж  Laughing
Изби му още едни кътник, вече има 11 зъба, 3- та нощ не можем да спим, само хънка и мрънка. На всичкото отгоре от тези зъби е и със гъсти сополи и кашлица.
Заради носа днес следобед не заспа и едва едва издържа до 21:30 да си легни.

# 106
Хехе, това е то оправен младеж, всичко най-добро на куп Grinning

# 107
Браво на Гого!

А за зъбите - няма начин. Поне сте няколко зъба напред. Малечка всяка нощ ме буди често, а нови зъби няма още въпреки че са напъпили доста под венците.

# 108
Момичетаа, проби днес и кътника отгоре в ляво- вече са 12 зъбчета, ама сега отдясно горе кучешкия тръгва!
От сутринта е с температура. Бяхме на доктор - зачервени уши и гърло. Милото много го боли, от кътниците кръв тече. Ама да излезнат и да се успокои вече. Не спи и следобед вече втори ден.

# 109
Ох, милото! Какъв зор само с тия зъби! Бързо да минава!
Какво му даваш за болката, Ина?

# 110
Благодаря, Бебоче! Дано минава вече
Гел Анафтин и редувам Панадол и Нурофен.

# 111
Голямо затишие тук Simple Smile
Честит празник дами  bouquet

# 112
Честит празник и от мен!
Не съм писала отдавна, но от време на време хвърлям по едно око. И ние правхме прощапулка в неделя. Избра си калкулатора. Но първо тръгна към питката и спря пред нея. Започна да чопли да яде. Видгнах я отново да ходи към предметите, същата работа.
ние сме с 12 зъба, последно преди два дни изби последния кътник. е няма спане ви казвам, това ппродължава месеци вече. Непрекъснато се буди с рев, даже и насън плаче и мрънка. Мажа  и венците, давам дентокинд, но резултат незная дали има. Вчера четох статия, че в Русия забраняват хомеопатичните и друга статия, че беладоната била много опасна, та се замислям за дентокинда дали да го продължавам. Ваксината за шарките още не сме я поставили, ще изчакам да мине месеца и евентуално през март ще я сложим.

# 113
Привет, момичетаа!
Гого се пооправи вече. Този гел за зъби Анафтин много му помогна. Препоръчвам го, ако някой има нужда.
Сега гледам и единия кучешки отгоре напъва и ми настръхва косата. Тъкмо ми се успокои детенцето и взе да спи и яде нормално...
Само се чудя дали тази температура и неразположението не бяха реакция от Приорикса? Докторката ми каза, че ако има някаква реакция ще е до 14 дни ( днес е 14-я ден) или просто си е от зъбите.. не знам вече.

# 114
Мимони, браво на вас Grinning И Алекс първо питката хвана, нали ми е гладник. В тази връзка, да ви попитам какво приготвяте на вашите мъници? Като че ли се изчерпвам от към идеи. Благодаря ви предварително  bouquet

# 115
  • сред вълните и пясъка...
Привет, момичета!
Записвам се със закъснение в новата тема понеже нямам никакво време покрай глезлата. Все съм с нея - играем, крием се, гоним се, танцуваме и пеем, рядко играе и с играчки. Доста е жизнена и своенравна, но и непредпазлива - все тича, пада, удря се, даже и сега е със синина на челото. За щастие бързо забравя Laughing

Ние направихме прощъпулника веднага след Коледа и хвана коркова тапа  Crazy За да не слагаме "опасния" тирбушон, по желание на баща й, сложихме тапа - да се надяваме, че ще е сомелиер  Joy  
Все още е само с 4 зъбчета, но това засега не ме притеснява, когато изникнат. Казва доста думички, иска си по бебешки сама млякото, бибата, вода и банан. Вече е доста по-лесно, когато я разбираме какво иска. Произнася най-вълшебното "мами" с тънко гласче и в същото време на гръцки назовава баща си Heart Eyes
В понеделник сме на ваксина и се надявам всичко да мине спокойно. 

# 116
Момичетаа, голямо затишие тука!    Sad

# 117
Вчера правихме пощърпулник и хвана линията за инженер. Още предимно пълзи, но с всеки ден става все по-смела.
Иначе няма много интересни неща при нас. Едно и също миналата седмица започнахме малко да излизаме и вчера така натрупа сняг, но мисля че бързо ще се стопи и ще започнем отново.

# 118
И ние излизахме няколко дни и тоя гаден сняг пак натрупа. Sad Ама днес мой ще става за излизане следобед.

Аз сега режа нокти на малката, но като почне да шава много я оставям пак да заспи хубаво и пак почвам. Някое друго дете има ли, което да не дава да му режат ноктите като е будно?

# 119
Аз моята беля я дебна, като е сънена още или като ѝ се е приспло и се е успокоила, тогава я взимам в мен, пускам тв да се загледа и режа ноктите, че иначе шава.
Никога не съм ѝ ги рязала, докато спи, не ми е удобно, тъй като тя си спи само в кошарата и не ми е удобно да се присягам през кошарта или през решетките.

Хич я няма с говоренето...смисъл бърбори си често, но на бебешки, не иска нищо да повтаря, което ѝ казваме.
Често ѝ повтарях чао, чао, кажи чао, тя нищо...изведнъж започна като някой каже чао да вдига ръката и да повтаря тае, тае (една буква няма обща с чао, ама така казва) и като папагал по 10пъти, мята с ръка и тае, тае  Laughing
Понякога и маха с ръка за здравей, като и кажем, ама пак нещо на бебешки казва и то не винаги, само когато реши.
1от3 пъти дава да я здрависаш и пак измърморва нещо.
Като дава нещо пак си бърбори на бебешки, вместо заповядай...
Та ще я видим, кога ще проговори нормално, понякога аз се чувствам, като папагал да ѝ повтарям по 100 пъти нещо, а тя изобщо не се опитва да го повтори.
Играе си с едни дървени формички да ги наглася по местата, обаче като не успее, няколко пъти и започна да ѝ показвам и казвам как и къде...и започва да ги разхвърля с ръце и крака, изнервя се и отива да се занимава с нещо друго, та и гледам да не настоявам, ако видя че няма желание сега за нещо... Явно сама иска да се справя...
Вечв доста повече разбир, това, което ѝ казвам. Вчера ѝ държа единия чорап и ѝ посочвам да ми донесв другия, донесе го, подай ми това, пак посочвам и казвам и тя носи.
Общо взето ежедневието ни става по - интвресно, вече като ходи и малко от малко разбира.
Преди н обръщаше внимание на котарак или го тупаше, сега започна да го милва от врем на време и пак да го тупа, ама по - леко, макар че той хич не е от гальовните и бърза да избяга на някъде да не го закачаме.

# 120
Ние излизаме всеки ден, само ако има мъгла не го извеждам. Не искам да се изнежва.

Ноктите и аз ги режех като спи в количката лятото, после уж ми даваше да му ги режа, а сега - малко насила. Наистина като е сънен и се загледа в тв е по-лесно, но някой път е спешно защото много драскат ноктите.

На нас ни се случи случка миналата съботна вечер. Детето отказа да си стъпи на десния крак. Стоеше като щъркелче. Заведохме го до Пирогов и докторът каза, че е от зъбите ( наистина сега му никне едно зъбче долу до предното ). Ставите били пропускливи на тази възраст и в тях лесно преминавали вируси, бактерии, и ставата за да се пречисти се пълни с вода, боли и съответно детето отказва да стъпва. Не знаех за такова нещо. Педиатърът го потвърди някакъв артрит се наричало това състояние. На нас ни мина още  на следващия ден, иначе от 3 до 5 дни минавало без никакво лечение. Възможно повече покой и вода посъветва лекарят. Та и такова нещо имало  ooooh!

# 121
Пробвала съм я сънена, не дава и това е. Дърпа тия ръце и крака! Как да режа така?

Кинглис, не давай да му източват вода от коленете, че почнете ли веднъж , няма спиране. Аз съм с артрит. Като ученичка искаха да ми я извършат тая процедура, но аз не пожелах и съм доволна, защото иначе мине не мине щях да повтарям. А сега просто ме въртят ставите понякога, например при смяна на сезоните.  Иначе покрай бременността доста  се повлия артрита и бая болки имаше, че и още имам. Най-вече коленете болят. А и ставите на пръстите на ръцете ми се разшириха и сега не мога да си нося халката. Някой друг има ли такъв проблем със ставите? И ако да - ходихте ли да си разширявате пръстените, за да ви стават?

# 122
Бебоче, не се е налагало да му източват вода от ставите. Нищо му няма слава богу. На тази възраст било често срещано явление без последици. Благодаря за съвета.
Аз халка не носа, нито мъжа ми и нямам този проблем  Sunglasses

# 123
Това с крачето съм го чувала от доста майки. Няма нищо притеснително за 3-4 дни отшумява.
С реженето на нокти и ние сме трагедия. Само татко му ги режи.
Ние отново сме болни. С много гадна кашлица и запушен нос. Расте ни втория кучешки отгоре. Днес бяхме на доктор. Изписа Вентолин и Флудитек. Ама мойто дете е един инат, не пие никакви лекарства и е война в нас. Дано по- бързо избие и да минават тия болести.
А ние всеки ден сме навън, само в неделя преваля дъжд, другите дни все е над 10-12 градуса. Докато не се скрие слънцето сме на разходки.
Идвайте на гости в Гоце Делчев да избягате от снега, тука си е чиста пролет!

# 124
Е, Инче, завидях ти направо! Благородно разбира се. Simple Smile И аз искам топла пролет. Ех...

Дано бързо излизат зъбите и да спре да се мъчи детето!

При нас все така няма нови зъби.
Тая нощ карахме почти на без мляко. Реших, че е време да спра нощното хранене. Дадох й да пие чак като ревна с глас и то не много. И реално само два пъти ни е будила тая нощ. Стискайте палци бързо да го спрем това нощно хранене.

# 125
Ние от 10 месечна възраст сме със 6 зъба (2 долу, 4 горе) и чак сега му пониква седми долу до двата. Доста сме назад и все още му пасирам всичко - страх ме е да не се задави.

Вода почти не пие, отскоро започна да надига шишето повече на игра, но пак му капва по някоя капка в устата, колкото да се изкашля...

И на мен ми прави впечатление, че понякога не се буди след като съм си легнала вече. Ако се разплаче нощем и започне да маха с ръце и крака, бързам да му дам гърда, за да не се разбуди напълно.
Иначе и аз планирам да спираме кърменето скоро, ще видим дали ще стане и как...

Инаина, Гоце Делчев е много хубав град, благодарение на кмета  Simple Smile. Когато ходим до Огняново се отбиваме и в Гоце Делчев. Когато раждах имаше една мама на съседно легло от Гоце Делчев, много готина.

# 126
Аз също все се страхувам Малечка да не се задави. Но се оказва, че тя все по-добре се справя. Вчера й дадох солети за пръв път (едни био пълнозърнести ръжени се водят, каквито си взимам понякога за мен) и тя изобщо не се задави. Прояви сериозен интерес към тях.
Иначе определено си иска гладки пюрета. То и от гладките си избира доста малко да яде. Изобщо като я храня е цял цирк. Чак се чудя дали не греша с тоя подход, но пък иначе хич не иска да яде. Пробвала съм. Веднъж изкара цял ден гладна. И пак не искаше да яде пюрето, което явно не хареса.
Вашите мъници ядат ли с мерак или и вие се чудите как да ги излъжете да хапнат нещо?

И още нещо - има ли още и други бебоци, които ядат нощем? И мислите ли и вие да го спрете?

# 127
Моят дъщеря си хапва доста...и от детската кухня и ние като хапваме пак намазва, плодове яде...
От 8 месец спрях да пасирам гладко, отначало имаше позиви за гадене, но я оставях често да си яде с ръце,каквото може - макарони, плодове, хляб...и бързо се научи.
На 11месеца я записах На ДК и там държах да е непасирано.
Та сега доста смело си тъпче храната в устата, дори и като са по - големи парчета.
Един ден си бях сложила пилешко бутче в чиния, оставих го на масата в хола и отидох до кухнята да взема нещо друго, връщам се, детето взело бутчето, успяла да си отгризне и си хапва сладко, сладко.

Нощно хранене няма от 3-тия месец насам, много рядко се случва да се събуди вечер и да не иска да заспи, докато не ѝ дам мляко и то се случва около 5-6сутрин.
АМ също почти не пие вечер, рядко като я сложим да спи и не иска,подскача из кошарата мрънка и тогава и даваме и заспива. Ама все по често започна да минава без мляко за заспиване.

# 128
Аз никога не съм й пасирала нищо май, само мачках с вилица по едно време.. Само  месото смилах, докато й правех пюрета но одавна си яде парченца. С шест зъба сме, расте седми резец долу.
KaPaMeJl Grinning, и ти си имаш бандитка Grinning
Моето се научи да се катери на столовете на масата за хранене и направо е ужас.. Не трябва нищо да има там, я оставиш чиния без надзор, това е отишло да побърка вътре.. Е, така поне масата ми трябва да е постоянно чиста и ненатурена, но в моята малка кухня това е трудно постижимо...
Също постоянно ми носи обувки от коридора.. Научи се, че са в шкафа и вече и там се обслужва..
Само след нея трябва да вървя и всичко да оправям постоянно, защото хаосът става нетърпим в един момент.. Добре, че спи следибед, че не ми се мисли иначе.
А нощно време ме буди по няколко пъти и какво толкоз суче и аз не знам, имам чувството, че много малко кърма имам, но тя на инат си извиква колкото ще Simple Smile))  Буди ме и към 6ч напоследък и после не мога да заспя добре и съм като сомнамбул тия дни
Не сме имали проблем със ставите. За първи път чувам.

# 129
И малката си се буди нощем, горе-долу на 2 часа. Уж суче, но и ме ползва за успокояване, незнам как ще го махаме това нощно сучене. Биба ползва само 2-3 месеца, сама свотказа от нея.
Хауса у нас е постоянен, само да ме види че подредя играчките, минава след мен и обръща кашона. Не че си играе с тях, но да са разпиляни. По цял ден "четем" книжки, обожава да ги разлиства и сочи картинките.
Храна пасирах първия месец-два, сега си яде парченца. Има 4 напълно излязли зъби и още 3 които туко що пробиха, еди ия е кътник, чакам втори всеки момент. За нас бяхме правили свинска пържола на фурна, на нея също и направих, но с повече вода, за да стане по-крехка. Детето нямаше проблем с дъвченето, аз и давах и на малки парченца.
Днес въвеждам прясно мляко Simple Smile

# 130
И аз от 10-я месец не пасирам. Яде всичко. По принцип е с голям апетит и доста добре си хапва, но сега зъбите ни изиграха лоша шега. С 300 зора се лъжим. Лъжицата ни е враг. Ако му го дам с ръката няма проблем, но с лъжица не иска. Тази седмица е по- добре на обяд хапва супичка, миналата беше кошмар. Вемер яде каквото ядем ние, но определено предпочита месото.

Дано скоро и при вас времето да е като при нас! Аз съм с тен на лицето. Днес беше 16 градуса.
Кинглис, градът ни е малък и повечето майки се познаваме, особено набор 2015. Доста си бяхме, особено за октомври и ноември. На нашата улица има 13 дечица 2015 набор. Гого ще има с кой да си играе Simple Smile

# 131
И при нас яденето е много сложно, особено с никненето на зъбките. Никога не съм пасирала нищо, само намачкано. Не яде нощем, но вечер пие 180 мл. АМ, за да заспи.

P.S. Браво на кърмещите майки!

# 132
Здравейте. Скоро не съм писала...нали имам проблем с достъпа.
При нас нещата са ок, преди седмица направихме прощъпулника, че докато успеем да съберем всички баби и дядовци.....хванахме микрофон, линийка, отвертка....
Иначе няма кой знае какво интересно при нас, малкият все още не казва ясно думи, освен тата предимно, но си бръщолеви нещо на бебешки. Искам да го уча на думички, но той например не проявява интерес към книжки, сега взех една с животни, по едно животно на страница, и си е като снимка, плюс думичка...хич не го интересува. Дай му тигани, тенджери, различни бутилки , да си играе. Сега любимито е да отваря хладилника и да вади неща за масата, само дето веднага ги връща Laughing Пак се замислям за Киндиру.
Ходим на детски площадки вече с хубавото време, но той си е патенце и ме е страх да го пускам сам да се качва по стълбите и да се пуска на пързалка. За това аз го вдигам и го слагам и оставам без кръст....
Още суче много пъти през нощта, растат кътници, един цял имаме вече, два наполовина и венците страшно набъбнали.
Изгубен щъркел , много ви съчувствам за проблемите. Правили ли сте изследвания за алергии?

# 133

Изгубен щъркел , много ви съчувствам за проблемите. Правили ли сте изследвания за алергии?

В момента с това се занимаваме. След 3-месечно чакане за специалист, светилото на гастро-ентерологията ни назначи строга диета без яйца и мляко. Е, случайност или не - на втората вечер започна да спи непробудно. Така е вече 3 седмици и водим дневник какво яде, кога, колко и как спи.

Снощи за първи път откакто е на тази диета се буди с плач, но го отдавам на това, че имахме гости (за прощъпулника) и беше събрал емоции. Надявам се тази нощ да спи спокойно.

Общо взето още като малък ми се беше изринал жестоко от едно мазане на петите с белтък при температура. И отдавна е на соево мляко. Но сега напълно спряхме всякакви бисквити и тн с яйца и мляко. През март имаме час и лекарката каза, че ще правим провокация. Не ми е ясно какво точно ще се случи (дали те му дават нещо или ние ще трябва да провокираме вкъщи)  newsm78 но засега съм доволна от подхода на лекарката. И диетист видяхме. Честно казано ми се струваше смехотворно такива минимални количества мляко и яйца да предизвикват толкова жестока реакция... Но ето...

# 134
Момичета, захрани те ли с ядки вече? Аз тръгнах да и давам натрошени лешници като съм й давала най-много 7бр. наведнъж. Но не знам колко трябва да изяде , за да я считам за захранена с тях. Вече от седмица давам и нямаме реакции за щастие.
Ще се радвам да споделите как трябва да се случва захранването с ядки.

# 135
Щъркелче Hug,много серадвам,че се е намерило решение за вашия проблем!

Бебоче,аз още не съм давала ядки,понеже ме е страх да не се задави.Дори до колкото помня не се дават до 3г заради тази причина.Може би натрошени,смлени е по-добре като вариант,аз лично не съм.
Бих й направила закуска с кисело мляко и ситно смлени ядки и бисквити,хем малко да набъбнат иначе.Ти какви ядки даде?

# 136
абе не се е намерило май... Пак спа лошо... Беше болен и ме съмнява, че може и нещо да не се е доилзекувал. Утре баща му ще го води да му видят ушите  newsm78

За ядки нямам никаква идея как и кога се дават. Знам че има опасност от задавяне, а смлени би трябвало в умерени количества да не е проблем.

# 137
Аз не мислех скоро да давам ядки, но вчера дадох малко орехи, аз ядох а тя ме гледаше и започна да мрънка, дадох едно малко парченце тя го изяде бързичко и поиска още, та изяде още няколко.
Но въпреки това не смятам да й давам пак скоро.

# 138
Мерси за отговорите, момичета!

Пумпал, дадох й лешник. Аз съм го написала всъщност.

# 139
Мерси за отговорите, момичета!

Пумпал, дадох й лешник. Аз съм го написала всъщност.

Извинявай,Бебоче!:)Много съм разсеяна ...напоследък Wink ..и не само.

Ние днес ходихме на лекар,че имат кашлица дребните..една влажна..гадна,в четв.пак ще ходим и ако бебето не се е подобрило ще пие АБ може би..Другите са по-добре,явно ще се разминат..
Тази зима се  скъсаха да боледуват,нопоне антибиотици засега не са пили(само баткото два пъти през живота си) и хич не ща..

а временцето е прекрасно..Облякох им по-леките якенца вече..Пролетта идва,супер Simple Smile))

# 140
Няма нищо, Пумпалче! Аз с едно дете съм разсеяна, а с три трябва още повече да е. Simple Smile

И аз слагам вече пролетните якенца на малечка. Топло е вече за зимните.

Бързо да оздравяват мъниците!

# 141

В момента с това се занимаваме. След 3-месечно чакане за специалист, светилото на гастро-ентерологията ни назначи строга диета без яйца и мляко. Е, случайност или не - на втората вечер започна да спи непробудно. Така е вече 3 седмици и водим дневник какво яде, кога, колко и как спи.

Общо взето още като малък ми се беше изринал жестоко от едно мазане на петите с белтък при температура. И отдавна е на соево мляко. Но сега напълно спряхме всякакви бисквити и тн с яйца и мляко. През март имаме час и лекарката каза, че ще правим провокация. Не ми е ясно какво точно ще се случи (дали те му дават нещо или ние ще трябва да провокираме вкъщи)  newsm78 но засега съм доволна от подхода на лекарката. И диетист видяхме. Честно казано ми се струваше смехотворно такива минимални количества мляко и яйца да предизвикват толкова жестока реакция... Но ето...

Има една геупа във Фейсбук за деца с алергии към кравето мляко. Аз имах едни съмнения по едно време за бебка, и нало при нас няма много инфо, се бях включила и научих доста неща.
Доколкото разбрах, много хвалеха др Димитров (мисля че тала се казваше newsm78) в Токуда. Също така доста често коментираха и насищането, за което разбрах, че е в болница, като ви приемат двамата с бебчо. Там постепенно му дават алегена и се следи за реакция. Ако няма след насищането, ви изписват и се търси дриги причини за състоянието. Понякога се е случило да няма реакция след насищането, а всъщност детето да има слуз и кръв в акото. Групата е доста добра, и може доста инфо да се извлече, не толкова медицински, а какво всъщност представляват процедурите.

# 142
Като за начало е добре да направите кръвен и кожен тест. Ако са отрицателни, причините трябва да се търсят другите. Иначе ако има алергична реакция, тя може да е дори към следи от алергена (примерно се налага лично да меля свинското месо от магазина, за да не попадат следи от телешко, че прави реакция), камо ли от храна, където реално се съдържа. И да имате алергия, звучи като да е слаба, така че бързо ще се повлияе от диетата. Но се тествайте, за да не си ограничавате храната излишно.

# 143
Бебоче, ядките, зърната и семената е хубаво да се накисват във вода за поне едно денонощие преди консумация. Те съдържат ензимни инхибитори и фитинова киселина които отиват във водата.
Не съм давала ядки все още и не знам кога ще дам.

# 144
Мерси, Кинглис!

# 145
Като за начало е добре да направите кръвен и кожен тест. Ако са отрицателни, причините трябва да се търсят другите. Иначе ако има алергична реакция, тя може да е дори към следи от алергена (примерно се налага лично да меля свинското месо от магазина, за да не попадат следи от телешко, че прави реакция), камо ли от храна, където реално се съдържа. И да имате алергия, звучи като да е слаба, така че бързо ще се повлияе от диетата. Но се тествайте, за да не си ограничавате храната излишно.

Кръвните вече са пуснати, резултатите ще ги обсъждаме на следващата среща. Обадиха ми се по телефона само да кажат за глутен, че е негативно. Ще видя какво ще ни насочат, но като цяло забелязвам положителна промяна с диетата. Сънят определено е в пъти по-спокоен. Писала съм и преди, че от първия месец пие омепразол за киселините и рефлукса и чак сега с диетата успяхме да го спрем. Ето днес е 5ти ден без омепразол и без да се раздира от рев и тръшкане Laughing Много съм доволна, мислех си, че няма да го видя този ден, защото имахме вече 3-4 неуспешни опита за спиране.

Затова пък вече 3та седмица не можем и двамата да се възстановим от грипа. Много коварен! Оглеждам се за някоя слънчева ваканция през април, че да съберем някой вит. Д с мъничето Wink

# 146
Честит 8-ми март, мили майки! Да сте много здрави, щастливи и обичани!  bouquet