Някой пил ли е Иногинол при синдром на поликистозни яйчници

  • 102 869
  • 324
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 424
Не знам... доки не виждал нищо нередно... А на мен ми се плаче вече...

# 166
  • Мнения: 2 124
Смени доки, трябва да ти пуснат хормонални изследвания.
Иногинол е добър, но е хранителна добавка, ако има по-сериозен проблем само той не е достатъчен. А и за да има някакво повилияване от Иногинол трябва да се пие продължително време, че е препоръчително и по две таблетки дневно, сутрин и вечер.

# 167
  • Мнения: X
С ПКЯ съм, по-скоро без инсулинова. Пия иногинол 9-ти месец. Започнах с 20 дни по 2 табл., после по 1 табл. сутрин. Първите 1-2 мес. не почувствах особена промяна. Също така 1-3 мес. пих Дуфастон по схема за предизвикване на М. - имаше очаквания ефект, но не по-различен отколкото когато съм пила само Дуфастон.
След 2-я мес. на Иногинола започнах да пия Метформин, като дозата постепенно увеличих до 1 сутр. и 1 вечер (за около 2 м.). Отново - никакъв "уау!" ефект.
Но!, след 6 мес. на пиене на Иногинола и 2-я месец на пълна доза Метформин започвам да усещам, че яйчниците "зацепват" и се опитват да влезнат в ритъм с О. и М. и съм доста оптимистично настроена.
Междувременно отказах всичко що е вредно сладко, с бяло брашно, силно намалих картофите и ориза; наблягам на свежи зеленчуци, немазно месо, риба и яйца, плодове (само до ранния следобед). Движението ми е умерено. На всеки три месеца пия и един витамин за очите, който (учудващо) мисля, че също оказва положителен ефект върху яйчниците.

Та в заключение, Иногинола според мен помага и няма навреди, но при по-упоритите случаи няма как само той да помогне или поне ще стане мнооого по-бавно; трябва и ние да се грижим за себе си Simple Smile PS за периода дори отслабнах чувствително Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 168
  • Мнения: X
 Здравейте момичета!
Чета с интерес темата и реших да споделя и моята история. На 27 години съм и вече година  с ММ правим опити за бебе, но за жалост без резутат. Половин година преди опитите пих Белара по съвет на стария ми доки заради двустранна ПКЯ. Спрях ги защото решихме, че с моя проблем и без това ще е трудно да забременея и да започнем с опитите. Пуснах всички хормони на щитовидната жлеза и ехограф и бяха наред, причината беше че качих близо 20 кг за три години. Доки ми пусна и други хормони без тестостерон, и прогестерона и естрадиола ми бяха на долна граница,  но доки каза, че не е чак такъв проблем. И така близо година на 3 месеца ми казваше да изчакаме още малко, имало време. Междувременно пих  само Огестан, веднъж ходих на фоликуметрия и ми каза че  нямам ову и  до там... след година чакане ми писна и реших да я сменя. Отидох при нов гинеколог като не показах изследвания с цел да видя какво той ще каже. Пусна всички изсл., хормони и ИР, преглед и ми постави диагноза ПКЯ. Предписа ми Иногинол по 1 на ден пия го от 05.04.2018 и трябва да го пия 4 месеца и метформин от 11.04.2018г. по 2 на ден за 2 месеца. Проблема е че метформина не  ми действа добре, разхлабваме и е крайно неприятно. Говорих с док и тя каза че метформина ще подпомогне  иногинола за регулацията на хормоните и вероятно понижаване на кг. но ако съм сигурна че е от него да го спра. Чудя се вече какво да правя, защото преди да отида при новия док ММ направи изследвания и при него нещата не са идеални , но провежда лечение колкото и да му е неприятно. Което ме кара да мисля, че се глезя и ако би могло да помогне да потърпя 2 месеца.

# 169
  • София
  • Мнения: 3 713
Първо да ти кажа да не се притесняваш, важното е да се решите да започнете от някъде с твоят мъж. Щом сте започнали полека, лека ще станат нещата. Ако не е тайна при какъв доктор ходите? Квартален лекар или от някоя репро клиника? Аз не знам какво е това лекарство Мерформин, но като погледнах при предозиране с него се получава диария и трябва да се спре. Иногинола не причинява такива странични реакции, пия го вече 5 месеца. Моят съвет е да се консултираш с ендокринолог за тези 20 кг, има много жени, които не могат да забременеят заради Инсулинова резистентност и разни подобни проблеми, предпоставка за внезапно качване на килограми, но мисля, че по компетентен ще е ендокринолог.Като гледам този Мерформин се изписва при диабетици, не знам къде е връзката с Иногинола. Някоя мама ако е ползвала може да сподели. Пускали ли са ти изследвания за холестерол, инсулин и подобни ,може за това да ти го е изписал? Нямам много опит, но това е моят съвет едно посещение при добър ендокринолог..
Относно страничните реакции, аз преди да забременея свалях пролактин с Достинекс и няма да ти казвам като изпие човек хапчето какви реакции има, то е сърцебиене, световъртеж, чувство на паника и притеснение, абе ужас! Та ако това лекарство наистина ти помага аз бих стискала зъби.. така е, някой жени нямат проблем със забременяването, някои имаме, но пък в днешно време медицината е толкова напреднала, че какъвто и проблем да имате съм сигурна, че ще се реши и ще си имате бебче. Успех ти пожелавам!:hibiscus:

# 170
  • Мнения: X
Ходила съм при двама, според доста хора добри ендокринолози преди да кача кг и след това. Първия път правих изсл. и инс.рез. и всичко беше ок. Сега втория път само хормони и ехограф и пак беше наред.
Иначе лекарите, при които ходя са акушер гинеколози, като втората докторка ми пусна инс.резсис. ама в лабораторията объркаха нещо и ми изследваха инсулин, който е в норма. Въпреки това доки ми предписа Метформина за да намаля захарта и според нея да подпомогне Иногинола. Тя ми предписа метформина по 2 на ден, и като и казах за последствията ми каза че само по 1 на ден няма да има никакъв ефект.... и да ги спра.

# 171
  • Мнения: 2 124
Метформин се предписва много често при ПКЯ и Инсулинова резистентност. Иногинол е просто хранителна добавка, не е лекарство.

# 172
  • Мнения: X
Да знам. Наясно съм,  че иногинола не е лекарство. Допитването ми в темата главно е за метформина и дали някой е имал подобен проблем с него. Защото виждам, че много дами споделят за приема на иногинол, но не и за метформин.

# 173
  • Мнения: 2 124
Да знам. Наясно съм,  че иногинола не е лекарство. Допитването ми в темата главно е за метформина и дали някой е имал подобен проблем с него. Защото виждам, че много дами споделят за приема на иногинол, но не и за метформин.
Ами може би защото темата е за действието на иногинола, та затова споделят за него, а и предполагам понеже е хранителна добавка  и много хора го пият на своя глава без предписание от лекар. Метформин си е лекарство, нормално да има странични ефекти.

# 174
  • София
  • Мнения: 3 713
Наистина в тази тема едва ли ще намериш послезна информация. Виж тук в тема за ПКЯ има мнения
http://www.bg-mamma.com/?topic=310584 , а тук са коментирали нещо за метформина ако искаш прегледай http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2249.0

# 175
  • София
  • Мнения: 10 642
Метформина се започва с по-малка доза за седмица и след това се увеличава дозата. Пие се по време или след ядене. Обикновено неразположенията са само в началото

# 176
  • Мнения: 4 660
Аз също имам СПКЯ,  забременях след прием на Иногинол.
Родих април месец сега също го пия за да се регулира цикъла ми след като родих стана доста обилен.

# 177
  • Мнения: 13
Здравейте,  да се включа и аз. Винаги съм имала нередовен цикъл.   В началото  го предизвиквах с Оргаметрил по схема.  Правих и изследвания, но те бяха в норма. След това няколко години нищо не приемах. Идваше ми когато си иска (понякога всеки месец,  понякога през няколко месеца), като продължителността и обилността бяха различни.  Декември месец бях отново на гинеколог.  От прегледа и цитонамазката всичко беше добре,  нямах никакви проблеми,  но понеже правим опити за бебе, лекарят ми изписа Дуфастон.  Пиех го 3 месеца и го спрях по собствено желание,  понеже не се чувствах никак добре.  И така от март до юни нямах цикъл. В началото на юни започнах да пия Прим Ойл и в края ми дойде,  но след това го спрях за кратко и сега пак го пия.  Последния ми цикъл е на 27 юни.
 Днес бях на ендокринолог,  пуснах изследвания,  които според нея са добре,  но ми изписа Иногинол и Прим Ойл (който вече пия). Препоръча ми и нова консултация с гинеколог и изследване на хормоните.  Та въпросът ми е към по-запознатите от мен има ли смисъл да започвам Иногинола?  Доволни ли сте вие?  Ще спомогне ли да видя и аз двете така мечтани чертички?  Понеже вече съм скептично настроена към гинекологичните прегледи.  При толкова многократни прегледи и консултации никой не открива проблем, и всички казват че съм добре.

# 178
  • Мнения: 2 124
Ами аз честно казано Иногинол си го пиех месеци наред на собствена инициатива пиех и други витамини, но лекарства не съм пила.

Цикъла ми не е редовен също, но и не съм била с диагностицирано заболяване, затова не ми изписваха и лекарства.

Незнам благодарение на какво, но на 3 месец опити забременях.
1

# 179
  • Мнения: 13
Ами аз честно казано Иногинол си го пиех месеци наред на собствена инициатива пиех и други витамини, но лекарства не съм пила.

Цикъла ми не е редовен също, но и не съм била с диагностицирано заболяване, затова не ми изписваха и лекарства.

Незнам благодарение на какво, но на 3 месец опити забременях.
1

А колко време преди да забременееш започна да пиеш Иногинол? 

Общи условия

Активация на акаунт