Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 255
За установяване на ИР са по-показателни нивата на инсулина. Интересно защо не са изследвани заедно с КЗ. В начална фаза КЗ може да се задържа в норма, а инсулина да скача до небесата. С тази стойност на ТСХ за мен има ПКЯ - тя така се отразява.
   И моето мнение е да отидеш на ендокринолог. ТСХ трябва да се смъкне под 2 тъй като в начална бременност нивата много скачат и може да предизвика спонтанен аборт.

# 256
  • София
Точно това щеше да кажа, моите стойности на захарта са сходни, но инсулина е оле мале. Изследват се заедно - 3 пъти инсулин и глюкоза.

# 257
А при мен интересното е, че захарта спада под началната на 60-та и 120-та минута, инсулинът е в норма. Имате ли представа какво означава това? Гинекологът каза, че няма проблем, не съм се консултирала още с ендокринолог.

# 258
За да  спада, значи се е усвоила. Щом и инсулина е в норма, явно всичко е наред.  Peace

# 259
Много благодаря!

# 260
Здравейте, отново съм аз с поредният проблем(или повод за радост) . Вече ми е неудобно, чак да ви питам и моля за мнение и съвет, но в сегашния случай съм тотално стресирана и депресирана.

Предварително се извинявам за дългия пост.

И така към проблема(или не точно) :
Изпих опаковката Жанге и очаквах да дойде МЦ. От около седмица гърдите ме боляха и нарастнаха, но отдавах проблема на предстоящия МЦ. Седем дни след последното хапче така и не се появи М, а нещо в мен ме караше да си направя тест за бременност. И така на 7 ден рано сутринта видях 2 плътно изразени чертички. В първият момент много се зарадвах, но за секунди радостта се превърна в страх. Притесни ме приема на цяла опаковка Жанге и това, че предната седмица бях с гнойна ангина и пих АБ Панцеф.
Веднага се обадих на лекаря си и наобяд ме прие. След прегледа установи бременност с плоден сак и ембрион, с пулс, около 5-6г.с.,както и че от кистите следа няма. Изчисли и каза, че съм забременяла последната седмица на юли. Предполагам, че е на 31.07.19,защото това беше единствения акт без противозачатъчни и предпазване. Обесних притесненията си относно приеманите хапчета и той, както и един от професорите в болницата ми обясниха, че Панцефа не вреди, но за противозачатъчните трябва да изчакаме да видим. Също ми казаха, че ако било проблем или нямало да има пулс или съм щяла да направя спонтанен аборт.
Изписа ми витамини и ФК и каза да отида след 10г.с.,за да направят БХС и други изследвания, за да видят дали всичко е наред. От 2 дни имам придърпване ниско долу (или е внушение от страх) и д-ра ме посъветва да пия 3х1 Утрогестан и Но шпа.
Деня, в който разбрах, че съм бременна бях и при ЛЛ. Но като му разказах всичко се засмя и каза, че се впрягам излишно, имало много жени като мен, за това да не го мисля и чак другия месец да отида да ми даде направление за ЖК.
Всичко дотук звучи леко обнадеждаващо. Но въпреки всичко не спирам да мисля, да се депресирам и притеснявам, дори ми е трудно да спя,да работя и извършвам ежедневните си дейностти.
Половинката ми много се зарадва, донякъде и аз. Но сега тези тревоги и притеснения се отразяват дори на отношенията ни, тъй като съм постоянно изнервена и нацупена.
Моля ви, изкажете вашите мнения, съвети или мисли по въпроса. Защото до следващия преглед има 1месец, а аз ще се побъркам до тогава. Много ме е страх..
Благодаря Ви предварително за отделеното време и се извинявам за това, че отново четете проблемите ми в толкова дълъг пост.

# 261
Ina__, радвай се! Честито бебче. Дано всичко да е наред от тук насетне! Толкова двойки си мечтаят за "бързо" бебе! Щом АГ и ЛЛ са ти казали, че е ОК - значи е; особено АГ - има сак, има ембрион, има сърчице Heartpulse. Няма по-хубаво от това. Нямаш обективен повод да се тревожиш на този етап. Това, което изпитваш не е нетипично, а съвсем нормално. Не забравяй и ролята на хормоните в емоциите. Грижи се добре за себе си и бебче, ходи на редовни прегледи при АГ и всичко ще е наред. Първите три месеца са ключови за развитието на бебето, затова спазвай стриктно каквото АГ ти каже. Можеш да се запишеш в БГ-мама групата с момичета с месеца на твоя термин, за да си сверяваш часовника. Успешно бременеене Gift Heart

# 262
Ina__, радвай се! Честито бебче. Дано всичко да е наред от тук насетне! Толкова двойки си мечтаят за "бързо" бебе! Щом АГ и ЛЛ са ти казали, че е ОК - значи е; особено АГ - има сак, има ембрион, има сърчице Heartpulse. Няма по-хубаво от това. Нямаш обективен повод да се тревожиш на този етап. Това, което изпитваш не е нетипично, а съвсем нормално. Не забравяй и ролята на хормоните в емоциите. Грижи се добре за себе си и бебче, ходи на редовни прегледи при АГ и всичко ще е наред. Първите три месеца са ключови за развитието на бебето, затова спазвай стриктно каквото АГ ти каже. Можеш да се запишеш в БГ-мама групата с момичета с месеца на твоя термин, за да си сверяваш часовника. Успешно бременеене Gift Heart

Благодаря ти много за бързия и позитивен отговор, усмихна ме BlushHug
Наистина гледам да не мисля лоши неща, спазвам препоръките на д-ра, пазя се и се опитвам да правя всичко, за да сме добре и аз и бебето.
Предполагам притесненията няма да изчезнат, но ще опитам по-малко да мисля за това и да се отдам на радостта. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт