Проблем с колега който пести вода.

  • 15 382
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Сещам се за едно описание от "Парфюмът":  Joy Joy Joy

Скрит текст:
По времето на нашия разказ в градовете цареше смрад, невъобразима за нас, съвременните хора. Смърдяха на тор улиците, смърдяха на урина задните дворове, смърдяха на гнилоч и мишчина, стълбищата, кухните — на скапано зеле и овча лой, душните всекидневни — на мухъл и прахоляк, спалните — на мазни чаршафи, спарени пухени завивки и препълнени нощни гърнета. Комините бълваха смрад на сяра, кожарските работилници бълваха смрад на разяждащи луги, кланиците бълваха смрад от съсирена кръв. Хората воняха на пот и непрани дрехи, устите им воняха на загнили зъби, стомасите им се оригваха на лук, а телесата — ако не бяха съвсем млади — смърдяха на престояло сирене, вкиснато мляко и тумори. Смърдяха реките, смърдяха площадите, смърдяха църквите, смърдеше под мостовете и в дворците. Селякът смърдеше като кюрето, калфата — като мадам майсторшата, смърдеше цялата аристокрация, смърдеше дори кралят — като хищно животно смърдеше той, а кралицата — като стара коза зиме, както и лете. Защото през осемнадесети век все още не бе възпряна разложителната дейност на микробите, така че нямаше човешко поприще — съзидателно или разрушително, нямаше нито едно проявление на покълващ или отмиращ живот, което да не се съпровожда от зловоние.
Grinning Grinning Grinning

Може човекът да се е преродил направо от такъв живот, знаеш ли...  #Crazy  Grinning

Говори се с шефа и му се обяснява ситуацията, а той, ако е шеф на място, привиква съответния субект и му казва, че има оплаквания от клиенти и колеги, и му дава срок от 1 ден да се приведе в нормален вид, инак да си търси нова работа.  Grinning

# 16
  • Мнения: 3 480
въпросът е принципен - за правила - лична хигиена (примерът с токчетата е релевантен, защото ако го има в правилника всички които са се подписали трябва да спазват; същото е с личната хигиена).

наистина има хора с проблем с жлезите, които не са виновни - болестно състояние е. но има и специална козметика и дезодоранти и пудри за тази цел. аз работих с колега, който всички мислеха за един от директорите. момчето не беше директор, но имаше същия проблем и от страх да не мирише ходеше с една торба пудри за поддържане през деня. беше по-добре изглеждащ и миришещ от тези, които нямат такъв проблем.
миризмата на потта (извинявам се за образното описание) зависи и от храната, която ядем. т.е. много подправки и пикантна храна водят до по-силна миризма на потта.

ботокс се позлва при проблем с изпотяване.

повечето съфорумци са прави - трудно е да промениш навиците на вече изграден човек. затова ако не иска да спазва процедурите във фирмата - шефът му трябва да се справи със ситуацията. или да го принуди сам да напусне или да поговори директно с него.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Лошото е, че за колегата ти проблем няма. На 50 год. трудно ще те разбере и ще си промени навиците. Не е изключено да има и хормонален проблем.
Питала ли си други колеги дали са говорили по темата?
За мен най-коректно би било да се говори с него -дали ти или шефа, вие ще прецените.
Това с бележката ми се струва прекалено обидно. Особено ако има здравословен проблем.
Аз имах такава колежка. И шест пъти да се изкъпе, пак миришеше. Една от колежките, с която бяха по-близки разговаря с нея по темата. Не знам какво направи след това, но определено беше по-поносимо.

# 18
  • Мнения: 4 841
Честно казано, не виждам полезен ход - за жена или за млад мъж има повече надежда, но за мъж на 50, със семейство и деца, че и добър специалист - нищо няма да го стресне. Като го смъмри или уволни шефа, ще си намери друга работа. Поне глад за добри специалисти има във всички области, така че не мисля, че ще има кой знае какъв ефект.

Има си такива мърляви хора - и мъже, и жени, и децата си така възпитават... Не се къпят достатъчно често, носят дълго непрани дрехи от изкуствени материи, носят миризливи китайски обувки... Ако е пушач, пийва по едно вечер или се храни с пикантни храни и консумира доста лук и чесън - картинката става съвсем миризлива...

Търсете решение лично за себе  си - преместване в друга стая, да сте в екип с друг човек, такива неща. Разбира се шефовете трябва да са в течение на такива проблеми, но в повечето случаи те си ги знаят - все пак не са без обоняние и усещания; оттам вече е въпрос на лично решение как ще постъпят.

# 19
  • Мнения: 2 616
Може и да има здравословен проблем, но може да е чисто хигиенен. Има доста българи, за които хигиената е някъде на последното място в списъка с приоритети. Какви истории са ми разправяли мои приятели селски доктори, направо не е за вярване...  Joy

# 20
  • Мнения: 46 508
Съдейки по това:
...ризата се сменя понякога седмично, понякога на две седмици...
Залагам на хигиеничен, не на здравословен проблем.

# 21
  • Мнения: 781
Ама човекът е женен - следователно проблемът може да се реши адски лесно: Изтипосваш му тука името или снимката и засрамваш бг-мамата, която е отговорна за хигиенизирането му. В последствие тя започва да си го гледа по-добре  Joy Няма да се излагаме пред съфорумките, я!  Mr. Green

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Възможно е. Но ако изводът е само на база на цвета на ризата, може да не е верен. Виж, ако има други отличителни белези ...

# 23
  • Мнения: X
Ако шефовете са склонни да съдействат, помоли ги да му поставят ясни условия за хигиената. Ако фирмата няма такава политика, поне опитай да издействаш да те преместят в друга стая. 50-годишен миризливец няма да промениш, каквото и да му намекваш или натвърдяваш.

# 24
  • Мнения: 1 786
И при нас го има този проблем , само че нашият смрадливец е на 30 години и живее с майка си и баща си . Не знам на какви хигиенни навици го е учила майка му, но той сам си казва ,че се къпе само в неделя  ooooh! . Освен това е един такъв дебел и космат и това, допълнително влошава нещата  . Подарявали сме му всевъзможни комплекти за бяна, стикова и тн, но никога не сме усещали да ги ползва . Отделно сме му говорили за хигиената ,че трябва да мирише на хубаво ,а за го харесват и да си намери гадже, но отговора беше ,че като му се правело секс си плащал и нямало нужда от такива усилия . Шефката му е правила също забележки, той все вика "обещавам" и пак старата песен, а пък тя е мекошава и не ще да го уволни .

# 25
  • Мнения: 46 508
...която е отговорна за хигиенизирането му...
Звучи комично, но може и да се окаже вярно. След някои неща, прочетени в СО хич няма да се учудя, ако има жени, които къпят мъжете си.

# 26
  • Мнения: 22 036
Има хора, които поддържат хигиена, но пак имат специфична миризма. Много ми е жал за тях, защото в повечето случаи го осъзнават. Има и такива, при които си е чиста мърлявщина.

Това за токчетата, дори и в България ще доведе до моментално осъждане на работодателя, защото е дискриминативно, а в някои случаи застрашаващо здравето. Няма нормален съд, който да го опрравдае, Обикновено изискването е ДО някакви см, а не определени. По-принцип не се толерират високи обувки, не само заради по-предизвикателния вид, но и заради сигурност.

# 27
  • Мнения: 2 681
Жена му може и да не чете в сайта.
Но пък може да се говори с нея - да то пере по-често, да то праща в банята.
За обувките - налага се да ходя с ортопедични и няма как да сменя модела.
Ако не ги одобряват - ще се разделим.

# 28
  • Мнения: 3 724
а има  и жени , които умишлено си водят мъжете мърляви , за да не им ги откраднат, бях с такива очи  #Crazy , когато ми казаха това, но е факт, не знам те как живеят с  мърльовци

# 29
  • Мнения: 3 480

Това за токчетата, дори и в България ще доведе до моментално осъждане на работодателя, защото е дискриминативно, а в някои случаи застрашаващо здравето. Няма нормален съд, който да го опрравдае, Обикновено изискването е ДО някакви см, а не определени. По-принцип не се толерират високи обувки, не само заради по-предизвикателния вид, но и заради сигурност.

Не е дискримитивно, ако е дрескод и политика на компанията. 3 см не застрашават здравето, още повече че работата има оценка на риска и не представлява такъв. Говорим за конкретната длъжност, в определена сграда; компанията ни е 100% compliant относно всичко по отношение на безопасност на труда. Момичетата седят през по-голямата част от времето си, задълженията им включват изпращане на посетител и упътване към асансьорите, както и проверка на чистотата на работното място и възможни дефекти. Ако някой има здравно състояние/заболяване, което не позволява - това е друг въпрос. Обувките, които предоставяме и са част от униформата. Тук не става въпрос за предизвикателен вид, а за елегантност в корпоративна сграда с взискателни клиенти. Не говорим за 12 см токчета. С 3 см никой не се е претрепал  Joy

Подобно като при стюардесите и продаващите имоти от женски пол.

Общи условия

Активация на акаунт