Кажете ми,моля ви , алтернатива на попарата като закуска

  • 6 540
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 143
Дъщеря ми обича сутрешната попара,но нещо започна да се мръщи -май й омръзна ,но аз не знам с какво мога да я заменя-помагайте !!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Царевичен и пшеничен грис с масло и сирене, овесени и ръжени ядки.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Овесени ядки със сирене, или с плодове.Кисело, или АД мляко с бисквити, може пасиран кус-кус със сирене.............варианти много.Не може всеки даен да е само попара Sick

# 3
  • Мнения: 143
И аз си помислих,че не може всеки ден попара,но доктора не ми дава алтернативи,затова ви питам вас.Благодаря за отговорите -ще пробвам някои от вариантите които ми предлагате

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз си помислих,че не може всеки ден попара,но доктора не ми дава алтернативи
От сега на там доктора няма да ти изготвя седмични менюта за детето.Трябва сама да почнеш да се интересуваш каква храна може да приема.А ако се колебаеш за нещо се консултирай с педиатъра!

# 5
  • Мнения: 143
Ама доктора ни много държи да спазвам неговите предписания поне докато София навърши годинка!!!Даже  веднъж имахме спор на тема "Мнения на други майки"-той е категоричен ,че не бива да ги слушам!!Аз ,разбира се ,не се съобразих с това както и сега ,по въпроса за попарата-ще действам радикално и ще разнообразя  закуската с други неща !!! Laughing

# 6
  • Мнения: 46 437
Някакъв проблем ли има детето? Защо го ограничава само с попара, аз например дадох 1-2 пъти и реших, че има много по-вкусни и полезни неща от попарата  Sick

# 7
  • Мнения: 1 489
Кус-кус.

# 8
  • Мнения: 1 568
-овесени ядки със сирене и масло
-просо със сирене и масло
-кисело мляко с бисквити
-макарони със сирене и масло
-пудинг др. Йоткер

има много варианти за сутрешната закуска
за мен е нелогично да се дава всяка сутрин попара!

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Извинявам се, че се размивам темата, но искам да попитам за пудинга.Изпратиха ми ванилов от БГ и като четах съставките ми се стори че има оцветители.Става ли за малки деца?

# 10
  • Мнения: 3 042
Извинявам се, че се размивам темата, но искам да попитам за пудинга.Изпратиха ми ванилов от БГ и като четах съставките ми се стори че има оцветители.Става ли за малки деца?

Оцветители има в пудинга на др. Йоткер, но оцветители има и в другите нишестета с плодов вкус, с карамелен вкус и т.н. така, че който дава обикновенно  нишесте  може да дава и от този пудинг. Състават и на двете е все царевично нишесте + аромати и оцветители. Изключение правят само натуралното царевично и пшенично нишесте.

# 11
  • Мнения: 2 116
Как се прави кус-кус бързо сутрин? #Crazy Дайте идея

# 12
  • Мнения: 1 568
Как се прави кус-кус бързо сутрин? #Crazy Дайте идея

Предполагам не е по-различно от макароните.
Аз ги слагам в йенската тенджера с вода за 10 минути на макс в микровълновата. Това достатъчно бързо ли е?  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 116
Дано!!! Още утре ще се оптам и ще ви кажа!  newsm78 newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 146
Може да даваш дом. юфка със сирене и масло. Мойта щерка мнопго я обича. А другите закуски вече са ти ги писали. аз ги редувам и вече не ми се мръщи.... Стига да е огладняла де
Всичко става толкова бързо в микровълновата а и на котлона докато я преобличе6 и сложиш на  гърнето...............
Импровизирайййй

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може да ти се стори претенциозно, но аз давам каша от зърнени храни, като редувам- просо, елда, булгур, киноа, овес, смеските на фамилия Никола от зърна, ............Варени с вода или мляко ......с масло и банан + друг плод.....

# 16
  • София
  • Мнения: 15 198
Как се прави кус-кус бързо сутрин? #Crazy Дайте идея

Предполагам не е по-различно от макароните.
Аз ги слагам в йенската тенджера с вода за 10 минути на макс в микровълновата. Това достатъчно бързо ли е?  Grinning

С или без капак? И колко вода?
Аз пробвах преди време някакви своеволия с варене на кус-кус в микровълновата, но нещо не се справих и се отказах Crazy

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Алекс изобщо не яде попара. Пробвах я два пъти, но категорично отказа. Сега редувам мляко с бисквити, пасиран кус- кус със сирене, зърнени каши. От време на време и правя и на Йоткер.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
-овесени ядки със сирене и масло
-просо със сирене и масло
-кисело мляко с бисквити
-макарони със сирене и масло
-пудинг др. Йоткер




 Peace


Грис, кус кус, мляко с ориз, АМ с намачкан кроасан, плодово пюре с АМ

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 09:53 от DoniBoni

# 19
  • Мнения: 1 568
Как се прави кус-кус бързо сутрин? #Crazy Дайте идея

Предполагам не е по-различно от макароните.
Аз ги слагам в йенската тенджера с вода за 10 минути на макс в микровълновата. Това достатъчно бързо ли е?  Grinning

С или без капак? И колко вода?
Аз пробвах преди време някакви своеволия с варене на кус-кус в микровълновата, но нещо не се справих и се отказах Crazy

Без капак. Аз слагам 2-3 шепи макарони и поне 2 пръста вода над тях. Съда трябва да е дълбок, защото иначе изкипява.
Така варя и просото.
Налучкала съм си мярката на око вече и варя толкова колкото ми трябва. А и става много бързо.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За момента фаворит при закуските ни е домашната юфка. Страхотно я харесва с масло и сирене.

# 21
  • Мнения: 888
Ние хапваме и кисели- от готовите сваряваме с водичка, може да добавиш и АМ след като свариш!Теа харесва и зърнените каши на Слънчо!

# 22
  • Мнения: 3 886
За момента фаворит при закуските ни е домашната юфка. Страхотно я харесва с масло и сирене.
и моя така  а попарката си я обичкаше много особено със сухар  chef

# 23
  • Варна
  • Мнения: 109
На скоро и аз се питах същото-с какво бих могла да заменя попарата сутрин и да разнообразя закуската на Ванко ..... newsm78
Открих че има спесиален бебешки кус-кус на Plasmon,обогатен с витанини и желязо както бебешките каши.
Приготвя се за 4мин. съвсем дребнички са му топчиците,
на вкус е много приятен пожелание може да се добави сирене,масло и захар...... feeding
Всичко хубаво но Ванката ми го отказа smile3514
Неможа да приеме различната консистенция на храната и отказва да го глътне....ах тези дребнички топчици Sick
Пасирах го  и пак опитах,но ......  Naughty той вече се беше отказал да закусва. smile3514
Това за домашната юфка ми се струва добра идея newsm10 Ще я опитаме скоро!

# 24
  • Мнения: 888
И на нас не ни допада кус-кус, а да не говорим за грис...във всякакви варианти, но и аз мисля да пробваме домашна юфка- не съм се сещала досега! ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 110
Ние пробвахме киноа за закуска, смесена с плодово пюре - е Алекс никога не ме е гледал и плюл с по-голяма погнуса Sick
Сега се каня да пробвам кус-кус, дано да потръгне пове4е............

# 26
  • Мнения: 118
 Flutterи на мен ми се иска да давам кус-кус но ми се струва 4е 6и6ка 6те се дави с топ4иците,а не ми е ясно като го пасирам да добавям ли в пасатора АД или вода? newsm78

# 27
  • Мнения: 4 392
Може да ти се стори претенциозно, но аз давам каша от зърнени храни, като редувам- просо, елда, булгур, киноа, овес, смеските на фамилия Никола от зърна, ............Варени с вода или мляко ......с масло и банан + друг плод.....



Аз също давам такива,но правя каша от тях за следобяд,като добавям пресни плодове и АМ.А какво е киноа newsm78? Не  съм виждала такова чудо.
Ние сутрин сме още на мляко,което редуваме понякога с попара,но май трябва и аз да разнообразя малко.Малката е още само с два зъба и всичко минава през пасатора,иначе се мръщи.

# 28
  • Мнения: 1 110
Амиии киноата е също зърнено, безглутеново, но на мен лично ми загорча леко като го пробвах.Явно и на дребния щото го изплю с погнуса нищо че беше омешано с плодово пюре Sick
Намира се в диетичните магазини например...

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето какво е :
http://www.wholehealthmd.com/refshelf/foods_view/0,1523,74,00.html

# 30
  • Мнения: 4 392
Mерси за инфото!  bouquet

# 31
  • Мнения: 62
Как се прави кус-кус бързо сутрин? #Crazy Дайте идея

Предполагам не е по-различно от макароните.
Аз ги слагам в йенската тенджера с вода за 10 минути на макс в микровълновата. Това достатъчно бързо ли е?  Grinning

С или без капак? И колко вода?
Аз пробвах преди време някакви своеволия с варене на кус-кус в микровълновата, но нещо не се справих и се отказах Crazy

защо не свариш кускуса предварително с малко зехтин или масло и да го запе4ата6 в бурканчета,после ги слагаш в хладилника а на сутринта вадиш,топлиш в микровълновата,слагаш сиренце,масло може и захар и готово  chef

# 32
  • Мнения: 2 116
Е това си е идея!  newsm18 Защо ли не съм се сетила досега...?   doh 

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За да не горчи киноата, трябва хубаво да се измие предварително, за да се отмият сапунините, които всъщност горчат леко.......на мен никога не ми е горчало, защото я накисвам малко преди това .........

# 34
  • Мнения: 61
опитай нещо с извара.

пасирана с плодове или бисквитки.

аз давам от кус-куса на звездички и г оправя по -разварен.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 743
Редувам я с мляко с бисквити, кус-кус (Плазмон), понякога каша, овесени ядки  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 15 198
защо не свариш кускуса предварително с малко зехтин или масло и да го запе4ата6 в бурканчета,после ги слагаш в хладилника а на сутринта вадиш,топлиш в микровълновата,слагаш сиренце,масло може и захар и готово  chef

Защото не съм подозирала, че и така може.
В бурканчето слагаш ли от водата, в която е врял кус-кусът?

# 37
  • Мнения: 7 640
опитай нещо с извара.

пасирана с плодове или бисквитки.

аз давам от кус-куса на звездички и г оправя по -разварен.

от кога може кус-кус и пасиран ли?
А колко извара с колко плодове правиш? С бисквити ли сгъстяваш?

# 38
  • Мнения: 1 568
PolarFox, ако бебетата са захранени с глутен няма никакъв проблем да им даваш кус кус за закуска. Май по-добре ще е пасиран, защото не мисля, че толкова малки бебета ще могат да го сдъвчат.

# 39
  • Мнения: 61
това с изварата го открих случайно и много съм доволна Grinning
купих си от магазина а бебка като я видя си поиска.

вчера я ядохме с настъргана ябълка и бисквитка.

може пасирана с фурма-обелена и накисната.

ако ползваш плодово пюре -също.

изварата към овесените ядки е вкусно .

пропорциите определям на око. в полза на плодовете.

изварата полепва по небцето -давай водичка!

# 40
  • Мнения: 463
На нас лЮбимата ни закуска е финни овесени ядки ,пасирани с 1 банан,обожава го,и май друго не иска да яде за закуска.

# 41
  • Мнения: 4 392
А в кус-куса няма ли яйца? Още не съм захранвала с яйце.
Купих една домашна юфка и мислех да й направя,но видях,че ги приготвят с яйца и се отказах. Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 2 298
Освен попара:

Кус-кус, има на Плазмон, става бързо, никога не съм го пасирала + сиренце;
Ядки - овесени, ръжени, просо .... + АМ и плод;
Дребни макарони (звездички) + сиренеце или кашкавал (въведох го малко преди годинката);
Бисквити + АМ (или кисело мляко) + плод
Авокадо + банан + АМ (но по-често за следобед, по-рядко сутрин)
Мляко с ориз/грис- преди годинка с АМ, сега с прясно, (но по-често за следобед, по-рядко сутрин)
Сандвич със сиренце и авокадо вместо масло
Сандвич с настърган кашкавал
Сандвич със сирене и лютеница, която правя от печена чушка, домат и морков - след годинката.
Баница със сиренце и без яйца малко преди годинката.

Домашна юфка - дадох след годинка, в нея има яйца!

д-р Йоткер - не виждам защо да давам аромати и оцветители, и ние големите избягваме такива, затова и не давам и цветни ароматизирани нишестета, а само натурални + плод + АМ, сега вече и прясно мляко, но това за следобедна закуска.
 

# 43
  • Мнения: 522
И ние си хапваме овесени ядки като попарка със сирене или с мляко или със плодов сок.Вече давам дори корнфлейкс.

Общи условия

Активация на акаунт