Защо всички искат момичета?

  • 5 625
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 312
Аз пък винаги съм се страхувала от тази болезнена привързаност на майките на синовете си и обратно. Виждах как майка ми трепереше над брат ми, наблюдавам и отношението на свекървата към съпруга ми. Затова много се радвам, че имам момиче!!!!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Преди да родя ми беше все едно какво ще е бебчето - сега обаче много се радвам че е момиче  Laughing

# 47
  • Мнения: 768
Аз искам да имам момичета защото много майки които имат само момчета са ми казвали че много искат момичета, защото момичетата много по бьрзо се развиват и са много по-схватливи и с тях от определена вьзраст можеш да си споделяш много неща и да сте си винаги приятелки,а момчетата по принцип не обичат да разказват и да изразяват емоции и е много по-сложно да ги накараш да ти разкажат какво ги тревожи и какви проблеми имат.
Момичетата са по-открити и много по лесно майката разбира техните проблеми и може своевременно да им дава сьвети и да им помогне в сложни ситуации и при евентуален психологически проблем.
Естествено има някои момчета които понякога споделят проблемите си, но по принцип те са рядкост.
И в крайна сметка май жените им е много по-лесно да вьзпитават момичета, защото те самите са били някога такива и без много обяснения знаят как да им помогнат.
Всьщност познавам доста жени които имат две момчета и които  са си мечтали за момиче, за разлика от тези които момичета, сьвсем не изразяват желание да имат момче.
Да не говорим че помощ в кьщи наистина не можеш много да очакваш от момче. Майките с по две момчета които познавам са изцяло посветени на 3-мата мьже в кьщи и обикновено нямат време да се огледат и да помислят за себе си. Много име  тежко и като ги гледам ги сьжалявам искрено.

# 48
  • Мнения: 397
ООО, аз изобщо не съм разочарована, че си имам момченце. Grinning По принцип нямах никакви претенции, макар че си знаех, че ще бъде момче. Ако Бог е дал по-нататък може да си имаме и момиченце. Няма значение какво е, важното е да е живо и здраво.

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Цитат на: meri_ark
Половинката ми също мечтаеше как децата щели да го гледат като остарее, но аз му казах да забрави случая. Децата си имат техен живот и не би трябвало да се чувстват задължени да ни гледат. Ние двамата да сме живи и здрави да си се гледаме и помагаме, пък те ако се сещат по-често за нас ще съм щастлива, но не бих искала да обременявам някого с моята нужда за внимание и грижи

Мери, нека пак поговорим след 30 - 40 години Simple Smile Никой няма предвид да се чучне в дома на децата си и да чака като каже 'га' да му дават да яде в устата, а като каже 'пиу', да го поят... Става дума за нормални грижи от страна на децата, като станеш на 60-70, и вече по не можеш да се оправяш с някои неща...или като останеш сам...или просто като имаш нужда от тях, а те са толкова заети с личния си живот Wink

# 50
  • Мнения: 1 289
Така се случи, че всички мъже в нашата компания са изтърсаци с големи разлики във възрастта от предните деца, включително и моят. Странен факт, но по-големи лиглъовци не съм виждала. На единия жена му му бели чушките да не се изцапа милия, другия не знае в къщи къде му стоят чорапите и други подобни. След дълги наблюдения на бащите как няма  да предпочетеш момиче. Но иначе да си призная, са много грижовни към щерките си. Явно господ така ги наказва, малки госпожици да им седят на глажите по турски и да им дърпат ушите.

# 51
  • Мнения: 144
Цитат на: sunny_zt
Може би по-силните жени искат момчета...



Ти пък се изказа! Laughing  Laughing Сестра ми има три деца и все се надяваше едно от тях да е момиченце,но и трите са момчета.Тя какъв човек е според теб?

# 52
  • Мнения: 2 489
Цитат на: beni76
Цитат на: sunny_zt
Може би по-силните жени искат момчета...



Ти пък се изказа! Laughing  Laughing Сестра ми има три деца и все се надяваше едно от тях да е момиченце,но и трите са момчета.Тя какъв човек е според теб?


Аз съм написала ИСКАТ, а не ИМАТ. Съвсем нормално е хората да искат деца от двата различни пола!

# 53
  • Мнения: 144
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: beni76
Цитат на: sunny_zt
Може би по-силните жени искат момчета...



Ти пък се изказа! Laughing  Laughing Сестра ми има три деца и все се надяваше едно от тях да е момиченце,но и трите са момчета.Тя какъв човек е според теб?


Аз съм написала ИСКАТ, а не ИМАТ. Съвсем нормално е хората да искат деца от двата различни пола!


Не ме разбра и тя искаше момиче с всяко следващо дете все повече Laughing  Laughing  Laughing

# 54
  • Мнения: 2 693
Не знам за "всички", но аз никога не съм искала момиче за първородно дете. НИКОГА! Сега вече, след като стана така, както исках, искам и момиче. Мен повече ме учудва фактът, че някои майчета РЕВАТ  Shocked , ако гинекологът им каже, че вижда тестиси... Това за мен е... без коментар... Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 2 489
Разбрах те!  Grinning
Аз имах това предвид, че като имаш момче или пък две момчета и после искаш момиченце.
Ако първото ми щеше да бъде момиче, за второ бих искала момче.
А баща ми горкичкият - толкова е искал момче, ама резултат - три щерки!
Аз също искам да имам три деца и се надявам наистина да има от двата пола! Ама здраве да има!

# 56
  • Мнения: 2 489
Цитат на: bobolenta
Не знам за "всички", но аз никога не съм искала момиче за първородно дете. НИКОГА! Сега вече, след като стана така, както исках, искам и момиче. Мен повече ме учудва фактът, че някои майчета РЕВАТ  Shocked , ако гинекологът им каже, че вижда тестиси... Това за мен е... без коментар... Rolling Eyes


Поне някой да ме разбере и мен!

# 57
  • Мнения: 3 376
Цитат на: bobolenta
Мен повече ме учудва фактът, че някои майчета РЕВАТ  Shocked , ако гинекологът им каже, че вижда тестиси...


Боожеее... тези жени не знаят ли, че шансът да им се падне момче е към 50% Laughing Като толкова не щат момчета изобщо да не се захващат с надомно любителско бебеправене, ами да се обърнат към някоя ин витро лаборатория, и да си поискат да им гарантират, че бебето ще е 100% момиче.

# 58
  • Мнения: 246
аз нямах претенции какво да се роди, най-важното беше да е живо и здраво и всичко да си му е наред. Какво значи "искам момиче" или "искам момче".

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Цитат на: bobolenta
някои майчета РЕВАТ  Shocked , ако гинекологът им каже, че вижда тестиси... Това за мен е... без коментар... Rolling Eyes

А, щеше да ми е тъжно за ден, а после щях да се настроя така, че в края на 9 месец нямаше и да помня, че съм искала момиче Simple Smile Ма чак пък да рева...как не. Нали пак си е мое, какво, като има топки?!

Общи условия

Активация на акаунт