Детска градина във Варна- 1-ва група на 2г и 10 месеца.

  • 2 505
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте майки! Тъй като животът подлага на изпитания само силните (а аз явно съм от тях) ми се налага да дам детето на детска градина от когато е възможно по- рано. Да си я наплюя, говори и се държи като голямо дете, затова не искам да я пускам на ясла. Та към въпроса- знаете ли детска градина във Варна, в която да приемат деца по никое време и то докато нямат навършени 3 г ? До тук без проблем ми отказаха "Слънчо", "Звездичка", "Светулка", с "Пушкин" не мога да се свържа. Без проблем ни приемат в "Пролет", но за тях чух лоши отзиви. Та, помагайте- с варианти за градина или мнения за "Пролет". Благодаря!  Heart Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 601
За Пролет и аз съм чувала кофти неща само, затова и не си дадох детето там, а предпочетох по-далечна, но по-добра градина. Иначе за първи път чувам, че може да се вземе дете на под 3 години на градина, а и по това време прием няма. Но аз не съм много запозната, дано някой може повече да помогне.

# 2
  • Мнения: 11 747
Според новия закон може на 2г, ако има места. В момента електронния регистър не работи и не може да се види къде има места. Есента бяха останали в Щастливо детство (градината, не яслата със същото име и на друг адрес) и в Теменужка филиал на Кап. Райчо. Там питайте. Те още есента взимаха 2-годишни. Също в Детското градче имаше много свободни места и също взимаха 2-годишни.
В Слънчо нямаше места, но после знам за 2 деца, които ги преместиха и се освободиха, но сигурно веднага някой се е наместил. В Звездичка е най- най- трудно от целия град, забрави. В Пушкин също няма места, както и в Светулка. В Младост, мисля, но не им помня имената, там има едно струпване на 3-4 градини много близо една до друга и там бяха останали по едно- две места във всяка от тях, но не им знам имената и не мога да кажа конкретно. В градината, която е точно над парка в Младост, преди Мебелната палата, ако това ви ориентира, там бяха останали някакви места. Разбира се също в Аспарухово, но едва ли ви устройва, като гледам района към който сте се ориентирали. Той е най- трудния район, с най- недостигащи места.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Да, вярно, Детското градче, аз не се сетих за него. Голяма градина с много групи и бяха останали доста места свободни миналата година.

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте, и аз търсих, моята дъщеря е януари 2014/вече на 3г/, но навсякъде ударих на камък/район Приморски/. Посъветваха ме да пробвам в по-новите градини, там приемали по програмата за 2годишни. Но всеобщото мнение е, че трябва да се подадат документи през април, т.е. в моя случай април2016/когато програма нямаше още/ и сега също трябва да чакам редовния прием април 2017, защото няма свободни места.

# 5
  • Мнения: 26
Здравейте, може ли някой да ми даде мнение за детска градина Щастливо детство на Барутен погреб.
Много се чудя къде да запиша детето ми - Щастливо детство, Светулка или Христо Ботев.
Най-близката до нас е Щастливо детство.
В голяма чуденка съм.

# 6
  • Мнения: 2
Благодаря на всички! Оказва се, че места има, но директорките нарочно отказват когато чуят, че детето е родено 2014 година, голяма работа, че закона позволява и е родено месец март. Тъй като в момента се съгласиха само в "Моряче", някой има ли информация дали градината е добра и изобщо отзиви? Разбира се и в "Пролет", но там няма смисъл при всички негативни отзиви.

# 7
  • Мнения: 11 747
Не е баш да има места! В желаните градини всички са с по най- малко 2 деца над лимита.

# 8
  • Мнения: 10 598
Аз не съм от Варна, но имах желание и аз да пусна детето си директно в 1-ва група, на градина, точно заради подобни характеристики. На няколко места споменавате Закон.  newsm78 За какъв закон става въпрос? При нас има Наредба за прием, издадена и одобрена от Общината, в която се посочва, че детето трябва да навършва 3 години през учебната година на прием. Моето е родено декември 2014 и по тази логика няма как да го приемат на градина, по-рано от септември. За това в момента е в яслена група.
И, не си мислете, че в яслена група с бебетата няма да й е комфортно, те там ги разделят на под-групички и така подхождат по отделно към всяка под-групичка. Аз си мислех, че ще бъде изолирано, щом не е бебе и вече говори, но за мое учудване, гледам че научава неща от "следващо ниво".

Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 16:00 от amy_nka

Общи условия

Активация на акаунт