Майонезата като маска за коса

  • 7 342
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 161
Вече в два американски филма мимоходом се споменава това чудно действие на майонезата.
Дори в единият филм самата Джулия Робъртс си беше наплескала главата с нея.
Някой пробвал ли ?

# 1
  • Мнения: 171
Не, но има логика Party

# 2
  • Мнения: 17 407
Една от нашите сестри си прави маска с майонеза. КОсата й е дълга и къдрава, изрусена- изглежда много жива и лъскава.

# 3
  • Мнения: 4 733
Не съм пробвала,но има известна логика newsm78 Майонезата е мазна ( растително олио съдържа макар да не е зехтин ) и яйца си има ( жълтъка нали присъства като съставка в повечето маски за коси) та може би ще има ефект...само с отмирисването после незнам как ще става работата Laughing

# 4
  • Мнения: 113
Има логика, ако се прави с истински продукти - жълтици и олио, но тази, която я продават не е точно от това, а има доста консерванти и се прави от пудра, така че... мисля, че няма голям смисъл  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 299
Da, 4увала съм за такава маска, но не ми е ясно как се отмива това 4удо после newsm78 Ина4е съм навита да пробвам.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Da, 4увала съм за такава маска, но не ми е ясно как се отмива това 4удо после newsm78 Ина4е съм навита да пробвам.

Около половин опаковка майонеза + 1с.л. бебешки шампоан= чудо
Малко след раждането на Василена си направих косата на метла от кичури, боядисване, кичури в продължение на 2месеца.
Опитвах разни ампули, но това беше спасението - при това само 3пъти през 10дена. Наистина действа невероятно. Като се сложи шампоан вътре се отмива сравнително лесно. После пак си слагах от шампоана, който си ползвах. Маската се държи около час на косата.

# 7
  • Мнения: 3 932
Имам едно бурканче в хладилника, седи от една седмица, отивам да се накльопам и ще кажа как е...

# 8
  • Мнения: 2 257
Доколкото знам, става дума не за майонеза от магазина, а за домашно направена такава - за да е натурална и с пресни продукти. Тази маска се препоръчва за суха коса, като условието е да се нанесе, да се завие с найлон и отгоре с кърпа за 10-20 минути, за да попие добре и после да се изплакне доста енергично, но без да се мие с шампоан. Не се препоръчва да се прави преди излизане навън. На следващия ден вече може да се измие с шампоан косата. Малко мазновато ми звучи, но който иска, нека пробва! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 8 917
Вече в два американски филма мимоходом се споменава това чудно действие на майонезата.
Дори в единият филм самата Джулия Робъртс си беше наплескала главата с нея.Някой пробвал ли ?

Това винаги ми е било много странно - в "Хубава жена" беше. Но защо не? - има олио, има яйца.... Thinking Mr. Green

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Вече в два американски филма мимоходом се споменава това чудно действие на майонезата.
Дори в единият филм самата Джулия Робъртс си беше наплескала главата с нея.Някой пробвал ли ?

Това винаги ми е било много странно - в "Хубава жена" беше. Но защо не? - има олио, има яйца.... Thinking Mr. Green

Не беше в "Хубава жена", а в "Да умреш млад".

# 11
  • София
  • Мнения: 39 754
Само веднъж съм се пляскала с майонеза. Но пък като си правя "домашна" маска за коса - изсипвам хладилника Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 317

Малко гадничко ми се струва това! Tired

# 13
  • Мнения: 27 524
Абе, я не се клепай с майонеза  Sick като има сега на пазара толкова хубави готови маски и масла  Peace

Мъж ти наистина ли е помощник-капитан? Пътува ли? Много интересно... Hug

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 09:17 от Blondi

# 14
  • Мнения: 8 917


Не беше в "Хубава жена", а в "Да умреш млад".
Вярно Wink Благодаря  bouquet

# 15
  • Мнения: 260
От една приятелка знам че действа добре, но не съм се престрашавала досега с майонеза от магазина. Иначе като си правя домашна маска от зехтин, бадемово масло и жълтък се получава нещо подобно, защото разбивам жълтъка и като бъркам непрекъснато добавям мазнината на тънка струйка и се получава хомогенно. Само че в майонезата има много повече мазнина за един жълтък. Може да пробвам и с купешка, доста ми се е скапала косата напоследък, дано има ефект.

# 16
  • Мнения: 1 934
Моята фризьорка ми препоръча такава маска но не само с маьонеза но не съм я пробвала.

# 17
  • Мнения: 2 255
Преди няколко дни водих племеницата ми, която ще е абитурентка при мойта фризьорка да се уговорят за бала и тя й каза, че косата й има нужда първо от освежаване и да прави до бала 2 пъти в седмицата маска с майонеза  #Crazy на което аз спонтанно се измях  hahaha а тя вика : "Що се смееш, место да бъркаш и клепаш у вас от това по-лесно и по-добро решение няма" И май има логика, а пък и все пак тя определено е професионалист  newsm78

# 18
  • Мнения: 3 248
Ще взема и аз да пробвам, но няма да втривам в корените, че и без това ми се омазняват лесно...а и да не остана по-назад (както обикновено)! Tired

# 19
  • Мнения: 1 629
Правя си, но с домашна майонеза. Важно е да се изплаква с хладка вода. Мия с шампоан веднага след това. Има добър ефект.

# 20
  • Мнения: 4 733
Правя си, но с домашна майонеза.
Какъв е ефекта? И...после не ти ли се замърсява по-бързо косата, защото все пак майонезата я омазнява предполагам и с всичкия тоя прах из чистите ни улици

# 21
  • Мнения: 6 155
Навих се да я пробвам. После отивам за майонеза и ще се наклепам Crazy

# 22
  • Мнения: 1 629
Правя си, но с домашна майонеза.
Какъв е ефекта? И...после не ти ли се замърсява по-бързо косата, защото все пак майонезата я омазнява предполагам и с всичкия тоя прах из чистите ни улици

Не, омазнява се нормално, като след измиване с шампоан.
Но, обикновено правя маската със зехтин и 2-3 жълтъка, може да се добави и ампула витамин А.

# 23
  • Мнения: 27 524
Навих се да я пробвам. После отивам за майонеза и ще се наклепам Crazy

Да не забравиш да докладваш  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 9 463
Не бих изтърпяла миризмата.  Stop
Свикнала съм нещата, които мажа по себе си да са благоуханни, най-малкото. Laughing
Пък и от купешка майонеза не очаквайте чудеса. Ето ви преписано от съдържанието:
растително масло, яйчен прах, винен оцет, лимонена киселина, готварска сол, консервант Е202, захар, стабилизатори... Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 591
И аз да кажа.Правила съм съм го и наистина има ефект.Аз съм с дълга до кръста естествено руса коса.Тъй като я измъчвам много с преси,маши,прически,плитки и т.н.,имам периоди в които ми става изключително суха.Тогава грабвам една майонеза и я слагам цялата на главата.Стоя така,колкото мога да изтърпя,понеже тя от топлината на главата се разтапя и почват едни гадни струйки по врата #CrazyЕ,издържа се де,не е толкова страшно.После в банята с шампоан и готово.Няма миризма,няма нищо.Ама става после една живичка,плътна и тежка.Така де при мен има ефект и съм доволна. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 357
Някоя мама пробва ли тази маска да каже какав е резултата и ако е добър утре всички на опашка в магазина за майонеза  Joy  Joy  Joy

# 27
  • Мнения: 966
Май още никои не е пробвал?После трудно ще се измие косата baby_neutral

# 28
  • Мнения: 27 524
Май още никои не е пробвал?После трудно ще се измие косата baby_neutral

Ама едва ли по-трудно, отколкото като се намажеш със зехтин или бадемово масло  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 357
Май още никои не е пробвал?После трудно ще се измие косата baby_neutral

Ама едва ли по-трудно, отколкото като се намажеш със зехтин или бадемово масло  Simple Smile

Аз направих веднаж грешката да се намажа само със зехтин-е няма такъв ужас.Това чудо незнам как го измих.Втори път такава грешка няма да допусна  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 27 524
Май още никои не е пробвал?После трудно ще се измие косата baby_neutral

Ама едва ли по-трудно, отколкото като се намажеш със зехтин или бадемово масло  Simple Smile

Аз направих веднаж грешката да се намажа само със зехтин-е няма такъв ужас.Това чудо незнам как го измих.Втори път такава грешка няма да допусна  Simple Smile

А, не си само ти  Laughing Laughing Laughing Две седмици ходих мазна мазна  Sick

Общи условия

Активация на акаунт