Бебешката количка - цяла наука за второ висше №36

  • 102 467
  • 775
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Всяка една количка може да се транспортира като багаж без допълнително заплащане. Дали дадена количка ще се качи на борда като ръчен багаж или не е политика на всяка една компания. Дали с една количка ще може да се отиде до гейта и да се остави преди самото качване на самолета е политика на летището.
Сега съм на телефон, но после ще потърся няколко модела, които са все транспортни колички подбодящи за пътуване и максимално доближаващи се до търсенето.
Благодаря за разясненията!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 6 246
flufi, миналата година началото на лятото имах като твоите изисквания, включително гледахме и тествахме в магазините Recaro Easylife и Nuna Pepp. Купихме Mutsy Nexo и все още сме много доволни от избора си. Според мен отговаря на всичките ти изисквания, без за самолет (но количките, които могат да се качат на борда на самолет са съвсем изчистени като екстри, за мен са съвсем друг тип колички). Нексо-то по немските и холандските сайтове мисля, че още е 299€. Доставката от Германия ни излезе 36лв през посредник.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 246
Всяка една количка може да се транспортира като багаж без допълнително заплащане. Дали дадена количка ще се качи на борда като ръчен багаж или не е политика на всяка една компания. Дали с една количка ще може да се отиде до гейта и да се остави преди самото качване на самолета е политика на летището.
Сега съм на телефон, но после ще потърся няколко модела, които са все транспортни колички подбодящи за пътуване и максимално доближаващи се до търсенето.
Бях намерила чужбински сайт, в който бяха изброени и класифицирани няколко модела колички. Но пак всичко зависи от политиката на авиокомпанията, а ако полетът е с прекачване трябва да се види за всяка поотделно.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 444
flufi, миналата година началото на лятото имах като твоите изисквания, включително гледахме и тествахме в магазините Recaro Easylife и Nuna Pepp. Купихме Mutsy Nexo и все още сме много доволни от избора си. Според мен отговаря на всичките ти изисквания, без за самолет (но количките, които могат да се качат на борда на самолет са съвсем изчистени като екстри, за мен са съвсем друг тип колички). Нексо-то по немските и холандските сайтове мисля, че още е 299€. Доставката от Германия ни излезе 36лв през посредник.
Другият модел, който ми допадна е Nexo. Цената е малко над бюджета, но мога да направя компромис. При нея ме притеснява само това, че не видях в ревютата да се регулира дръжката на височина. Много ниска ми се видя. Иначе всичко и е сякаш без забележки. Момичета от Варна, има ли някъде този модел Mutsy да го видя реално?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 246
Регулира се дръжката със сигурност. Да, по-ниска е в сравнение с Igo, но и Igo е доста висока количка, на мен ми идва височка. Но пък сравнена с количките тип чадър, също Нуна, Рекаро, при Нексо детето е разположено по-високо.

# 35
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
flufi, миналата година началото на лятото имах като твоите изисквания, включително гледахме и тествахме в магазините Recaro Easylife и Nuna Pepp. Купихме Mutsy Nexo и все още сме много доволни от избора си. Според мен отговаря на всичките ти изисквания, без за самолет (но количките, които могат да се качат на борда на самолет са съвсем изчистени като екстри, за мен са съвсем друг тип колички). Нексо-то по немските и холандските сайтове мисля, че още е 299€. Доставката от Германия ни излезе 36лв през посредник.
Другият модел, който ми допадна е Nexo. Цената е малко над бюджета, но мога да направя компромис. При нея ме притеснява само това, че не видях в ревютата да се регулира дръжката на височина. Много ниска ми се видя. Иначе всичко и е сякаш без забележки. Момичета от Варна, има ли някъде този модел Mutsy да го видя реално?

Единствено в Хиполенд ми излиза, но най-добре се обади и ги питай дали я имат някъде на живо във Варна, че от сайта им не става ясно.При Рошко не видях да има Nexo.

# 36
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 392
В момента съм със Cybex, което е същото и имам някои забалежки към марката.

Може ли да споделиш забележките си към Cybex? Интересувам се, защото и ние купихме модел на Cybex, но все още не съм я пробвала.

# 37
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря на всички за споделеното мнение!  Hug

# 38
  • Мнения: 10 683
Уанче , (а и към другите, пътували с количка) при пътуване със самолет бебешката количка отделно ли се чекира - в смисъл полага ни се един куфар за ръчен багаж + количка или само количка е разрешена без куфар?  newsm78

# 39
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Happy Mijjj ツ зависи с коя компания пътувате. Но обикновено багаж не се полага за бебета, но се полага количка и детско столче за кола или преносимо легло плюс бебешка чанта.
Аз досега с количка съм пътувала само с Раян  и там количката трябваше да се обяви на дроп ин деска за да и сложат лента.

# 40
  • Мнения: 8 928
https://lekmer.se/barn-och-baby/barnvagnar/resevagnar-paraplysul … m_campaign=criteo

Ето една компактно сгъваща се количка с цяла дръжка.

# 41
  • Мнения: 94
Здравейте,
Гледай из бг сайтовете количката gravo evo и пишат че е 6.5кг.а в сайтове в чужбина 9.5кг.
Имате ли си идея наистина колко кг е?
http://rayatoys.com/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA% … co-Evo-Sand-13683

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 444
В момента съм със Cybex, което е същото и имам някои забалежки към марката.

Може ли да споделиш забележките си към Cybex? Интересувам се, защото и ние купихме модел на Cybex, но все още не съм я пробвала.
По неравен терен ми идва малко шумна. Под неравен разбирам алеи в парка, които от десетилетия не са преасфалтирани и дребните камъчета много си личат, нещо като зимното асфалтиране със студен асфалт. Не е нещо драстично, но ме дразни този шум. Ужким взех по-големите гуми с грайфер, точно за такива терени. Само реклама е за мен. Другото е, че когато детето спи, достъпът до багажника е по-труден. Иначе вози меко, удобна е за мен и детето, широка, комфортна седалка, дълбок сенник.

# 43
  • Мнения: 1 501
Момичета, а някой който е имал Jane Crosswalk,  това шаси за тежко ли се смята ?

# 44
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте,
Гледай из бг сайтовете количката gravo evo и пишат че е 6.5кг.а в сайтове в чужбина 9.5кг.
Имате ли си идея наистина колко кг е?
http://rayatoys.com/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA% … co-Evo-Sand-13683
Като знам какво се пише из нашите магазини, бих повярвала на чуждите или по-скоро на официалния сайт на марката, ако има такъв.

Общи условия

Активация на акаунт