За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 092 938
  • 20 711
  •   2
Отговори
# 10 500
  • Мнения: 18 468
Много високо ценя това, което имам в живота си, защото виждам, че можеше и да го няма. Радвам се на малките неща - че сме живи, че майка ми, макар и бавно, се възстановява от ковид (въпреки грешното първоначално лечение от лл, която не вярвала в ковид, но това го разбрахме на 11-ия ден), че останалите общо взето сме здрави.

В момента всичко извън смърт и трайно заболяване ми се струва несъществено.
Радвам се на семейството, на приятелите, на хубавото време - дребни и ежедневни неща, но на мен ми носят удовлетворение.

# 10 501
  • Мнения: 5 262
Имам кола, но писах , че ме е страх да шофирам . А сама с две деца, съвсем.
И , за жалост, не съм от София..

България не е София и малка. На всякъде има толкова много неща.
За страха знам @клин клин избива@ . Аз лично бих започнала да се конфронтирам със страшното на малки порции и в подходящи часове.
Но всеки е различен .
Ще си намериш твой начин за справяне . Успех.

# 10 502
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172

Ако човек преживее истински удар и загуба в живота си, самото продължаване на живота след това за мен е успех.
Точно това си повтарям, когато почувствам онова неудовлетворение. Успях да премина нататък, успяхме да се запазим като семейство, имам 2 прекрасни и здрави деца. Успяла съм.

# 10 503
  • Мнения: 15 140

Ако човек преживее истински удар и загуба в живота си, самото продължаване на живота след това за мен е успех.
Точно това си повтарям, когато почувствам онова неудовлетворение. Успях да премина нататък, успяхме да се запазим като семейство, имам 2 прекрасни и здрави деца. Успяла съм.
Така е, но поне при мен този успех не ме радва, сякаш ми е безразличен. Има неща, които нищо не може да замести.

# 10 504
  • Мнения: 7 160
А аз смятам, че животът ми е непълноценен, да не кажа провал.
Дори с тези неща не мога да се похваля - нямам семейство (като изключим майка, баща), нямам човек до себе си, не можах да имам дете, въпреки всички усилия...
Страх ме е от самотата.

# 10 505
  • Мнения: 35 103

Ако човек преживее истински удар и загуба в живота си, самото продължаване на живота след това за мен е успех.
Точно това си повтарям, когато почувствам онова неудовлетворение. Успях да премина нататък, успяхме да се запазим като семейство, имам 2 прекрасни и здрави деца. Успяла съм.
Така е, но поне при мен този успех не ме радва, сякаш ми е безразличен. Има неща, които нищо не може да замести.
И аз така.. всеки казва " Ти през толкова неща мина". Ами аз не се чувствам герой.. чувствам, че съм била длъжна да продължа, заради родителите ми ( тогава нямах деца), заради мъжът ми, заради всички, които вярват в мен. Но аз не чувствам, че съм направила кок знае какво. Не съм единствената на този свят, минала през лечение на рак на гърдата, загубила дете в напреднала бременност и др. .
Усещам, че не мога да се зарадвам на нищо . Все едно са ме оперирали от чувства.

# 10 506
  • Мнения: 624
Когато човек премине през такива неща емоциите малко или много спитрат да работят.
Всичко ти е безразлично, на нищо не обръщаш внимание и тн.
А частта с геройството и вдъхновяващата сила е най-противната част! Ми не, не съм супер герой, стискам зъби защото нямам друг избор.


И аз смятам живота си за пропилян. Имах толкова много надежди, мечти, планове. Сега си поставям цели като да избутам седмицата безпроблемно, да спя повече от 4 часа поне два пъти в седмицата и да излизам всеки ден с кучето. Жалко, но може да стане и по-зле. Затова пак следва да съм доволна.

# 10 507
  • София
  • Мнения: 62 595
Понякога човек трябва да оцелее и да продължи напук на всичко и напук на всички. Ако не друго, поне да се опита да обърне палачинката за чиста съвест.

# 10 508
  • Мнения: 15 140
Понякога човек трябва да оцелее и да продължи напук на всичко и напук на всички. Ако не друго, поне да се опита да обърне палачинката за чиста съвест.
И ще запълни зейналата дупката /тя се вижда/стои от двете страни на палачинката/! Да, ама не! Blush
И това не е нито отчаяние, нито депресивно състояние. Живее се, оцелява се, има си победи, радости и ........ но празнината си стои.

# 10 509
  • София
  • Мнения: 62 595
първо е решението за оцеляване. После запълване на дупката.

# 10 510
  • Мнения: 18 523
Аз не смея да давам съвети за живот след истинска загуба.

Но ако става дума за по-обикновени житейски неща - работа, семейни отношения, партньори, това са неща, които се променят във времето и до много голяма степен зависят от нас. Там винаги, винаги може да се действа в някаква по-добра посока.

# 10 511
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз също не говоря за загуба при смърт. Там няма запълване, не можеш да запълниш мястото на човека.

# 10 512
  • Мнения: 39 218
Аз пък не познавам напълно щастлив човек. Всички имаме липси и все на някой нещо не му достига

# 10 513
  • Мнения: 18 523
Разбира се, то няма пълно щастие. Но да се чувстваш успешен като човек като цяло е важно. (Кой както го вижда успеха, много сме различни всички).

# 10 514
  • Мнения: 39 218
Така е. Постигнах базови неща- дете, професия, дом. Исках повече. Не ми се получи. От тук насетне да сме живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт