За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 096 385
  • 20 749
  •   4
Отговори
# 14 790
  • Мнения: 9 012
Българите не са възпитани да обичат родината си, добре, че все още има шествия и зачитане на празници, че скоро може и да няма държава. Все гледат чуждото и плюят своето.
Отделно не можем да се справим с правителството и имам чувството, че скоро няма да попаднем на свястно и ще затъваме все повече.
Няма как мошеници и предатели,каквито са "българските" управляващи,да възпитат децата в обич към родината.

# 14 791
  • Мнения: X
Съгласна съм с Ligya, когато нещо е "твърде лично" то предполага, че е само за теб самия и евентуално партньорът ти.
Прилича ми по някакъв начин на онези цитати и мъдри мисли, с които определени хора непрекъснато ни заливат от профилите си. Личните неща, са си лични и не е необходимо половината от познатите ми да научават какво е моментното ми настроение.

Според мен като са си го татуирали им се е струвало яко, а после са осъзнали, че е клиширана простотия и е отишло в графата "твърде лично", за да не се обясняват и излагат пред хората.
А според мен, просто отсвирват тези, които си навират носа там, където не им е работата. Какво е татуирано на нечия кожа върху неговото собствено тяло, си е само негова работа. На Пенка и Генка не им е работа да го питат.

# 14 792
  • Мнения: 40 892
Ами в японското море бяха събрали огромно количество пластмаса, пък там уж не живеят българи ,та да замърсяват.

Те всички морета и океани са така, защото накрая всичко до там стига. И не се знае откъде са го подкарали теченията - има чисти зони, има и точки с концентрация на боклуци. Та трудно е да се съди по морето, ама хвърлените из природата боклуци са друга работа.

# 14 793
  • Мнения: 10 500
Полазател за българщината се вижда именно на тема море. Плюят мощно нашето, колко е гадно, снимат се бележки от гръцки ресторанти, възхваля се гръцкото и забележете - търсят да се настанят в Гърция там където не ходят много българи Simple Smile Това е някакъв оксиморон… нали все пак всеки иска да иде и да е щастлив. Хубаво отишъл си, ама защо и условия “бе джанъм”? И още - в чужбина българина е с доста интересно поведение Wink

# 14 794
  • Мнения: 1 276
Съгласна съм с Ligya, когато нещо е "твърде лично" то предполага, че е само за теб самия и евентуално партньорът ти.
Прилича ми по някакъв начин на онези цитати и мъдри мисли, с които определени хора непрекъснато ни заливат от профилите си. Личните неща, са си лични и не е необходимо половината от познатите ми да научават какво е моментното ми настроение.

Според мен като са си го татуирали им се е струвало яко, а после са осъзнали, че е клиширана простотия и е отишло в графата "твърде лично", за да не се обясняват и излагат пред хората.
А според мен, просто отсвирват тези, които си навират носа там, където не им е работата. Какво е татуирано на нечия кожа върху неговото собствено тяло, си е само негова работа. На Пенка и Генка не им е работа да го питат.
Да Уиш, знам че принципно си последна инстанция. Laughing
Коментирам, хората които непременно държат да изразят мнението си, даже ако няма никой интересуващ се от него.
Пък татусите на околните изобщо не ме интересуват, ако ти имаш и се чувстваш лично засегната-извинявай. Нищо лично.

# 14 795
  • Мнения: 40 892
Полазател за българщината се вижда именно на тема море. Плюят мощно нашето, колко е гадно, снимат се бележки от гръцки ресторанти, възхваля се гръцкото и забележете - търсят да се настанят в Гърция там където не ходят много българи Simple Smile Това е някакъв оксиморон… нали все пак всеки иска да иде и да е щастлив. Хубаво отишъл си, ама защо и условия “бе джанъм”? И още - в чужбина българина е с доста интересно поведение Wink

Извинявай, ама и аз предпочитам гръцкото море пред нашето. Но съвсем не понеже мразя България или морето ни. Но мразя мутренско- чалгарскатра култура по нашето море, мразя това, че хотелите и ресторантите ме гледат като навлек, а се мазнят на чужденците, че за нас цените са двойни, а те идват с евтини пакети, че няма пречиствателни станции, мразя селските тарикатлъци и надутите цени в ресторантите, презастрояването (но без инфраструктура), мръсотията и какво ли не още. Накратко казано, хотелиери, ресторантьори, общинари и държава ме отказаха от нашето море.  Е, и редовият български курортист не помага да се върна, ако трябва да сме честни Wink

# 14 796
  • Мнения: 10 500
Съгласна съм с всичко, така е, но не разбирам единствено, когато някъде нещо се пита и винаги има коментари от типа “ама да няма много българи!”

# 14 797
  • Мнения: 12 004
Когато на плаж, обозначен с големи табели, че в стопанисваната от заведението зона, не се допуска носенето на храна, а дойдат тумба сънародници с джипки и ланци и извадят огромна тенджера с кебапчета, ти се иска, да отидеш по - далеч от сънародниците. Не всички са такива, разбира се. Но за това ходим в Гърция, но много на юг. Не знам, дали ще ме разбереш.
По родното море, плюя единствено върху бетона и безобразното обслужване, което ме накара, да предпочитам Гърция от много години насам.

# 14 798
  • Мнения: 40 892
Съгласна съм с всичко, така е, но не разбирам единствено, когато някъде нещо се пита и винаги има коментари от типа “ама да няма много българи!”

И какво има да не разбираш? Не ти ли се е случвало да си някъде, където няма българи, и другаде, където има?
Преди няколко месеца ни се наложи да летим до Англия за важно за нас събитие и в самолета имаше доста българи, тръгнали на концерт на някаква чалгаджийка. Ми то не бяха анцузи, напиване в самолета, пререждане по опашките, викане и псуване, отказ да се слагат маски... Изобщо - мила родна картинка. Даже в самолета един дойде да ни иска пари да си купи нещо ...

# 14 799
  • Мнения: 10 500
Виждала съм разбира се, но това е като с роднините, не можеш да ги избираш Simple Smile такива си си и толкоз

# 14 800
  • Мнения: X
Да Уиш, знам че принципно си последна инстанция. Laughing
Имаш предвид, че ако изразя предположение защо дадени хора реагират по определен начин на нечие поведение, това означава, че съм последна инстанция? Интересни критерии имаш. Но, ако те затруднява възприемането на чуждо мнение, което е различно от твоето и това ти налага да ползваш вербална агресия, кажи, ще се постарая да не те затруднявам.

# 14 801
  • Мнения: 40 892
Виждала съм разбира се, но това е като с роднините, не можеш да ги избираш Simple Smile такива си си и толкоз

Именно - понеже са си такива търсиш място без тях. Впрочем там, където ходим на море в Гърция, има и доста българи ( в самия хотел), но това се разбира само по номерата на колите.  Иначе си се държат съвсем възпитано.

# 14 802
  • Мнения: 1 992
Българите не са възпитани да обичат родината си, добре, че все още има шествия и зачитане на празници, че скоро може и да няма държава. Все гледат чуждото и плюят своето.
Отделно не можем да се справим с правителството и имам чувството, че скоро няма да попаднем на свястно и ще затъваме все повече.
Няма как мошеници и предатели,каквито са "българските" управляващи,да възпитат децата в обич към родината.
Управляващите - не, но родители, общество и учители - да.

# 14 803
  • Мнения: 10 993
Аз в момента съм на морето и е прекрасно. Няма никакви простаци, хората са си съвсем тихо и културни.

# 14 804
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Мисля си дали плановете ми за професионални проекти ще се осъществят до края на годината. Надявам се поне да сложа началото на тая реализация, която чакам отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт