За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 829
  • 20 738
  •   4
Отговори
# 6 300
  • Мнения: 3 865
Прекъснах следването си уж временно, но постоянно мисля дали да не го прекратя съвсем, защото се разочаровах от много неща и почти загубих интерес. А съм на финалната права - минах семестриалното обучение и сега ми остават 2 семестъра практика.

Аз имам два изпита и дипломна и си мисля същото, като отлагам от доста време решението, но после се питам защо съм си губила времето въобще да уча, ако няма да имам резултат от това?!

Много зависи от образованието дали може да се практикува без диплома или искат задължително диплома. За моето се иска диплома - за съжаление. Но дори и да го прекратя няма за какво да съжалявам, защото научих изключително много и се чувствам обогатена.
Ако става дума за ИТ - там диплома рядко ти искат - трябват знания и умения.
Много зависи и дали искаш и те кефи да го работиш след това. Ако те кефи и се иска диплома може би е най-добре да си го завършиш. Ако не държат на диплома, но те кефи и си добра в него тогава е ОК да си намериш работа и да действаш
Квото и да е - за мен всяко образование е богатство без значение получил ли си тапията накрая

# 6 301
  • Мнения: 4 941
Щом сте накрая не се отказвайте, безсмислено е. До сега щом сте карали и сега ще успеете. Не се знае кога ще ви потрябва дипломата и за какво.
Мисля си, че скоро ще се побъркам вкъщи, ама сигурно и други хора си го мислят...

# 6 302
  • Мнения: 18 551
Недейте да прекъсвате. Не се знае в кой момент тапията може да ви е от полза. Пък и като сте се хванали на хорото,играйте го докрай. Останало ви е малко,все ще избутате. Разбирам,че може да не виждате смисъл,но аз не бих оставила с лека ръка нещо,за което съм хвърлила един брой години и усилия все пак,това е и образование.

# 6 303
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Щом сте на финала, напънете се и го доизбутайте.
Пред себе си имам доста случаи, в които се завръщат към доучването, баш защото след Х години им е дотрябвала дипломата.

# 6 304
  • Мнения: 1 224
Съгласна съм с горните мнения.

# 6 305
  • Мнения: 861
Аз зарязах 5 години, но пък изкарах друго висше, че чак и магистър. Първото нито ми трябва , нито ще го работя.

# 6 306
  • Мнения: 2 322
На нас със сигурност ни отиде годишният майски бонус. Жалко. Да сме здрави

И при нас е така. В април очаквахме тримесечния бонус и 10%но увеличение на заплатите, но уви. Сега се молим да се задържим на работа и без орязване на заплатите. Моля се само да сме здрави!

# 6 307
  • София
  • Мнения: 62 595
Започва много, ама много да ми писва от истерични особи, които се опитват да прехвърлят на мен последствията от собствените си глупости. Дразня се, но външно реагирам доста спокойно, дори в някаква степен с безразличие. Най не понасям да се опитват да ми вменяват вина, все едно падам от небето. Да истерясват колкото си щат - няма да нося чужда маймунка на рамото си.

# 6 308
  • Мнения: 39 287
Тия верно ли ще си гласуват по големи заплати за да даряват?!? wtf? И така между другото ще ни пробутат оня стар барутник за педиатрия.

# 6 309
  • Мнения: 910
Мисля си,че на тази малка държава са ú прекалено много 240 пиявици и 250 000 държавна администрация.

# 6 310
  • Мнения: 1 415
Баща ми,откакто сме в извънредно положение,изолация,странно се е запалил да препрочита една книга за еболата.Че дори с въодушевление разказва на всеки,с който се чуе по телефона,за това,което е чел.И аз самата вчера търсих и четох за чумата,Черната смърт.Не знам защо.Повечето хора,в това положение,в което е целият свят на практика,биха се опитвали да се разсейват с нещо приятно и ненатоварващо.На някой друг от вас да се е случвало да чете за други епидемии и пандемии тези дни?Едва ли чак съм единствена.

# 6 311
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
Който не познава и не се учи от историята,е обречен да я повтори,с все грешките...

# 6 312
  • Мнения: 2 466
Който не познава и не се учи от историята,е обречен да я повтори,с все грешките...

Един от любимите ми цитати!
Аз съм от почитателите на такава литература и кино. Чета си Оруел напоследък, освен това. Иначе всичко за вируси и паразити съм чела, изгледала и играла. Докато не дойде зомби вирус, съм дзен.

Мисля си да придвижа някои ремонти вкъщи.

# 6 313
  • Мнения: 1 286
Мисля си, че щях да оправям 100 неща, отложени във времето, свързани с ходене по институции. Исках да си повиша квалификацията. Всичко отпадна заради тая карантина. Исках ремонт да правя...

# 6 314
  • Мнения: 2 322
Баща ми,откакто сме в извънредно положение,изолация,странно се е запалил да препрочита една книга за еболата.Че дори с въодушевление разказва на всеки,с който се чуе по телефона,за това,което е чел.И аз самата вчера търсих и четох за чумата,Черната смърт.Не знам защо.Повечето хора,в това положение,в което е целият свят на практика,биха се опитвали да се разсейват с нещо приятно и ненатоварващо.На някой друг от вас да се е случвало да чете за други епидемии и пандемии тези дни?Едва ли чак съм единствена.

Обожавам апокалиптични филми. Последно време ми се гледа само това, а мъжът ми изчете де що има за испанския вирус и за други световни пандемии Simple Smile Явно сме мазохисти

Общи условия

Активация на акаунт